PDA

Orijinalini görmek için tıklayınız : Km Saati Takılı Kaldı

KÖROĞLU
12-03-2011, 11:34
Herkese selamlar,
Konuyu umarım doğru yere açmışımdır.
Xsara 1 VTR aracım kısa süre önce şarj dinamosuyla alakalı sorun çıkardı ve yolda kaldım. Yolda kaldığım zaman elektriksel bir problemden ötürü (sanırım) Km saatim 200 Km/h da takılı kaldı. Aracı çalıştırdığımda km 200 den hareket etmeye başlıyordu. Dün şanzıman içindeki dişlisinde bi sorun mu var acaba diyip söktüler ama herhangi bir sıkıntı yok. Şu an km saatim 0 da duruyor ama harkete etmeye başladığımda hızımı göstermiyor. Bununla ilgili bilgisi olan arkaşlardan yardım bekliyorum. İyi forumlar.

edit: İmla

KingoAtmo
12-03-2011, 11:39
elleme kardeşim dursun ,güzel kadran videoları çekersin:D

vkarayel
15-03-2011, 17:08
Km tellimi digital mi ?

KÖROĞLU
16-03-2011, 14:55
Hocam fikir yütüerek söylüyorum söktüklerinde km nin şanzumandaki bağlantısında sorun yok dediler buna dayanarak analog diyebiliriz fakat bu sorun araçta şarj dinamo arızası olduğu sırada meydana geldi elektiriksel bir nedenden dolayı dijital de olabilir. Ayrıca bozulmadan önce araç tam durduğunda km 1-2 saniye sonra 0 a iniyordu. Kararsızım varsa önerini dinleyebilirim. Aklıma aküyü söküp - beyin soketlerini çıkartıp bir süre sonra takmak geliyor ama faydası olur mu ? (immo yu falan silersek yanlışlıkla uğraşmyayım)

LegenD-R
16-03-2011, 16:24
Hondalarda şanzıman üzerinden okunuyor.. Bende de aynı sorun olmuştu, soketinde temassızlık vardı. O giderilince sorun ortadan kalktı..