PDA

Orijinalini görmek için tıklayınız : Grantili cep telefonlarınızı güvensiz ellere vermeyin

Kadyr
09-03-2011, 15:19
Arkadaşlar işim gereği bu durumla çok karşılaşıyoruz bilinçsiz insanımız malesef çok
telefon sıfır adam gitmiş bilmediği kıytırık bir bayiye bırakıyor arıza var diye belkide arıza sadece yazılım ama bayi her yerini bir güzel kurcalıyor sonra bu cihaz çöp oluyor böyle şeylere dikkat edin sizinde başınıza gelmesin bilmediğiniz tanımadığınız adama telefonu garantiye göndersin diye bırakmayın siz gidip teslim edin garantili cihazlarınıza dikkat edin garantisi bitmiş olsa bile bilmediğiniz yere bırakmayın basit bir arıza yüzünden telefonunuz çöpe gitmesin
bilgilendirmek istedim

Day Walker
09-03-2011, 15:31
bilgilendirme için teşekkürler.

nerden alırsam yine orayla muhatap olamaya çalışırım.

esssien
09-03-2011, 15:31
merhaba;

TELPA da çalışmaktayım teknisyenim arkadaşımın bahsettiği konu gerçekten önemlidir.Garantili diye götürdüğünüz herhengi bir merdiven altı servisinde telefonunuza yapılan müdahale sonucu telpa veya genpa gibi büyük teknik serivislerde yetksiz müdahale diye GARANTİ HARİCİ ne çıkabiliyor...

Telefonunuza verdiğiniz onca paradan sonra ufak bir yazılım atılması ile bile komple garanti haricine çıkabilir...dikkatli olalım...teşekkürler...

Kadyr
09-03-2011, 15:36
merhaba;

TELPA da çalışmaktayım teknisyenim arkadaşımın bahsettiği konu gerçekten önemlidir.Garantili diye götürdüğünüz herhengi bir merdiven altı servisinde telefonunuza yapılan müdahale sonucu telpa veya genpa gibi büyük teknik serivislerde yetksiz müdahale diye GARANTİ HARİCİ ne çıkabiliyor...

Telefonunuza verdiğiniz onca paradan sonra ufak bir yazılım atılması ile bile komple garanti haricine çıkabilir...dikkatli olalım...teşekkürler...

teleservice yi unuttun :) 3 firma var bunun dışındakilerde sadece club nokia da yazılım yetkisi var diğerleri aracı ama aracı olanların bazıları kendilerini geliştirmek için hareketlere düşebiliyorlar sonra müşteri mağdur
edit: pardon 4 firma var telpa genpa kvk teleservice.

Sercan K.
09-03-2011, 15:36
Çok haklısın bilgilendirme için saol.Benim başıma geldi aynı olay.verdim teli bayiye sözde garantiye yollicak aradan 1 bucuk ay geçti aldım dedim oldumu tamamdır dedi aldım.sonra baktım ne kayıdı var telin ne bişe..telefonculara güvenmiyorum bu konuda

ENGean
09-03-2011, 15:39
Aynı sektörde bende çalısıyorum gercekten dıkkat edılmesı bır konu sadece cep telefonu uzerıne degıl tüm elektroik ürünlerde boyle olması gerekmekte bnce.

Kadyr
09-03-2011, 15:41
Aynı sektörde bende çalısıyorum gercekten dıkkat edılmesı bır konu sadece cep telefonu uzerıne degıl tüm elektroik ürünlerde boyle olması gerekmekte bnce.

doğru diyosun yetkili yer dışında dikkatli olmak lazım garanti varsa yetkili yer sadece ve sadece

esssien
09-03-2011, 16:01
teleservice yi unuttun :) 3 firma var bunun dışındakilerde sadece club nokia da yazılım yetkisi var diğerleri aracı ama aracı olanların bazıları kendilerini geliştirmek için hareketlere düşebiliyorlar sonra müşteri mağdur
edit: pardon 4 firma var telpa genpa kvk teleservice.

kvk ile teleservice telpa düzeyinde değiller artık 2-3 yıl önce gerçekten büyük teknik servisti ikiside artık yok gibi birşey

Kadyr
09-03-2011, 16:06
nokia cihazlar olarak teleservisi bir araştır derim kvk biraz gözden düşmüş olabilir ama ts hayır :)
ki telpa zaten nokia bakmıyor ben genel olarak soyluyorum
genpa:nokia iphone bakıyor baskada bakabılır bılmıyorum
teleservice: nokia lg blackbery iphone bazı şubeler sony ericsonn
kvk:nokia htc blackbery
telpa:samsung baska ne bakar bılmıyorum

Maz
09-03-2011, 16:21
Benim telefonda arızalandı hoparlörü patladı sanırım, karşı tarafı duyamıyorum çok net. Garantiye götürdüm genpa'ya. İçerisi ana baba günü 30 kişi vardı önümde, araba da aşağıda trafik var vazgeçtim.

Bugün yarın telefon hastanesi diye bir yere götürücektim ama bu yazdıklarınızdan sonra vazgeçtim. Gideyim sırada bekliyeyim genpa'ya vereyim.

Kadyr
09-03-2011, 16:29
telefonunuzun modeli ney yardımcı olmaya çalısayım ?

tolgakaynak
09-03-2011, 16:32
Telpa
samsung ve general mobile bakıyor :D ben hepsine bakıyorum :D

Kadyr
09-03-2011, 16:32
Telpa
samsung ve general mobile bakıyor :D ben hepsine bakıyorum :D

evdemi bakıyosun nerde bakıyosun sen :D
işte merdiven altı örneği :D

tolgakaynak
09-03-2011, 16:33
Benim telefonda arızalandı hoparlörü patladı sanırım, karşı tarafı duyamıyorum çok net. Garantiye götürdüm genpa'ya. İçerisi ana baba günü 30 kişi vardı önümde, araba da aşağıda trafik var vazgeçtim.

Bugün yarın telefon hastanesi diye bir yere götürücektim ama bu yazdıklarınızdan sonra vazgeçtim. Gideyim sırada bekliyeyim genpa'ya vereyim.

Model marka verirsen yardımcı olabilirim :icon_tup:

tolgakaynak
09-03-2011, 16:34

telpada çalışmaktayım:D bide kendi kendime kasaplık yapmıyorum gayet güzel orjinal parça kullanıyorum :icon_tup:

Kadyr
09-03-2011, 16:38
telpada çalışmaktayım:D bide kendi kendime :icon_tup:

kanka bnde teleservıcedeyım kendı kendıme calısmayı braktım çünkü işten ayrılıcam:D

Maz
09-03-2011, 16:50
telefonunuzun modeli ney yardımcı olmaya çalısayım ?

Nokia E55. Patlak hoparlör sesi var kulaklığında duyamıyorum karşı tarafı. Annem sağolsun yere düşürdükten sonra böyle oldu.

Kadyr
09-03-2011, 16:52
birtek genpa değil kvk veya teleserviceyede bırakabilirsin hangisi daha boşsa okadar çabuk alırsın tabi

Maz
09-03-2011, 16:52
hadi ya. eyvallah sağol

baha38
10-03-2011, 07:20
Bendede Samsung GT- i6410 diye bi modeli var.Yurtdışından gelme Vadofone telefonu
ekran kırıldı üzerine oturulması sonucu.Burda bi kaç yere gösterdim biri 100 TL dedi 15 gün sürer dedi. Diğeri 190 TL yarın gel al dedi. Farka bakarmısınız napcağımı şaşırdım duruyo öyle.

Kadyr
10-03-2011, 07:21
Yetkili yer nekadar fiyat çekti ?

esssien
10-03-2011, 07:39
kanka bnde teleservıcedeyım kendı kendıme calısmayı braktım çünkü işten ayrılıcam:D

gel o zaman telpaayaa :D:D

Kadyr
10-03-2011, 07:54
yok 2 senedir bu sektordeyım yeter artık bıktım :D bu sektörde sürekli çalışılmaz kısmetse thy geçicem :)

Alican
10-03-2011, 07:59
Arkadaşlar ciddi bir konu bu garanti olayı. Ben askerdeyken annem benim KVK garantili 8800 sricco dark model cihazımı telefoncuya götüroyor batarya değişimi için. Halbuki hiç gerek yok kutusuna baksa orjinal yedek pataryası mevcut. Aradan bir kaç ay geçtikden sonra telefona mesaj geliyor :D imei kopyalanmış telefonunuz 30 gün içinde kapatılacakdır diye. Neyse dedim askerden geliyim hallederim falan fındık fıstık. Geldiğimde garntim bitmişti ve cihazın faturasınıda bulamadım :D nokia ve kvk ya mail bombardımanı yaptım neticesinde faturalı hatta geçmem yada kullandığım hattın sözleşmesini yollaman halinde açılacağnı söylediler. Bende ikisinide yapamadığım için illegal yönetmle işimi hallettim. Ama şemsiye ikinci kez açıldı yaptığım masrafın ardından faturalı hatta geçiş yapdım :D:D

Siz siz olun garantili cihazları normal telefonculara götürmeyin.

baha38
10-03-2011, 08:40
Yetkili yer nekadar fiyat çekti ?

2 yere sordum o fiyatları duyunca bıraktım duruyo.Samsung servisi neresi onu bile araştırmadım şimdi bakıyım bi.Ekran ve dokunmatiği değişecekmiş öyle dediler.Tlfn çalısıyo tam ortada kocaman6-7 çizgi şeklinde çatlak hafifte yamuldu:D dokunmatik tam çalısmıyo altta azcık bi yer çalışıyo.

GKS
10-03-2011, 10:12
teleservice iyi bence garantiden 3 tane blackberry değiştirdim onarım yapmıyolar direk sıfır cihaz veriyolar en iyisi teleservice

Kadyr
10-03-2011, 10:14
2 yere sordum o fiyatları duyunca bıraktım duruyo.Samsung servisi neresi onu bile araştırmadım şimdi bakıyım bi.Ekran ve dokunmatiği değişecekmiş öyle dediler.Tlfn çalısıyo tam ortada kocaman6-7 çizgi şeklinde çatlak hafifte yamuldu:D dokunmatik tam çalısmıyo altta azcık bi yer çalışıyo.
kayseride varmı bilmiyorum ama netten araştır en yakın yere kargola

teleservice iyi bence garantiden 3 tane blackberry değiştirdim onarım yapmıyolar direk sıfır cihaz veriyolar en iyisi teleservice
vodafone garantili iphone ve bb lerde bu durum söz konusu ama dikkat etmek lazım en ufak darbede garanti dışı kalabiliyor cihaz çünkü kasada kırık olunca değişemediği için böyle şeyler oluyor dikkat etceksin telefona

onursumer
10-03-2011, 13:55
bb 9700 un ag mep kodunu sıfırlayabilicek delikanlı aranıyor :D

srdralc
10-03-2011, 14:11
Ben sıfır Nokia C5 aldım , 1 ay kullanmadan çöp oldu.

Buraya konu açmıştım senin adını vermişlerdi ama mesaj atmadım işin açığı konu açmışken sorayım , Board değişimi dediler bana bunu halledebilir miyiz cüzi bir ücretle vs.

Yada normal ücreti nedir , ne kadar olur ?
Yardımcı olursan sevinirim o kadar para verdim bana bakıp duruyor bön bön.

Kadyr
10-03-2011, 14:13
Ben sıfır Nokia C5 aldım , 1 ay kullanmadan çöp oldu.

Buraya konu açmıştım senin adını vermişlerdi ama mesaj atmadım işin açığı konu açmışken sorayım , Board değişimi dediler bana bunu halledebilir miyiz cüzi bir ücretle vs.

Yada normal ücreti nedir , ne kadar olur ?
Yardımcı olursan sevinirim o kadar para verdim bana bakıp duruyor bön bön.

bana diyorsunuz sanırım.
neyden dolayı çöp oldu ?

srdralc
10-03-2011, 14:21
bana diyorsunuz sanırım.
neyden dolayı çöp oldu ?

Evet , kusura bakma adını yazmayı unutmuşum :)

Cihaz çok ufak bir darbe aldı cihaz yere düştü öyle çokta sert olmamasına rağmen Bir anda kapandı.

Club Nokia servisine verdim telefonu orda birşeyler yapmışlar kayıtta açılmamış cihaza , sonra STS'ye verdim İstanbul'a gitti cihaz , yetkisiz müdahale sebebiyle garanti dışı bırakılmış.
Board değişimi demişler ama ücretli bile yapmaya yanaşmayıp geri göndermişler.

Ahmet Saraçoğlu
10-03-2011, 14:26
http://www.techturkey.com/forum/sohbet/61833-garanti-sorunsali.html

şu linkte anlattığım telefonu hala alamadım aveadan.Yetkisiz müdahale dediler en son , değil açlma; kontör almak için telefoncu dükkanına dahi girmeyen telefona.Yapıldı diye her çağırmalarında gittim problemi çözmeden geri yollamışlar.Boş bi zamanda tüketici haklarına başvurucam.Haram zıkkım olsun , yetkisi olupta kullanmayan ii yada sırıf telefon hakkım olupta personelden yiyen varsa çoluğundan çocuğundan çıksın , beylikdüzü migros içindeki Avea dan değil telefon almak , fatura bile ödemeyin arkadaşlar aman ha..

Kadyr
10-03-2011, 14:40
Evet , kusura bakma adını yazmayı unutmuşum :)

Cihaz çok ufak bir darbe aldı cihaz yere düştü öyle çokta sert olmamasına rağmen Bir anda kapandı.

Club Nokia servisine verdim telefonu orda birşeyler yapmışlar kayıtta açılmamış cihaza , sonra STS'ye verdim İstanbul'a gitti cihaz , yetkisiz müdahale sebebiyle garanti dışı bırakılmış.
Board değişimi demişler ama ücretli bile yapmaya yanaşmayıp geri göndermişler.

imei pm atarmısın bana

Kadyr
10-03-2011, 14:44
http://www.techturkey.com/forum/sohbet/61833-garanti-sorunsali.html

şu linkte anlattığım telefonu hala alamadım aveadan.Yetkisiz müdahale dediler en son , değil açlma; kontör almak için telefoncu dükkanına dahi girmeyen telefona.Yapıldı diye her çağırmalarında gittim problemi çözmeden geri yollamışlar.Boş bi zamanda tüketici haklarına başvurucam.Haram zıkkım olsun , yetkisi olupta kullanmayan ii yada sırıf telefon hakkım olupta personelden yiyen varsa çoluğundan çocuğundan çıksın , beylikdüzü migros içindeki Avea dan değil telefon almak , fatura bile ödemeyin arkadaşlar aman ha..

yetkisiz nasıl diyorlar anlamadım kendileri acıyor bazı arızaları yapıyor dıgerını yapamıyor sonra yetkisiz diyorlar.bence sen gidip biraz bağırıp çağır bunu en son siz açtınız siz yapıldı diyip yapmadan gönderiniz hakkınızı arayın.olmadı tuketici mahkemesine gidin servis kağıtları faturası ve garanti belgesiyle
30 gün olayına gelince yeni kayıt açıldığından son kayıttan değerlendirilir

Ahmet Saraçoğlu
10-03-2011, 14:50
bu bahsettiğim ses arızası öncesinde hem dışarda hem serviste hiç açılmadı telefon.Sonrasında da bu olayları yaşadım , yetkisisz müdahale vss dediler.Bağırma çağırma olaylarını yeteri kadar yaptım.Tükürsen yarabbi şükür diyecek bi müdür vardı zamanında.Azında çaktıkça kıpırdamaz dahada sinirlendirir dövmeye doyamazsın ya hani , aynen öyle bi tip.

En son gittim nokia e72 yi aldım işte.Boş bi zamanda da tüketici haklarına başvurucam.

Kadyr
10-03-2011, 14:53
bu bahsettiğim ses arızası öncesinde hem dışarda hem serviste hiç açılmadı telefon.Sonrasında da bu olayları yaşadım , yetkisisz müdahale vss dediler.Bağırma çağırma olaylarını yeteri kadar yaptım.Tükürsen yarabbi şükür diyecek bi müdür vardı zamanında.Azında çaktıkça kıpırdamaz dahada sinirlendirir dövmeye doyamazsın ya hani , aynen öyle bi tip.

En son gittim nokia e72 yi aldım işte.Boş bi zamanda da tüketici haklarına başvurucam.

yazık olmuş telefona neden böyle bişi yaparlar anlamam.

srdralc
10-03-2011, 14:57
imei pm atarmısın bana

P.M. attım , ilgin için teşekkürler.

_FrKn_
10-03-2011, 16:52
garantiye götürsek nolcak.direk kullanıcı hatası.ses açma tuşumun ayakları kırılmıştı.servise , ne kadar dediğimde 70 lira dedi.:D gülerek çıktım tabi.köşe başında bi telefoncuya 10 lira'ya yaptırdım...

cumhur
10-03-2011, 17:01

merdiven altı dedikleriniz özel tamir servisleri(bende bu servislerden biriyim 10 yıl kadar). evet bu sektörde çok fazla şey dönüyor ama güvenilir ve deneyimli özel bi servis yetkili servisten çok daha ii bence. kvk genpa teleservice n iade anakart değişmek gerekir diyip telefonun sıfırı fiyatında tamir ücreti çıkarttığı cihazları çok daha uygun fiyatlara kurtarabiliyoruz. çünkü bu servislerin çoğu anakart onarımına gitmezler, bizler ise el emeği göz nuru uğraşıp yapıyoruz . yazıktır müşterilerede firmalarada , milli servet sayılır.

yazılım güncellemeleriylede hiç bir cihazın garantisi bozulmaz (iphone jailbreakli ve custom dosyalı cihazlar hariç ) sonuçta yüklenen dosyalar orj. dosyalardır. bozuk yada yanlış dosya yuklemelerınde cıhazınız hata verır yada calışmaz zaten

cumhur
10-03-2011, 17:03
bb 9700 un ag mep kodunu sıfırlayabilicek delikanlı aranıyor :D

seninki zor kanku:)

ENGean
10-03-2011, 17:12
merdiven altı dedikleriniz özel tamir servisleri(bende bu servislerden biriyim 10 yıl kadar). evet bu sektörde çok fazla şey dönüyor ama güvenilir ve deneyimli özel bi servis yetkili servisten çok daha ii bence. kvk genpa teleservice n iade anakart değişmek gerekir diyip telefonun sıfırı fiyatında tamir ücreti çıkarttığı cihazları çok daha uygun fiyatlara kurtarabiliyoruz. çünkü bu servislerin çoğu anakart onarımına gitmezler, bizler ise el emeği göz nuru uğraşıp yapıyoruz . yazıktır müşterilerede firmalarada , milli servet sayılır.

yazılım güncellemeleriylede hiç bir cihazın garantisi bozulmaz (iphone jailbreakli ve custom dosyalı cihazlar hariç ) sonuçta yüklenen dosyalar orj. dosyalardır. bozuk yada yanlış dosya yuklemelerınde cıhazınız hata verır yada calışmaz zaten

*belkı sız işinizi cok cok ıyı yapıyo olabılırsınız ama dısardakı telefoncuların cogu kasap arkdsm malesef, yaptıkları lehimlemeri görseniz hak verirsiniz.

*dedıgınız gıbı bazı arızalarda yetkılı teknık servisler anakart uzerınde tamır yapıldıgında onarılabilecek bı durum olsa dahi anakart fıyatı vermek zorunda kalıyolar,ama bunların kafasına göre olan bır durum degıl malesef.
örn: nokıa nın servısı kvk ise- nokıa kvk ya bıldırımde bulunuyo anakart uzerınde oynama yapılmadan fıyat verılecek gibi vs vs. bir nevi TR deki teknık servislerde buyuk markaların emir kulu gibi..

cumhur
10-03-2011, 17:17
neyin ne oldugunu, onlarında dediğiniz gibi emir kulu olduklarını biliyorum ama genelleme yapılmasın lütfen.

Kadyr
10-03-2011, 17:34
benimde arkadasım var normal telefoncu ama hepsi bir değil :) bunları ayırt etmekte müşteriye düşüyor.doğrudur 10 tl lik iş yetkili bir serviste en az 50 den başlar.fiyat verme örnek sıvı;sıvıdan sıvıya çok fark vardır.diyelim anakart değişimi dendi yetkili serviste uğraşıp yapabilir ama o riski almaz yapılabilcekse sıkıntı çıkarmadan zaten yapar yapıyoruz.yetkili serviste para kazanmak ister yani direk sıvı var diye anakart basmaz :) mesela darbeden darbeyede fark vardır bi yol veya ped koptuysada yetkili serviste yol atılmaz onu anca dışardakiler risk alıp yapar.kimisi duzgun yapıyor kimisi elektrik tesisatı gibi döşüyor o başka :)

_FrKn_
10-03-2011, 17:45

katılıyorum abi . dediğim gibi bi ses açma tuşunun tamiratına 70 lira istemek nedir ya.

garantiye götürsek nolcak.direk kullanıcı hatası.ses açma tuşumun ayakları kırılmıştı.servise , ne kadar dediğimde 70 lira dedi.:D gülerek çıktım tabi.köşe başında bi telefoncuya 10 lira'ya yaptırdım...

yan53
22-03-2011, 19:45
teleservice'yi seviyoruz ...direk değişimm yapıldı iphone 4'üm ses karşıya gitmiyor die.. :)