PDA

Orijinalini görmek için tıklayınız : arabanızla çarptığınız hayvanın veteriner masrafları sigortadan...?

ygtrn
01-03-2011, 21:00
arkadaşlar azönce facebookta 'Yeni çıkan yasa uyarınca arabanızla çarptığınız hayvanları veterinere götürdüğünüzde bütün masraflar trafik sigortanızca karşılanacak' diye bir yazı okudum.....

ayrıntılarını bilen arkadaşlar varsa konuyu dahada açabilirlermi acaba?

çok güzel bir uygulama :)

Günkut
01-03-2011, 21:01
Hani olsa gercekten guzel bır uygulama ama sanmıyorumkı her vuran alsın veterınere gotursun ı hayvanı sızde goruyorsunuzdur trafıkte o hayvanlardan daha kalıtelı hayvanlar var..

ygtrn
01-03-2011, 21:08
valla ben insanımızın nekadar insan olduğuna dair bi tartışma konusu açmadım.... hayvana çarpıp aracına almayanın zaten allah belasını versinde.... konu bu değil... :)

focus musty35
01-03-2011, 21:10
valla arkadaslar kımse k.bakmasın kaza oluyr ınsanlar can cekısıyor arabamın koltuğu kan olur dıe kımse durmuyr hayvanı kımse almaz dıe dusunuyorum

evet bu arada bende merak ettım acıklama olursa bızde cevrımızı bılınclendrırız

Ufuk
01-03-2011, 21:34
Gözümün önünde nakliye kamyonu bir kediye çarptı allahtan ezmedi,Hayvan kaçtı 1 saat onu aradım buldum veterinere götürdüm.Allah şükür birşeyi çıkmadı.Bir zahmet bilerek yada bilmeyerek çarpanlarda koltuğum pislencek falan uğraşamam diyip o hayvanı can çekişir halde bırakıcaklarına götürsünler veterinere..

coyete
01-03-2011, 21:36
vaybe ülkemizde hayvanlara değer veriliyor artık güzel olay bir hayvan sever olarak cidden çok mutlu oldum

CinAli_06
01-03-2011, 22:28
bu konuda cidden bilgisi olan varmı? bu olay gerçekmi?

Parsia
01-03-2011, 22:38
varsa böyle bir şey gerçekten, çok sevinirim. hiç olmazsa, şimdi veterinere para mı vericem diyen kesim, belki alır hayvancağızı bi kliniğe götürür. hakkaten anlamıyorum, ulan onun da canı var. yola atlamayacak kadar akıllı olsaydı zaten hayvan olmazdı. hadi dikkat etmedin çarptın, sonra bastın gittin hayvanı öyle bırakıp. yatağına yatınca nasıl vicdanı rahatlıyor bu insanların hiç bilmiyorum. inşallah bu uygulama hayata geçirilir de belki bir kaç tane hayvan kurtarılır.

Baran^
02-03-2011, 17:05
Ezipte veterinere götürme inceliğinde bulunan insan zaten masrafına bakmaz.Götürmeyende sigorta versede götürmez.Geçen gün önümde kedi ezildi hayvandan kanlar fışkırıyor can cekişiyodu.Şoka girdim öle bakakaldım oturup ağlıcam ağlıyamadım alıp veterinere götürücem ama yapamadım öle kaldım.Sonra bir taksi gecerken el ettiler 2 defa üstünden gecti tam ölene kadar.En azından can cekmesi önlenmiş oldu.Bazen insan cok aciz hissedebiliyor kendini.

harrem
02-03-2011, 19:19
uygulama guzel fakat bıraz daha genıs caplı olsa daha ıyı olabılır. Mesela hayvana carptıgımızda 112 tarzı bır ekıp cagırılıp klınıge goturebılır.Sonucta bır kopege carpıp onun yanına yaklasmak vıcdandan cok cesaret gerektırıyor.