PDA

Orijinalini görmek için tıklayınız : Araç Kiti Tavsiyesi

Evrenoz
03-03-2011, 09:38
Öncelikle aracımdaki alt yapıyı anlatayım. Aracımda JVC KW AVX900 ana ünite mevcut. Arka tarafta ise 2 adet Alpine amfi kullanıyorum. Amfilerden biri mono ve subwoofer'ı besliyor. Diğeri ise ön ve arka tarafta bulunan componentleri.

İsteğim ise şudur ki, hiçbir tutucu olmadan bluetooth ile ( kullandığım telefon olan Blackberry Bold 9700'ü desteklemesi ilk şart, bluetoothlu tüm telefonları desteklemesi 2. şart ) telefonumu araçta kullanmak istiyorum. Çağrı geldiğinde müzik sesinin kesilmesi, telefonu tutmadan konuşabilmem, çağrı bittiğinde müziğin çalmaya devam etmesi gibi standart özellikler zaten olmazsa olmaz..

Öncelikle satılan araç kitlerini nasıl ve nereye ( teybin hangi çıkışına bağlanıyor bilemiyorum ) bağlıyoruz. Datayı ( çağrı geldiğini algılama ve müziği kesme ) hangi çıkıştan alıp veriyor, elektrik beslemesi nereden yapılıyor? Çakmaktan elektrik almayı istemiyorum, alternatif bir besleme kaynağı yapılabilir mi?

Ve son olarak önerebileceğiniz marka/modeller nelerdir? Anadolu yakasında montaj yapan yer var mıdır?

edit : internette 500 küsür TL'lik ürünler (http://www.otomediamarket.com/main/parrot_mki9100_works_with_iphone__made_for_ipod-5794-2025-67.html) de var 70-80 TL'lik ürünlerde (http://www.hepsiburada.com/Liste/luce-bianca-bhf-10-bluetooth-arac-kiti-cift-telefon-destegi/ProductDetails.aspx?productId=telaracblubhf10&categoryId=16217).... Farkları nelerdir?

karsiyakaliozi
03-03-2011, 09:44
parrot tek onerim olur değişik markaları kullandım en gelişmişi devamlı update yapıyolar yenı tellere göre, parrot ck 3100 kullanıyorum memnunum ufak tefek 1-2 sıkıntım var benım aracın özel durumndan kaynaklı ıpod baglarım usb baglarım dersen parrot mk serılerıne bakabılırsın fiyatlar e-bay a gore bıraz yuksek amerıkadan getırme ımkanın varsa en uygun fıyat orada ben ordan getırdım tr nın yarı fıyatına mal oldu

Evrenoz
03-03-2011, 09:50
Parrot CK-3100'a bakındım ama fiyat/ürün detay bulamadım. Link var mıdır? Yurt dışından alma imkanım malesef yok. O yüzden Türkiye'den almaya mecburum.

Açıkçası 400-500'lük ürünlerden alma taraftarı da değilim.

karsiyakaliozi
03-03-2011, 09:52
dostum musaıtsen msn kullanabılıyorsan benı ekle bu konuda baya arastırma yapmısdım zamanında zamanında

NOSman
06-03-2011, 09:24
Merhaba Evren abi
Parrot veya Bury araç kitinde en iyilerdendir . fakat
JVC avx900 kullandııgın için jvc nin kendi bluetooth adaptörü var arayan numaraları teypin ekranında görüp ordan kontrol ve komut edebiliyorsun.JVC BTA200 diye bir ürün

Ürünü görmek için (http://www.aktepesound.com/pinfo.asp?pid=1675)

Evrenoz
07-03-2011, 10:13
Ooo bu çok güzel bir özellikmiş. Teşekkürler Osmancım inceleyecem ilk fırsatta

_driver_
07-03-2011, 10:27
Merhaba Evren abi
Parrot veya Bury araç kitinde en iyilerdendir . fakat
JVC avx900 kullandııgın için jvc nin kendi bluetooth adaptörü var arayan numaraları teypin ekranında görüp ordan kontrol ve komut edebiliyorsun.JVC BTA200 diye bir ürün

Ürünü görmek için (http://www.aktepesound.com/pinfo.asp?pid=1675)

kendi aracımda jvc nin bluetooth kitini kullanmıstım. urun cok guzel
gelen aramayı ekranda gorebılıyosun ve bluetooth eslestiginde ekrandan tel. rehberini kullanma ozellikleri gibi bir cok artısı var.

Evrenoz
07-03-2011, 10:53
Sanırım montajı da kolaydır? Kesme biçme olmadan kendisi için uygun olan jaklara giriyordur yanılıyor muyum?

Osmancım bana bir 12 taksitli bonus kart fiyatını montaj dahil pm atarmısın?

karsiyakaliozi
08-03-2011, 08:21
boyle bı ımkan varsa bence bu daha uygun olur evren ekstra ekrana ıhtıyac yok rakam yuksek sayılmaz bu cıhaz ıcın orjinal olucak sonucda

Evrenoz
08-03-2011, 10:27
Kesinlikle, neredeyse aynı fiyata ( hatta belki biraz daha düşüğe ) ek ekran, ek kablo bağlantıları gibi teferruat olmayacak. Ayrıca anladığım kadarıyla ana ünitemin ekranından rehber kontrolü, mesaj okuma gibi özellikler olacak. Bu da çok güzel bir olay, ufacık ekrandan okumak yerine kocaman double ekranından okuma imkanım olcak. Dokunmatik kontrolün olması da ayrı bir artı.