PDA

Orijinalini görmek için tıklayınız : z4 3.0 & s2k

Alper D.
20-07-2007, 16:33
arkadaşlar bu iki araç arasından birini almayı düşünseniz kararınız hangisinden yana olur....size göre iyi ve kötü yönleriyle

M3CSL
20-07-2007, 16:36
tabıkıde z4 3.0 alırım.. s2k ya hayran olmama rağmen...
her yönden farklı...
z4 2.5 olursa dusunurum herhalde o zmn s2k yı alırım...

Berent.t
20-07-2007, 16:43
kafada s2k alırım..artısı eksisi benim için hiç önemli deil z4 e göre..çünkü çok seviyorum..benim için s2k yı seçme nedenim..s2kdan daha çok zevk alıcamı düşünüyorum..biraz sertlik var işin içinde bence..z4 te bi konfor havası nebiliyim tercihim olmazdı bide tasarımına hiç alışamadım z4 ün..nekadar bmw nin 6 silindirlerine aşık olsamda s2k nın sesi beni daha çok tahrik ediyo :) yani hayalimde kurduğum bi s2k konsepti var ama bi z4 konsepti yok..yani nebiliyim rengi şöle olsaydı jantı böle olsaydı gibi ... :)

Tugral
20-07-2007, 16:47
3.0 olursa z4 alırım. 3.0 olmazsa s2k yı tercih ederim

Cem.B
20-07-2007, 19:02
vergi mergi işim olmaz z4 ile zt önden böle bi üzgün bakıo araba uyuz oluorum çn görüntüsüne

STP
20-07-2007, 19:04
s2k alsın tuna yakısır

^^ANIL^^
22-07-2007, 07:29
hertürlü giderim z4 alırım hem daha konforlu hem daha iyi gidiyo hem daha şekilde yapınca bence bikere bmw yani daha karizma ve rahat

Baran^
22-07-2007, 08:37
BMW de kullandım şu andada s2k sahibiyim.Z4 ün tipi hiç hoşuma gitmiyor sanki bagajda oturuyormuşsunuz hissi veriyor dışarıdan bakınca.Yarıcı durmuyor.S2k hertürlü daha özel bir arac buna eminim.Normal bir BMW almaktansa klasikleşecek bir arac almayı daha uygun gördüm.

ahmetbaha-drs
22-07-2007, 09:41
Bmw Z4 tercih ederdim bende heralde..konfor,donanım v.s dolayısıyla..ama karar veremicek gibi olursam yazı tura atarım s2k'de cok guzel bi araba..:D

Görkem
22-07-2007, 12:54
benim seçimim bmw den yana olurdu,,,hem donanım hem performans bir arada olunca daha bi hoşuma gidiyooo................

Sinan'S2k
22-07-2007, 13:32
Aslında herkesin seçimi Bmw dan yana olurdu ***** fiyatı 2 katını buluyor :)
Ben tasarım olarak S2000'i daha yalın fakat saldırgan buluyorum z4'ün tasarımı da çok başarılı fakat önden biraz üzgün bakışlı olması saldırganlığı öldürüyor.

Donanım konforda o fiyata alınması gereken şeyler bence, Arkadaşımda Mz4 var kaldıki o da o kadar da konforlu değil, s2000 gibi sert bir araba, ama donanım olarak kat kat üstün s2000 den...

Kısacası tasarım motor olarak s2000'i tercih ederim :)

OnurS
22-07-2007, 13:39
Coupeyse hiç düşünmeden z4 isterse 2.0 olsun ama coupe olsun...

Berent.t
22-07-2007, 13:44
benim için bu tip arabalarda elektronikmiş konformuş pek bağlamıyo açıkçası...s2000 in daha sert karakterli olduğunu düşünüyorum..daha sportifliğe yakın bi havası var.. s2k işte :)

PROMINENT
22-07-2007, 15:36
tabiki z43.0 havası karizması konforu yol tutuşu sürüş zevki performansı sunduğu donanım rahatlığı herşeyi ile z4 ha sen dersen o paraları veremem benzinini karşılayamam vergisi falan kasar ozaman s2000 alıcan başka şansın yok :)

Baran^
22-07-2007, 17:32
tabiki z43.0 havası karizması konforu yol tutuşu sürüş zevki performansı sunduğu donanım rahatlığı herşeyi ile z4 ha sen dersen o paraları veremem benzinini karşılayamam vergisi falan kasar ozaman s2000 alıcan başka şansın yok :)

Bence s2k tercih etmenin tek sebebi vergisni benzinini ödeyememe değil,M3 ünü satıp subarusunu satıp s2k alan arkadaşlarım oldu.Z4le s2k tarzı farklı 2 araç.Örneğin ailem hondanın guvensiz olduğunu düşündükleri için bana e92 coupe Bmw teklif ettiler ama ben evo yada s2k düşündüm ve kısmet hondaya oldu.Bu en yakın kendimden örnek..Z4 cok guzel bir arac 3.0 var arkadaşımda ama s2k havası bana bambaşka geliyor.Tercih ve zevk meselesi bence..Saygılar sevgiler

^^ANIL^^
22-07-2007, 17:39
Bence s2k tercih etmenin tek sebebi vergisni benzinini ödeyememe değil,M3 ünü satıp subarusunu satıp s2k alan arkadaşlarım oldu.Z4le s2k tarzı farklı 2 araç.Örneğin ailem hondanın guvensiz olduğunu düşündükleri için bana e92 coupe Bmw teklif ettiler ama ben evo yada s2k düşündüm ve kısmet hondaya oldu.Bu en yakın kendimden örnek..Z4 cok guzel bir arac 3.0 var arkadaşımda ama s2k havası bana bambaşka geliyor.Tercih ve zevk meselesi bence..Saygılar sevgiler

m3 ünü satıp s2k alan arkadaşın olmuştur tabiki ama bu s2k daha iyi bi araba olduğu için deildir değişiklik içindir mesala ben s2k ile m3 ü kıyaslamam bile

Baran^
22-07-2007, 18:10
Ben zaten kıyaslamadım.Tercih ve zevk meselesi dedim bende yukarda gayet acıkca yazdım zaten.Bende BMW kullandım ama herzamanda dedim s2k tarzı farklı diye.

SerkanKurt
22-07-2007, 18:14

aynen katılıyorum

akdeniz
11-08-2007, 12:45
s2k avantajı: vergisi düşük, düz 6 ileri vites, 2.0 motorda 240bg, modifiye parçası bulunuyor, ikinci eli ucuz, düz vites, drfit yapman daha zevkli olur, 9500devir çeviriyor, motorsiklet gibi zevk verir, tam bir modifiye arabası, otomatik z4 3.0ları geçersin, modifiye ile her arabayı geçersin, üst devirde motorsiklet gibi sesi var,

s2k dezavantajı: satamazsın, herkes beğenir fakat honda fanatikleri dışında alan zor olur, ikinci elde değer kaybı çok yüksek, yolda gidişi tangır tungur, çatırtısı eksik olmaz, diriliğini çabuk kaybeder, üst devirlerde z4 3.0dan daha çok benzin yakar, vites geçişleri çok kemikli, içi çok dar şapkanı bile zor çıkarırsın, üstünü açman için 2 tane klipsi açıp kapaman gerekir, donanım hiç yok gibi bişey, anti patinaj, viraj denge sistemi vs hiç bişey yok, stok s2k düz vites z43.0ı geçemiyor, z4 kadar radikal bir görüntüsü yok, s2k alacaksan binmek için bir aracın daha olacak, ikinci elde temizini bulman zor, 2 senede turşusu çıkar,

z4 avantaj: bmw, üst sınıf kullanıcı arabası, sistemler yarı kapalı durumda senden iyi makasçı olmaz, çok güzel sistemleri var, kaza yapman için düz duvara vurman gerekir, yol tutuşu daha iyi, egzotik bir görüntüsü var, ... potansiyeli çok yüksek, en rahat spor arabalardan, iç kabini çok zevkli, koltukları rahat, parçası daha kolay bulunuyor, satarken avantajlı, üstü tek bir düğme ile açılıp kapanıyor, koltukları 8 yünlü otomatik ayarlanıyor, amfili 8 hoparlör müsik sistemi var, direksiyon şekli çok güzel, torku s2kdan daha yüksek, 10bg düşük ve 100kg daha ağır olmasına rağmen s2k ile aynı gidiyor, hiçbir bmwye benzemiyor, gündelik binebilirsin. 3.0ın egsozunun sesini bmw mühendisleri özel yapmış, çok hoş bir sesi var, satarken s2k kadar değer kaybetmiyor, senelerce diri kalır, çıtırtısız bir şekilde binersin.

z4 dez avantajları: vergisi daha yüksek, ikinci elde temiz düz vites z4 bulman zor bulsan bile satman zor, modifiye parçası pek bulunmuyor, oturma pozisyonu değişik, gemi sürüyor gibi sürüyorsun, modifiyesi pahalı, 2.5 az yakar vergisi az ikinci eli değerli ama herkes seni geçer, alırken s2kdan daha pahalı, tentesinden s2kya göre içeriye daha fazla ses alıyor,

sonuç s2k z4ten daha zevkli ama bela bir araç, problemlerinden dolyaı aldığın zevk burnundan gelebilir. z4 ise görüntüsü daha hoş, performansı s2k ile aynı donanımlı rahat fakat bunların karşılığınıda isteyen bir araç.
bunlar benim bildiklerim benim bakış açım, gerisine siz karar verin...

T-MIVEC
11-08-2007, 12:52
s2k avantajı: vergisi düşük, düz 6 ileri vites, 2.0 motorda 240bg, modifiye parçası bulunuyor, ikinci eli ucuz, düz vites, drfit yapman daha zevkli olur, 9500devir çeviriyor, motorsiklet gibi zevk verir, tam bir modifiye arabası, otomatik z4 3.0ları geçersin, modifiye ile her arabayı geçersin, üst devirde motorsiklet gibi sesi var,

s2k dezavantajı: satamazsın, herkes beğenir fakat honda fanatikleri dışında alan zor olur, ikinci elde değer kaybı çok yüksek, yolda gidişi tangır tungur, çatırtısı eksik olmaz, diriliğini çabuk kaybeder, üst devirlerde z4 3.0dan daha çok benzin yakar, vites geçişleri çok kemikli, içi çok dar şapkanı bile zor çıkarırsın, üstünü açman için 2 tane klipsi açıp kapaman gerekir, donanım hiç yok gibi bişey, anti patinaj, viraj denge sistemi vs hiç bişey yok, stok s2k düz vites z43.0ı geçemiyor, z4 kadar radikal bir görüntüsü yok, s2k alacaksan binmek için bir aracın daha olacak, ikinci elde temizini bulman zor, 2 senede turşusu çıkar,

z4 avantaj: bmw, üst sınıf kullanıcı arabası, sistemler yarı kapalı durumda senden iyi makasçı olmaz, çok güzel sistemleri var, kaza yapman için düz duvara vurman gerekir, yol tutuşu daha iyi, egzotik bir görüntüsü var, ... potansiyeli çok yüksek, en rahat spor arabalardan, iç kabini çok zevkli, koltukları rahat, parçası daha kolay bulunuyor, satarken avantajlı, üstü tek bir düğme ile açılıp kapanıyor, koltukları 8 yünlü otomatik ayarlanıyor, amfili 8 hoparlör müsik sistemi var, direksiyon şekli çok güzel, torku s2kdan daha yüksek, 10bg düşük ve 100kg daha ağır olmasına rağmen s2k ile aynı gidiyor, hiçbir bmwye benzemiyor, gündelik binebilirsin. 3.0ın egsozunun sesini bmw mühendisleri özel yapmış, çok hoş bir sesi var, satarken s2k kadar değer kaybetmiyor, senelerce diri kalır, çıtırtısız bir şekilde binersin.

z4 dez avantajları: vergisi daha yüksek, ikinci elde temiz düz vites z4 bulman zor bulsan bile satman zor, modifiye parçası pek bulunmuyor, oturma pozisyonu değişik, gemi sürüyor gibi sürüyorsun, modifiyesi pahalı, 2.5 az yakar vergisi az ikinci eli değerli ama herkes seni geçer, alırken s2kdan daha pahalı, tentesinden s2kya göre içeriye daha fazla ses alıyor,

bunlar benim bildiklerim benim bakış açım, gerisine siz karar verin...

265hp z4ler gelmedi mi?

benim tercihim, z4 + eisenmann race muffler

akdeniz
11-08-2007, 12:55
265 geldi ewt ve 0-100 5.9sn. hatta smg şanımanlılarda var onlar 272 bg 0-100ünü siz düşünün. ben 231bglik z4 le kıyasladım. yoksa 272 smg z4 karşısında s2k falan kalmaz :D

tolga900
11-08-2007, 13:11
roadstarların özelliği bagajda oturmak gibidir zaten kesinlikle z4 3.0 diyorum.

Juggernaut
11-08-2007, 14:46
akdeniz

Z4'ün ikinci elde kaybı S2k dan çok daha fazladır.S2000'in ikinci elde çok değer kaybettiğine katılmıyorum kesinlikle.S2000 fiyatıyla zaten rakipsiz.O fiyata okadar performans sunan başka bir cabrio araba daha yok.Ama Z4 alınacak paraya başka roadsterlarda var.

Satma konusuna gelince Z4 satması çok daha zor bir araba kaç aydır satmaya çalışan tanıdıklarım var satamıyorlar arabalarını çok temiz olmasına rağmen..Fakat bugün bir S2000 i kazası yoksa kolay satarsın..Kalite konfor dersen Z4 tabiki daha iyi bir araba bu bakımdan S2000 ile karşılaştırılmamalı karşılaştırılıcaksa Porsche boxter,slk ile karşılaştırılmalı.Z4 ün içinden tıkırtı gelmiyor da değil hani..S2000'i diğer roadsterlardan ayıran diğer bir özelliğide daha safkan, spor ve agresif bir yapısı olması.9000dd çeviren başka roadster aklıma gelmiyor şahsen. anti patinaj viraj denge gibi sistemlerin olmaması senin için dezavantaj olabilir ama herkes için öyle olduğunu sanmıyorum.Yeni s2000 lerdede zaten bu sistem Vsa adıyla var.

Yol tutuş konusuda s2000'i yeni almış biri biraz sıkıntılı anlar yaşatabilir ama araca alıştıktan sonra kullanması zor değil.Prof ellerdede pistte yaptığı dereceler ortada ağırlık dağılımı çok iyi.Pistte gazlamak için üretilmiş bir roadster diyebiliriz.Z4'ün her pistte S2000i geçebileceğini pek sanmıyorum.İki araba arasında yol tutuşta dağlar kadar fark yok sonuçta.Sorunsuzluk dersek S2000,Z4 ten çok daha sorunsuzdur emin ol çünkü S2000 de sorun çıkarıcak herhangi bir elektronik sistem yok motor ve şanzıman bakımındanda nereyse kusursuz olduğunu düşünürsek geriye S2000 problemli araba dedirtecek kadar fazla birşey kalmıyor.Senin problemli bir araba demeni sağlayan sorunlar nelerdir peki:beuj:
Performans olarakta iki aracıda deneyenler S2000 in geçtiğini söylüyorlar.Test verilerindede zaten s2k'nın 0-200km falan daha iyi.

Tasarım konusuna gelirsek S2000 7-8 senelik bir tasarıma sahip olmasına rağmen hala gözümde Z4 den çok daha iyi bir tasarıma sahip daha yırtıcı bir havası var.Z4 önden çok kötü duruyor beğenmiyorum şahsen salak bir havası var.

Baran^
11-08-2007, 15:31
akdeniz

Z4'ün ikinci elde kaybı S2k dan çok daha fazladır.S2000'in ikinci elde çok değer kaybettiğine katılmıyorum kesinlikle.S2000 fiyatıyla zaten rakipsiz.O fiyata okadar performans sunan başka bir cabrio araba daha yok.Ama Z4 alınacak paraya başka roadsterlarda var.

Satma konusuna gelince Z4 satması çok daha zor bir araba kaç aydır satmaya çalışan tanıdıklarım var satamıyorlar arabalarını çok temiz olmasına rağmen..Fakat bugün bir S2000 i kazası yoksa kolay satarsın..Kalite konfor dersen Z4 tabiki daha iyi bir araba bu bakımdan S2000 ile karşılaştırılmamalı karşılaştırılıcaksa Porsche boxter,slk ile karşılaştırılmalı.Z4 ün içinden tıkırtı gelmiyor da değil hani..S2000'i diğer roadsterlardan ayıran diğer bir özelliğide daha safkan, spor ve agresif bir yapısı olması.9000dd çeviren başka roadster aklıma gelmiyor şahsen. anti patinaj viraj denge gibi sistemlerin olmaması senin için dezavantaj olabilir ama herkes için öyle olduğunu sanmıyorum.Yeni s2000 lerdede zaten bu sistem Vsa adıyla var.

Yol tutuş konusuda s2000'i yeni almış biri biraz sıkıntılı anlar yaşatabilir ama araca alıştıktan sonra kullanması zor değil.Prof ellerdede pistte yaptığı dereceler ortada ağırlık dağılımı çok iyi.Pistte gazlamak için üretilmiş bir roadster diyebiliriz.Z4'ün her pistte S2000i geçebileceğini pek sanmıyorum.İki araba arasında yol tutuşta dağlar kadar fark yok sonuçta.Sorunsuzluk dersek S2000,Z4 ten çok daha sorunsuzdur emin ol çünkü S2000 de sorun çıkarıcak herhangi bir elektronik sistem yok motor ve şanzıman bakımındanda nereyse kusursuz olduğunu düşünürsek geriye S2000 problemli araba dedirtecek kadar fazla birşey kalmıyor.Senin problemli bir araba demeni sağlayan sorunlar nelerdir peki:beuj:
Performans olarakta iki aracıda deneyenler S2000 in geçtiğini söylüyorlar.Test verilerindede zaten s2k'nın 0-200km falan daha iyi.

Tasarım konusuna gelirsek S2000 7-8 senelik bir tasarıma sahip olmasına rağmen hala gözümde Z4 den çok daha iyi bir tasarıma sahip daha yırtıcı bir havası var.Z4 önden çok kötü duruyor beğenmiyorum şahsen salak bir havası var.

Aynılarını yazacaktım sen hepsini yazmışsın,dediklerinde sana katılıyorum.Ayrıca s2k z4 3.0 ı geciyor dün gece denendi onaylandı :icon_tup: Görüntü konusu tamamen zevk meselesi,bence s2k cok daha yarıcı duruyor ;) Saygılar...

borarx7
11-08-2007, 16:05
bence z4 ile s2k kıyaslaması yaramaz bir çocuk ile uslu bir çocuğu büyütmek gibi. uslu bir çocuk sizi üzmez , varlığı size sürprizler hazırlamaz. fakat yaramaz bir çocuğu büyütürken her türlü zorluğu , heyecanı ve sürprizlere açıksınızdır. eğer s2k konusunda bahsedilen sorunlar modlama konusunda ise ; tabi ki de biraz kafanızı kurcalayacak ve size beyin cimlastiği yaptıracaktır. fakat z4 al ve bin olayından fazla ieriye gidebilecek bir araç değil benim düşünceme göre. bence sabah kalktığınızda s2k'nın hırçın bakışları kontak anahtarını avcunuzda sıkmanızı sağlayacak ve her bakışta keyif alacağınız bir araç. z4 bence çok morali bozuk bakıyor , hayalimde canlandırdığımda klima açık uzun yolculuklar dışında aklıma birşey getirmiyor açıkçası :) tabi herkesin şahsi düşüncesi...

Brs_eg
11-08-2007, 16:22
z4 motor gucunu bilmiorm ama nolursa olsn s2k tercih ederim.kullanicilarda gzlce aciklarlar sanirim :icon_tup:

Safak
11-08-2007, 16:39
İkiside her anlamda çok başarılı ve güzel otomobiller tamamen marka sevgisi ve maddi imkanların ön plana çıktığı bir tercih olur.

s2000 : 84.050 YTL
z4 3.0i : 80.000 Euro civarında

Serkan.S
11-08-2007, 18:11
yok o kadar degıl bıraz daha dusuk o fıyata z4m verıyolar artık 2007 yanlız :) ayrıca z4 3.0si ın hiçte uslu bir cocuk olduğunu sanmıyorum m3 le beraber yürüyo bu dedimiz araba lütfen küçümsemeyin 330ci a benzemez z4 :D

grkm
11-08-2007, 20:02
M3 cabrio yu hesaba katmayalım lütfen Serkan :) Sinanın arabasında extra 1(kesin) emin olmadığım 2. ki$ide varmı$. Ayrıca tesisatıda var araç manual. Can arabada tek ba$ına ve Smg $anzımanla yürüyor. Arada temiz 400-500kg arası ağırlık farkı varken M in geçilmemi$ olması bile ba$arı :)

Z4 hakkında yazabileceğim çok $ey var. Oncelikle problem adı altında bence çirkin bir araba. Gidi$i falan bu araca sahip olmak isteyen birini çokta tatmin eder ama kullanan 2 arkada$ımda tente motoru ve tente kuma$ıyla ilgili problemler ya$adı. Bitanesinin tentesi yırtıldı hatta. Borusanın anlamsız kaprisleri yüzünden 1ay tente bekledi araba fln .. Bunun dı$ında s2k hırçın çocuk doğru ama büyütürken problem çıkardığı fikri yanlı$. Gerçekten sorunsuz bir araba tabi insancıl kullanılmadığında yürüyende problemler çıkarabiliyor. Pistte fln deneyimli bir sürücü s2k ile çok iyi zmnlar elde edebilir. Aracın en büyük özelliği zaten 50/50 olan ağırlık dağılımı ve bu araç drift aracı fln da değil yani :) Bana göre en büyük dezavantajları vtec açıkken yaktığı yaakıt ve üst süratlerdeki verdiği güvensizlik hissi. Bunun dı$ında Emre(Imp.MAniac) nin bütün yorumlarına katılıyorum.

jessica
11-08-2007, 20:09
ben s2kderim:)bmw cırt,hemide pahalı uğraşma vergisiyle verdiğin paraya yazık olur yani :)

sword
11-08-2007, 22:28
akdeniz

klavyene sağlık :)

DEA
12-08-2007, 00:48
z4...BMW
s2k..honda

^^ANIL^^
12-08-2007, 00:56
s2000 i öle bi anlatmışsınız ki arkadaşlar hiç sorun yok fln die ki bide imrezamaniac nickli arkadaşımız şanzımanında sorun olmuyo fln demiş s2000 in buğüne kadar 4 5 arkadaşımda s2000 oldu ve hepsi şanzımanla ilgili problemler yaşadılar uzun süredir s2000 kullanan arkadaşların çoğu söler bunu yani ve benim arkadaşım standart arabayla daha 15bindeki arabasında aks kırdı 2 kere hemde bide 2 küsürlerde hiç sorunsuz bi araba deil yani ama z4 ten tabiki sorunsuzdur o konuda bende hemfikirim yani çünki z4 kadar donanıma sahip fln bi araba deil herşey ortada s2000 de ztn bozulucak bişi yok z4 kadar orası doğru ...

SİNANN007
12-08-2007, 01:06
ya standart bınecegım dersenız z4 ama belkı bıraz oynarım dersenız s2000 derım

Serkan.S
12-08-2007, 03:38
güzellik kişiye göre değişir görkemcim bende z4 ü daha çok beğeniyorum mesela bide honda tırt :D cocuk mezarı abi s2000 rahat edemiyorum z4 al rahat rahat gez :D

Juggernaut
12-08-2007, 14:11
s2000 i öle bi anlatmışsınız ki arkadaşlar hiç sorun yok fln die ki bide imrezamaniac nickli arkadaşımız şanzımanında sorun olmuyo fln demiş s2000 in buğüne kadar 4 5 arkadaşımda s2000 oldu ve hepsi şanzımanla ilgili problemler yaşadılar uzun süredir s2000 kullanan arkadaşların çoğu söler bunu yani ve benim arkadaşım standart arabayla daha 15bindeki arabasında aks kırdı 2 kere hemde bide 2 küsürlerde hiç sorunsuz bi araba deil yani ama z4 ten tabiki sorunsuzdur o konuda bende hemfikirim yani çünki z4 kadar donanıma sahip fln bi araba deil herşey ortada s2000 de ztn bozulucak bişi yok z4 kadar orası doğru ...

Nerdeyse sorunsuzdur yazdım ben.Sorunları vardır elbet yok değil ama çok önemsenicek ağır masraflar açabilecek sorunları olduğunu düşünmüyorum.Kullanıcı hatasından kaynaklanan sorunları saymassak eğer..

grkm
12-08-2007, 14:33
Anılım s2k kullanan arkada$ların hangisi aracını normal bir araba kullanır gibi kullandı ki ? Hepsi acı acı aracı yoruyordu yani yine bile dayanıklı bir araba.. M lerde difr. kırabiliyor ne bileyim ta$ıyıcıları hasar görebiliyor :) Bu $imdi bmwlerde yürüyen sorunları kroniktir anlamına mı geliyor . Bence değil kullanımla alakalı ;)

^^ANIL^^
12-08-2007, 16:14
Anılım s2k kullanan arkada$ların hangisi aracını normal bir araba kullanır gibi kullandı ki ? Hepsi acı acı aracı yoruyordu yani yine bile dayanıklı bir araba.. M lerde difr. kırabiliyor ne bileyim ta$ıyıcıları hasar görebiliyor :) Bu $imdi bmwlerde yürüyen sorunları kroniktir anlamına mı geliyor . Bence değil kullanımla alakalı ;)

kardeşim orası öle yani kimse düzgün kullanmaz s2000 i çünki amaç belli arabada ama s2000 de şanzıman sorunu kronik yani herkez yaşadı herkz yani şimdi isim vermek istemiyrm sende tanıysn arkadaşlarımız hepimizin kaçkere şanzıman açıldı kapandı yani

grkm
12-08-2007, 16:32
Eh abi tabikide hor kullanılan araba her zmn sorun çıkartacaktır yani .. Arabalar inanılmaz sağlamda yapılabilir ama bu sefer servis nereden para kazanıcak. Biraz stratejik yönüde var bu i$iN :)

Konunun özeti , hızlı bir kullanıcıysanız s2000 sizin için iyi bir tercihdir ancak z4 otomobil anlamında çok daha fazla $ey sunacaktır.. Ba$kada bir$ey demeye gerek yok sanki :)

^^ANIL^^
12-08-2007, 16:33
ben hep öle dedim ama konuda öle dememiş kimse :)

grkm
12-08-2007, 16:35
fiyatı abi 2 katı ah ahhh :)

^^ANIL^^
12-08-2007, 16:37
fiyatı abi 2 katı ah ahhh :)

ztn ikisini aynı katagoriye koymam die ben en baştan demiştim ama bizim forumda bi hondacılık varya sölediklrm başka yerlere gitti neyse cnm boşver :)

M3CSL
12-08-2007, 22:38
forumda herkes fiyat/ performansa bakıyosa haklı olabilirler s2k konusunda ama
ikisini yanyana koyduunda fıyat sorun deılse z4 acık ara gelmesı lazım..
ayrıca duz vites 3.0 z4 u gecen s2klar hangılerı mrk ettım?? biri demiş aynı gidiıo dierı gectık dıe:)

Baran^
13-08-2007, 09:45
güzellik kişiye göre değişir görkemcim bende z4 ü daha çok beğeniyorum mesela bide honda tırt :D cocuk mezarı abi s2000 rahat edemiyorum z4 al rahat rahat gez :D

Senın koca popon varsa ben napim dana :) sığan sığıyor ahahah..Fiyatı 2katı olabilir ama sonucta zevk meselesi bu hersey para değil.80oooeuroyu gözden cıkarmışken s2k alan biri olarak ben z4üde cok beğeniyodum ama s2k bana daha yakın geldi.Ayrıca bildiğim kadarıyla 2007 s2klerde difransiyel v.s ceşitli kuvvetlendirmeler yapıldı.Metin mutlu bana anlatmıştı bu aracı aldığıma şükretmiştim :D sorun cıkartmaz cunku z4 e göre cok daha basit bir arac.Konforsuz odun gibi bi araba s2k.Z4 konforlu içine oturunca BMW olduğunu hissettiriyor.Biri BMW biri honda bunada katılıyorum.BMW de kullandım halada BMW sahibiyiz ve guven hissi frenajı heryönden BMW cok daha kaliteli.Bu tamamen tercih zevk meselesi.Bana göre s2k daha yarıcı duruyor.

Dragger
13-08-2007, 12:55
Z4 alana kadar bir S2K alıp geri kalanla bir tane daha otomobil alınabilir bence.

Bu sekilde bir spor otomobil bir aile otomobili sahibi olunabilir.

Baran^
13-08-2007, 13:02
Ben ilk başta öle düşünmüyordum zaten evde var bikaç tane araba ama şimdi subaru almayı planlıyorum yaz sonuna doğru yada 1.18 bakalım hayırlısı..

JenGoO
13-08-2007, 13:05
4 ay öncesine kadar aynı soruyu bizde kendi aramızda tartışıyorduk çok sevdiğim bir arkadaşım bu 2 araç arasında tercih yapacaktı doğru yolu bulup z4 aldı.Ve şuan çok memnun.Ben s2000 e de bindim z4e de kendi fikrimce z4.2 aracıda çok seviyorum fakat bmw de inanılmaz bir hakimiyet ve guven veren suruş şekli var.s2000 in teknolojisi bmw ye uymaz """surus""" olarak tamamen kendi fikrimdir.Uzun lafın kısası bmw derim arkadaşım..Tabi son karar sizin hayırlısı olsun..

sword
13-08-2007, 20:35
evt evt z4 daha güvenli s2k acemi ellere gelmez:)

akdeniz
13-08-2007, 23:28
pardon ama s2k alıpta sorun yaşayan veya yanlarken patlayan, çıkıpta burda kendini reklam edecek değil heralde. kimse sesini çıkarmıyor diye s2k sorunsuzmu olacak şimdi. birde kullanıcıya göre değişir falan deniyor. burda kullanıcılar değil, s2k ile z4 karşılaştırılıyor. z4 zorlamayada modifiyeyede daha dayanıklı. ayrıca 2.el piyasasında kazasız s2k yok gibi bişey. z4 ise boyasız vs rahat bulunabiliyor. neden acaba? s2k kullananlarmı acemi yoksa? yoksa sistemlere gerek yokmu? s2k kullanıcıları acemi değil. demek istediğimi anlamışınızdır umarım. ayrıca testlerde z4- 350z veya 4x4 tt leri, geride bırakıyor. bilmiyorum ama z4 ile 80le giderken 2. viteste dip gaz 3 şerit birden makasa girebiliorsun, s2k ile dip gaz üst devirlerde bir makasa gir, makasta sana girer heralde :D yada makas atim derken driftin kralını yaparsın ;) s2k üst devirlerde düz yolda bile sağa sola kaydırmaya başlıyor.(burda z4de göre kıyaslıyorum)

ayrıca 80bin euroluk aracın 34de bi galeride m paketli smg şanzımanlı ve 272hp olanı 72bin eurodur(hala duruyorsa) pazarlığı size kalmıştır. yine z4 fakat sadesi başka bir yerde 68bin eurodur. 265bg 0-100=5.7sn. bu 272hp nasıl yürür bilemem artık ama m3 veya 330 kadar ağır değildir bu araç.

düz vites z4 0-100:6.0sn --- s2k: 0-100:6.2 sn. aradaki 0.2sn heralde bir iki boy fark olsa gerek. geçilen z4lerin çoğuda otomatiktir büyük ihtimalle ve modlu bir s2k ile kaldırılmıştırki... zaten s2k, 231hplik z4ten 100kg daha hafif ve 10hp daha kuvvetlidir. buna rağmen düz vites z4, s2kyı geçiosa bence yiğiti doğru seçmek gerekir. 2000motor falan da demeyin şimdi, ne kadar ekmek okadar köfte... 240hp 9500devir çeviren iki kişilik safkan bir spor araç bu, motoru isterse dizel olsun. z4 6400devir çeviriyor ona bakarsanız.

s2k 2. eli iyi diyenler bi matematik hesabıyla bana kısaca anlatırlarsa çok sevinirim. mesela s2k sıfırı şu fiyat. 2005 modeline galeri peşin para şu kadar verdi ve aldı. z4 ise sıfırı şu fiyat, galeri 2005 modeline peşin para şu fiyat verdi ve aldı diye. aradaki yüzde değer kaybı şudur. gerçekleşmiş rakamları bilen varsa söyleyebilirmi?

birde galeriden 2005 model z4 aldım, ertesi yıl galeriye şu kadara sattım. birde galeriden 2005 model s2k aldım, ertesi yıl galeriye şu kadara sattım. 2. elde değer kaybı yüzdesi şudur. aradaki fark budur diyin. peşin para tabiki. bana vadeli şişirilmiş fiyatları söylemeyin. yazması uzun sürdü ama vereceğiniz rakamlar kısa sürer.

ama bu bir zevk meselesi spor araba şöyle veya böyle satılır bir şekilde. fakat çoğu galeri s2k en kötü satılan 2 kişilik cabriolardan diyor. ki mantıklıdır. z4 hem bmwdir hemde rahat konforlu teknolojiktir. o yüzden para sahibi olmuş yaşı yüksek kesimede hitab eder. yani satması daha kolaydır. buda "değer" demektir.

almaya gelince bu iş keseye bakar. benim param varsa z4 alırım. yoksa s2k alırım.

Juggernaut
14-08-2007, 02:41
Şimdi arkadaşım burda arabaları karşılaştırıyoruz s2k alıpta patlamayan var mı yada sorun yaşamayan var mı değil konumuz.Çokta merak ediyorsan benim yakın arkadaşımda var ne patladı ne sorun yaşadı boya bile yok arabasında..Tuturmuşsun bir makastır gidiyor sen arabanın yol tutuşunu makas atarak ölçüyorsan zaten tartışmaya lüzüm yok.Çokta makas atma mereklısıysan 106gti,Cooper S falan öneririm.
S2000 i yolda tutmanın zor olduğunu kimse inkar etmiyor zaten.İkidir aynı şeyi yazıyosun S2000 yolda zaptedilmesi zor bir araba evet.Ama bu yol tutmuyor demek değilpist derecelerine ve testlere bir göz at istersen.

Can diye bir arkadaş vardı önceden S2000 i şimdi Z4'ü olan başka bir forumda tartışması olmuştu oraya yazmıştı yorumlarını o bile S2000 daha iyi gidiyor diyoduki simdi kullandığı araç z4smg.İki arabayada sahip olmuş birinin yorumları bu.En tarafsız yorumu yapabilecek olanlardan biridir herhalde bu konumda.Hala Z4 hızlıdır diye ısrar ediyorsunuz bukadar fanatik olmayın.Benim Söylediğim test verileriydi test verilerinde genellikle standart arabalar test edilir.Verileri bulunca koyarım buraya.Bide yine ikidir yazdığın 100kg hafif 10hp güçlü ona rağmen Z4 daha güçlü kısmı var.Arabaları sadece kilosuna ve beygirine göre mi karşılaştırıcaz?Z4'ün 1000cc,100nm ye yakında tork fazlası var ozaman bunlarıda atlamamk lazım.

Matematik hesabına girmeye gerek yok bugün S2000 alsan yarın satıyorum desen 10-15 milyar altına direk satarsın aynısını Z4 için yapsan 15-20 bin euro aşşasına vermen lasım.Arkadasım Yeni 320d almıştı 0km 55-60euro civarıydı.Bikaç ay kullandı fazla değil şimdi 50 bin euro ya satamıyor arabasını ki 320D z4 den daha çabuk satılacak bir araba.Bmw alanlar genelde 5000euro nun falan hesabını yapmıyor.Birazdaha fazla veririm 0 nı alırım koltuğuna ilk ben oturum diyor genelde.O yüzden satarkenFiyatı bayağı kırmak gerekiyorki satılabilsin.

Konfor,kalite,Baba bu bmw en kalitelisinden kızlar bu arabaya hasta diyenler Z4 alsın.
Z4 geçmek isteyenlerde S2000 alsın en iyisi:D

yiit
14-08-2007, 02:46
tabiiiiiiiiiiiki z4 ama coupe lar mükemmel duruoo ..

yiit
14-08-2007, 02:47
s2k la 3.0 z4 mü geciosunuz olabilme ihtimali varmı böle bşiin bilmediimden soruorm :D

livelydog
14-08-2007, 07:17
Boxter vs. Z4 vs. s2000 Top gear

Part 1
http://www.youtube.com/watch?v=LX35GYuZjnI&NR=1
Part 2
http://www.youtube.com/watch?v=z0jHdDmKZd4&NR=1

grkm
14-08-2007, 09:41
s2k la 3.0 z4 mü geciosunuz olabilme ihtimali varmı böle bşiin bilmediimden soruorm :D

evet karde$im geçiyor :)

hatta taavan açarken bile geçiyor :p
http://youtube.com/watch?v=0Rq7PU2C34k

akdeniz
14-08-2007, 11:33
kızlar ikisinede yeteri kadar hasta olur merak etmeyin :P z4 geçmek için s2k alınır doğru ama s2k geçmek için z4 alınmaz. çünkü s2kyı daha rahat modifiye edersin. her parçası hazırda var. ucuz bir arabayı geçmek içinde pahalı bir araba alınmaz. bu benim mantığım. herkesin mantığı farklıdır tabi :D

şimdi s2k tuner arabası. z4 exotic araba. bu tip forumlarda s2k nın daha çok beğenilmesi normaldir.(bende dahil) önce ne yönde bakıldığı önemli. bende s2kyı z4ten daha çok beğeniyorum. ama alsam z4 alırım. çünkü daha akla yatkın. şeklide daha hoş. kendine öz bir dış ve iç dizaynı var. s2knın tarzı, sedanlardan dönme cabriolara benziyor. radikal bir yanı yok.

şimdi 2004-2005 50bine s2k alsam, 2008de 40a 35e satacağım doğru. ama 2004-2005 model 50bin euroya z4 alsam, 30-35euroyamı gidecek şimdi bu? 3x1.7=51bin lira??? z4??? satılamayan z4ün ya fiyatı yüksek tutulmuştur bence. alınıp satılan bazı fiyatları biliyorum ama burda kimsenin ticaretini deşifre edemem.

http://www.youtube.com/watch?v=tUfXMTEtZ9E

burdaki hareketlere bir bakın yol tutuşu anlarsınız zaten. en sonda pist veriside var. pistte s2k daha avantajlı olur. ama caddede z4 daha iyi gider. bu araçlarıda monacoda sürmeyecez, türkiyede sürecez. bence pist verisine bakıp araç almak anlamsız. pist ayrı bişey. http://www.youtube.com/watch?v=VjF0Q_a3WRU

bu arada 2008 320d 177hp (yeni) 50bin euro. senin arkadaşın biraz donanımlısını almış heralde. ama avrupa arabalarında satarken donanımının geri dönüşü çok olmuyor. atıyorum sen kendine 2500euro extraya adaptif far almışsan bu senin faydana bana değil gibi... bazı temel şeyler etkili oluyor. ayrıca bir araca plaka taktınmı -%20 düşer. hadi bu dizel bmw ise -%15 düşsün. 55x0.85=46.75bin euro o aracın satılabileceği üst seviye. ha biri gelir 50ye alır olabilir, ticarettir. ki o araç 163hpdir ve 177hpliklerin sıfırı 50eurodan başlamaktadır. yani satıyorum demek başka, satmak başka....

T-MIVEC
14-08-2007, 12:32
tmm fabrika verilerine inanmıyor madem hondacılar, 6.0 vs. 6.2.
herşey 0-100 mü? limitörsüz bir z ile v-max ne olur?

Baran^
14-08-2007, 12:47
Biri BMW biri Honda ben bunada katılıyorum yalnız ikisininde üstün olduğu taraflar var,tercih meselesi bu tamamen diyorum ama konu başka yönlere cekildi..Para varsa z4 yoksa s2k olayıda bana komik geldi doğrusu :) Daha dün bi adamla tanıştım kel kafalı cok kalite bi amcamız baya bir sohbet ettik adamda 5.30var M paket feci meraklı arabalara,z4 baktım ama bu daha hırcın geldi bana zaten bi BMW var ikisininde tadı farklı sonucta dedi.Doğru sölüyor ikisininde tadı bambaşka..Ayrıca s2k makas aracı değildir makas desteklediğimiz birşeyde deil ayrıca.Pistte iki aracında neler yaptığı ortada.Gecme gecilme konusu 0-100 verilerince değilde bence kaldırmaya o anki aractaki ağırlığa yakıta herseye göre değişiyor bence.İkiside cok güzel araclar ne Z4 üstün ne S2k ikiside bambaşka keyifli ve güzeller..Kız konusuna gelince inanın ikisinede bakıyorlar ama masaya anahtarı koyunca BMW hertürlü eziyor buda bir gercek ama sahsen bmwm varkende hiçbizaman anahtarımı masaya koymadım koymam buda başka konu :) saygılar

tolga900
14-08-2007, 13:27
Yaw Fiyat Diyorsunuzda şu Anda Ellibin Yuro Civarinda Olmasi Lazim S2000 Lerin Sifiri Gidin Avcilar Borusana 60-61 Yuropyada Z4 3000 Leri Veriyorlar Aralarinda Oynayan En Fazla 15-20 Milyar.

Shadow_Dancer
14-08-2007, 13:35
15_20 milyar az para mı :)

Baran^
14-08-2007, 17:30
Az para olup olmaması konusu tamamen alıcının durumuna düşüncesine göre değişir.Bu işlerin parayla ilgisi yok bana göre.CLK 200komp. vardı sıfır kolumanda 83oooEuroydu ailem efendi araba diye onu alıyorlardı ama ben s2k aldım.Şimdiki aklım olsa Z4 M coupe alırdım kosiflerde bikaç tane ellerinde kalmış var 80ooo Euroya veriyorlar öğrenince içim yanmıştı :)

^^ANIL^^
14-08-2007, 17:32
geçen borusan elinde kalan z4 m coupeleri 74 euro ya verdi :)

Baran^
14-08-2007, 19:50
En son kosiflerde bana 80 demişlerdi 74 heaa uff moralim bozuldu kanka bitirdin beni :) allah sahiplerine bağışlasın ne diyelim

Shadow_Dancer
14-08-2007, 22:23
Benim ifade etmek istedigim 15_20 milyar lira az bir fark degil...

Tamam fiyat konusu görecelidir belki ama bu fark genel olarak çok fazla...

^^ANIL^^
15-08-2007, 00:26
En son kosiflerde bana 80 demişlerdi 74 heaa uff moralim bozuldu kanka bitirdin beni :) allah sahiplerine bağışlasın ne diyelim

74 die telde dediler hertürlü düzlerdin o rakamı bide yani :) beyaz 3.0si coupe vardı içi bordo fln telde 60 euro dediler :):)

JenGoO
15-08-2007, 13:20
Benim ifade etmek istedigim 15_20 milyar lira az bir fark degil...

Tamam fiyat konusu görecelidir belki ama bu fark genel olarak çok fazla...

aynı sınıf araba olabilirler fakat markaya göre aradaki fiyat farkı gayet normal. :rolleyes:

Juggernaut
15-08-2007, 16:38
kızlar ikisinede yeteri kadar hasta olur merak etmeyin :P z4 geçmek için s2k alınır doğru ama s2k geçmek için z4 alınmaz. çünkü s2kyı daha rahat modifiye edersin. her parçası hazırda var. ucuz bir arabayı geçmek içinde pahalı bir araba alınmaz. bu benim mantığım. herkesin mantığı farklıdır tabi :D

şimdi s2k tuner arabası. z4 exotic araba. bu tip forumlarda s2k nın daha çok beğenilmesi normaldir.(bende dahil) önce ne yönde bakıldığı önemli. bende s2kyı z4ten daha çok beğeniyorum. ama alsam z4 alırım. çünkü daha akla yatkın. şeklide daha hoş. kendine öz bir dış ve iç dizaynı var. s2knın tarzı, sedanlardan dönme cabriolara benziyor. radikal bir yanı yok.

şimdi 2004-2005 50bine s2k alsam, 2008de 40a 35e satacağım doğru. ama 2004-2005 model 50bin euroya z4 alsam, 30-35euroyamı gidecek şimdi bu? 3x1.7=51bin lira??? z4??? satılamayan z4ün ya fiyatı yüksek tutulmuştur bence. alınıp satılan bazı fiyatları biliyorum ama burda kimsenin ticaretini deşifre edemem.

http://www.youtube.com/watch?v=tUfXMTEtZ9E

burdaki hareketlere bir bakın yol tutuşu anlarsınız zaten. en sonda pist veriside var. pistte s2k daha avantajlı olur. ama caddede z4 daha iyi gider. bu araçlarıda monacoda sürmeyecez, türkiyede sürecez. bence pist verisine bakıp araç almak anlamsız. pist ayrı bişey. http://www.youtube.com/watch?v=VjF0Q_a3WRU

bu arada 2008 320d 177hp (yeni) 50bin euro. senin arkadaşın biraz donanımlısını almış heralde. ama avrupa arabalarında satarken donanımının geri dönüşü çok olmuyor. atıyorum sen kendine 2500euro extraya adaptif far almışsan bu senin faydana bana değil gibi... bazı temel şeyler etkili oluyor. ayrıca bir araca plaka taktınmı -%20 düşer. hadi bu dizel bmw ise -%15 düşsün. 55x0.85=46.75bin euro o aracın satılabileceği üst seviye. ha biri gelir 50ye alır olabilir, ticarettir. ki o araç 163hpdir ve 177hpliklerin sıfırı 50eurodan başlamaktadır. yani satıyorum demek başka, satmak başka....

İkinci elde varsayımlar üzerine konuşuyorsun herzaman evdeki hesap çarşıya uymayabilir iki gün sonra bmw 0 da kampanya yapar fiyatları düşürür.Senin hesapladığın gibi olmaz isler değişir yani bilmem anlatabildim mi.

S2000

0-100km 6.2
0-120km 8.7
0-140km 11.3
0-160km 15.1
0-180km 19.4

Z4 3.0i 231hp

0-100km 6.3
0-120km 8.9
0-140km 11.7
0-160km 15.7
0-180km 20.4

Bunlar auto motor sport dergisinin test verileri.

M3CSL
15-08-2007, 17:11
emre 2 aracta manuelse 0-180de 1 sn lık fark olusmamalı..
biyerde 400m lerı rasında 0.1sn olduu yazıodu öle aklımda kalmıs..

JenGoO
15-08-2007, 18:00
s2000 in otomatiği olmadığı için z4te en çok otomatik olarak tutulduğu için tabiki arada biraz fark olabilir.

akdeniz
15-08-2007, 23:55
http://www.bmw.com.tr/tr/tr/index_narrowband.html
burda 231hp, yani 2. elde s2k ile karşılaştırılan model z4. 0-100: 5.9sn otomatik 0-100:6.2sn. bu otomatik z4e çip+filtre takılırsa sanırım düz vites gibi olur. otomatik alanın çok içine batarsa sanırım bu problemini çözebilir.
s2knın sıfırı ile karşılaştırılan model z4 265hp. 0-100:5.7sn!!! otomatik 0-100:6.0sn. birde ben bu z4ün smg şanzımanlısı 272hp diye biliyorum.
http://www.evoturkiye.com/teknik.asp --- evo ıx. 0-100:5.7sn ki bu evo 4x4, yani kalkışta daha avantajlı. bunun stock olarak 0-400ünü bir düşünün??? ama gerçekçi olacaksak caddede de modifiyesiz evo olmaz, o zaman işler değişir, bu ayrı konu çok uzatmayim.

şimdi herkesin testi farklı olur. o testte hangi modeli 231/265/272hp almışlar? otomatikmi düzmü? havası lastik ısısı, jant lastik ebadı vs neymiş? esas önce bunları öğrenip öyle yazmalı buraya. 5.7sn nerde-6.3sn nerde. hangi model olduğu önemli yani. ayrıca typrelerdede bir sürü oynama var testlerde. şimdi bunlarımı tartışalım?

ayrıca madem detaya girdiniz önemli olan bir şey daha var. bir aracın 100km ile giderken gerçekten 100km ile gittiği. typreler 3-5km fazla gösteriyor mesela. bu bi kaç araçta dahada denenmiş bi yerde kanıtı vardı ama linkini unuttum gitti.

ben param varsa z4 alırım diyorum ve forumda z4ün fiyatta indirim yaptığını duyan herkesin ağzı sulanıyor. demek istediğim anlaşıldımı şimdi. adam zevkine s2kyı beğeniyorsa ben napim. 1-2 kişi s2knın piyasasınımı artıracak. zaten öyle kişiler olmasa arada bir ballı paraya spor araba satılmaz.

z4ünde fiyatlarının öyle olduğuna bakmayın. sezon sonuna geliniyor. normaldir. yarın reklamlar çıkmaya başlar. şu sıralar sıfır araç almak avantajlı olur tabi. ama z4ünde kasa değiştireceğini biliyorum. şu sıralar çorap bile alsanız ucuz alırsınız.

Juggernaut
16-08-2007, 00:15
Mesajımı iyi okursan Z4 3.0i 231hp demişim.Her yerde farklı çıkması normal çünkü bu test verisi adı üstünde her yerde aynı çıkıcak diye birşey yok.Koşullara göre farklılık göstermesi çok normal.Ama aynı derginin test verisi..

Şimdi typer a atlamısın ne alaka anlamadım ama kadranda 3-5 km fazla gösterse ne olacak?Test verilerini kadrana bakıp kronemotre ile ölçmüyorlar gps ile ölçüyolar o yüzden kadranda 100km bile farklılık gösterse bişi olmaz.Çünkü onlar kadrandaki hızı baz almıyor test cihazındaki hızları süreleri baz alıyorlar.

Baran^
16-08-2007, 07:31
Burada karşılaştırdığımız araclar s2k vs z4 3.0 benim şakayla karışık kacırdığımı sölediğim arac Z4 M coupe,tamamen farklı bir arac.Boş boş konusmayalım arkadaşlar..Bu konuya yazacağım son mesaj budur.Olay değişik yerlere cekildi gülüyorum :) İkiside guzel arac herkez beğendiğinden yana kullanır secimini alır.Saygı sevgi esenlikler dilerim.

ahmetuygur
16-08-2007, 10:29
s2k............................

VolcanoS
19-08-2007, 16:21
bi secme hakkım daha olsaydı gene s2k yı seçerdim.

InsipiD
11-09-2007, 10:15
Araci alirken ikisi arasinda kalmistim ve gayet dogru bir tercih yaptigimi dusunuyorum. Bana daha uygun bir arac aldigima inaniyorum.
Sbucksta vs surda burda anahtarını masaya koyacak adamsan (o tarz biriysen) git Z4 al derim ben. Yoksa herturlu S2k bence :)

Berk
18-09-2007, 17:13
Bence bu tercih kullanım amacına göre deişiklik gösterir hatunlara yönelik araç bakıyorsan BMW z4 ama ben zevk alabileceim bi otomobil istiyorm diyorsan japondan şaşmıcaksın s2k adamı daha çok tahrik eder bence;)

Maxiboost
18-09-2007, 17:20
BMW hayranıyım bir çokta bmw sahibi olduk ama bu karşılaştırmalarda s2k benim favorim sesi, kullanım tarzı, tasarımı bana göre z4 ten çok daha güzel ve bana daha yakın hem bi kaç birşey eklendiği zaman çok daha güzel bi araç oluyo bence s2k :D

ABARTH
18-09-2007, 17:35
z4 ne yapsan yakışmıyo bence...sikibin iyidir tercihimizdir...

yearone
18-09-2007, 19:25
S2k tabi...Modifiyeye en çok yakışan bir şeyler yapınca karşılığını alıcağın bir araba...

ADMISE R1
19-09-2007, 20:21
kesinlikle s2k tercih ederim çünkü tam bir sürücü otomobili

ahk
01-10-2007, 11:10
Rx8'i çok bekledigim için almıştım S2k'da ise önümde tt cabrio, slk, opel gt (2 litre turbo 260hp cabrio) arasında s2k dedim bmw'ye soguk baktıgım için bakmamıştım bile. S2k çünkü sadece araba kullanıcak alıyor piyasa arabası degil (bana göre).
ama piyasa derseniz Z4 degil yeni tt roadster 2.0 Tfsi

akdeniz
01-10-2007, 23:20
valla kız konusuna girilirse doğru... s2k ile kız tavlanır. ama bmw z4 ile kızlar sizi tavlar...

s2knın, z4e göre motor dışında hiçbir üstün yanı yok. oda otomatik olacakta, eski motor olacakta vs vs...

edaA3
30-01-2008, 23:40
her şeyiyle üstün z4 alırdım. bmw varken bmw alınır.

Eriador
31-01-2008, 15:00
... bmw varken bmw alınır.

buna kafam takıldı .. biraz konu geçmiş ama bu aralar yoğundum foruma pek bakamıyodum hoş görün

demek bmw warken bmw alınır hea ? Hmm ...

McLaren F1 vs ///M6 ?

hade bakalım gene bmw var yine bmw yimi alırsın ? :)

tunch
31-01-2008, 15:22
bmw alsam neden alırım?
para sorun diildir prestijli sadece logosunun bile bazı seylere yetebilecegi arkadan itisli guwenli konforlu luks bir arac olacagı icin alırım.

peki ya honda?
son zamanlarda dillerden dusmeyen vtec motorları,o kırmızı rengi,kendine has tarzı we istemedigin kadar modifiye parcası...kısacası son zamanların en buyuk gozdesi.

kacımız bmw motorlarının kodlarını biliyor acaba?ama hondaya gelince fanatik olmamama ragmen ben bile b16a2 d16 k20 die aklıma gelen kodlar mewcut.eg ek ef de cabası...sonuc olarak hondalar sadece para diil aynı zamanda bilgi isteyen araclar ama bmwleri aynı klasman hatta daha kucuk cc daha ucuz fiyat tarzındaki olaylara ragmen gecebiliyorlar.eda vti'larla baslayıp type-r s2k larla dewam eden bu efsane sence neden olabilir?2sininde daha iyi oldugu farklı kategoriler war ama bu forumdaki weya hıza we modifiyeye daha ilgili insanlara kesinlikle honda hitap ediyor.z4 2.5 kullandım arac otomatik olmasına ragmen iyi gidiyordu ama s2klar cok daha farklı makinalar.bana kalsa kesinlikle s2k alırdım...

sanırım 1.8 turbonu bi vti yaraladı derinden ordan geliyor bu dusmanlık?her donemde bole honda karsıtı insanlar oldu buna bende dahilim cok abartılıyor falan derdim ama tnıstıktan sonra hondayla yaklasımım cok farklı oldu...honda hayat onda.kabullenmek lazım:)

edaA3
31-01-2008, 15:35
buna kafam takıldı .. biraz konu geçmiş ama bu aralar yoğundum foruma pek bakamıyodum hoş görün
McLaren F1 vs ///M6 ?
şimdi şöyle anlatıyım...

sınıf sınıf, marka marka koyduğumuz zaman bmw bence öne çıkar. örnek veriyim biraz. şimdi bana bmw 1.20 mi, nissan gtr mı derseniz olmaz. belli yani, nissan deriz. bunu anlamanız lazım.

sınıfları denk olduğu zaman bmw alınır demek istedim. mesela? accord mu, 3 serisi bmw mi derseniz o zaman olur. aynı şekilde s2k mı, z4 mü derseniz olur, aynı sınıflar... ama mc laren m6'dan üst derece bi spor araç. üst sınıf yani m6'ya bakarak. m6 mı, mc laren mi diyemezsiniz.

benim için şu markalar vardır: bmw, audi, mercedes, ferrari, porsche, lamborghini, vw, bentley... bunların yanında ise diğer markalardan birkaç model. (r35 gtr nissan gibi, rx7 mazda gibi...) bunların yanına diğer hangi markanın modelini koyarsanız koyun ben bu markaların modellerini tercih ederim.

aslında marka değil bağlı olduğum şey, sadece bu markaların daha iyi şeyler yaptıklarına inanıyorum o kadar.

cem
31-01-2008, 15:37
Her insan honda alacak diye birşey yok tutucu olmaya gerek yok ,

Bmw motor kodlarının bilinmemesi diye birşeyde yok bmwfanatics türevi sitelerine girersen
sana herşeyini anlatırlar bmw'nin.Hondan cok bilinmesi sebebi piyasdaki ucuzlugu kolay
tune edilebilmesi,daha yayın olmasıdır.Aslında insanlar honda karşıtı degiller fakat cok honda
dan bahsedilince dogal olarak antipatklik oluyor.Bu cok bahsedilmesi sadece Türkiye'de yok ayrıca dünyadaki
forumlara biraz göz gezdirirseniz bir çok insanı görbeilirsiniz bu türde.

.sonuc olarak hondalar sadece para diil aynı zamanda bilgi isteyen araclar

Bu cümlede ne demek istedin ? Bmw bilgi istemiyormu ?

edaA3
31-01-2008, 15:42
bmw ve honda kıyaslandığında (eşit sınıf olarak) bmw mühendisliğinin daha iyi olduğuna inanırım. honda'lara kötü demem, aslında çok modelini de severim ama bmw her zaman ağır basar. çünkü "mutlak sürüş keyfi", kalitesi, "ödül toplayan motorları", güvenli seyahat özellikleri ve bunların üstüne prestiji ve imajı, herkesçe üst düzey araçlar üretir.

z4 de birçok yönden s2k'dan üstündür kanaatimce. ;)

cem
31-01-2008, 15:45
Birazda sahibinin istegi önemli bana göre,
S2000 daha hırçın adrenalini daha yuksek tutmak isteyenler için ideal diyebilirim,
fakat z4 daha konforlu , tune için degilde şekilci bana göre.Tabiki ortada bir bmw
kalitesi var ama dedigim gibi 2 tamamen farklı karakterde otomobiller.

TarikS
31-01-2008, 16:40
Her insan honda alacak diye birşey yok tutucu olmaya gerek yok ,

Bmw motor kodlarının bilinmemesi diye birşeyde yok bmwfanatics türevi sitelerine girersen
sana herşeyini anlatırlar bmw'nin.Hondan cok bilinmesi sebebi piyasdaki ucuzlugu kolay
tune edilebilmesi,daha yayın olmasıdır.Aslında insanlar honda karşıtı degiller fakat cok honda
dan bahsedilince dogal olarak antipatklik oluyor.Bu cok bahsedilmesi sadece Türkiye'de yok ayrıca dünyadaki
forumlara biraz göz gezdirirseniz bir çok insanı görbeilirsiniz bu türde.

Bu cümlede ne demek istedin ? Bmw bilgi istemiyormu ?

Tarafsızca yazılmış,her kelimesine katıldığım bir mesaj.. :icon_tup:

Eriador
31-01-2008, 18:35
@ EdaA3

demekki bmw warken bmw alınır demek pek doğru değil ... ama bmw yide kendi klasında & aynı katagoride yenicek araba sayısı nadirdir oda gerçek burda aynı fikirdeyiz :)

edaA3
31-01-2008, 19:01
@ EdaA3

demekki bmw warken bmw alınır demek pek doğru değil ... ama bmw yide kendi klasında & aynı katagoride yenicek araba sayısı nadirdir oda gerçek burda aynı fikirdeyiz :)
öyle demek kısmen doğru değil aslında, orda haklısınız. evet bmw'yi klasında geçecek araba bulmak zor. adı üstünde, bmw. :D

Vtec-SEDAN
31-01-2008, 19:48
bmw ye o kadar para yığacağıma ben kendi açımdan duruşu gidişi parça bolluğu ve yaygınlığından dolayı s2k alır forumdaki sinan gibi biraz daha güzelleştirir yükler aslanlar gibi binerim.. z4lerin de tozunu attırmakla beraber, gittiğim heryerde de (araçları ile ilgi bekleyenler için) gereken ilgi ve alakayıda fazla fazla görürüm :)

Serkan.S
31-01-2008, 20:54

McLaren F1 vs ///M6 ?

Mclaren f1'in motoruda bmw :heyoo: fark etmez yani ikiside M :D

http://img117.imageshack.us/img117/5531/mclarensig2tref2.jpg

Serkan.S
31-01-2008, 20:57
bmw ye o kadar para yığacağıma ben kendi açımdan duruşu gidişi parça bolluğu ve yaygınlığından dolayı s2k alır forumdaki sinan gibi biraz daha güzelleştirir yükler aslanlar gibi binerim.. z4lerin de tozunu attırmakla beraber, gittiğim heryerde de (araçları ile ilgi bekleyenler için) gereken ilgi ve alakayıda fazla fazla görürüm :)

dürüst ol z4 3.0si coupe mi daha çok ilgi alaka görür yoksa s2k mı :)

Eriador
31-01-2008, 21:11
Mclaren f1'in motoruda bmw :heyoo: fark etmez yani ikiside M :D

http://img117.imageshack.us/img117/5531/mclarensig2tref2.jpg

orda örnek olarak verdim ... bmw warken daima bmw olmaz demek istedim madem anlaşılmadı ozamn ,

madem öle diosun Enzo vs M6 yazim gene bmw war bmw mi alınır ? yoo ...

tabi aynı katagori değiller. sadece bmw warken bmw alınır lafına katılmadım zati sonrada açıkladık olayı ...

Schumi
31-01-2008, 22:58
Beyler çok meşhur olan talep gören izlenen dizilere bazılarınız antipati duymuyormusunuz. Niçin bazı marka ve modelleri insanlara enjekte etmeye çalışıyorsunuz. Şimfi 90.000 ytl ye z4 3.0 olsa 80.000 ytl ye s2k o zaman z4 alırım ama coupe. He 80k ya s2000 120k ya z4 olsa direk s2 alır onu yüklerim. :) Sonuçta bu duruma bakar. Çok param olsada o kadar fiyat farkını vermem.

Serkan.S
01-02-2008, 01:54
orda örnek olarak verdim ... bmw warken daima bmw olmaz demek istedim madem anlaşılmadı ozamn ,

madem öle diosun Enzo vs M6 yazim gene bmw war bmw mi alınır ? yoo ...

tabi aynı katagori değiller. sadece bmw warken bmw alınır lafına katılmadım zati sonrada açıkladık olayı ...

m6 alırım enzo abartı biraz sonra turbo civicler filan gelip geçer üzülürüm ama m6 da üzülmem geçileceğimi biliyorum :hahaha:

Vtec-SEDAN
01-02-2008, 08:48
dürüst ol z4 3.0si coupe mi daha çok ilgi alaka görür yoksa s2k mı :)

abi dürüst olarak söylüyorum z4 bana her şekli ve versionu ile çirkin ve itici geliyor.. ama z3Mcoupe dersen ok alırım :)

edaA3
01-02-2008, 12:54
dürüst olalım, gittiğiniz yerde kendinize bakılmasını istiyorsanız prestijli olanı seçmelisiniz. burda da bmw honda'dan daha prestişli bi marka olduğu için daha fazla dikkat çekici olan da odur. bu anlatılmak isteniyo.

http://img219.imageshack.us/img219/1729/s223zd6.jpg (http://imageshack.us)

Serkan.S
01-02-2008, 13:19
herkes prestiji istemez eda burdaki coğu insan performs istiyo yaşlarımız itibariyle o yüzden prestij kaygısı die bişi yok.Fakat modeli geçmiş z4m ler çok uygun fiyata satıldılar keşke kaçırmasaydım diyorum :(

cem
01-02-2008, 13:22
dürüst olalım, gittiğiniz yerde kendinize bakılmasını istiyorsanız prestijli olanı seçmelisiniz. burda da bmw honda'dan daha prestişli bi marka olduğu için daha fazla dikkat çekici olan da odur. bu anlatılmak isteniyo.

Gittigimiz yerde kendimize baktırmak gibi bi cümleyi teknik site amacı taşıyan
bi yerde söylemek biraz garip olmuş acıkcası.

Facebook, yonja gibi yerlerde güzel profil fotosu yapan arkadaslarla konusulabilir bu.

teggy
01-02-2008, 13:27
haa arabayı "bana baksınlar, gızlar atlasın yan koltugaaa" diye alan ne oldum delisi adamlar z4 ü seçer tabii o ayrı :D

basar13
01-02-2008, 13:28
bmw'ye laf eden yok sadece bi vtec dediin zaman tr'deki herkes teker teker tum parcalarını vs. biliyor yurtdısından getiriyor ediyor.asagı yukarı tum vtec sahipleri bu islerden anlıyor ama msupra we damotorsports haricinde gormedim ben bmw konusunda...vanostada vtec actıktan sonraki kadar bi fark olmuyor.ama sanki bmw seninmis gibi konusuyorsun.motor we sahiplerinin bilgileri goz onunde bulunduruldugunda her turlu honda onde.

aynen oyle kardes bmwci reinaya gider ne arabadan anlar ne performanslı kullanır ne performans bekler tek beklentisi şekil yapıyım ....

bmw senelerce üst üste farklı kategorilerde en iyi motor seçiliyomuş sınıfında herzaman iyi yol tutuyormuş konforluymus güvenliymiş ses sisteminin kalitesiymiş kim bakıyo bunlara yalan bunlar tek amaç yan koltuga gızları oturtmaktı amacım napıcam performansı guvenlıgı freni konforu yol tutuşu :)

Serkan.S
01-02-2008, 13:28
yorumlarınızı abartmayın isterseniz insan gibi yorum yaparsanız daha iyi olur o markayı kullanan başka insanlarda var

edaA3
01-02-2008, 13:31
Gittigimiz yerde kendimize baktırmak gibi bi cümleyi teknik site amacı taşıyan bi yerde söylemek biraz garip olmuş acıkcası.
Facebook, yonja gibi yerlerde güzel profil fotosu yapan arkadaslarla konusulabilir bu.
hayır arkadaşın birisi s2k alırım, modlarım, gittiğim yerde de ilgi odağı olurum demiş, ona istinaden yazdım. yoksa biz de biliyoz derdimizin prestij olmadığını. her ilginç yorumun asıl sahibi benmişim gibi göstermeyin. ;)

edaA3
01-02-2008, 13:33
haa arabayı "bana baksınlar, gızlar atlasın yan koltugaaa" diye alan ne oldum delisi adamlar z4 ü seçer tabii o ayrı :D
yoruma bakın yaa...

o halde s2k alıp modlyanlar da, gücü z4'e yetmeyip, onu geçmek isteyen dediler. oldu mu şimdi? :cool:

teggy
01-02-2008, 13:36
yoruma bakın yaa...

o halde s2k alıp modlyanlar da, gücü z4'e yetmeyip, onu geçmek isteyen dediler. oldu mu şimdi? :cool:

tabii öyleleri de vardır mutlaka. Ama iki insan profilini birbirine oranladığın zaman benim bahsettiğim tiplere rastlama oranın çok daha yüksek ihtimal.

basar13
01-02-2008, 13:57
Genellemeler her zaman yanlış arkadaşlar BMW sadece şekil için üretilen bir araç değildir birisi veya bir kesim bu amaçlı kullanabilir veya BMW den anlamıyabilir ama bu BMW nin teknolojisini veya üretim amacını değiştirmez...

Genelleme yapmamak lazım son bikaç mesajdaki fanatik arkadaşları örnek alıp bütün honda severleri arabadan anlamaz vteci allah sanar bmwcilere görgüsüz gözüyle bakar demek çok yanlış genelleme olur böyle arkadaşlar var onlarında kendi düşünceleri yanlış saygısız önyargılarıdır... aynı şekilde sırf şekil için BMW istiyenler vardır hondalara dandik araba gözüyle bakarlar performanslarını yol tutuşunu sürücü pozisyonunu veya kullanım zevklerini anlamazlar aynı şekilde bütün Bmwcilerin böyle düşündüğü genellemesine varılmamalı düşman kesilmemeli.

Benim görüşüm kullanana göre değil markanın imajına ve markanın verdiğine bakılmalı ve BMW kesinlikle şekil dışında konfor performans güvenlik teknoloji tasarım kullanılabilirlik uzun ömürlülük yol tutuş vaad etmektedir bir kişinin şekil için arabayı alması o arabanın kalitesini düşürmez ...

Hondayıda BMW yide çok severim ama her arabanın markanın mühendisliğin hakkını vermek lazım vtec gibi bir anda girmiyor bmwciler arabasını bilmez yanına GIZLAR oturtmak için alır reinaya gider arabadan anlamaz vs... yanlış yorumlar ...

Maxiboost
01-02-2008, 13:58
ya nedir bu ilgi alaka uzatmanın alemi yok s2000 in içinede düşen vaar z4 ede veya ikisindende tiksinen var ikiside gayet güzel araçlar, yok o ondan daha dikkat çeker diye birşey yok. bmw binen adamda sportiflikten anlamıyor diye bi kayide yok o adama o yetiodur beklentilerini karşılıyordur o yüzden almıştır örneğin benim beklentilerimi bmw hiçbir şekilde karşılamıyor yani o kadar parayı hayatta bmw nun bir spor aracına vermem, beklantilerim çok daha yukarda konfor vs şekil isteğim ise neredeyse 0 tercih meselesi, birde insanlar tercihlerini açıklayarak ve karşı tarafı iğnelemeden yazarlarsa böyle uzamaz konular.

teggy
01-02-2008, 14:19
Genellemeler her zaman yanlış arkadaşlar BMW sadece şekil için üretilen bir araç değildir birisi veya bir kesim bu amaçlı kullanabilir veya BMW den anlamıyabilir ama bu BMW nin teknolojisini veya üretim amacını değiştirmez...

Genelleme yapmamak lazım son bikaç mesajdaki fanatik arkadaşları örnek alıp bütün honda severleri arabadan anlamaz vteci allah sanar bmwcilere görgüsüz gözüyle bakar demek çok yanlış genelleme olur böyle arkadaşlar var onlarında kendi düşünceleri yanlış saygısız önyargılarıdır... aynı şekilde sırf şekil için BMW istiyenler vardır hondalara dandik araba gözüyle bakarlar performanslarını yol tutuşunu sürücü pozisyonunu veya kullanım zevklerini anlamazlar aynı şekilde bütün Bmwcilerin böyle düşündüğü genellemesine varılmamalı düşman kesilmemeli.

Benim görüşüm kullanana göre değil markanın imajına ve markanın verdiğine bakılmalı ve BMW kesinlikle şekil dışında konfor performans güvenlik teknoloji tasarım kullanılabilirlik uzun ömürlülük yol tutuş vaad etmektedir bir kişinin şekil için arabayı alması o arabanın kalitesini düşürmez ...

Hondayıda BMW yide çok severim ama her arabanın markanın mühendisliğin hakkını vermek lazım vtec gibi bir anda girmiyor bmwciler arabasını bilmez yanına GIZLAR oturtmak için alır reinaya gider arabadan anlamaz vs... yanlış yorumlar ...

Gızlar gızlar gelem mi :D . Dostum alınmanıza gerek yok, size yönelik yazmadım. Bahsettiğim tipte insanların zaten techturkey gibi Turkiyenin eli yüzü düzgün nadir oto forumlarından birinde işi olmaz. Ben genelleme yaptım, herkes böyledir demiyorum. Genelde gördüklerimi yazdım.
s2k z4 konusuna farklı bir açıdan yaklasmak gerekirse şahsen supersport almayacaksam hiçbir lüks markanın spor aracını almam eğer ki aynı sınıfta farklı bir markanın aklıma yatan seçeneği varsa. Fiyat/fayda oranına bakarım. s2k ve z4 ün üretim amacı farklı değil. ikisi de roadster, performansları birbirine yakın. z4 ün işçiliği malzeme kalitesi daha iyidir ama asla aradaki fiyat farkını oluşturacak bir fark değildir. Lüks marka olduğu için fiyatı şişirmedir. Hele ki Türkiye'de...Şahsen ambleme para vermem, verene de engel olmayayım...

Serkan.S
01-02-2008, 22:55
işte ben o tiplerden bahsediyorum.stock vti kullanıcısı ust yaslarda gormedim bile nerdeyse.yani redline gormeyen vtec sahibi yoktur sanırım ama bmwde olay boyle diil..anlatabildimmi?

böle genellemeler yapamazsın arkadaşım gel bizim evin bahçesine redline görmemiş vtec gösterim sana teyze kullanıyo 50 yaşında

Grs91
02-02-2008, 00:18
böle genellemeler yapamazsın arkadaşım gel bizim evin bahçesine redline görmemiş vtec gösterim sana teyze kullanıyo 50 yaşında

2 fast and 2 teyze

Maxiboost
02-02-2008, 00:21
2 fast and 2 teyze

2 fast and 2 teyze : The Örgü

Grs91
02-02-2008, 00:22
2 fast and 2 teyze : The Örgü

teyze drift

Maxiboost
02-02-2008, 00:24
teyze drift

ahha bu postlardan bela gelicek başımıza

ilmik swap :D

Grs91
02-02-2008, 00:26
ahha bu postlardan bela gelicek başımıza

ilmik swap :D

rahat ol bısı olmas, 2 ters bir düz arap style drift

Maxiboost
02-02-2008, 00:27
rahat ol bısı olmas, 2 ters bir düz arap style drift

bence bmw :D bmc miydi o :D yok bmw ya :D

Grs91
02-02-2008, 00:31
bence bmw :D bmc miydi o :D yok bmw ya :D

bence de beemvee

Maxiboost
02-02-2008, 00:32
bence de beemvee

34 BMV xxx alıcan bide plakayı miss şekillll :cool:

Grs91
02-02-2008, 00:33
34 BMV xxx alıcan bide plakayı miss şekillll :cool:

kanka benım plakada ozel mavı arka fon uzerı 34 mitsubishilancerevolution 91

edaA3
02-02-2008, 00:34
ne markaymış bee, herkesin diline sakız oldu. :)

Grs91
02-02-2008, 00:36

anca sakız olur :p

Maxiboost
02-02-2008, 00:36

çay markası asdfasdfadf :P bu arda bmv plaka alanlardan nefret ediyorum, yazık eski mercedes kesimi bmw yada el atmaya başladı bir bmw sever olarak dokunuo şahsen..

edaA3
02-02-2008, 00:47
"karılar gibi sakız çiğnemeyin" derdi dedem erkek torunlarına...

grkm
02-02-2008, 00:56

the ultimate priggery machine :hahaha: :p

Grs91
02-02-2008, 00:57
"karılar gibi sakız çiğnemeyin" derdi dedem erkek torunlarına...

dedının sozunu hep dınledım bılıon mu? haa dınlemeyen erkekler de var tabii ;) onlar bılıo kendılerınıı :D

Maxiboost
02-02-2008, 01:02
dedının sozunu hep dınledım bılıon mu? haa dınlemeyen erkekler de var tabii ;) onlar bılıo kendılerınıı :D

sakızı karı gibi çiğnerlerse torunlar dede kızar tabi :D

cem
02-02-2008, 01:02
Herkez yorumda bulundu sanırım ,
Teşekkürler.