PDA

Orijinalini görmek için tıklayınız : Honda Si alırken dikkat edilmesi gereken hususlar

emrah turan
08-03-2011, 22:07
yaza dogru kısmetse Honda Si almayı planlıyorum ama neye dıkkat etmem lazım neye bakmam lazım bılmıyorum sizinde nacizane fikirlerinizi almak istedim... Mesela şu Cihan arkadasımızın yaptıgı Si satılık (sarı si) nasıldır sizce :soru:

honour35
08-03-2011, 22:17
expertiz yaptırıp alırsın. büyük kazası olmaması yeterli değilmi?? yaza doğru hatch si istersen pm atarsın bana. bütçen nedir?

honour35
08-03-2011, 22:18
kronik sorun olarak sanırım sunrooflu olanların ayağı kırık olabiliyor, havalandırmanın sıcak soğuk ayarını yapan düğme hassas çabuk kırılıyor. torpido açma kolu aynı şekilde.. birde şöför tarafı koltuk genelde yırtık sanırım :)

emrah turan
08-03-2011, 22:20
valla butcem buyuk ıhtımal 13.500-14.ooo arası olucak boya onemlı degıl komple boyalı olursa benım ıcın + dıye dusunmekteyım. sonucta 91-94 arası yanı ortalama 17-18 yasında araba cıcek gıbı duracak degıl bir elin 5 parmagını gecmez dıye dusunuyorum. Kazasız(degısensız) tıklama ıllakı olur birazda bırseyler olsun ıstıyorum boş bir Si gözümdeki degeri 10.ooo civari farıydı yayıydı hawa filitresiydi olmalı 13.5oo-14.ooo fiyatlarda bence ?

honour35
08-03-2011, 22:22
düşündüğün zaman, bütçeni ayarladığın zaman pm at arkadaşım;)

Emir_b16a
08-03-2011, 22:25
kendi nacizana fikrim si a 10 000 den fazlası haram ne kdr temiz olursa olsun

si çok aşırı özel bi araç deil yaşından dolayı çürüklerine bak kaza bela durumuna bak şasi kule ws motor yürüyen orta vade de sna masraf açmıcaksa al :)

halilkarakas
08-03-2011, 22:25
gider bir honda servisine gösterirsin gardaş bu kadar basit

emrah turan
08-03-2011, 22:27
gider bir honda servisine gösterirsin gardaş bu kadar basit

ilk arabam olacak ondan soruyorum halo agaaa kusuruma bağmaaa ::D:D

Talih.b16
08-03-2011, 22:32
konu dagılmasında arkadasın sadece kasa olarak si lazım motor olmasın sase düzgün olsun yeter vermı bildiginiz?

emrah turan
08-03-2011, 22:35
walla piyasaya baktıgımde en fazla si lara internette 15 16 cekılmıs bunların motor ve kaporta durumları ıyı benımkıde 13.5oo 14.ooo arası oldugundan ikisinide ıyı sekılde arıyorum ama öyle boya takıntım yok degısende olabılır fakat cıddı bır kaza istemıyorum.

ÇAĞAN
08-03-2011, 22:39
walla piyasaya baktıgımde en fazla si lara internette 15 16 cekılmıs bunların motor ve kaporta durumları ıyı benımkıde 13.5oo 14.ooo arası oldugundan ikisinide ıyı sekılde arıyorum ama öyle boya takıntım yok degısende olabılır fakat cıddı bır kaza istemıyorum.

arabanın piyasası o civarlar zaten umarım sende guzel temiz bir tane bulursun .

arkadaşın dediği gibi öle 10 000 lık si larda özellik bulamazsın ;)

halilkarakas
08-03-2011, 22:42
sarı si için iyi şeyler söylenmemişti forumda....temiz bi tane bulursun cepte para olduğu sürece....gider radar hondaya gösterirsin bide alırsın sonra....ucuz bi rakama beyaz nz plaka hb vardı :(

emrah turan
08-03-2011, 22:44
umarım fakat araba alırken neye dıkkat etmem gerekıyor bilmiyorum ılk arabam olacak halo aganın dedıgı gıbı yapmaktan baska care yok anlasılan :) ben sunu ıstıyordum; zaten gıdecek ustaya, ustaya gostermeden araba alınmaz artık ınsanların sozune ınanamıyorsun, gosterecen edecen ama gostermeden once bende az bucuk eleyebılecek duruma gelmek ıstıyordum fakat zor gıbı görunuyor bu kosullarda :)

emrah turan
08-03-2011, 22:46
sarı si için iyi şeyler söylenmemişti forumda....temiz bi tane bulursun cepte para olduğu sürece....gider radar hondaya gösterirsin bide alırsın sonra....ucuz bi rakama beyaz nz plaka hb vardı :(

Nz Kenan abinin araba degılmıydı onu kacırdık hıc sorma onun gıbısını zor buluruz ama dedıgın gıbı cepte para olduktan sonra bulursun ama guzel olanlarıda zaten hastasında satmıyor :)

honour35
08-03-2011, 22:47
az olsada sözüne inanacak insanlarda bulursun merak etme. forumda bile bi dünya insan var dediğim gibi..

emrah turan
08-03-2011, 22:48
az olsada sözüne inanacak insanlarda bulursun merak etme. forumda bile bi dünya insan var dediğim gibi..

tabikide bulursun ama o kişilerde araclarını satmıyorlar :) goz bebeklerı gıbı bakıyorlar bende öyle temız bır tane alıp ilk arabam sonucta gozumun bebegı gıbı bakmak ıstıyorm:)

honour35
08-03-2011, 22:50
bu işler aceleye gelmez, paranı cebine koyup bekliyeceksin. aracına gözü gibi bakan satmaz diyede bi kaide yok;)

Mutlu KOÇER
08-03-2011, 22:53
bu işler aceleye gelmez, paranı cebine koyup bekliyeceksin. aracına gözü gibi bakan satmaz diyede bi kaide yok;)

Arkadaşın dediği gibi sen parani cebine koy, elbet biri satar. Hatta dur bugün bir arkadaş satiyordu istersen bilgi verebilirim sana araçla ilgili.

emrah turan
08-03-2011, 22:54
dedıgım gıbı yazın alabılecegım anca cebtekı para o zaman tam olarak denglesıyor borc harcla ugrasarak almak ıstemıyorum arabama bındıgım zaman kafam rahat olacak alacagım zaman sızlerden gene yardım isteyecegım benım suan ıstedıgım suan si alırken neye dıkkat etmem nasıl anlarım vs.

honour35
08-03-2011, 23:02
vala sağına soluna bakar incelersin, sen beğenirsen eğer senin içine sinerse araç gider tamirciye yada servise gösterirsin. alırsın. neyi tam olarak anlamak istiyorsun sen?

Mutlu KOÇER
08-03-2011, 23:04
Anliyorum :) Fiyat konusunda hiç polemiğe girmicem fakat SI konusunda kişisel fikrim, yan sanayi yağ pompasi ve conta kullanılmadığına, aşırı derece yağ yakmamasına, motor revizyon yapildiysa yapan servisin ve rodajın nasıl geçtiğine öğrenmeni tavsiye ederim. Sana sadece motor kısmı hakkında kendi fikrimi paylaştım herkez buna dikkat edermi bilmem. Ben değişeni olmasına fazla takilmam nihayetinde 92-95 model araçlar bunlar. Özetle Şaselerde oynama yoksa, ciddi kazasida yoksa en fazla 13bin TL ver al.

emrah turan
08-03-2011, 23:06
Anliyorum :) Fiyat konusunda hiç polemiğe girmicem fakat SI konusunda kişisel fikrim, yan sanayi yağ pompasi ve conta kullanılmadığına, aşırı derece yağ yakmamasına, motor revizyon yapildiysa yapan servisin ve rodajın nasıl geçtiğine öğrenmeni tavsiye ederim. Sana sadece motor kısmı hakkında kendi fikrimi paylaştım herkez buna dikkat edermi bilmem. Ben değişeni olmasına fazla takilmam nihayetinde 92-95 model araçlar bunlar. Özetle Şaselerde oynama yoksa, ciddi kazasida yoksa en fazla 13bin TL ver al.

gereklı acıklama ıcın cok tesekkurler kafamdakı soru ısaretlerıne tam olarak cevap oldu :) :icon_tup:

RottingChrist
08-03-2011, 23:12
belirlediğin bütçeye güzel ve dolu sı alabilirsin. aracı bul dış ve iç temizliğine bak içine sinerse iyi bir honda ustasına baktır gerisi hikaye. değişen boyanan falan yalan. km ye çok takılma orj. 200 000 geri çekilen 100 000 den daha iyidir.

emrah turan
08-03-2011, 23:15
belirlediğin bütçeye güzel ve dolu sı alabilirsin. aracı bul dış ve iç temizliğine bak içine sinerse iyi bir honda ustasına baktır gerisi hikaye. değişen boyanan falan yalan. km ye çok takılma orj. 200 000 geri çekilen 100 000 den daha iyidir.

şu bir gercek zaten %90 ı geri cekilmiş si 93 model performans arabasında 100 bın km cok nadırdır km takıntım yok sadece kondisyonu duzgun baktıgında işte arabam dıyıp bınecegım bır arabaya sahıp olmak dedıgınız gıbı olması makbuldur araca bakılır begenılırse ustaya gosterilir sonuc netlesır orda.. Ama sanmıyorum belirledigim butceye dolu bir Si alayım

Mutlu KOÇER
08-03-2011, 23:18
Var emrah merak etme :) Varda planladığın tarihe kadar satilmaz inş.

emrah turan
08-03-2011, 23:21
birazda sans kısmet nasip işi diyelim o zaman :)

bu araba almak ne dert iş ya :) aylar oncesınden otur pc basına arastır dur araba nedır ne degıldır kronık vakalar parcalar + yönler sunlar bunlar ustune duzgun bır araba bul ws ws :)

ve kusura bakmayın tekrar tekrar söyluyorum ılk arabam oldugu ıcın böyle kafanızı şişiriyorum komik gelen bir cok telaffuzum olabılır ben daha işin basındayım meraklıyım heveslıyım ondan dolayı sacma sapan cevaplarım olabılır sımdıden kusuruma bakmayın

pegeout 106
09-03-2011, 02:17
Emmooo Yürüyen Araßa Her Zaman Ortalığı Karıştırır :) Şaka ßir yana Şimdiden Hayırlısı Olur inş. Gönlüne Göre ßir araç mutlaka çıkıcaktır ßulamazsan Sana CzT Anahtarı Hediyemdir ßilirsin Senin Yerin Farklı Çapulcular Kenarda ßeklesin:)

pcvirus
09-03-2011, 02:21
plastik aksamlar
km nin düşük olması
fakat bunu iç aksamlardan senin kestirmen gerek
sayaçta yazana guvenme
motor yapılmamış olması ilk tercihin olsun
istanbulu bilmiyorum ama
bu motoru sıfır toplayıp adam etmek kolay değildir
mümkün mertebe şasesinde bir sorun olmasın
eğer motor toplanmış ise
neden toplanmış
kim toplamış
nasıl parçalar kullanmış
bunları öğrenmelisin
ama öncelik motordan sonra plastik aksamları fitilleri olsun
arabanın temiz olup olmadıgını oradan kestirmen daha kolay olacaktır
düşük km li ara sıra çıkıyor
ben ilk sahibinden 109.binde garajın birinde buldum aldım
sabredersen illaki rastlarsın
internette hiç ummadıgın ilanlardaki araçlar
çok temiz çıkabiliyor :D

Enes-x
09-03-2011, 02:49
Bir tecrübe aktarayım.

Bir arkadaşım 92 model bir si beğenmişti, bütçesi çok kısıtlıydı.Araba bildiğimiz bitikti kaporta ve içmekan olarak.Tek güvencemiz 5 bin km önce yenilenmiş motordu.Uyarılarıma rağmen dinlemedi aldı.Komple kaporta boya janttı lastikti iç mekandaki eksiklerdi herşey çözüldü dönüp bakılcak bir araç haline geldi.Aracı alalı daha 1000 km olmamışken hararet bi anda yükseldi ve kol çıkardı :)

Kaportada dikkat edilmesi gerekenler aynı zaten..Si a özel dikkat edilmesi gerekenler kapı cam fitilleri orjinalleri çok pahalı.Yağ pompası su pompası contası gibi parçaların orjinal olması çok önemli, yaşlı motora ilk iflas bayrağını çektiren parçalar bunlar :)

Ayrıca yan sanayi parçaları o kadar fazla ve ucuz ki hiç sıkıntı çekmezsin.Motorunuda toplamak hiç zor ve pahalı olmadı bizim için.Şimdi rodajı yapıldı mis gibi biniyor arkadaşım :)

emrah turan
09-03-2011, 12:00
Emmooo Yürüyen Araßa Her Zaman Ortalığı Karıştırır :) Şaka ßir yana Şimdiden Hayırlısı Olur inş. Gönlüne Göre ßir araç mutlaka çıkıcaktır ßulamazsan Sana CzT Anahtarı Hediyemdir ßilirsin Senin Yerin Farklı Çapulcular Kenarda ßeklesin:)

allah razı olsun abı senın ıcınde aynı gecerlı bılıyorsun :) aldım mı senındır araba nema problema :D olmadı al brodwayi :D:D

emrah turan
09-03-2011, 12:02
plastik aksamlar
km nin düşük olması
fakat bunu iç aksamlardan senin kestirmen gerek
sayaçta yazana guvenme
motor yapılmamış olması ilk tercihin olsun
istanbulu bilmiyorum ama
bu motoru sıfır toplayıp adam etmek kolay değildir
mümkün mertebe şasesinde bir sorun olmasın
eğer motor toplanmış ise
neden toplanmış
kim toplamış
nasıl parçalar kullanmış
bunları öğrenmelisin
ama öncelik motordan sonra plastik aksamları fitilleri olsun
arabanın temiz olup olmadıgını oradan kestirmen daha kolay olacaktır
düşük km li ara sıra çıkıyor
ben ilk sahibinden 109.binde garajın birinde buldum aldım
sabredersen illaki rastlarsın
internette hiç ummadıgın ilanlardaki araçlar
çok temiz çıkabiliyor :D

valla 109bın cok nadır cok internette suan 50 küsür binde otomatıc sanzumanlı bu tarz arabalar para tam olarak cepte oldugunda gıdıp gormek lazım dedıgınız bütün detaylara dıkkat edecem adama resmen 1 defter soru soracam alırken =)

emrah turan
09-03-2011, 12:07
Bir tecrübe aktarayım.

Bir arkadaşım 92 model bir si beğenmişti, bütçesi çok kısıtlıydı.Araba bildiğimiz bitikti kaporta ve içmekan olarak.Tek güvencemiz 5 bin km önce yenilenmiş motordu.Uyarılarıma rağmen dinlemedi aldı.Komple kaporta boya janttı lastikti iç mekandaki eksiklerdi herşey çözüldü dönüp bakılcak bir araç haline geldi.Aracı alalı daha 1000 km olmamışken hararet bi anda yükseldi ve kol çıkardı :)

Kaportada dikkat edilmesi gerekenler aynı zaten..Si a özel dikkat edilmesi gerekenler kapı cam fitilleri orjinalleri çok pahalı.Yağ pompası su pompası contası gibi parçaların orjinal olması çok önemli, yaşlı motora ilk iflas bayrağını çektiren parçalar bunlar :)

Ayrıca yan sanayi parçaları o kadar fazla ve ucuz ki hiç sıkıntı çekmezsin.Motorunuda toplamak hiç zor ve pahalı olmadı bizim için.Şimdi rodajı yapıldı mis gibi biniyor arkadaşım :)

egerkı motora gırmeye kalkarsam buyuk ıhtimal orjınal parcalarını degılde modıfkasyon parcalar kullanırım sonucta motor yaptırıyorsun örnegın 1.ooo tl werecegıne 1.5oo werırsın pıstonu farklı kullanırsın tamamen ornek werıyorum. motor sıfırlatma mantıgı benım ıcın bu orjınalını koymam dıye dusunuyorum ama o zaman durumlar ne getırır bilemem belkıde orjınalı bıle degıl tamamen yan sanayı pistondu kayıttı contaydı bılmem neydı kullanırım tamamen butceye baglı butce yerınde oldugu surece sorun yok =) ama gercekten dıkkat edılmesı gereken yağ pompası su pompası bunları Sİ cılardan herkes soyluyor gercekten bu kadar pahalımı yahu... ve fitiller sanmıyorum kı orjınal kalıp kondısyonu duzgun olsun sonucta yaşlı bır araba ama belkı sansım yawer gıder gozu gıbı bakıp sıkışıp satan bırını bulurum :)

olcay_bora
09-03-2011, 12:11
geçmişine bakmıcan şuan eli yuzu gideri düzgünse alınır

ErmanArseven
09-03-2011, 12:15
antalyadan abime aldık ilk sahibinden adam emekli subaymış bakımlarını hiç aksatmamıs herneyse km si 250 binde ve değişeni yok aracta sadece güneş yanıkları var oda cok normal :) kaç yaşında araba bunlar aşırı olmamak kaydıyla km sine fazla takılmayın :) hareket halinde aracta tık ses yok gecenlerde şıkırtı sesinden dolayı yataklarını açtık fabrikadan cıkan honda yatakları cıktı üzerinden ve inanın daha çizik yok :D kaporta boyada bişekilde halledilir şaselerine vs bakmak lazım motoru nasıl hiç rektefiye olmusmu bakımları vs zamanında yapılmışmı değişen parcalar oem mi kullanılmıs :)

tuner faruk
09-03-2011, 12:17
Emrah keşke paran şuanda cebinde olsaydı Kenan abinin NZ yi alırdın herşeyiyle tam istediğin gibi bi Sİ dı;)
Neyse sağlık olsun 4 kapı istersen İmola red cam sunrooflu 94 sonu var sende biliyosun zaten kader kısmet diyelim o zamana;)
Bide orjinal parçaları mesela orjinal yağ pompası serviste 450-500 gibi bi fiyattı alıcak olduğunda dikkat edilmesi gerekenleri zaten yazmışlar anlamayan adamlarla gitme o yeter;) zaten Serkan abininde Honda konusunda hem tanıdıkları hemde bildikleri var o zaten sana fazlaca yardımcı olacaktır :)

emrah turan
09-03-2011, 12:18
geçmişine bakmıcan şuan eli yuzu gideri düzgünse alınır

gecmısıne su yonde bakıyorum kazası degısenı warmı degısenden zıyade şaselerde oynama war mı. fakat su yonde bakmıyorum yok eskı sahıbı catara patara sıkıyordu suydu buydu zaten bu araçlar devir araçları bu arabayı asıl sıkmazsan motor tursuya baglıyor sagırlasıyor.. sıkılmıs olsun ama adam yagını suyunu duzgun degıstirsin ama ben bu tarz araclarda bu motorun saglıklı oldugunu bıldıgımde anlayabılırmıyım onu bılmıyorum onun ıcınde arkadasların tawsıyelerınde oldugu gibi aracı ılk once begenecez sonra ustaya gıdecek

DENON
09-03-2011, 12:21
baktıgın esay ların 3. pistona blokta denk gelen yer neresıyse oraya dikkatlıce bak , d16a9 genelde sıkıştırmalarda 3. pistonu yaglama sorunu oldugundan kol cıkarmış olabılır , ben 10 tane esay gördüysem motor kırmış hepsı 3 nolu pıstondan kırmıştı :D

emrah turan
09-03-2011, 12:21
Emrah keşke paran şuanda cebinde olsaydı Kenan abinin NZ yi alırdın herşeyiyle tam istediğin gibi bi Sİ dı;)
Neyse sağlık olsun 4 kapı istersen İmola red cam sunrooflu 94 sonu var sende biliyosun zaten kader kısmet diyelim o zamana;)
Bide orjinal parçaları mesela orjinal yağ pompası serviste 450-500 gibi bi fiyattı alıcak olduğunda dikkat edilmesi gerekenleri zaten yazmışlar anlamayan adamlarla gitme o yeter;) zaten Serkan abininde Honda konusunda hem tanıdıkları hemde bildikleri var o zaten sana fazlaca yardımcı olacaktır :)

aynen faruk dedıgım gıbı yaza dogru alacam saglık olsun kenan abının Si kondısyon kaporta boya cok ıyı durumdaydı zaten böyle bır durum olursa serkan abıyle beraber gıdıp bakacaz işte ama kendımde araca bakıp eleyıp yanına gıtmek lazım sonucta bir sürü Si var adam bunlarla mı ugrasacak ısıylemı adamın onune 2 tane 3 tane Si koydukmu elemesı bızım ıcın kolay olur dıye dusunuyorum. Ve Sedan dusunmuyorum hb hosuma gıdıyor hafifte bır kamber tadından yenmez :)

emrah turan
09-03-2011, 12:22
baktıgın esay ların 3. pistona blokta denk gelen yer neresıyse oraya dikkatlıce bak , d16a9 genelde sıkıştırmalarda 3. pistonu yaglama sorunu oldugundan kol cıkarmış olabılır , ben 10 tane esay gördüysem motor kırmış hepsı 3 nolu pıstondan kırmıştı :D

bunu anca usta anlar ben onu sittin sene anlamam :D

tuner faruk
09-03-2011, 12:24
aynen faruk dedıgım gıbı yaza dogru alacam saglık olsun kenan abının Si kondısyon kaporta boya cok ıyı durumdaydı zaten böyle bır durum olursa serkan abıyle beraber gıdıp bakacaz işte ama kendımde araca bakıp eleyıp yanına gıtmek lazım sonucta bir sürü Si var adam bunlarla mı ugrasacak ısıylemı adamın onune 2 tane 3 tane Si koydukmu elemesı bızım ıcın kolay olur dıye dusunuyorum. Ve Sedan dusunmuyorum hb hosuma gıdıyor hafifte bır kamber tadından yenmez :)

Kanka zamanı geldiğinde parayı denkleştirdiğinde öyle bişey çıkar karşınaki sen bile şaşırıp kalırsın bunu hem gördüm hem yaşadım hiç beklemediğin bi anda öyle bi araba çıkarki 10 yıl beklemiş olsan öylesi çıkmaz :D

DENON
09-03-2011, 12:27
bunu anca usta anlar ben onu sittin sene anlamam :Dmotor bloguna karşıdan bak eger bır alımınyum kaynak izi , yada dikiş izi yoksa daha önce dışarı kadar kol cıkarmamıştır blokta işlem yoktur ama dediğim gibi d16a9 un kronık hastalıgıdır 3. piston yağlama sorunu

emrah turan
09-03-2011, 12:30
motor bloguna karşıdan bak eger bır alımınyum kaynak izi , yada dikiş izi yoksa daha önce dışarı kadar kol cıkarmamıştır blokta işlem yoktur ama dediğim gibi d16a9 un kronık hastalıgıdır 3. piston yağlama sorunu

teşekkürler guzel bılgı :) bunuda deftere yazdım :D adam bana kufur eder bu kadar soru neden soruyorsun satmıyorum felan :D:D

Selman
09-03-2011, 12:31
Araba almakda artık zorlaştı. Ama bi tanıdıkdan falan alırsan senin için daha iyi olur. Ben mesela bu forumdan ugur dan aldım hiç bakmadan aldım arabamı içim rahattı ve hala rahatça biniyorum:)

DENON
09-03-2011, 12:32
teşekkürler guzel bılgı :) bunuda deftere yazdım :D adam bana kufur eder bu kadar soru neden soruyorsun satmıyorum felan :D:Dvalla para vereceksın işine geirse satsın gelmesse satmasın

emrah turan
09-03-2011, 12:33
Araba almakda artık zorlaştı. Ama bi tanıdıkdan falan alırsan senin için daha iyi olur. Ben mesela bu forumdan ugur dan aldım hiç bakmadan aldım arabamı içim rahattı ve hala rahatça biniyorum:)

oda guzel bır yontem ama etrafımda pek Si satan yok :) ama ilk tercıhım zaten tech ailesinden birinden almak :)

Selman
09-03-2011, 12:37
Sen bütçeni hazırladığında mutlaka bi satan çıkar merak etme:) Hatta şu anda bile forumdan si satan baya bi kişi var:)

emrah turan
09-03-2011, 12:37
Sen bütçeni hazırladığında mutlaka bi satan çıkar merak etme:) Hatta şu anda bile forumdan si satan baya bi kişi var:)

ben balyayı hazırladıgımda sen satarmısın :) :)

Selim.Y
09-03-2011, 16:04
antalyadan abime aldık ilk sahibinden adam emekli subaymış bakımlarını hiç aksatmamıs herneyse km si 250 binde ve değişeni yok aracta sadece güneş yanıkları var oda cok normal :) kaç yaşında araba bunlar aşırı olmamak kaydıyla km sine fazla takılmayın :) hareket halinde aracta tık ses yok gecenlerde şıkırtı sesinden dolayı yataklarını açtık fabrikadan cıkan honda yatakları cıktı üzerinden ve inanın daha çizik yok :D kaporta boyada bişekilde halledilir şaselerine vs bakmak lazım motoru nasıl hiç rektefiye olmusmu bakımları vs zamanında yapılmışmı değişen parcalar oem mi kullanılmıs :)

Abi boya yanıklarıda olsa o araba çok canlı duruyordu...

Tnrylsl
09-03-2011, 22:50

dediğiniz gibi kasım ayı gibi kenan abinin si'yı arkadaşım aldı mükemmel bi arabaydı yürürü olarak , kaporta olarak bizde biraz para harcadık 3-4 milyar ama arkadaş çeşitli nedenlerden sattı arabayı şubat ayında radar hondaya yine satılıyosa düşünmeden alınıcak bir araba e5 te bile durdurup satıyomusun diye soranlar vardı :D

Frid
09-03-2011, 23:06

ramonun araç mı o :D

Owner89
09-03-2011, 23:09
valla bende aynı derdi çekmiştim senin gibi :) gönlümde hep beyaz si vardı baktıklarımın cogu artık bırakın beni der gibiydi :) gittim bende siyah aldım daha kapak açılmamışından :) ilk sahibi sat komandosumuymuş neymiş 2008 e kadar onda kalmış sonra bana satan kişi almş.180 bastım diye sevinen biri aldıgım adam :) sen sen ol acele etme hepsine bak birini seç;)

overblack
09-03-2011, 23:11
orjinal 160 binde siyah hb kazasız belasız.servis bakımlı.döşemelerinde yırtık pırtık olmayan,motor kapağı açılmamış si var bende.nette filan ilanıda yok almak istersen fiyatı 14 bin lira.

emrah turan
09-03-2011, 23:16
orjinal 160 binde siyah hb kazasız belasız.servis bakımlı.döşemelerinde yırtık pırtık olmayan,motor kapağı açılmamış si var bende.nette filan ilanıda yok almak istersen fiyatı 14 bin lira.

suan dedıgım gıbı ınce detaylarını ogrenmeye calısıyorum yaza dogru paramı tamamlamıs oluyorum borcsuz harcsız arabayı alıp kafam rahat bınmek ıstıyorum ama tesekkurler aracınada masallah guzel bakıyorsun demekkı

tuner faruk
09-03-2011, 23:23
ramonun araç mı o :D
Araçlarından biri :D

dediğiniz gibi kasım ayı gibi kenan abinin si'yı arkadaşım aldı mükemmel bi arabaydı yürürü olarak , kaporta olarak bizde biraz para harcadık 3-4 milyar ama arkadaş çeşitli nedenlerden sattı arabayı şubat ayında radar hondaya yine satılıyosa düşünmeden alınıcak bir araba e5 te bile durdurup satıyomusun diye soranlar vardı :D

Aynen Öyle gerçekten mükemmel bi Si dı Mehmet abide sattı şuanda şehir dışında ama görülebilecek enn temiz Sİ lardan birisiydi:icon_tup:

Günkut
09-03-2011, 23:25
crx alalım bosver esayı :D

tuner faruk
09-03-2011, 23:28
crx alalım bosver esayı :D

Emrah fazla sıkan canını alan birisi değil Günkut daha çok görüntü olarak istiyor bence onun için Sİ ideal :icon_tup:

Günkut
09-03-2011, 23:41
hee o zaman baska si birtane bence renkler ve zevkler tartısılmaz ama bir arac bu kadarmı güzel olur cok dogru secım :D

Radr mehmet abide vardı verdimi acaba onu ?

emrah turan
10-03-2011, 00:29
ben goruntu pesındeyım bırde olmazsa olmazım Hawa filtresi :) Ofsetli jant hava filtresi Birde kamber kit tadından yenmez

imhotep
10-03-2011, 08:37
araba alırken herseyıne dikkat etmek lazım..

akbaba78
10-03-2011, 09:08
SI larda motor onemli surekli yagini suyunu takip etmek lazim,ayrica alt takim ozellikle direksiyondan gelen tikirti sesinin caresi yok gibi bisey:o

16EC813
10-03-2011, 09:23
Sİ başkadır
turbolu - Sİ daha bi başkadır
o zevkin bedeli paha biçilmez

emrah turan
10-03-2011, 12:59
valla hız peşinde degılım tabı ara ara ufak uzamalar olur kımseyle deneme pesındede degılım sadece arabam guzel temız olsun istiyorum bu araba temız densın yeter Turbo olayına gırersem hele babası benzın kralı bırısını bulmam lazım Turkiye kosullarında :D +