PDA

Orijinalini görmek için tıklayınız : Hafiza kartindaki fotograflari alamama

TarikS
07-03-2011, 01:19
Fotograf makinamda kullandigim hafiza kartlariyla ilgili ufak bir sorunum var :) :

Kartlarda virus oldugunu bildigim icin bilgisayarima format attiktan sonra Avast antivirus yukleyip taktim kartlari, sadece virusleri temizlerim diye. Ilk kartimda viruslu dosyalari direk sildim, 2.'sinde ise karantinaya tasi dedim.

Ancak bu silinen dosyalar icindeki .exe uzantili dosyalardan bana lazim olanlar da varmis. Karti bilgisayara takip icini actigimda fotograflarin oldugu klasoru acmak istedigimde "Bu kisayolun basvurdugu "dieduix.exe" ogesi degistirilmis veya tasinmis, bu yuzden bu kisayol artik dogru calismayacak. Bu kisayolu silmek istiyor musunuz?" seklinde bir soru cikiyor. Bunu sil dersem eger fotograflarin icinde oldugu klasoru silecek diye korkuyorum.

Ayni olayi diger kartta da yasiyorum, bu sefer istenen dosyanin ismi "cuemugx.exe" oluyor. :soru:

Hafiza kartini fotograf makinama taktigimdaysa fotograflari gorebiliyorum, uzerine yeni fotograf cekebiliyorum, karta bilgisayarimdan belge de atabiliyorum..

Ne yapmam gerek? Karttaki fotograflari baska nasil alirim? Pentax makinamin kablosu olmadigi icin fotograflari alamiyorum maalesef

oytun200sx
07-03-2011, 01:33
final data 2.0 die bi program var google dan full versiyonunu bulup yüklersen sorunu çözebilirsin... :)

SekoLive
07-03-2011, 01:35
tarık google fotoraf programıyla aç kartı arşvle seçeneği var o şeklde kurtarabilrsn

berkay_aydin
07-03-2011, 01:39
Combofixi indirip çalıştırın.. Mümkünse kart takılı olsun :) autorun.inf vs dosyaların exe olması gibi virüsleri halleder

McS_R53
07-03-2011, 01:50
picasa veya adobe bridge varsa sorununu gidericektir. :)

TarikS
07-03-2011, 06:40
Oncelikle su fotograf programlarini deneyeyim hemen :) Cok tesekkurler

Picasa'da karti kullanabilmek icin bicimlendirmem gerektigini soyledi, bicimlendirirsem bir nevi format atmis olur muyum?

dmts
07-03-2011, 06:51
combofix sadece autorun.exe virüsünü temizlemeye yarıyor o da güvenli modda çalıştırıldığında çok daha etkili oluyor. .
kasperskyin anlık full temizleme versiyonları var tavsiyem ondan yana olur, pc ye tarama yaptırmak istersen. .
silinen resim belge vs varsa direk cardrecovery 5.30 programları mevcut tümünü kurtarabilirsin. .program yada serial lazım olur diye pm atıyorum işin görülsün. .

VteC_MaNiaC
07-03-2011, 06:53
combofix sadece autorun.exe virüsünü temizlemeye yarıyor o da güvenli modda çalıştırıldığında çok daha etkili oluyor. .
kasperskyin anlık full temizleme versiyonları var tavsiyem ondan yana olur, pc ye tarama yaptırmak istersen. .
silinen resim belge vs varsa direk cardrecovery 5.30 programları mevcut tümünü kurtarabilirsin. .program yada serial lazım olur diye pm atıyorum işin görülsün. .

varsa bi pmde ben alırım valla :)

dmts
07-03-2011, 06:57
ok pm attım. umarım işinizi görür. bi sıkıntı olursa pc konusunda herşekilde yardımcı olabilirim. seslenmeniz yeterli.