PDA

Orijinalini görmek için tıklayınız : lude bilgi lazım

timmaah
11-03-2011, 11:24
Honda Prelude 2.2 VTi 1998 Model 16.500 TL Sahibinden satılık ikinci el (http://www.sahibinden.com/ilan/vasita-otomobil-honda-bu-fiyata-bedava-43754388/detay)

şu arabayı çok yakın bi arkadaşa almayı düşünüyoruz ama fiyat kafa kucalayıcı bi soruşturalım dedik var mıdır bilen gören?

timmaah
11-03-2011, 15:26
yok mudur bilen tanıyann

SOMEONESPECIAL
11-03-2011, 15:36
Rakam çok çok iyi eğer yazıldığı gibiyse araba...
20 hatta 25 isteyenini biliyorum

timmaah
11-03-2011, 16:04
Rakam çok çok iyi eğer yazıldığı gibiyse araba...
20 hatta 25 isteyenini biliyorum

işte kafamı kurcalayan tek kısım adamın sölediğine göre çok temizmiş araba ki fotolarda da fena durmuyor.

overblack
11-03-2011, 16:13
adam eder fiyatını yazmış zaten.bunların en büyük sıkıntısı triptronik vitesleri sorunluydu.bir kısmı zamanında garantiden değişti.ayrıca 4 ws sensörleride zamanla değişmesi gereken parçalardan.tabi birde hayvan gibi yakıyor.siz bilirsiniz valla yakup.

timmaah
11-03-2011, 16:16
abi eleman zaten çakıcak tüpü devam edecek işte konfor olarak lazım bize performans çok önemli değil ama ben çok anlamıorum bu preludelerden 4ws falan sorun olur mu dediğin gibi şanzımanın sıkıntıları var mı onlar önemli aslında.
alcak arkadaşında ilk arabası olcak kendi sahip olacağı problemli bişey alsın istemiorum

overblack
11-03-2011, 16:21
abi eleman zaten çakıcak tüpü devam edecek işte konfor olarak lazım bize performans çok önemli değil ama ben çok anlamıorum bu preludelerden 4ws falan sorun olur mu dediğin gibi şanzımanın sıkıntıları var mı onlar önemli aslında.
alcak arkadaşında ilk arabası olcak kendi sahip olacağı problemli bişey alsın istemiorum

söyle bişi diyim o zaman sana eğerki tüpü taksın 20 bin yapar şanzımanı eline alır.ne alaka meselesi diyenler için açıklıyım.hondanın lpg takılan 10-12 yaşında ,otomatik büyük motorlu cr-v,lude,accord araçlarında tork konvektöründen sıkıntı çıkarıyor.
otomatik vites tamiri yapan eski ustaların dediğine göre lpg sistemlerinde konvektör gerekli basınca ulaşamıyormuş.benim duyduğum bunlar.ama bir çok lpg'li crv'nin şanzıman arızasından servise geldiğini biliyorum.

timmaah
11-03-2011, 16:28
hadi yaaw eğer öle bi durum varsa uzak durmak gerekir peki bu sorunları anlamak için alırken önemle nerelerini göstermemiz lazım?
bunlar için manuel şanzuman kolay bulunur mu?

overblack
11-03-2011, 16:31
hadi yaaw eğer öle bi durum varsa uzak durmak gerekir peki bu sorunları anlamak için alırken önemle nerelerini göstermemiz lazım?
bunlar için manuel şanzuman kolay bulunur mu?

serviste otomatik vites şanzıman testi diye birşey var.arabayı lifte kaldırıp şanzımanın üzerinde ana basınç hattı dahil 4-5 noktaya basınç ölçer saatler bağlıyorlar.eğer fabrika referanslarında çıkarsa şanzıman iyi durumdadır.ayrıca arabayı bursaya getirme imkanın varsa burda bizim serviste yapıyor o testi.düz şanzıman konusuna gelince bazı accordların şanzımanlarını takıyorlar ama vites değiştirirken vtec altı kalıyor.

Frid
11-03-2011, 16:36
lpg motoru çalıştırmıyormu şanzımanla alakasını çözemedim şahsen

lpg sistemlerinde konvektör gerekli basınca ulaşamıyormuş.

overblack
11-03-2011, 16:43
lpg motoru çalıştırmıyormu şanzımanla alakasını çözemedim şahsen

o konuyu otomatik vites tamiri yapan kişilerden duyduğum için yazdım.sonuçta lpg ve benzin ile çalıştırmada motorda tork farkı oluyor.lpg ile çalışan motorda konvektör yeteri kadar basınca ulaşamadığı için sıkıntı yarattığı söylendi.kendim otomatik vites tamircisi olsam emin ol bildiğimi yazardım ;)

Frid
11-03-2011, 16:49
elbette daha fazlasını bilseniz yazardınız ama mantıklı gelmedi bana tork farkı çok olmaz sanırım hem bizim ülkemizdeki insanlar sırasız sistemlerde sonuna kadar kısıp ayarı gitmiyor araç diyorlardı bununda öyle bir durumu olmasın tam bilgili birisinden öğrnmek lazım durumu yanlış bilgilendirme olmasın

overblack
11-03-2011, 16:56
elbette daha fazlasını bilseniz yazardınız ama mantıklı gelmedi bana tork farkı çok olmaz sanırım hem bizim ülkemizdeki insanlar sırasız sistemlerde sonuna kadar kısıp ayarı gitmiyor araç diyorlardı bununda öyle bir durumu olmasın tam bilgili birisinden öğrnmek lazım durumu yanlış bilgilendirme olmasın

evet haklısın sitede şanzıman konusunda iyi bilgisi olan birileri vardır elbette

makif84
11-03-2011, 17:03
otomatik olarak bi arkadaşımda vardı.Benzin şehir içi 350-400 arası yakıyordu.En büyük problemi geri vites çıkartıyor diye biliyorum

timmaah
11-03-2011, 19:31
iş ciddiye biniyor daha fazla bilgi lazım özellkle bu araba için :D

makif84
11-03-2011, 20:35
bence o paraya dediği gibiyse güzel araç

modhib
11-03-2011, 22:05
bencede guzel arac 4ws ıptal edılebılıyor bıldıgım kadarıyla bundan 3-4 yıl once bır tanıdıgın arabası yapılmıstı 4 ws ıptal edılmıstı ondada ...