PDA

Orijinalini görmek için tıklayınız : Powerbox-chip(Dizel)

renaris
22-07-2007, 11:38
Dizellerde powerbox kullanan arkadaşımda c3 var ve gayet memnun olduğunu söylüyor.Chip kullananlar ise parana kıy ve chip yaptır diyor.Ayrıca filtre olarak kesinlikle kutu içi filtreler öneriliyor.Ve egzoz borularının büyütülmesi tavsiye ediliyor.
Powerbox alt devirleride arttiriyormuş chip sadece yüksek devirlerde etkili oluyormuş.Farkettiyseniz hep muş mış diyorum çünkü tam bilgim yok bunların haricinde blowoffun performansta nasıl bi etki biraktiginida söylerseniz sevinirim.Powerboxmu chipmi???

Dragger
24-07-2007, 23:47
Ben de uzun zamandır ikisi arasında gidip geliyorum.

Ama bildigim birsey varki box chipin yakınından gecemez.

Paran varsa, imkanın varsa chip yaptır, box falan ugrasma...

Box daha pratik, diledigin zaman sökebiliyorsun, arabayı satarken cıkartabiliyorsun. Turbo lag azalır, tork %25 civarı artar, alt devirlerde etkili olur ama üst devirlerde hic faydası olmaz...Fiyatı da superchipse göre falan cok daha uygun, ama iste chip kadar katkısı yok otomobile...

Blowoff da performans falan katmaz, hic öyle birsey duymadım.

Egsoz borularını bosaltanlar, genisletenler, egr iptali yapanlar vs var ama ben simsiyah duman atarak + magirus gibi ses cıkarmak istemedigim icin bunlara karsıyım.

ALPER-VNS
25-07-2007, 02:24
egr iptalinin ses weya duman çıkmasına neden olacağını sanmıyorum.. hatta faydalı bi uygulama diye biliyorum

carpediem
25-07-2007, 09:59

Ama bildigim birsey varki box chipin yakınından gecemez.

Paran varsa, imkanın varsa chip yaptır, box falan ugrasma...

Box daha pratik, diledigin zaman sökebiliyorsun, arabayı satarken cıkartabiliyorsun. Turbo lag azalır, tork %25 civarı artar, alt devirlerde etkili olur ama üst devirlerde hic faydası olmaz...Fiyatı da superchipse göre falan cok daha uygun, ama iste chip kadar katkısı yok otomobile...

Blowoff da performans falan katmaz, hic öyle birsey duymadım.

Egsoz borularını bosaltanlar, genisletenler, egr iptali yapanlar vs var ama ben simsiyah duman atarak + magirus gibi ses cıkarmak istemedigim icin bunlara karsıyım.

Chip box kullanıyorum ben memlunum da daha önce chip kullanmadığım için aradaki farkın nasıl olduğunu bilmiyorum eğer araç garantide falan ise chip box kullanmak daha mantıklı bence bi sorun bi problem yaşarsan söküp orjinale çevirmen sadece bi kaç dakikanı alır. ama chip box'ı da taktığın andan itibaren güç artışını bariz fark ediyorsun
selamlar

VTEC®
25-07-2007, 14:53

kesinlikle ters orantılı EGR iptali kesinlikle olan bi duman varsada onu keser + performansa etkisi olur. kat. iptali ve boruların genişletilmesinin faydasını kendi aracımda gördüm. kesinlikle abuk subuk bir sesde çıkmıyor

benim aracımda egr iptali+kat. iptali+boru genişletme+son susturucu iptali(yerine ufak tüp konuldu zırıltı kessin die) var ve sonuçlarından gayet memnunum.

konu hakkında ise chip her zaman daha mantıklı bir çözüm daha verimli

egeturbo
29-08-2007, 08:58
bence chip