PDA

Orijinalini görmek için tıklayınız : Megane 2 amerikan sinyal yardım!!!

Can CLK
28-02-2011, 20:12
merhabalar 2005 model megane 2 dci ım var amerikan park yaptırmayı düşünüyorum. Okuduğum konulara göre çift duylu ampul alıp elektrikçiye gitmek yeterli :) peki çamurluktaki sinyal için napıcam ? birde arka ile bir ilgisi var mı ?

ArMy
28-02-2011, 20:22
Parktan kablo çekicek bağlıcak..Sinyal de ters yanıcak..
Bi süre sonra sinyal kararıyor haberin olsun.

darkred
28-02-2011, 20:29
Çift duy ampulun güçsüz devresini parka paralel, güçlü devresini sinyale paralel bağlıyorlar.

Çamurluk sinyali içinde parktan paralel cekiyorlar..

Arkayla bir alakası yok...

Can CLK
28-02-2011, 20:42
Parktan kablo çekicek bağlıcak..Sinyal de ters yanıcak..
Bi süre sonra sinyal kararıyor haberin olsun.

sinyal kararıo derken ampul mü ?

ArMy
28-02-2011, 20:53
sinyal kararıo derken ampul mü ?

Ampulu sinyal dış kısmına yapışıyor zaten ampul sürekli kırılır içten o ayrı..Sonra bide içten is atıyor sinyale.Siyalin içindeki ampul düz sarı üzerine turuncu şapka var..O erir sürekli..Gereksiz bence..Sadece önlere bağla gitsin..
Ben eski megane'da yaptım.Şuanki aracımda hiç girmedim o işlere zırt bırt kırılan ampulle mi uraşıcaz .. :)

Can CLK
28-02-2011, 20:57
Ampulu sinyal dış kısmına yapışıyor zaten ampul sürekli kırılır içten o ayrı..Sonra bide içten is atıyor sinyale.Siyalin içindeki ampul düz sarı üzerine turuncu şapka var..O erir sürekli..Gereksiz bence..Sadece önlere bağla gitsin..
Ben eski megane'da yaptım.Şuanki aracımda hiç girmedim o işlere zırt bırt kırılan ampulle mi uraşıcaz .. :)

bilgi için teşekkürler ben farlardaki kararır zannetim de :D yanlara hiç girmiim ozamn

erhanarici18
01-03-2011, 14:06
bende yapmak istiyorum bu sinyal işini ama nasıl yapcağım hakkında hiçbi fikrim yok
elimde çift duylu ampul var ama bağlantı yöntemini bilmiyorum en sonunda gidicem bi elektrikçiye