PDA

Orijinalini görmek için tıklayınız : Ağzına Sağlık Gülse Birsel

Ramiz
07-03-2011, 06:17
Hep söylüyorum, biz çocukken midemiz bulanınca ekmek yedirirlerdi, grip "Yatınca geçer"di, başın ağrıyorsa "Çocukların başı ağrımaz" denirdi, uykun kaçıyorsa "Oyuncaklarını düşün, güzel rüyalar görürsün" şeklinde konuhalledilirdi!
Okuma yazmayı öğrenemiyorsan ya, "Tembel"din ya "Yavaştan, sağlam sağlam öğreniyor"dun! Hüzünlü bir çocuksan "Yazar olacak herhalde" derlerdi, yerinde duramıyorsan, etrafa saldırıyorsan bir tane çakarlardı, susup otururdun.
Kanaatimce pedagojinin zirve yaptığı yıllardı o yıllar.

Çünkü sonra sonra, koşup oynadıktan sonra öksüren çocuk 'astım başlangıcı', okuma yazmayı zor söküyorsa 'disleksik', hüzünlüyse 'depresif', aşırı hareketliyse 'hiperaktif' diye nitelendirilmeye başlandı ve o sinameki yetiştirilen tipsizler şimdi büyüdüler!

O kadar ilgi alaka sonrası ola ola ne oldular?
Emo!
Emo ne?
Hani beş-altı yıldır etrafta saçlarını gözlerinin tekini kapatacak şekilde öne öne tarayan, miskin görünüşlü, asık suratlı, beti benzi atmış, sıska, dar pantolonlu, converse'li, siyah ojeli ergenler var ya...

Taksim'de kaldırımlarda filan oturuyorlar.
Aha onlar Emo!
Emo kelimesinin emotional'dan (hissi) geldiği, bu yavruların pek bunalımlı pek güvensiz ve duygusal olduğu, topluma uyum sağlayamadıkları için böyle takıldıkları söyleniyor. Bizim zamanımızda punk vardı ya, onun gibi bir akım, ama bir halta yaramayanı!

HERKESİN KEYFİNİ KAÇIRDIM
Ay kıyamaam!
Zamanında, kendi ergen yıllarımda bu akım daha dünyada yokken 10 gün emo takılmışlığım vardır! Kafam neye bozuktu hatırlamıyorum ama o 10 gün, üstelik de yaz tatilinde, evin o köşesinden bu köşesine oflaya poflaya nemli gözlerle dolaştım.
Saçımı taramadım, denize gitmedim, sohbetlere katılmadım, tebessüm bile etmedim. Akşamları karabasan gibi yemek masasına çöküp herkesin keyfini kaçırdım. Bir akşamüstü, balkonda otururken annem "Ne bu surat her gün, senin derdin ne kızım aaa..." şeklinde pedagojik bir açılım yaptı.

"Sıkılıyorum... Hayat çok anlamsız" cevabımın üzerinden sanırım birkaç saniye geçmişti ki, acı ve can havliyle bir metre havaya sıçradım. Annem, her Türk annesinin uzmanı olduğu 'mıncırma' hamlesini oldukça sert ve uyarısız gerçekleştirmiş ti.

Mıncırma, malumunuz evlat artık poposuna terlikle vurulmayacak kadar büyüdüyse, ancak tekdir ile de uslanmıyor ve hakkı kötekse kullanılan, konu komşu, bitişik ev duyar ihtimaline karşı avaz avaz bağırmak yerine geçen bir terbiye şeklidir. Tercihen bel veya bacak bölgesinden bir alan seçilir, elle kavranır ve et, 180 derece çevrilir!Hemen ardından, daha acım ve şaşkınlığım hüküm sürerken, annem kısık sesle,yüzünü yüzüme yaklaştırarak
"Alırım ayağımın altına" diye başladı ve
"Karnın tok sırtın pek! Aklını başına topla! Sıkılıyorsanda git bakkala evin alışverişini yap, sonra da gel yemek kitabından bir kurabiye pişir, akşam misafir var, hadi yallah..." şeklinde bitirdi!

NE DERDİM KALDI NE DE TASAM

Malumunuz eti mıncırılan ergen olay yerinde fazla kalamaz, mıncırandan tırstığı için kendisine yalakalık yapar, arzu ettiği aktiviteleri gerçekleştirir.
Mıncıran mutlu, mıncırılansa artık efendi bir insandır! Aynen öyle oldu. Mıncırma sonrası ne derdim kaldı ne tasam! Emo'luğum o gün bitti, bu yaşa kadar da hep mutlu mesut, uyumlu, üretken biri olarak yaşadım. Şimdinin sokakta bira içen, gelen geçenden ihtiyacı var diye değil, hayat tarzı sandığı için para dilenen, dünyanın bütün derdi sırtındaymış gibi davranıp, bunalım takılıp bir işin ucundan tutmayan emo'larının başında, bizim zamanımızın anne babaları olacaktı ki. Ohoo...
Muma dönerdi hepsi! Bir kere her şeyden önce bütün o yüzü gözü saçla kaplı eşek herifler ibir eşek tıraşına götürürlerdi, kesin!
Ülkenin gençlerine bak.
Tarikat yurtlarında yetiştirilen çocuklar, polise atsın diye eline taş verilenler, bir de emo'lar!
Gelecekten çok umutluyum çok.

Gülse BİRSEL

GokhanRS
07-03-2011, 07:02
okurken yorsada on numara bi yazı yazmış

TolgaEsentepe
07-03-2011, 07:03
başarılı ama geç kalınmış bir yazı

BRETE
07-03-2011, 07:21
daha önce okudum hatırlatman iyi oldu çok güzel yazmış harbiden ya bu emo denen tipler evlat olsa sevilmez arkadaş bunlara varya denk geldiğim yerde ağız burun dalasım geliyo gevşek tipler

coyete
07-03-2011, 07:27
kadında kafa var :)

DENON
07-03-2011, 07:35
hakıkaten eskıden ne güzelmiş yaa düşünüyorumda bır yaramazlık yapınca valıde baban akşama gelince ne cevap vereceksin diye kaçacak delik arardım , 3 kere liseden atılıp haala sağ kaldım ona şükrediyorum yediğim dayaklar bursadan istanbula paralı otoban olur ama iyiki dövmüş peder, şu anda bı yerlere geldıysek unutmayalım kı eskı terbıye usullerindendir :D

senna
07-03-2011, 09:19
cumartesi günü arabayı yıkatıcam girdim yıkamacıya emo yıkıyormuş geri çıktım:D yeni nesilden çok ümitliyim

Vti-966
07-03-2011, 09:31
Süper yazmış, paylaşım için teşekkürler..

HaKo
07-03-2011, 09:52
kırılmaz kızılcığı alıcaksın eline yermisin yemezmisin o zaman görürüm bak emo mu memo mu kalıyo mu ortalıkta :)

cery
07-03-2011, 09:57
gülse birseli gag programından beri takip ederim. takdir ederim. yine çok güzel yazmış.

serkan_2120
07-03-2011, 09:59
iyiki zamanında dayak yemişim iyiki azarlanmış korkutulmuşum şimdilerde efendi biriysem tek sebebi ailemdir iyiki öyle yetiştirmişler...

bu kadını seviyorum ya

dgoo
07-03-2011, 10:00
"Karnın tok sırtın pek!
Zaten tüm mesele orda değil mi? Kafa, beden yorulacak başka mesele yok çünkü.
Ağzına sağlık güzel yazı. Ama keşke ibret alınsa.

VTec_king
07-03-2011, 11:33
Teknoloji insanları Rahatlığa itiyor her evde bilgisayar aile bireyleri birbirinden kopuk sosyal paylaşım yok sanal muhabbetler tepkiler ee cocuklar tabi ilgi sevgi görmüyor kayıp oluyorlar emo bu işte manasız saçma düzensiz yaşam..

cem
07-03-2011, 11:42
yazi cok guzel de , yazarin adi Gülse Birsel..

SekoLive
07-03-2011, 11:44

başkan konuyu görünce vay be bişey daha öğrendim yanlıs biliyormusum gürse imiş kadının adı diye düşündüm :D iyi ki yazdın yoksa bundan sonra gürse olarak bilicekdim :D edit koy baskan baslıga

cery
07-03-2011, 11:46

aa harbiden. ben ona dikkat etmemişim. düzeltelim sayın moderatörüm.

Onuralp
07-03-2011, 11:47
Çok kral yazmış helal olsun.

onursumer
07-03-2011, 12:31
çok güzel yazmış ama çok geç farketmiş gibi durumu :)

HondatugraL
07-03-2011, 15:25
gülse birseli gag programından beri takip ederim. takdir ederim. yine çok güzel yazmış.

+5500 ;) bende gagda tanıdım bulabıldıkçe okurum yazılarını.

Onurkk06
07-03-2011, 15:36
walla kızılayda fln görüyorum böyle tipleri bi gün kızılayı 15 20 kişi basıp ağızlarını burunlarını kırasım var bunların

ulasoztas1
07-03-2011, 17:01
geç kalınmış yazı diyenler için yazının tarihi baya eski ancak yeni paylaşılmış. Çok güzel yazmış bir yazı, o tipteki gençleri hatta yaşıtlarımı görünce sinirlerim bozuluyor anlamsız kişiliksiz varlıklar desem yeridir.

ygtrn
07-03-2011, 17:12
emoları rahat brakın :D:D:D:D
Dailymotion - Emoları Rahat Bırakın (liv dı imo kids elon) - Lustig Kanalı (http://www.dailymotion.com/video/xbpyjr_emolary-rahat-byrakyn-liv-dy-imo-ki_fun)

ygtrn
07-03-2011, 17:20
eline azına sağlık Gülse Birsel.......

fastchild
07-03-2011, 17:37
geçenlerde bizim sokaktan tanıdıklar sahilde emo tipli artis bebeleri dövmüş polise vermişler polis sormuş niye dövdünüz diye bizimkilere sataşmış bu emolar bunlarda dalmış polis aferin demiş göndermiş

tipinde meymenet yok yaşıtlarımdan utanıyorum abi yok böyle bişiy adamın dövesi geliyo

!KO
07-03-2011, 17:42
salak salak arabanın onune atlayıp el kol yapmaları yokmu kapıyı acıncada kaçıyo serefsizler hani isyankardınız ?

mert_leon
07-03-2011, 17:46
valla annemin bi ceyo terliği vardı hiç unutmam onu görünce ne yapıcağımı şaşırır it gibi tırsardım :D babamın zaten bakışlar yetiyodu :D

cagri-35
07-03-2011, 20:39
Face te bır vıdeo vardı rusyada bı eleman tek basına 3-4 kısılık bır emo grubuna saldırıyor. Kamera kaydı var, parkta içiyorlar elemanda güreşçi tipli birşey eşofmanlı falan yerden yere vuruyor sıradan geçiyor inanılmaz keyifli bir video insan izlerken deşarj oluyor onu bulan olursa eklesin, benım face kapandı cidden çok acaipti.

onurars
07-03-2011, 20:53
Face te bır vıdeo vardı rusyada bı eleman tek basına 3-4 kısılık bır emo grubuna saldırıyor. Kamera kaydı var, parkta içiyorlar elemanda güreşçi tipli birşey eşofmanlı falan yerden yere vuruyor sıradan geçiyor inanılmaz keyifli bir video insan izlerken deşarj oluyor onu bulan olursa eklesin, benım face kapandı cidden çok acaipti.

http://www.youtube.com/watch?v=A1Eq_PaxUW4

slhdmr34
07-03-2011, 20:58
Gülse Birsel kadar akıllı ve sivri zekalı baska bir kadın tanımadım daha ..

Murat Birsel şanslı adammış.