PDA

Orijinalini görmek için tıklayınız : Mali tahlil uzmanlığı hakkında

R.I.P
28-02-2011, 17:42
forum geneliyle çok alakasız ancak eminim üyeler arasında bu mesleği yapan,yapmış olan veya bir tanıdığı bu işi yapan birileri vardır.
Söz konusu banka AnadoluBank ve pozisyon mali tah uzm.Çalışma şartları,geleceği,şehirler arasında geçiş imkanları vs. vs. kısacası herşey hakkında bilgi almak isterim.yardım için şimdiden teşekkür ederim

tarantino
28-02-2011, 17:50
part time çalışmak mı yok sa kadrolu şekilde mi arıyorsunuz?

R.I.P
28-02-2011, 17:52
kız arkadaşıma iş teklifi geldi anadolu banktan mali tah uzm yard olarak ve ilk defa duyduğum birşey merak ettim

murat-m
01-03-2011, 14:48
Piyasa ve banka istihbaratçılarının yeni ismi mali tahlil ve risk analiz uzmanlığıdır.bankalarda yapılan işlem şudur.kredi almaya gelen bir firma ya da kişi ile alakalı istihbarat çalışması yapmak.adres teyidi,ito kayıtları,kredi,çek v.b. geçmiş bilgileri cart curt basitçe anlattım.özel sektörde genelde beyaz eşya,mobilya ve evkur tarzı senet yada diğer resmi evraklar ile satış yapılan geniş firmaların bayii kanal ve perakende istihbarat birimleri bulunur.güzel,geleceği açık fakat ben bir istihbaratçı olarak yanımda bayan çalıştırmak istemem fakat dediğim gibi ben özel sektördeyim,bankalarda durum farklıdır.değerlendirsin derim bu konuda elimden geldiği kadar yardımcı olurum.bilgi için www.istihbaratcilar.org

not=şunu yazmayı unuttum mali analiz deyip ismine takılmayın dediğim gibi.sonra yenge hanımı işe başladıkatn sonra bankanın elinde patlayan senetlerini araştırmaya göndermesinler.bu işte zaten çok fazla kimse yok şevkinin kırılıp mesleğe küsmesini istemem

R.I.P
01-03-2011, 17:07
Piyasa ve banka istihbaratçılarının yeni ismi mali tahlil ve risk analiz uzmanlığıdır.bankalarda yapılan işlem şudur.kredi almaya gelen bir firma ya da kişi ile alakalı istihbarat çalışması yapmak.adres teyidi,ito kayıtları,kredi,çek v.b. geçmiş bilgileri cart curt basitçe anlattım.özel sektörde genelde beyaz eşya,mobilya ve evkur tarzı senet yada diğer resmi evraklar ile satış yapılan geniş firmaların bayii kanal ve perakende istihbarat birimleri bulunur.güzel,geleceği açık fakat ben bir istihbaratçı olarak yanımda bayan çalıştırmak istemem fakat dediğim gibi ben özel sektördeyim,bankalarda durum farklıdır.değerlendirsin derim bu konuda elimden geldiği kadar yardımcı olurum.bilgi için www.istihbaratcilar.org

not=şunu yazmayı unuttum mali analiz deyip ismine takılmayın dediğim gibi.sonra yenge hanımı işe başladıkatn sonra bankanın elinde patlayan senetlerini araştırmaya göndermesinler.bu işte zaten çok fazla kimse yok şevkinin kırılıp mesleğe küsmesini istemem

teşekkür ederim bilgi için.aynı bankadan başka bir uzmanla görüştük o da sizin dediklerinize benzer şeyleri dedi büyük ihtimalle iş teklifini kabul edecek

kurpat
02-03-2011, 08:36
tek eksisi tempo çok yoğundur, aynı anda elinde 5-10 dosya olur, istihbarat mali analiz biraz yorucu olabilir büyük kredilerde firma ziyaretleri de olur. bankacılıkta her pozisyon yorucudur aslında.

bankacı olarak öneririm, banka içinde yüksek prestijli birimlerden biridir. İlerleyen dönemde yöneticilik için en iyi başlangıç noktalarından biridir. Çünkü bankacılığın özü kredidir, kredi değerlendirmesidir, kredi iyi öğrenildikten sonra diğer bankacılık işleri çıtır çerez prtaik zeka ile çözülebilecek işlerdir.

tarantino
02-03-2011, 08:47
işi öğrenirse her finans firmasın da rahatlıkla iş bulabilir yani iş öprenmesi için bilanço mizan denen kağıtları okuyup firmanın geçmişi ve geleceği hakkındaki tahminleri doğru olmalıdır

by_hayali
02-03-2011, 08:57
mali tahlil uzmanı olarak işe başlamak biraz imkansız gibi yani en azından mali tahlil sınavları vardır bankaların kendi içinde veya anlaşmalı olduğu firma aracılığı ile bu sınavı başarıyla geçmesi gerekir mali tahlil uzmanı olmak için (benim çalıştığım bankada bu şekilde) ama uzman değilde mali tahlil ve istihbarat bölümünde işe başlaması mümkündür + olarak bunlara birde güzel bir yabancı dil eklenmeside istenebilir :)

murat-m
02-03-2011, 11:34
Bir istihbaratçı olarak alanımda göreve başlayacak arkadaşımıza başarılar dilerim.yardımcı olabileceğimi düşündüğünüz her konuyla ilgili hiç çekinmeden arayabilirsiniz.tel no pm atıyorum.

kurpat
02-03-2011, 13:41
hangi bankadasınız?

murat-m
02-03-2011, 13:53
hangi bankadasınız?
Bankacı değilim kardeşim...Özel sektörde çalışıyorum.

R.I.P
02-03-2011, 16:24
Bir istihbaratçı olarak alanımda göreve başlayacak arkadaşımıza başarılar dilerim.yardımcı olabileceğimi düşündüğünüz her konuyla ilgili hiç çekinmeden arayabilirsiniz.tel no pm atıyorum.
teşekkür ederim pm aldım.
bu arada bilgi ve tavsiyeler için çok teşekkür ederim.mühendisliğe başlamadan bende mi mali tah uzm başlasam diye düşünmedim değil bu yazılanlardan sonra :)