PDA

Orijinalini görmek için tıklayınız : otomatik 1.4 is aracımı manuel şanzuman cevirebilirmiyiz

mcolgecen
06-03-2011, 02:25
S.a arkadaşlar 1997 model 1.4 is aracımın sorunsuz saat gibi çalışan otomatik şanzumanını manuel şansızmana sorunsuz bir şekilde çevirebilirmiz şayet cevrilirse randıman alabilirmiyim sizce maneule cevrilmeliyim yoksa satıp manuelinimi almalıyım son olarak aracımı kim manuel şanzımana ceviri:beuj:r..

overblack
06-03-2011, 02:27
ben çeviririm.bursaya gelirsen

mcolgecen
06-03-2011, 02:29
ben çeviririm.bursaya gelirsen

telefon numaranızı özelden yollarmısınız fiyat ve teknik bilgi için görüşmek isterim peki manuel şanzıman ve elektirik tesisatı pedal takımı vs bulabilirmiyiz..

mcolgecen
06-03-2011, 10:05
arkadaşlar güncel.

JDM_5
06-03-2011, 10:10
bnmde merak ettiğim bi konu ama pahalı olur die düşünüyorum bide sağlıklı olurmu...

Mikrop_Ali
06-03-2011, 10:27
cevrilebilir tabiki manuel swap için gerekli parçaları bulmalısın ilk önce alıcaksın onları 1200-1750lira arasındadır. bide senin aracından cıkan sanzımanı satarsan daha az maliyetli olur. + olarak işcilik parası verirsin. belki çevirebilecek kişide vardır manuel sanzıman ve senınkınıde ona satabılırsın aranızda anlaşırsınız ona göre daha düşebilir maliyet. bende otomatik aracımı manuele cevirmek için araştırma yaptıgımda ogrendım bunları.
tabiki bu işin içinde olan arkadaşlar daha detaylı bilgi verebilirler..
ama ne kadar saglıklı olur uzun vadede ne olur ne gibi sıkıntı çıkar bilemiyorum.
bence 1.4is ise gerek yok diye düşünüyorum 1.6 otomatik olsaydı cevir derdim.

kerem_euk34
06-03-2011, 10:29
arkadaşım benden sana tavsiye hiç uğraşma sat düz al... en mantıklısı bu bende zamınında çok düşündüm ama büyüklerimde ustalarda sat düz al dedi...

easy_rider
06-03-2011, 10:30
Aynı sorun bende de var bana yaklaşık 2 bin tl kadar maliyeti olur dediler volan- debriyaj-kollar vites etc...

mcolgecen
06-03-2011, 10:44
ya parayı bir yana bıraktım dönüşümü %100 sağlıklı olarak yapabilirim montajdan sonra hiçbir sorun yaşamazsın denilse hemen yaptırıırm peki komple vtı veya si motor ve şanzumanını alıp benim aracıma swap lasak o sağlıklı olurmu ..

kerem_euk34
06-03-2011, 10:46
ya parayı bir yana bıraktım dönüşümü %100 sağlıklı olarak yapabilirim montajdan sonra hiçbir sorun yaşamazsın denilse hemen yaptırıırm peki komple vtı veya si motor ve şanzumanını alıp benim aracıma swap lasak o sağlıklı olurmu ..

la dayı nie uğraşıyon sen zaten arabanı satsan bi SI alırsın :)

onursumer
06-03-2011, 10:47

şanzımanı duz e çevirmektense

swapla beraber yapmak daha bi mantıklı geldi bana :)

TolgaEsentepe
06-03-2011, 10:47
Aracını seviyorsun belli ama hiç gerek yok aynı fiyata satıp aynı fiyata manuelini almak varken..

mcolgecen
06-03-2011, 10:49
la dayı nie uğraşıyon sen zaten arabanı satsan bi SI alırsın :)

tamam ya niye kızıyon seviyorum arabamı eg kasa sevmiyom ben :D :D :D

kerem_euk34
06-03-2011, 10:53
tamam ya niye kızıyon seviyorum arabamı eg kasa sevmiyom ben :D :D :D

kanka o zaman sat düz al :) harcicağın 2bin lirayı motora göm ii bişiler çıkar yani...

easy_rider
06-03-2011, 10:53
Sonuçta fabrikanın yaptığı gibi asla olmaz kesinlikle orjinalden düz vites olması gerekki verim al

mcolgecen
06-03-2011, 10:58
Sonuçta fabrikanın yaptığı gibi asla olmaz kesinlikle orjinalden düz vites olması gerekki verim al

Durum anlaşıldı satılık otomatik 1.4is var manuelle takaslanır :D :D :D

mira
06-03-2011, 11:16
Şu sıralar işyerimize gelen müşteriler hep otomatik araç arıyor.bence kısa zamanda satarsın.sonra tertemiz bir manuel EK alırsın...

overblack
06-03-2011, 15:06

ek ve ej kasalar için konuşayım.fabrikanın yaptığının hiç bir farkı olmaz.ancak işlemi şöyle yapacaksınız.perte çıkmış bir arabadan komple şanzıman,pedal kiti,volan,baskı,beyin,vites çubukları,vites havuzu,hidrolik takımı,gösterge paneli vs vs tüm parçaları alıp kendi aracınıza geçirdiğinizde sıkıntı olmuyor.ancak farklı farklı arabalardan bunları takarsan bir takım ufak sorunlar yaşayabilirsin.

eg kasalarda ise otomatik ve düz şanzımanların ön sağ şasede bağlandığı kulak farklı.o yüzden kulakta işlem yapmak lazım.

benim tanıdığım bir çıkmacı bu şekilde değişim yapıyor ancak 1000 lira para alıyor üzerine.çünkü adam senden gelen otomatik şanzımanı revize ettirip garantili olarak satıyor.sana sattığı düz şanzımanıda tabi garantili satıyor.önce araca takıp 1 ay geziyorsun sorun yoksa parasını ödüyorsun adamın.

makif84
06-03-2011, 17:14
işçilik dahil 1500 -1750 arası halledilir.Ben eg kasayı çevirmiştim.çevirdikten sonrada hiçbir sorun yaşamadım

SerkanPınar
18-10-2011, 14:51
eski konu ama hortlatayım. benimde kafamda böyle bir proje vardı çunki. otomatiği sat düz al diyenler otomatikle düz arasındaki fiyat farkları ne halde biliyorlarmı ? otomatiklerin piyasası ile düzlerin piyasasının alakası yok malesef.

akıncı
18-10-2011, 19:42
valla olmaz dıyen arkadaşlara seslenıyorum bal gııbıde oluyor yaptım oldu :) sanırım 5 veya 6 hondayı prelud civic ,daewoo mazda vss hepsini çevirdim hiç bir şikayette gelmıyor cıvıcler 1500liraya maal oluyor cıvıclerde sadece sağ şasede ust şanzıman kulağinin bağlantısında ufak bır işlemm yapman gerekıyor, zaten fabrıka çıkışında arabanızda manuele donmen için bütün gereklı yerler plastik tapalarla kapatılmıştır ornek olarak debrıyaj merkez yeri, kolay gelsın :)

wordsman
18-10-2011, 19:58
arkadaşım, paran çoksa macera arıyorsan değiştir derim güzel tecrübe olur,
"yok be arkadaşım ben ciddiyim" diyorsan, sat manuel al. hiç ağrısız başını ağrıtma
saygılar

SerkanPınar
19-10-2011, 12:37
sat al olmuyo arkadaşım. temiz bi otomatiğin varsa aynı temizlikte bi düz almak istiyosan aradaki fiyat farkları 3-4-5 lere kadar çıkıyor.

Jeandan-R
19-10-2011, 15:33
manuel civic otomatikten çok daha rahat satılıyor zaten, ex'ini manuele çevirip rahatça satan tanıyorum :)

SerkanPınar
19-10-2011, 16:58
aynen öyle malesef.

kickbuttowski
19-10-2011, 17:41
ek ve ej kasalar için konuşayım.fabrikanın yaptığının hiç bir farkı olmaz.ancak işlemi şöyle yapacaksınız.perte çıkmış bir arabadan komple şanzıman,pedal kiti,volan,baskı,beyin,vites çubukları,vites havuzu,hidrolik takımı,gösterge paneli vs vs tüm parçaları alıp kendi aracınıza geçirdiğinizde sıkıntı olmuyor.ancak farklı farklı arabalardan bunları takarsan bir takım ufak sorunlar yaşayabilirsin.

eg kasalarda ise otomatik ve düz şanzımanların ön sağ şasede bağlandığı kulak farklı.o yüzden kulakta işlem yapmak lazım.

benim tanıdığım bir çıkmacı bu şekilde değişim yapıyor ancak 1000 lira para alıyor üzerine.çünkü adam senden gelen otomatik şanzımanı revize ettirip garantili olarak satıyor.sana sattığı düz şanzımanıda tabi garantili satıyor.önce araca takıp 1 ay geziyorsun sorun yoksa parasını ödüyorsun adamın.

peki bunu kendim yapabilir miyim tum parcalari bulsam?

rebelh
08-08-2012, 10:10
konu hortlasın fiyat tekliflerine açığım :)

akıncı
09-08-2012, 11:19
konu hortlasın fiyat tekliflerine açığım :)

2 lira anahtar teslım :) ciddiysenız iletişime geçeriz tabıkı ankarada iseniz

SK79
14-12-2012, 22:54
izmirden uygun fiyata yapan bulursam bende manuele geçmek istiyorum tekliflere açığım

ilovevti
24-02-2014, 10:22
hort. tecrübelilerden bilgi alabilir miyiz?