PDA

Orijinalini görmek için tıklayınız : eksoz gazı rahat çıksa?

cliver
10-03-2011, 13:15
http://www.importparts.com/shop/images/headers/5zigen_header.jpg

106 gti veya saxo vts de eksoz gazının kolay çıkması iyimidir kötümüdür hp verırmı yoksa tam tersımı olur ??en guzel nasıl verım alınır görüşlerinizi beklıyorum arkadaslar potsuz boru olsa nasıl olur susturucu olsa nasıl olur sizce nasıl olmalıdır?

aLperTunga
10-03-2011, 13:32
valla arkadaşım 106 sıkıştımayı seven bir araba eksoz gazının ne rahat nede sıkı olması gerek,onun içinde en ideal boru sistemi 51mm düz,böylece alt ve üst devirlerin dengeli olur,60lıkta al devirler ölü üst devirler canlı fakat topspeed te ikiside aynı..headers kesinlikle yapmazsın bu yazdıklarımın karşılığında,kesinlikle gereksiz ve - .podlu potsuz zamanında denedim potludan potsuza gectim gram fark etmedi..o yüzden hangisini yaptırırsan yaptır için rahat olsun,ortayada susturucu koymana gerek yok 51mm de,he 60 yaptırırsanda sesi azaltmak için koyabilirsin,hem altlarında daha canlı olur...ama dediğim gibi ben bunların hepsini denedim topspeed te hiç birinin farkı yok.(speclerim Chip,filtre,eksoz du)

Alper_
10-03-2011, 13:39
şöyle bir örnek vereyim..ağzını aç ve dışarıya nefes ver..daha sonra ağzını biraz kapa ve o şekilde nefesini ver..ağzın hafif açıkken daha rahat nefes veriyorsun..egzoz sistemi de böyle olmalı..gereken sıkıştırmayı vermesi gerekiyor ki araban gitsin..gti lar da sıkıştırmayla yürüyen araçlar..headers ın gti da pek verim vermediğini duydum..hp den ziyade tork önemli..fakat ortaya ss in susturucusu kullanılarak uygulanırsa verimli olacağını düşünüyorum..sonuç olarak kendi fikrim 51 düz boru ve ss çok güzel olur ki siteye üye arkadaşlardan bu şekilde kullananlar var..benim ki de 51 düz + çift çıkış remus memnunum.

cliver
10-03-2011, 13:53
peki sende ortada susturucu falan yokmu hocam ?

Alper_
10-03-2011, 14:01
peki sende ortada susturucu falan yokmu hocam ?

beni soruyorsan bende yok :)

cliver
10-03-2011, 14:14
benim şu an üstünde 48 lık orj düz borusu var arkaya kadar düz gelıyo susturucusuz en sonda orjınal susturucu var yanından delik erik tanesı kadar polısler pek rahat bırakmadıgı ıcın eksoz takamıyorum 51+ss de verim alırmıyım yapsam ve sesı azaltmak ıcın ortaya susturucu koydugumda - mi olur + mı hocam?

Alper_
10-03-2011, 14:23
ss ler sessizdir alt devirlerde pek ses yapmazlar o bakımdan rahat edersin..51+ ss magnum gayet iyi olur..ortaya susturucu koyarsan altların daha güzel olur fakat üstlerde geri düşer..en güzeli flanşlı yaptır..3 tane flanş yapılacak..istediğinde kolayca kendin söküp takabilirsin :)

dragstar
10-03-2011, 15:20
160-170 hp lere kdr orjinal headers + 51 lik düz boru + güzel bi son susturucu iyi olur

GOKTAN
11-03-2011, 09:38
160-170 hp lere kdr orjinal headers + 51 lik düz boru + güzel bi son susturucu iyi olur

aynen katılıyorum,son susturucu birebir ss magnum bulursan tadından yenmez....

Cihan Çizmeci
11-03-2011, 10:19
51 lik düz 51 lik replika olmayan adam gibi son Cliver bunu çok kez konuştu senlede biçok konuda da.

Speclerdede atmosferikte tavan zorlamadığın sürece headersın bişeye yaramadığını çok gördük duyduk bunları hep konuştuk senle aslında artk araştırma derim :)

poseidon
11-03-2011, 13:07
Gaz rahat çıkarsa alt devirlerin zayıflar,
Tam tersi olursa üst devirlerin zayıflar.

İkisi arasında aracının sıkıştırmasına ve cc'sine göre en uygun egzoz çapını bulman lazım.

cliver
11-03-2011, 16:28
51 lik düz 51 lik replika olmayan adam gibi son Cliver bunu çok kez konuştu senlede biçok konuda da.

Speclerdede atmosferikte tavan zorlamadığın sürece headersın bişeye yaramadığını çok gördük duyduk bunları hep konuştuk senle aslında artk araştırma derim :)

yok kardesım headersla işim olmaz 52 pıston falan koymadıkca 51 lık yaptırıcam en yakın zamanda sonada ss düşünüyorum zaten evet konustuk senle baya artık arastırmıyorum sadece arkadasların bılgılerını duymak ıstedım eksiğimiz vardır elbet dıye en yakın zamanda beklıyorum bursaya yolun düşerse uğra kardeşim ;)