PDA

Orijinalini görmek için tıklayınız : Yazıcı Toner degişimi sorunu

aqustic
13-03-2011, 14:36
Samsung ML1640 lazer yazıcının tonerini 2 gün önce doldurttum.Dolum yapılırken tabi başlarında degildim.Dün toneri yazıcıya taktıgımda yazıcının üstündeki kırmızı ışık yanıp yanıp sönüp toneri değiştirin ikazı veriyor.Pcde de toner boş gözüküyor.Fakat yazıcıdan çıktı alabiliyorum.20 TL'lik toner dolum işleminden sonra böyle bir şeyin olması normal mi yoksa toner birkaç gün içinde istifa etmeden toneri doldurttugum yere geri götürüyüm mü?Sanki bana çay kaşıgı ile azıcık toner koymuşlar gibi geliyor

mrtngn
13-03-2011, 14:41
Yazıcıdan cıktı alabiliyosanız sorun olmaz normaldır yasadıgınız.Bazı makineler hatta cogu makineler kartuslu olanlarda dahil dolum yapıldıgında mürekkep az,bitmek üzere falan diye sürekli uyarı verir,halbuki agzına kadar doludur.Doldurma toner ve kartus üreticinin işine gelmediği için böyle durumlar ortaya cıkabilir normaldir yani.

Hatta bende biara lexmark'ın bi yazıcısı vardı kartus bittiği anda içindeki devre kendini imha ediyormuş ve asla tekrar dolum yapılamıyor.Tek kartusu 70-80 civarı oldugu içinde gittim 80 liraya sıfır yazıcı aldım geldim:D:D

karsiyakaliozi
14-03-2011, 14:27
dostum yazıcı yazılımı hackleyıp chip sokuyorsun sonra kendın doldurabılıyorsun 1 kutu toner 30-40 tl yaklasık 15 dolum yapabılırsın ml 1660 var bende kendım dolduruyorum

punto_multijet
14-03-2011, 14:36
Samsung ML1640 lazer yazıcının tonerini 2 gün önce doldurttum.Dolum yapılırken tabi başlarında degildim.Dün toneri yazıcıya taktıgımda yazıcının üstündeki kırmızı ışık yanıp yanıp sönüp toneri değiştirin ikazı veriyor.Pcde de toner boş gözüküyor.Fakat yazıcıdan çıktı alabiliyorum.20 TL'lik toner dolum işleminden sonra böyle bir şeyin olması normal mi yoksa toner birkaç gün içinde istifa etmeden toneri doldurttugum yere geri götürüyüm mü?Sanki bana çay kaşıgı ile azıcık toner koymuşlar gibi geliyor

sizin iyimiş bizim şirkette olivetti orjinal tonerinde boyle uyarılar veriyo ilk acılırken ama bastıkca basıyo

SifirinciMurat
14-03-2011, 14:38
ML1640 direkt doldurmayla olmaz, yazıcının içindeki toner sayacınn sıfırlanması lazım. Toner uyarısı kartuş durumuna göre değil yazıcının içindeki sayaca göre çıktığından tepeleme doldursan bile boş göstermeye devam eder. Donanımhaber forumlarında bir arat orada sayaç sıfırlayan firmware var, nasıl yapacağın da yazıyor.

onursumer
14-03-2011, 14:56
ML1640 direkt doldurmayla olmaz, yazıcının içindeki toner sayacınn sıfırlanması lazım. Toner uyarısı kartuş durumuna göre değil yazıcının içindeki sayaca göre çıktığından tepeleme doldursan bile boş göstermeye devam eder. Donanımhaber forumlarında bir arat orada sayaç sıfırlayan firmware var, nasıl yapacağın da yazıyor.

+ olarak bazı yazıcılarda toneri taktıktan sonra kapatıp açmak yeterli olabiliyor ;)

mydg
31-10-2011, 14:39
Sizde kartuş bitme sorunu yaşıyorsanız size önerimBitmeyen Kartuş (http://hopbilibili.com/)olacaktır bitmeyen kartuş sayesinde istediğiniz kadar çıktı alabilirsiniz bu konuda size yardımcı olabilecek bi site verecek olursam Bitmeyen Kartuş | Bitmeyen Kartuş Sistemi | Kartuş Dolum Ürünleri (http://www.hopbilibili.com) ismindende anlaşılacağı üzere sadece bu işi yapıyorlar

Yiğit G.
31-10-2011, 16:22
obaa reklamıda patlattın ha 2 dakka da

TünayK
31-10-2011, 16:24
Sizde kartuş bitme sorunu yaşıyorsanız size önerimBitmeyen Kartuş (http://www.hopbilibili.com/)olacaktır bitmeyen kartuş sayesinde istediğiniz kadar çıktı alabilirsiniz bu konuda size yardımcı olabilecek bi site verecek olursam Bitmeyen Kartuş | Bitmeyen Kartuş Sistemi | Kartuş Dolum Ürünleri (http://www.hopbilibili.com) ismindende anlaşılacağı üzere sadece bu işi yapıyorlar

bitmeyen ask ıcın bı onerınız var mı?

Ramiz
31-10-2011, 19:06
sizin iyimiş bizim şirkette olivetti orjinal tonerinde boyle uyarılar veriyo ilk acılırken ama bastıkca basıyo

cihaz 284 mf mi ?

MKT
31-10-2011, 19:26
tonerin üzerinde küçük bir çip var onu çipi değiştirmedikleri taktirde o kıormızı ışığı söndüremezsin

umut01
31-10-2011, 19:39
hazır konusu açılmışken bende sorayım dedim.
ev kullanıcısa uygun, cip filan derdi olmayan bir lazer yazıcı önerirmisiniz arkadaşlar( uygun fiyatlı:) ).

Ramiz
31-10-2011, 20:10
hp p1005 p1010 güncel ne varsa

Ramiz
31-10-2011, 20:11

Samsung Ml-1640 , ML-2240 ve ML-1660 çip resetleme yöntemleri (YENİLENDİ) (http://forum.donanimhaber.com/m_35126462/tm.htm)

EmreS13
26-05-2014, 21:18
hortlattım :D
Yeni konu açmak istemedim kısmi cevaplar yazılmış ama güncel bilgiye ihtiyacım var aslında.
Evde kullandığım Epson marka SX535WD yazıcım var. Orjinal yanında aldığım kartuşlarım bitti.
Bunlara dolum olabiliyo mu? Olabiliyosa yardımcı olabilcek var mıdır?
Bitmeyen kartuş sistemini güvenilir yerden almak gerekiyomuş galiba, Ankarada tanıdığı var mı?
Veya ne tür bi sistem önerirsiniz.

onursumer
26-05-2014, 21:28
epsonun orjinal kartuşu dolmaz anca doldurulabilir boş kartuş satın alırsan olabilir veya

piyasada dışarıdan montajlanan dolum setleri de mevcut ama çok başarılı olmayabiliyor

EmreS13
26-05-2014, 21:40
epsonun orjinal kartuşu dolmaz anca doldurulabilir boş kartuş satın alırsan olabilir veya

piyasada dışarıdan montajlanan dolum setleri de mevcut ama çok başarılı olmayabiliyor

Yazıcı kartuş vs anlamam hiç. Orjinalini alıyım dedim set 185 liraya bulabildim en ucuzunu :D
Dolum vs kartuşlarda kalite düşüşünü biliyorum ama insan kaliteli ürün kuşlanınca yaptığı işinde kaliteli olmasını bekliyo. :)
Ucuz yollu halletmenin yolu yokmu ya? :D
Cevap için teşekkür ederim