PDA

Orijinalini görmek için tıklayınız : ıphone garanti sorunsalı

Cem.B
03-03-2011, 19:08
arkadaşlar bişey kafama takıldı şimdi ıphone servise bırakıcam telefon kvk çıkışlı

kvk nın sitesinden baktığımda ıphone servisi olarak yazmıo bb,nokia filan yazıyor

şimdi sitesinde yazmasada ben garanti için kvk ya götürcem dimi,başına gelen vardır illaki

Jerky
03-03-2011, 19:12
Genpa bakıyor yetkili olarak. KVK servis vermiyor maalesef.

Cem.B
03-03-2011, 19:14
kvk çıkışlı olsada genpaya gidicek yani dimi

Kadyr
03-03-2011, 19:18
İphonlere sadece. Genpa ve teleservice bakior kvk satisid genpa olmasi lazm genpayi arayip ogreneblirsin yada sitesinds sorgu kismi vardi sanirim

BarBo
03-03-2011, 19:21
kvk ve genpa türkiyeye sokan firmalar.ama servis sağlayan genpa.

deniz
03-03-2011, 19:27
valla cogu seyı garantıye sokmuyorlar fena gecırıyorlar.
ıphone 4 kovaya dustu benım :D ekran kulaklık bırkac sey daha ıcı temızlıgı sırkecıde 250 ye yaptırdım yetkılı yere gıtsem heralde bır telefon parası gıderdı :D

Shadow_Dancer
03-03-2011, 19:31
Allah kvk'ya kimseyi düşürmesin.

onursumer
03-03-2011, 19:32
iphone e direk genpa bakıyor ama hiçbirşey bilmiyorlar ben zamanında iphone camını kırdığımda ki burda konusunuda açmıştım telefonun camının değişmediğini kırım camlıyı alıp bi ucret sayıcaklarını üzerine farkını verip yenisini alabiliceğimi soylemişlerdi kalakalmıştım :D

30dolarlık cam için benden bi telefon parası istediler :D

Cem.B
03-03-2011, 19:46
ya bende bgn telefonun çekmeme problemi başladı varmı başına gelen

alphan
03-03-2011, 19:57
Benim 3gs aldıgımdan beri çekmiyor dewamlı ses gidiyor asansore bınıyorum hat gıdıyor otoparka gırıyorum hat kesılıyor şimdi birde yandan sessize alma tuşu bozuldu 2009 9.ayda almıştım 2sene garantisi var teleservis miş servisinin adı burası hakkında bilgisi olan varmı bende aynı konu altında soruyim hazır konu açılmışken

Cem.B
03-03-2011, 20:05
bizim evin orda sıkıntı varmış az önce arkadaşımı aradım sorun telde deilmiş şimdi düzedi ztn biraz :)

Jerky
03-03-2011, 20:25
iphone e direk genpa bakıyor ama hiçbirşey bilmiyorlar ben zamanında iphone camını kırdığımda ki burda konusunuda açmıştım telefonun camının değişmediğini kırım camlıyı alıp bi ucret sayıcaklarını üzerine farkını verip yenisini alabiliceğimi soylemişlerdi kalakalmıştım :D

30dolarlık cam için benden bi telefon parası istediler :D

Bu durum servisin bilmemesinden değil, bazı üreticilerin (Blackberry gibi) servise onarım yetkisi vermemesinden kaynaklanıyor. O yüzden ücretli swap yapıp servis cihazı yurtdışına gönderiyor. Sonra değişip geliyor falan :)

onursumer
03-03-2011, 20:32
Bu durum servisin bilmemesinden değil, bazı üreticilerin (Blackberry gibi) servise onarım yetkisi vermemesinden kaynaklanıyor. O yüzden ücretli swap yapıp servis cihazı yurtdışına gönderiyor. Sonra değişip geliyor falan :)

evet birazda ondan kaynaklanır bb de ag mep kodunu sıfırlayamıyorlar mesela :D

bende bitane sıfır 9700 bold var oyle duruyo :D

Jerky
03-03-2011, 20:39
evet birazda ondan kaynaklanır bb de ag mep kodunu sıfırlayamıyorlar mesela :D

bende bitane sıfır 9700 bold var oyle duruyo :D

o konuda da servis değil size operatör yardımcı olmalı :)

CTG
03-03-2011, 20:46
Benim 3gs aldıgımdan beri çekmiyor dewamlı ses gidiyor asansore bınıyorum hat gıdıyor otoparka gırıyorum hat kesılıyor şimdi birde yandan sessize alma tuşu bozuldu 2009 9.ayda almıştım 2sene garantisi var teleservis miş servisinin adı burası hakkında bilgisi olan varmı bende aynı konu altında soruyim hazır konu açılmışken

sessiz tuşu bende de bozulmuştu genpada 2 günde yaptılar ama neden telefonumu resetleyip geri verdiler onu anlayamamıştım :D

Kadyr
03-03-2011, 20:49

Aynen oyle mesela vodafone garantili bb veya apple cihazin varsa ariza durumunda direk yenisi verilir ama darbe vs varsa hemen iade edilir vodafone garantili almak iyi oluyor:)

onursumer
03-03-2011, 21:17
o konuda da servis değil size operatör yardımcı olmalı :)

cihaz aveanın turkcell olsa sıkıntı yok :)

avea teknik servise yonlendiriyor onlarıdnda tek bildiği şey anakart değişimi malesef ;)

Sh4rk
03-03-2011, 21:40
ya bende bgn telefonun çekmeme problemi başladı varmı başına gelen

cekmeme yok da ılk kez dun dondu kalakaldı :)