PDA

Orijinalini görmek için tıklayınız : iphone 4 den BB torch'a ?

arfy
02-03-2011, 03:45
bi süredir iphone 4 kullanıyorum .. çok fazla dokunmatik tel kullanmaktan sıkılmıştım almicam demiştim .. arabam pert olduğu için parayı harcicak yer bulamadım diye BB 9700 ümü kardeşime verip bunu almıştım.. şimdi dokunmatikten gene sıkıldım gibi .. hoş alışkınım ama ne bilim herkeste görüyorum diye belki cazip gelmiyor artık .. telefon jb ' li .. hergün cydiadan yenibişey ekliyorum güzel özellikler var , yok değil ama ne oyun oynuyorum ne bişey .. çok nadir tek kalırsam sıkılırsam oynarım...

şimdi sorum şu aramızda BB torch kullanan varmı ? geçen arkadaşımınkini bızıkladım biraz :) hoşuma gitti açıkcası .. aradığım özellikler var genelde .. BBM whatsapp face twitt... vs vs .. dokunmatiğide güzel .. karşılaştırdım biraz .. bi tek kamerası biraz tırt .. zaten öle zırt pırt resim çekmiyorum .. web browseride güzeldi .. bi tek flash desteği yok ..

iphone u yollarsam torch bide bu yeni nesil ipod lardan alıp araca koymayı düsünüyorum aux girişinden müzik video vs gibi .. oyunda oluo iphone daki herşey ..

kısacası değer mi değmez mi ? şu huyu kötüdür torch un kanser eder .. alma vs gibi ? yada şu çok güzel al gibi ?

biliyorum gece gece destan oldu bi telefon konusu için kusura bakmayın :confused::confused:

turbo16
02-03-2011, 10:05
özelliklerini bilemem de bende sıfır kutuda var aveadan hediye geldi 1000 tl verebilirim eger düşünürsen

enesy
02-03-2011, 10:12
çok uzun zamandır BB kullanıyorum storm,bold(9000),storm2(9550),bold2 (9700),torch kullandım,BlackBerry fanatiğiyim ama iPhone4 ten sonra torch bayar,arada ufak tefek anlatılmıyan sıkıntıları var,kız arkadaşınla konuşurken yanağının köşesi ekrana değer biranda handsfree açılır vs vs,bluetoothla çok önemli bi işin vardır %95 e kadar dolar sonra abuk subuk bi hata verir,x şahsın torch u canavar gibidir y nin kinin kamerası,z nin kinin sesi sıkıntılı çıkabilir.

XoR
02-03-2011, 10:14
iPhone4'den sonra Torch kullanmak = attan inip eşşeğe binmektir bence :)

M.Can Çimir
02-03-2011, 10:16
Uzun zamandır BB kullanıcısıyım (B 9000, B 9700, Torch) Torch da kullandım ancak Iphone 4 ile farklı dünyaların telefonları desem doğru olur :) Daha önce kullanmışsın, BB'nin Iphone'a göre daha kısıtlı bir telefon olduğunu biliyorsundur, sen bilirsin ama bence değmez.

Evrenoz
02-03-2011, 10:27

BB 9700 Bold kullanıcısıyım, yorumuna %100 katılıyorum.

Dokunmatik isteniyorsa kesinlikle iphone.. Benim gibi dokunmatik özürlüler için ise bold9700. Torch benim gözümde yaramaz bi cihaz..

Diyadin
02-03-2011, 10:41
Aypon 4ü satıyormusun :D

onursumer
02-03-2011, 11:10
torch kullandım biraz

ilk yorumum buyuk :D telefon çok güzel işletim sistemi performansı dokunmatik ekranı vs bi kusuru var diyemem ama iphone kullandıktan sonra hem çok kaba gelicek hemde kullanışsız gelicek çünkü kayar kapakla qwert klavye 9700 ve e72 den sonra hiç rahat gelmedi bana ;)

ama en çok boyutuna takıldım kalın ve büyük iphone daha kibar :D

leader_T
02-03-2011, 11:17
iphone4'den sonra torch kullanmak = attan inip eşşeğe binmektir bence :)

+145198456 :)

gurcell
02-03-2011, 11:19
ikisini de aynı anda kullanıyorum. İş için ise BB Torch , kişisel için ise iphone 4 tavsiye ederim.

Sürekli resim çekip, dosya indirip onu buna bunu ona forwardlayacaksan , BB Messenger ile iletişim kuracaksan, kısacası işin İş komünikasyonu ise Torch iiphone'u geçer.

Ama yok ben sürekli oyun indireyim, aplikasyon indireyim , resim ve video çekeyim diyorsan iphone4

torch'un kamerası 5mp olduğu halde çekim kalitesi olarak iphone4'ün yanında çin malı telefon gibi kalıyor.

enesy
02-03-2011, 11:23
torch'un kamerası 5mp olduğu halde çekim kalitesi olarak iphone4'ün yanında çin malı telefon gibi kalıyor.

:icon_tup: kesinlikle katılıyorum abi :)

XoR
02-03-2011, 11:25
torch kullandım biraz

ilk yorumum buyuk :D telefon çok güzel işletim sistemi performansı dokunmatik ekranı vs bi kusuru var diyemem ama iphone kullandıktan sonra hem çok kaba gelicek hemde kullanışsız gelicek çünkü kayar kapakla qwert klavye 9700 ve e72 den sonra hiç rahat gelmedi bana ;)

ama en çok boyutuna takıldım kalın ve büyük iphone daha kibar :D

:D

http://static2.businessinsider.com/image/4c59759f7f8b9a9d57b10200/blackberry-torch-toast-editorial-sidebar.gif

Anıl E.
02-03-2011, 11:25
iphone5 çıkıyormuş galiba :)

TaGo
02-03-2011, 11:28
3gs kullanıcısıyım, bu tip telefonlar arasında muadil birtek HTC kullanılabilir olarak görüyorum.

Ona bakarsak ıphone 4 bile 3GS yanında ciddi kaba ve çok köşeli geliyor insana

XoR
02-03-2011, 11:28
ikisini de aynı anda kullanıyorum. İş için ise BB Torch , kişisel için ise iphone 4 tavsiye ederim.

Sürekli resim çekip, dosya indirip onu buna bunu ona forwardlayacaksan , BB Messenger ile iletişim kuracaksan, kısacası işin İş komünikasyonu ise Torch iiphone'u geçer.

Ama yok ben sürekli oyun indireyim, aplikasyon indireyim , resim ve video çekeyim diyorsan iphone4

İşaretlediğim kısmı ben iPhone ilede rahatlıkla yapıyorum. Whatsapp ile sadece BB değil tüm kullanıcılar ile iletişime geçiyorum.

3 farklı mail hesabımı 2iş 1özel mükemmel kontrol ediyorum.

Bunlarla birlikte gece yattığım yerden online Pes2010, Real Racing 2, Fifa2011 oynamak paha biçilemez :)

rodya
02-03-2011, 11:30
parayı harcicak yer bulamadım cümlesinden sonrasını okumadım.
İkisini de alın :)

gurcell
02-03-2011, 11:33
İşaretlediğim kısmı ben iPhone ilede rahatlıkla yapıyorum. Whatsapp ile sadece BB değil tüm kullanıcılar ile iletişime geçiyorum.

3 farklı mail hesabımı 2iş 1özel mükemmel kontrol ediyorum.

Bunlarla birlikte gece yattığım yerden online Pes2010, Real Racing 2, Fifa2011 oynamak paha biçilemez :)

Peki bir contact'i alıp secure olarak bb messenger'daki bir kişiye gönderebiliyor musun? İnternetten bir pdf alıp onu mail ekine koyabiliyor musun? Bir mail içine birden çok ve farklı attachment koyabiliyor musun? (resim,pdf doc vs.)

RottingChrist
02-03-2011, 11:33
Galaxy s e bak derim sarj suresi cok guzel

XoR
02-03-2011, 11:48
Peki bir contact'i alıp secure olarak bb messenger'daki bir kişiye gönderebiliyor musun? İnternetten bir pdf alıp onu mail ekine koyabiliyor musun? Bir mail içine birden çok ve farklı attachment koyabiliyor musun? (resim,pdf doc vs.)

Whatsapp üzerinden gönderebiliyorum how secure olduğunu bilemem :)

Pdf kayıt edip attach edebiliyorum. Farklı attachment eklemeyi denemedim.

Telefonum Jail Break buarada tüm ofis vs uygulamaları elimde mevcut.

gurcell
02-03-2011, 11:52
Hocum jailbreak ile yapıyorsun ama, orjinalinde değil. Babannem de boya tenekesine girse güzel görünür.

İş için BB Torch , Aşk için iphone 4 derim , başka da bişey demem...

efe_
02-03-2011, 12:11
BB 9700 Bold kullanıcısıyım, yorumuna %100 katılıyorum.

Dokunmatik isteniyorsa kesinlikle iphone.. Benim gibi dokunmatik özürlüler için ise bold9700. Torch benim gözümde yaramaz bi cihaz..

Kesinlikle katılıyorum Bold 9700-9780 , tuşlu tel alınacaksa en iyiler.....

XoR
02-03-2011, 12:13
Hocum jailbreak ile yapıyorsun ama, orjinalinde değil. Babannem de boya tenekesine girse güzel görünür.

Orjinal sevmiyoruz illegal forever :D

arfy
02-03-2011, 12:47
parayı harcicak yer bulamadım cümlesinden sonrasını okumadım.
İkisini de alın :)

yanlış anlaşılma olmasın .. bende para çok gibi bi durumdan bahsetmedim .. aracıma bişeyler takıcaktım .. pert olunca para elimde boşta kaldı .. bende nereye harcasam dedim bilemedim... hani tezcanlı insan bi tek ben değilimdir heralde .. gittim tel aldım ..
2sinide kullanmak istesem kullanırım ama 2 tel kullanmak kasıyor beni her cepte 1 tel ..

bakiyim bu gün ailede 1-2 kişiye sorayım isteyen varsa veriyim iphone u da yabancıya gitmesin bari .. alan olursa kuzenlerden falan ozaman alırım torch yoksa iphone devam ozaman..

Sh4rk
02-03-2011, 19:04

:icon_tup::)

Low-Rider
02-03-2011, 19:51

Sonuçta yapılıyor yahu :)

zort , goodreader kesin yüklemişsindir sen ama yüklemediysen yüke.rar'lı pdf'leri da açıyor şerefsiz:D

XoR
02-03-2011, 19:55
Sonuçta yapılıyor yahu :)

zort , goodreader kesin yüklemişsindir sen ama yüklemediysen yüke.rar'lı pdf'leri da açıyor şerefsiz:D

boğdum geçenlerde :D

ef186
02-03-2011, 20:02
bukadar senedir kullanmadigim telefon modeli azdir bb9700 u okadar sevdimki anlatamam tam bena gore tasarlanmis mesajlar mailler falan on numara ...
9700 yanimdaysa ofiste yanimdaymis gibi :D laptop acmaz oldum arkadas disardayken :D

Bozulana kadar kullanirim bozuluncada goder gene ayni telefonu yada bi ustunu falan alirim herhalde ...
Iphone denilen cihaz benim gozumde telefon degil sonucta ipod+gsm modulu = ayfon :D

oyunseverlere tavsiyem ipad yada ipod alip telefon olarakta 9700 yada 9780 gibi bir telefon kullansinlar ...

Kadyr
02-03-2011, 20:15
Kanki su 4 u verde bb alirsan bana az kullanak 3 gs veririm sana:)

ocean0636
02-03-2011, 21:25
Dün arkadasımın torch u bıraz kurcaladımda ıphone dan sonra cok karısık geldı alısmak bıraz zaman alabılır. 2 yıl 3g kullandım yaklasık 5 aydırda ıphone 4 kullanıyorum cok memnunum. Kanka fantazıye gerek yok ayfunla devam et bence.

emirhan sph
02-03-2011, 21:40
Ben torchu kurcalamistim biraz ama kesinlikle iphone 4 e tercih etmem. Ben bb9700 kullanicisiyim memnunmuyum bb den watzaptan maillerden memnunum. Ama maillerimi tam anlamiyla acamiorm onun disinda internette dolasmak yada bsiiler yapmak iphone4 kadar kullanisli ve rahat deil. Herdosyayi acamiorm youtube den bsi izliyemiorm. Acikcasi iphone 4 kesinlikle cok daha pratik hizli ve kullanisli. Ama bende dokunmatikten skldigim icin bb9700 tercih ettim :) Her an tekrar iphone4 e donebilirim. Guncellenmesi soz konusu kesinlessin bi deisiklik olabilir :D

arfy
03-03-2011, 03:46
BB torch u aldım bugün .. bakalım hayırlımı olcak görücez.. en azından hevesimiz geçsin.. yengem istiyordu 4G ide ona verdim .. ilk izlenim güzel .. sıkılmıştım 4G den oyuncak gibi gelmeye başlamıştı .. bi de git gide herkes de görmeye başlamıştım .. ama güzel telefondu allah var :) neyse yabancıya gitmedi duruyo gene.. zahmet edip cevap veren herkese teşekkürler