PDA

Orijinalini görmek için tıklayınız : R'ye takınca gitmiyor

batikaan
12-03-2011, 06:06
Merhabalar,

Uzun süredir işlerimin yoğunluğu sebebiyle çok fazla ilgilenememiştim siteyle. Ama yine abuk sabuk bir sorunla karşınızdayım

Bugün kız arkadaşıma arabayı verdim, sonra aradan iki saat geçti beni aradı. Araba geri vitese takınca ilerlemiyor diye :S

D'ye takınca gidiyor, bir sıkıntımız yok ama geri vitese takınca bir santim bile kıpırdamıyor.

Sebebi ne olabilir ? Daha önce başına gelip de yaptıran arkadaşlar varsa aşağı yukarı maliyeti ne olur ?
Teşekkür ederim,

NOT: Araç 99 model 5.23ia steptronic vites

_driver_
12-03-2011, 06:20
bi arkadasımın aracında da olmustu oyle bi sorun
buyuk ihtimalle geri vites dişlisinin araya para sıkışmıştır :)

batikaan
12-03-2011, 06:39
Araya para sıkıştığı kesin ama neresine ve ne kadar sıkıştığı önemli :)

road runner
12-03-2011, 07:40
bizimde basımıza geldi böyle bir olay ama bizde geri vıteste takılı kalmıstı :)
makineye bagladılar sorunu çözdüler sizinkide benzer bir durum sanırım

Günkut
12-03-2011, 07:48
Beyinde hata meydana geliyor bildigim kadarıyla bir kac arkadasımın basına gelmişti cihaza baglayıp problem cözüyorlar usul usul tanıdık bir ustaya gitmekte fayda var :)

kerem_euk34
12-03-2011, 09:06
şanzo açılacak her türlü 500ü gözden çıkarmak lazım...

senna
12-03-2011, 10:17
şanzo hattori hanzo

teşekkür ediyoruz muhteşem sorun buluculuğuna nasıl, sadece konuyu okuyup sorunu bulabiliyorsun takdir ettim gerçekten

otomatik şanzımanda dişli vs sistemleri biraz daha farklıdır manuel şanzımanlara göre, sorununuz muhtemelen biraz daha elektronik olabilir, belki vites geçişini seçişini sağlayan hidroiik elemanlarda da problem olabilir

Onuralp
12-03-2011, 12:03
Vites seçici şalter olabilir. Başıma gelmişti.

Day Walker
12-03-2011, 12:06
Kasko vasitasi ile araci servise cektirin

Ariza tespiti yaptirip oyle sekilde degerlendirin

batikaan
14-03-2011, 14:47
araç 99 model, kasko yaptırmadım çünkü aldığım rakamlar uçuktu.

şanzo sökülecek en aşağı 500 falan :) bunlar sorun şeyler değil ancak problemi daha geniş tecrübelerden derleyip gitmekte fayda var. Bu yüzden forumu kullanayı istedim.

Sorunun mekanik olduğunu sanmıyorum çünkü herhangi bir ses, sıkıntı duyulmuyor vites geçişlerinde.

Sorunu bir an önce çözdürüp detaylarını sizinlede paylaşırım. Kolay gelsin, iyi günler