PDA

Orijinalini görmek için tıklayınız : Anne'nin arabadaki hız korkusunu yenme ? [psikolojik yardım ]

serkan6606
13-03-2011, 20:31
Merhaba arkadaşlar hayırlı akşamlar ciddi bir konuda yardım istyorum aranızda psikolog abiler varmı biraz komik bi konu ama ciddi bi konu benim annem tambi araba düşmanı :S söyle 40 50 60 'la seyir etcen onın için :S 75 80 i geçdinmi dünyayı dar ediyo bana cıglıklar atmaya baslıyo :S arabadan cok korkuyo özelikle ani hızlanmalarda cok enteresan tepkiler veriyo :S misal trafikdesiniz aniden önünüzdeki aracı sollamanız gerek yada sarı lamba yanıp sonuyo gaza azcık dokunsanız geçicek ama annem ani hızlanmalarda cok felaket tepki veriyo benm arabama o yüzden hiç biinmez :D mecbur kalrsa hızlı gitmek farklı bi olay annem hız denmeyecek suratlarda bile ortalıgı ayaklandırıyo bu iş inada binni anneme psikojik yardım alması gerekdigini anlatdım ama ben delimiyim :S yavas sür arabayı diyo bana yav illahaki baska bi arkadas cıkar anneside böyle durumda olan bana yardım edin :D yav bıktım artık sohbet koyu olursa örnek yanında bi akraba olursa sorun yok misal 2009 yazında ben askere gimeden evel amcamlarla yozgat'a gittik onun arabasıyla araç ; vectra a gt gelirken al yigenim sen sür dedi yengem annem babam muhabbete koyulldular çerikliye kadar sakin gittiim :D çerikliden sonra bi asıdım 110 120 bandından hiç inmedim taki annem bana bagırmaya baslayana kadar mamaga felan varmısdık o zamanda ankaradaydık neyse bana yardım edin :S(

Günkut
13-03-2011, 20:32
Devamlı annenle gezmiyorsundur yanındayken sakin git problem çözülsün..Senin yine iyi rexi alalı 7 ay oldu daha binmedi annem :)

hakotech
13-03-2011, 20:32
dostum her anne aynı korkulacak bi durum yok :D benimkide aynı tepkileri veriyo hatta biyere gıdecekse yok ben taksıyle gıderım dıyo o derece yani..:D

onursumer
13-03-2011, 20:33
benimkide kendi kullanırken çok rahat artık ben mudahale ediyorum anne napıyorsun diye ama yanıma oturunca yavaş duzgun kullan falan deli ediyor beni :D

Low-Rider
13-03-2011, 20:33
Hakoya katılıyorum valla her anne aynı heralde.

Benimki kendimi bildim bileli araba sürüyor şoförlüğüde iyidir ama yan koltuğa geçti mi durmuyor çenesi:D

TaGo
13-03-2011, 20:37
Annemde kayınvalidemde aynı kardeşim. İvmeye dayalı çığşık sendromu var. Bir yanlışlık yok.

Alper_
13-03-2011, 20:37
annenizin tepki vermesinin sebebi sizin aracı sert kullanmanızdan kaynaklanıyor gibi..ani hareketler yapmayın sakin kullanın..korkuyor olabilir bunda anormal bir durum yok..bence siz kullanım tarzınızı ona göre ayarlayın.

hakotech
13-03-2011, 20:39
zannedersem her arabaya anne sensoru takıyolar..anne binince az bi ivme verince bluetooth ıle anne uyarılıyo ve cığlık mod aktıf hale gelıyo :D az daha basarsan terlik mod on dıye kadranda bile görebilirsiniz..

serkan6606
13-03-2011, 20:40
Devamlı annenle gezmiyorsundur yanındayken sakin git problem çözülsün..Senin yine iyi rexi alalı 7 ay oldu daha binmedi annem :)

ya babamın arabasına hiçç binmezzz babam lafdan hiç anlamaz atında 2.0 croma var ondan evelde vectra cdx vardı ben babamın km kadranında otobansa yol musayitse 100 den aşşa yazdıgını görmüyom :D bizim akrabaların alayı ankara sincanda genelde pursaklardan otobana cıkar ordan gideriz genedede babam sürüyosa arabayı tamam :D vuuu anneme gıcıklık olsun diye koparır bizi ama annem beni arabanın içinde resmen rezi ediyo hiç bişey yapamazsa kafama vuruyo babamla gezerkende oyle bagırıyo cagırıyo arabayı yavasatıyo otobüs taksidede aynı annem yasca bıraz buyuk anne tarafının en büyügü bayramlarda fean hep anneme gelirler annem pek dısarı cıkmaz bi yere gitcekse mutlaka ben götürürüm :D ve bana dünyayı zindan ediyo :S hayır arabama almıyorum desem aşalıyo senin teneke parçanamı kaldık diyo psikologa gidek diyom ben delilmiyim sen git oraya hızlı araba sürüyon diyo :D

Günkut
13-03-2011, 20:44
ya babamın arabasına hiçç binmezzz babam lafdan hiç anlamaz atında 2.0 croma var ondan evelde vectra cdx vardı ben babamın km kadranında otobansa yol musayitse 100 den aşşa yazdıgını görmüyom :D bizim akrabaların alayı ankara sincanda genelde pursaklardan otobana cıkar ordan gideriz genedede babam sürüyosa arabayı tamam :D vuuu anneme gıcıklık olsun diye koparır bizi ama annem beni arabanın içinde resmen rezi ediyo hiç bişey yapamazsa kafama vuruyo babamla gezerkende oyle bagırıyo cagırıyo arabayı yavasatıyo otobüs taksidede aynı annem yasca bıraz buyuk anne tarafının en büyügü bayramlarda fean hep anneme gelirler annem pek dısarı cıkmaz bi yere gitcekse mutlaka ben götürürüm :D ve bana dünyayı zindan ediyo :S hayır arabama almıyorum desem aşalıyo senin teneke parçanamı kaldık diyo psikologa gidek diyom ben delilmiyim sen git oraya hızlı araba sürüyon diyo :D

Valla arkadasım yukardaki yorumlara bakarsan tum anneler aynı yapıcak bişey yok eski arabamda bende enseye tatlı sert bir tokat yiyordum yapıcak birşey yok :D

coyete
13-03-2011, 20:44
en azından size karışan annenız var :(

serkan6606
13-03-2011, 20:48

üzücü bir durum varsa hatıratdıgım icin özür dilerim

Valla arkadasım yukardaki yorumlara bakarsan tum anneler aynı yapıcak bişey yok eski arabamda bende enseye tatlı sert bir tokat yiyordum yapıcak birşey yok :D

hocam ben anneme diyorumki psikologa gidelim sendeki hastalık ötesi ama ikna edemiyorum :D tamam dayı basarsın 160 180 ortalıgı toz duman yaparsın makasları arka arkaya patlatırsın ama annem ani hızanma sendromu var gaza soyle dokun tamam ayvayı yedik :D çantasında tugamı tasıyo nabıyo bu kadın :D bu sendromu atlatan arkadaslar varmı aranızda ne kadar sakin sürersen sür burası türkiye :D trafikde ne olacagı beli omuyo :D

coyete
13-03-2011, 20:49
siz değerini iyi bilin yeterli benim için

ÜSTÜNERC
13-03-2011, 20:49
Kardeşim yavas git olsun bıtsın :):):) annemde bınmez benım arabama 1 keresınde ısıklarda 2 arabanın ortasından gecmıstım 130 ile annem iptaldı :):)

doush
13-03-2011, 20:53
Benim annem de öyle.. Öne bile oturamıyor.. Arkadan da sürekli karışırdı babama arabamız varken.. Başkasının arabasında karışmıyor ama gerginliğini görebiliyorum :) Güçlü bir araba alırsam güzel bir planım var :D Kemerini bağlayıp basa basa gidince belki geçer, korkunun üstüne gitmek gibi :D

Günkut
13-03-2011, 20:54
Benim annem de öyle.. Öne bile oturamıyor.. Arkadan da sürekli karışırdı babama arabamız varken.. Başkasının arabasında karışmıyor ama gerginliğini görebiliyorum :) Güçlü bir araba alırsam güzel bir planım var :D Kemerini bağlayıp basa basa gidince belki geçer, korkunun üstüne gitmek gibi :D

euhasdhuasd kafana kask alman lazım bence ehuahduhaduh :D:D

cabriolet
13-03-2011, 20:54
Valla benim annem hic karismaz ve korkmaz yazliga giderken falan hep 200 ustu giderim sakin sakin oturur yanimda :)

Günkut
13-03-2011, 20:56
Valla benim annem hic karismaz ve korkmaz yazliga giderken falan hep 200 ustu giderim sakin sakin oturur yanimda :)

Sakinleştirici filan vermiyorsun dimi abi o şartlarda cok zor vallahi kendi annemi göz önüne aldım da bir an icin yok yani öyle bir ihtimal :D:D

hakotech
13-03-2011, 20:57

kardeşim, yıllardır kimliği mechul top geardakı stig senın anne olmasın? :D ellerin operım tayzemın :)

Boost Up
13-03-2011, 20:57
ufak ufak hızlanarak cozume kavusabılırsınız otobanda:) birden hızlanmak yerine:)

serkan6606
13-03-2011, 20:58
Kardeşim yavas git olsun bıtsın :):):) annemde bınmez benım arabama 1 keresınde ısıklarda 2 arabanın ortasından gecmıstım 130 ile annem iptaldı :):)

90 100 hızlımı yav ben bassam basam anca o kadar basıyom basarsam arabada kımse yoken basıyom araba sürtüyo saten 2 kişiden fazla bindimi :D angaranın yolları masalah rolling yolu bi uçdan bi kapatıyon rahat 20 km :D hele bi hava alanı yolu var arkadas hiçmi lamba olmaz melih gökcek her yere alt geçit yaptı süreklli 60 70 gidilmezki haralet yapıyo araba :D benim ilk arabam tostosdu onla rahatdık bassamda gitmiyodu :D simdi golf mk1 gerçi gene gitmiyo ama kasa hafifya gaza cok tepkiili basmıyorum sadece gaza dokunursam aracın önü kalkıyo yokusda kalkarken hafif gaz veriyiyom tamm :D o duyguyu bende biliyom istanbul yolu geç saatler lamba var :D 2 araba var ortaları bosluk bende ne ballıyım arkadas tam yavasladım lamba diye yesil yandı arkamdan bi tane 525 geliyo duramam durursam bu araba biner biçer uzak kasa masalah benim golf de el arabası gibi :D yerlerde mıcır gibi yagmur yagmıs :d sadece gaza az dokundum az kalsın arabadan atıyodu annecigim :hahaha::hahaha::hahaha:

ufak ufak hızlanarak cozume kavusabılırsınız otobanda:) birden hızlanmak yerine:)

yok :D km saatini okuyo dıyomya annem lafa dalarsa unutuyo :D

darkred
13-03-2011, 20:58
Ooo annemle arabaya biniyoruz arabayı çalıştırıyorum sinyal veriyorum YAVAŞŞ diye bağırıyo bana :D Diyorum anne daha hareket etmedik bi hareket edeydik bari :D

Dolmuşa otobüse binince rahat ama benim arabama binince sürekli dikkat araba vs diyerek dikkatimi dağıtıyor zorla kaza yaptırtıcak insana...

Schumi
13-03-2011, 20:59
Işık sarı yanıyorsa gaza değil frene bas. Genel olarakta yavaş git sorun çözülür. Bumudur yani sorun.

Boost Up
13-03-2011, 20:59
kardeşim, yıllardır kimliği mechul top geardakı stig senın anne olmasın? :D ellerin operım tayzemın :)

yanı annemın yanında sürat yapamadım acıkcası ama, annem şahsen kendiside hız tutknu:D ve eminim ki güçlü bir arabaya sahip olsaydım el koyabilirdi arabama. :)

hakotech
13-03-2011, 21:01
yanı annemın yanında sürat yapamadım acıkcası ama, annem şahsen kendiside hız tutknu:D ve eminim ki güçlü bir arabaya sahip olsaydım el koyabilirdi arabama. :)

butun enneler bole dedıkte bı bızımkımı tırsıyo anlamadım :D sanırım arabada yanımda oturan hanımefendı benım anam degıl :D

OnurGTI
13-03-2011, 21:02
Aynı problem bendede var.. Zaten arabada aile olunca hız yapamıyorsun fakat 60-70 giderkende sürekli bi "yavaş, yavaş git" muhabbeti var..

Geçen gün cinnet modeline girdim artık.. E5'ten yanyola girdim, çektim sağa.. Babamı geçirdim direksiyona metrobüsle gittim eve.. Huzur arkadaş huzur yaa..

Kadyr
13-03-2011, 21:03
bizim annede oyle arabada torklu olunca gaza dokununca yavas dıyo :D uzun yolda pek sıkıntı cıkarmıo :D

levent
13-03-2011, 21:03
Benimki karışmaz hatta çok sakin gidersem biraz bas gaza diye uyarır bile, bence anne/babaya güven vermekle alakalı bi durum bu tamamen.
Senelerdir kullanır kendisi, direksiyonu da iyidir.Ama son 4-5 yıldır pek kullanmadı bende ehliyetimi aldım diye gerek duymuyo acil durumlar harici.

Yanlız değilmişim bende :)

Boost Up
13-03-2011, 21:04
butun enneler bole dedıkte bı bızımkımı tırsıyo anlamadım :D sanırım arabada yanımda oturan hanımefendı benım anam degıl :D

su anlık rekoru 220 volvoyla:D nazar degmesın kazasız belasız gıtsın ınsallah:) darısı diger annelerin başına:D

initial-D
13-03-2011, 21:06
annem karışmaz,söylenmez.kendisi kullanırkende göstergeye bakmadığından 150-160 allah ne verdiyse gider:)

kız arkadaşımla bir diyalog

hız 70 vites 3-"-burak yavaş git biraz

hız yine 70 vites 5-"-bu hız iyimi? "-hah böle sakin sakin git:D

focus musty35
valla benım annemde hafıften filtre sesını duydumu aman oğlum yavas aman evladım yavas moduna gırıyor gıttıgım surat ise 70 80 km yani bırgun sınırlendırdı 4 den 2 ye bı taktım aklı cıktı :D

serkan6606

lütfenn hangi ilaç sakinlesdirici adını verin yeter her türlü bulurum onu ben cincinde mamakda hüseyin gazide karapurcekde :D acaba dusunuyomda arabayla lbi yere gitmeden evel 1000 mg seraquel yada remeronmu versem anneme :D teyzemin ellerinden operim masalah nazar deymez inş

allah göstermesin sonra annem iptal :eek: bunu bi kere dener gibi oldum :D batıkentte yokusda lamba var sert kalkmam lazım acemiyim daha o zamanalr el freni + patiyle kalkıyom yokusda :D annemi dinlersem arkadakı arabaya kesin vururum :D nasıl kalkdıgımı hatırlamıyom :D annem kendine zor geldi tansiyonu cıkdkı :D .......

hakotech
su anlık rekoru 220 volvoyla:D nazar degmesın kazasız belasız gıtsın ınsallah:) darısı diger annelerin başına:D

maşallah 220... allah kazadan beladan esirgesin..:)

cabriolet
13-03-2011, 21:07
Valla ne bileyim bi gp ile giderken oglum bu arabayi kullanirken basin agrimiyo mu egzoz sesinden diyo baskada hic laf etmemistir ne hizli kullanmama nede arabama hatta acelem varsa gazlarim annem yanimdayken o sirada bile korkmaz ben takarsam kemer takar ben takmazsam takmaz falan demek ki biraz guven meselesi bu korkma isi kardesimin arabasinda az yavas git dedigi oluyomus ama bende hic demedi :)

Boost Up
13-03-2011, 21:08
annenın babasıda sofor, ona baglıoruz aılecek:D

S.Saka
13-03-2011, 21:09

hızı o kadar sevdiğim halde ben bile o hıza çıkamadım daha:D helal olsun teyzeme :)

serkan6606
13-03-2011, 21:09
Valla ne bileyim bi gp ile giderken oglum bu arabayi kullanirken basin agrimiyo mu egzoz sesinden diyo baskada hic laf etmemistir ne hizli kullanmama nede arabama hatta acelem varsa gazlarim annem yanimdayken o sirada bile korkmaz ben takarsam kemer takar ben takmazsam takmaz falan demek ki biraz guven meselesi bu korkma isi kardesimin arabasinda az yavas git dedigi oluyomus ama bende hic demedi :)

alah alah :D var bu işde bi bit kemigi :Dhocam teyzeme büyü felan yaptırmadın demi ? suratdan korkmuyo üstüne üstlük acelen varsa bas diyo haa :D kesinnnn annemin sizin annenizden ders almasıl lazım :D

ulasoztas1
13-03-2011, 21:11
benim annede aynı.. direksiyonda o yada ben oliyim farketmez sürekli ya ben onu yada o beni beğenmez kavga ederiz.

Bende bir annane va süper :) Kadın yanımdayken 200 görüyorum ağzını açmıyo, birkaç kere el freniyle U çektim 'aa ne çabuk döndü araba' dedi yıkıldığım anlardan biriydi :D

!KO
13-03-2011, 21:12
hızdan deilde ivmelenmeden korkuyodur sert kullanıyosundur aniden gaz vermekten kaçın sürat yapıcaksanda altan doldurupda bas yavas yavas uzun yolda vs sorun olmaz :)

korkuyosa veya guvenmıyosa sneın yapabılcek bişeyin yok ona ayak uydurucaksın sadece anne deil bnm kız arkadasımda sevmez korkar yanımdayken basmam arkadasım korkuyosa basmam korku treni deil bu :)

doush
13-03-2011, 21:14
euhasdhuasd kafana kask alman lazım bence ehuahduhaduh :D:D

Kız arkadaşımın annesi de tam tersi hızı seviyormuş.. Bir kere bindi arabaya ben de 207RC'yi ödünç almıştım, heralde o gün dünyanın en yavaş rc si oydu.. 50 yi geçmedim 1 saat boyunca :D Herkesi kendi annem gibi sanınca öyle oldu.. Dedim bilseydim bitire bitire giderdik :hahaha:

Ama bence psikolojik sorun.. Annem zaten çok panik yapan birisi, bir de 1-2 küçük kaza geçirince biri çok kendisi küçükken, biri de ben 7 yaşında falandım.. Bizim otobüsümüzle, başka bir toplu taşıma otobüsü kafa kafaya çarpıştı.. Dudağım falan patlamıştı o zaman.. Belki ondan beri bu kadar çok korkuyor.. Paniklik konusunda üstüne yok ama.. Kendi eşekliklerimden örnek vereyim.. Bir gün çok sinirlenip kapının camına yumruk attım(o gün ölebilirdim), küçücük bir kaç çizik oldu ama sürekli kanıyordu, annem oğlum öldü oğlum öldü diye diye bayıldı.. 2 saat yarı uyanık şekilde sayıkladı yerinden kalkamadı.. Benim yaralarım kapandı o uyanamadı :D Hastaneye girdi mi kendi kendine fenalaşabiliyor hiç bir şeyi yokken.. Ablam da onun birazcık daha sakini.. Anneme araba sürmeyi öğretecekmiş, kendi çok biliyormuş gibi :D Dedim annem o panikle kaza yapar sakın yapma diyorum ama dinlemiyorlar.. Sonuç olarak i love mommy :p

AşkınS.
13-03-2011, 21:14
Benim annem yanıma binmiyor gerçi benim kullandığım arabaya binmiyor,Abime binince laf yapıyor,babamda çıtı çıkmıyor :D
babam Bundan 15 sene evvel arabadan indirmiş kastamonuya giderken sırf yavaş dedi diye :D
o günden beri ses yok babama karşı,babam kullanırken 160 170 giderse no problem :D
Ama Ben kullanırken hız sınırı 40,abim kullanırken 60 :D

serkan6606
13-03-2011, 21:15
hızdan deilde ivmelenmeden korkuyodur sert kullanıyosundur aniden gaz vermekten kaçın sürat yapıcaksanda altan doldurupda bas yavas yavas uzun yolda vs sorun olmaz :)

korkuyosa veya guvenmıyosa sneın yapabılcek bişeyin yok ona ayak uydurucaksın sadece anne deil bnm kız arkadasımda sevmez korkar yanımdayken basmam arkadasım korkuyosa basmam korku treni deil bu :)

1. dert ivmelenme 2. en buyuk dert km saati :D bi ara bozmayı dusundum hatta km saatide 70 80 görsün tamm :Dyavas yavass demeye baslıyo benim annem hükümet gibi kadındır :D illa öne oturcak :hahaha:

ygtrn
13-03-2011, 21:19
bu bahsi geçen tepkileri benim şapşal abim veriyor :D tabi birazdaha azını :D:D:D:D:D

murat_kacar
13-03-2011, 21:19
:D canım annem geçenlerde 140 la falan gidiyordum arka koltuktan kafayı uzattı bu 200 yapıyodu hani dedi şaştım:D

doush
13-03-2011, 21:20
1. dert ivmelenme 2. en buyuk dert km saati :D bi ara bozmayı dusundum hatta km saatide 70 80 görsün tamm :Dyavas yavass demeye baslıyo benim annem hükümet gibi kadındır :D illa öne oturcak :hahaha:

mph ye geçelim diyorum :D 60 mil görsün 100 km yle gidelim biz :hahaha:

Doqan
13-03-2011, 21:20
Bizimkilerde aynı yavaş sür yavaş sür adamı çileden çıkartıyolar ya zaten yavaş gidiyorum diyorum anlamıyolar sinirleniyom bende bir an önce arabadan indirmek için hızlı gidiyom :D kapıyı çarpıp inip gidesimde oluyor arada çekilmiyor :D

senna
13-03-2011, 21:22
bir gün bayıltana kadar basın kendilerini kaybedince bırakırsınız, sonrasında daha sakin olurlar

ygtrn
13-03-2011, 21:23
birkere eskişehirde bizim sitenin içinde 20 ile rölantiye yakın bi hızla ilerliyorum bi çocuk birden önüme top attı zank diye bastım frene durdum..... annem 'amaaaann napıyorsun niye hızlı kullanıyorsun arabayı bilmemne zart zurt' derken anne dedim 20 ile gidiyorum daha nekadar yavaş gidiyim dedim, 'yalan söyleme 50 ile gidiyordun, yoksa öyle sert dururmu o araba' dedi, bende hemen akabinde tekrar 20'ye çıktım bak dedim ibreye baktı, frene bi koydum zank!'diye araç yine sert durdu, dedim noldu anne araç öyle zank diye duruyormuymuş dedim....

ogünden sonra birazdaha az karışır oldu :D:D:D:D:D

ATA156
13-03-2011, 21:24
Ben şahsen annemi arka koltuğa oturtuyorum çünkü sakin kullanmama rağmen aracın sertliği ve egsoz sesinden dolayı sürekli tedirgin oluyor. Oda arkada genellikle patron edasıyla gazete, kitap falan okuyor, huzuru yakaladık =))

ufy
13-03-2011, 21:28
Bu dert değil arkadaşlar sonuç olarak bayanların geneli zaten sürati ani hızlanmayı sevmez bunun haricinde annelerimizin yaşınıda göz önüne alınca gayet doğal , sen ne istiyosunki annen yanına oturunca makas show mu yapıcan uslu gıt sakın gıt nolur yanı olurmusun _?

Frid
13-03-2011, 21:29
aile varsa hızlı gitmiyorsun sabırlı ve sayğılı oluyorsun sorun çözülüyor gerçi ben normaldede böyleyim ama :D

serkan6606
13-03-2011, 21:34
bir gün bayıltana kadar basın kendilerini kaybedince bırakırsınız, sonrasında daha sakin olurlar

sn. senna abicim
ama benim annem 54 yaşında şeker tansiyon bi sürü ıvır zıvır hastalıgı var :D

mph ye geçelim diyorum :D 60 mil görsün 100 km yle gidelim biz :hahaha:

bu benimde aklıma geldide niye kaçıyoruz ondan bu gidişe dur demek lazım alışdrmak lazım onlarıda :D

Bu dert değil arkadaşlar sonuç olarak bayanların geneli zaten sürati ani hızlanmayı sevmez bunun haricinde annelerimizin yaşınıda göz önüne alınca gayet doğal , sen ne istiyosunki annen yanına oturunca makas show mu yapıcan uslu gıt sakın gıt nolur yanı olurmusun _?

ya hocam amaç show yapmak degil benim annem cok abartıyo herşeyi böyle elalemin koşarak yaptıgı suratı annem arabayla yapmak istiyo gibi bi şeyhani böyle yabancı filmlerde büüykanneler olurya boyle koca amerika jiplerini 20 30 la sürerler yanlarından insanlar bsikletle kosarak felan geçer ya hah aynen oyle :D en fazaaa tas catasın :D 50 60 la gitce hep arabayı kasise sokmuycan yormuycan muzik açmıycan arabada parfüm sıkmıycan bu sürü ıvır zıvır :D yoksa ben deli degilim ailemi asla tehlikeye atmam

crxvtec
13-03-2011, 21:35
o uzun paragrafın her satırında annemı gordum. Crx varken egzoz sesı artsın sankı ucuyoruz zannederdı devırlendıkce araba. Civice bınıyo sımdı hızı hıssetmıyor bıle km de 100 u gorunce koltugu sıkmaya bağlıyor. Sıfır araba olmasa ve arabaya acımasa tırnaklarıyla yırtacak koltugu :D Heralde anneler arabaya bınınce egzoz su ıse araba anneyı dalgınlıga getırıcen yada uyutucan rahatca kullanıcan. benım anneme gorece Antalyadan- Artvıne gıderken hıcbır kamyonun sollanmasına gerek yok. Kendıne kalsa 1.800 km yı kamyon arkasında gıdebılecek sabıra sahip. Takma kafana annen varken yavaş kullan. Yada belkı geççer umıdıyle hep 150-180 gez sonra 100 e dusunce ona yavaş gelır zaten :hahaha:

ruudvan
13-03-2011, 21:36
benim valide cok korkmaz 150 fln hızlanırsam rıdvan fazla basma der yanında 200 de gordum sıkıntı bazende zikzakçı der bana hafif hafif trafikte şerit değiştiryosam.yok ama teyzem arabaya bındıgı an oglum yavas gıt oglum yavas gıt dıe basımın etını yıyor bnde yavas gıdıyorum ama aynen max 80 km.

_opeth
13-03-2011, 21:41
annem karışmaz,söylenmez.kendisi kullanırkende göstergeye bakmadığından 150-160 allah ne verdiyse gider:)

kız arkadaşımla bir diyalog

hız 70 vites 3-"-burak yavaş git biraz

hız yine 70 vites 5-"-bu hız iyimi? "-hah böle sakin sakin git:D

heh benim annemin tepkisi. üst vites 2000 deviri fazla geçmeyin onun sevdiği müziği çalmaya çalışın sıkıntı etmeyecektir :D

doush
13-03-2011, 21:41
Evet amaç zaten viraj kasmak, düzlükte top speed yapmak falan değil :D Normal kullanımda, bakın gerçekten normal yani :D , çok tepki vermeleri garip.. Cidden panik annem Hatta şöyle bir örnek daha vereyim.. Ehliyeti almadan önce buluşmalara gitmeden her evden çıkışımda araba sürme derdi.. Ehliyeti aldığım ilk gün buluşmadayım telefonum çalar;

Ben: Efendim anne?
Annem: Ehliyetini aldın mı oğlum ?
Ben : Evet annecim
Annem : İyi peki araba sürme sakın
Ben : Peki ama niye aldım ki bu ehliyeti ?!
Annem : Devlet izin verdi de ben verdim mi ? Akşam da geç kalma hadi görüşürüz
Ben : ????

hddsheriff
13-03-2011, 21:42
valide hanım sıkıntı yapmaz hattakeyif alır gazlamaktan :) 106 ya ilk defa binen birisi olursa yanımızda hemen arkaya geçer , ilk defa binen kişinin tepkilerine güler sadece :D

serkan6606
13-03-2011, 21:49
Evet amaç zaten viraj kasmak, düzlükte top speed yapmak falan değil :D Normal kullanımda, bakın gerçekten normal yani :D , çok tepki vermeleri garip.. Cidden panik annem Hatta şöyle bir örnek daha vereyim.. Ehliyeti almadan önce buluşmalara gitmeden her evden çıkışımda araba sürme derdi.. Ehliyeti aldığım ilk gün buluşmadayım telefonum çalar;

Ben: Efendim anne?
Annem: Ehliyetini aldın mı oğlum ?
Ben : Evet annecim
Annem : İyi peki araba sürme sakın
Ben : Peki ama niye aldım ki bu ehliyeti ?!
Annem : Devlet izin verdi de ben verdim mi ? Akşam da geç kalma hadi görüşürüz
Ben : ????

hocam teyzemizle babanızın arası nasıl ? bi şeyi merak ediyomda herşeyimiz aynı budamı aynı acaba ? dişleri bizemi geçiyo sadece :D

aklıma geldi bak
sıfır lastigi yaktırmısdı bana bide o aklıma geldi cromaya yeni daşş gibi lastik aldık gidiyoz böyle kediiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiii diye öyle bi ççemkiridiki kedi taaa kaç metre ötede :d ben o **t korkusuyla frene nasıl vurduysam :D alahdan arkadan araç gelmiyodu :D

bn; anne ne kedisi kurbanın oluyum

annem ; sen sus ben demesem kesin çarpacakdın kediye

zekky
13-03-2011, 22:04
Valla annem kız arkadaşım teyzem ablam herhangi biri yanımda olduğu sürece şehir içinde bende 60 70 i geçmem zaten..

umut01
13-03-2011, 22:08
Annelerimiz bizi seviyor, korkuyor. yanlarındayken alıştırmaya çalıştırıyorlar sakin kullanmaya ki onlar yokken de aynı şekil gidelim, akılları bizde olmasın biz trafikteyken.

PS: ne kadar uzun cümle oldu:)

zekky
13-03-2011, 22:11
senna´isimli üyeden Alıntı

sn. senna abicim
ama benim annem 54 yaşında şeker tansiyon bi sürü ıvır zıvır hastalıgı var :D

Annen 54 yaşında ve hastalığı olmasa yapıcakmısın bunu?
Senna abicinde zaten onu iğnelemek için yazmış.
Anneler en değerli varlıklar annen yanındayken geçme 50 yi ne onu korkut nede üz..

BarBo
13-03-2011, 22:15
Yemin ederim Annem yanimdayken U donuslerinde yan bile verebiliyorum. I love my mom :D

gökberk
13-03-2011, 22:21
Yapacak bir şey yok...
Yavaş sürün onun yanında.. bir şey kaybetmezssiniz...

0M42
13-03-2011, 22:25
Valla benim babanne dehşet bir gün ortalama 140 km bir sürat ile ilerliyorum demezmi "neden yavaş gidiyosun" :D şok olmuştum

Anne karışmaz ister 30 ile ilerle ister 250 ile ilerle ağzını açıp tek kelam etmez ama özellikle araba içerisinde araba ile ilgili nasihatları hiç bitmez.

mrtysn
13-03-2011, 22:27

Budur . :D

TolgaEsentepe
13-03-2011, 22:35
bayanların genelde motor sesine karşı zaafları var.. önceki postlarda bir arkadaşın dediği gibi 70le 3. vitesle git araba biraz bağırsın hemen telaş yaparlar ama 5.viteste git motor sesi cıkmasın problem yok :)

bladerk
13-03-2011, 22:41
mil gösteren kadran alırsan sorun çözülebilir 60 gösterdiği yerde 100 le gidersin

BRETE
13-03-2011, 22:43

bende bu sözden sonra birşey yazamadım kusura bakmayın amacım olayı duygusala bağlamak değil:(

anneniz inşallah korkusunu yener...

Ome_RS
13-03-2011, 22:45
benm anneden ziyade baba da 120 limitör var ibreyi 120 üstü gördümü yawas yawas baslıyo hemen yol durumuna göre 80-90 dada basladıgı oluyor.
lafa dalsa 130-140 git farketmez ama gözü kadranı gördüğü an yawas diye yıne baslıyo artık tik olmus sanırım.
bu arada bassanızda farketmiyo bi keresinde annem ve babam varken 220 civarı bi hıza cıkmıstım bi süre ole gittim sonra yawasladım sonraki virajda yine 90daydım yawas yawas die söyleniyodu babam basa sardı hersey..

DENON
13-03-2011, 22:57
bendeki sorun valide değilde, daha beteri kayınvalide buna bi çözümü olan varsa rica edicem :D

Burak K.
13-03-2011, 23:24
Benimde babamda var biraz.. :D Kendisi uzun yolda vs. yol durumuna göre hızını ayarlar.. Ama mesela bi örnek;

Uzun yoldayız,yol müsait 120-130 gitmeye babam arka koltukta uzanmış,arabayı abim kullanıyor bende yanında oturuyorum. Abim bi ara gaza yüklendi 130 falan gördük babam birden yattığı yerden yavaş yavaş demeye başladı. :D Motor sesi vs. normaldi. Babama dedim nerden anladın hızlandığımızı,dedi bulutlara bakıyorum ben hızlı geçmeye başladılar birden yavaş gidin.. :D

serkan6606
13-03-2011, 23:32

Anneler en değerli varlıklar annen yanındayken geçme 50 yi ne onu korkut nede üz..

yooo bununla alakası yok canım o benim herseyim benim annemdeki sorun direk arabalar:S yani acemi şöferken kaç kez kaza atlatdım annem sayesinde annemin anitepkileri kazaya yol acabilecek dereceye geliyo bazen ben annemi asla katla uzmem saten onu sevmesem saten kocanın arabasına bin begenmiyosan derim :D anneme aramızda cok farkı bi bag var ama annem panik atak hastası :s hafif bi ivmelenme olsun bagırıyo cırıyo :S

tolgakaynak
13-03-2011, 23:46
benimde annem herşeye karışıyordu .50le kullanırken bile bağrınıyorduu :D hergün çıktık her seferidne biraz daha hızlı kullandım. alıştı sanırım :D bigün yazlığa gidiyoruz yaw biz kaçla gidiyoruz oğlum dedi :D 190 anne dedim :D (bakışı görmeniz lazımdı ) hee hee iyi dedi:S

şimdi sadece makas atarken kızıyoo:D vuramıyorda:D dikkatim dağılır diye:D

doush
13-03-2011, 23:52

yanlış anlamışsın Zeki :) Olay o değil.. Bazen gereksiz yere tepkiyle telaş yaptırıyor.. Çok sessiz bir ortamda birinin birden paatt diye bağırması gibi :D Eniştem sürerken gece bi ara gözlerini ovuşturuyor ve annem de uyuyakaldı sanıyor.. Eline kolonya alıp yüzüne sıkmış adamın direk gözlerine uyan diye :hahaha: 1 saat gözleri yanmış adamın :D Bende de ne çok hikaye varmış :p

mikahakinen
13-03-2011, 23:54
benim annede aynı.. direksiyonda o yada ben oliyim farketmez sürekli ya ben onu yada o beni beğenmez kavga ederiz.

Bende bir annane va süper :) Kadın yanımdayken 200 görüyorum ağzını açmıyo, birkaç kere el freniyle U çektim dedi yıkıldığım anlardan biriydi :D

hahahah :hahaha: öldüm öldüm 'aa ne çabuk döndü araba' :hahaha::hahaha:

VTec_king
13-03-2011, 23:54
Valla Annem alıştımı alışmadımı bilemiyorum ama benimle beraber fren yapıyor resmen
oğlum yavaş acelemiz yok gibi..
ama yeri geldimi hadi yetişmemiz lazım diyor adapazarına 45 dk dan kısa bir sürede gittiğimi hatırlıyorum gıkını çıkarmamıştı

pirasa
13-03-2011, 23:57
2 ablam 2 kardeşim aynı kazada pert olan aracın içinden sapasağlam çıktılar. O günden sonra benim için sabır çekmek farz oldu. Annem babam (babam 56 yaşında 38 senelik soför) bütün kardeşlerim(en ufak hariç o daha dünyadan habersiz :D ) benim kullandığım arabaya bindiklerinde sanki programlanmış gibi sırayla "yavaş-yavaş" diyolar. biri susuyo diğeri başlıyo.

onlar yokken rahatsın demeyin. sıra sıra cepten arıyolar. "nerdesin?" "çok uzakmı?" "tek başına gitme" ama ben şükrediyorum Allahıma hepsi hayatta ve sağlıklı. varsın uyarsınlar :)

serkan6606
14-03-2011, 00:04
yanlış anlamışsın Zeki :) Olay o değil.. Bazen gereksiz yere tepkiyle telaş yaptırıyor.. Çok sessiz bir ortamda birinin birden paatt diye bağırması gibi :D Eniştem sürerken gece bi ara gözlerini ovuşturuyor ve annem de uyuyakaldı sanıyor.. Eline kolonya alıp yüzüne sıkmış adamın direk gözlerine uyan diye :hahaha: 1 saat gözleri yanmış adamın :D Bende de ne çok hikaye varmış :p

dayı seninki gene iymiş anneme kim ögretdiyse bi ara direk carttttt diye el frenini çekdi :D alahdan el freni tutmuyodu ama o an yemin ediyorum atımı ıslatdım :D benim eski vosun anneme nasıl anatdıarsa :D elfreninin öyle bidigin fren olmadıgını anlatlanal kadar neler çekmişdim :D

2 ablam 2 kardeşim aynı kazada pert olan aracın içinden sapasağlam çıktılar. O günden sonra benim için sabır çekmek farz oldu. Annem babam (babam 56 yaşında 38 senelik soför) bütün kardeşlerim(en ufak hariç o daha dünyadan habersiz :D ) benim kullandığım arabaya bindiklerinde sanki programlanmış gibi sırayla "yavaş-yavaş" diyolar. biri susuyo diğeri başlıyo.

onlar yokken rahatsın demeyin. sıra sıra cepten arıyolar. "nerdesin?" "çok uzakmı?" "tek başına gitme" ama ben şükrediyorum Allahıma hepsi hayatta ve sağlıklı. varsın uyarsınlar :)

alah daha beterinden korusun inş :S sevdikleriizle bir omur yasayın

asmisinsan
14-03-2011, 00:09
annem daha araç hareket etmeden yavaş demeye başlıyor babam felaket geçenlerde kaza yaptım oda 30 veya 40 falan vurmuşumdur oğlum her zaman söylüyorum o kadar hızlı gidersen olacagı budur ama dinletemiyoruzki:D

zekky
14-03-2011, 00:10
Merhaba arkadaşlar hayırlı akşamlar ciddi bir konuda yardım istyorum aranızda psikolog abiler varmı biraz komik bi konu ama ciddi bi konu benim annem tambi araba düşmanı :S söyle 40 50 60 'la seyir etcen onın için :S 75 80 i geçdinmi dünyayı dar ediyo bana cıglıklar atmaya baslıyo :S

Bold yerden dolayı öyle dedim kardeşim. Öle ani şeyler insana kaza yaptırır sakat tabi:)

Vlkn
14-03-2011, 00:12
Bizimki Trafik Polisi gibi Max ; 70 :) Bu araba gittikçe yerden gidiyo niye çok bağarıyor vs gibi sürekli :D

EvO 86
14-03-2011, 07:44
şu konuyu okuyunca ebeveynlerim için her zamankinden fazla şükretmeye karar verdim :D

ocean0636
14-03-2011, 07:54
Benimki psikopat gecen typera bindirdim altgecitte 2-3-4 sıktım 4 bitti 5e atip yavasladim, hic tepki vermedi sadece bu arabayla polislerden kurtulamazsin cok bagriyo dedi. Bir sonraki alt gecite girdik sagdan 60la gidiyodum, cami acti basta bi sesini duyalim dedi 2 ye alip sıktım bende :D
Tekrar universteye hazirlaniyorum, guzel bi okulu kazan typeri turbolayalim yanina ufak dizel bi araba alalim dedi şok oldum resmen :D
Evde telefonla falan konusmalarimdan baya bisey ogrenmis :D
Benim valide cok gazman ya :D kendi arabasiylada surekli makas atarak gidiyo :D

EvO 86
14-03-2011, 07:56
Benimki psikopat gecen typera bindirdim altgecitte 2-3-4 sıktım 4 bitti 5e atip yavasladim, hic tepki vermedi sadece bu arabayla polislerden kurtulamazsin cok bagriyo dedi. Bir sonraki alt gecite girdik sagdan 60la gidiyodum, cami acti basta bi sesini duyalim dedi :D
Tekrar universteye hazirlaniyorum, guzel bi okulu kazan typeri turbolayalim yanina ufak dizel bi araba alalim dedi :D
Evde telefonla falan konusmalarimdan baya bisey ogrenmis :D
Benim valide cok gazman ya :D kendi arabasiylada surekli makas atarak gidiyo :D

aynen, benim ki de otoban 180 üstü sürekli. benden çok makas atıyor :D :D

mmustu
14-03-2011, 08:02
valla benim valide hızdan falan korkmazda Şahinden çok korkuyo :D ne zaman bindirsem tırıs tırıs o ses neydi burdan ses geliyo bi yeri kopacak bunun falan modunda :D

gurcell
14-03-2011, 08:04
Annem de korkuyordu, m3'e bindirdim, biraz gazladık yanladık. korkusu geçti sonra :)

KingoAtmo
14-03-2011, 08:04
Annenin yanında yavaş sür problem kalmasın, Benim annemde çok korkar 15 senedir yenemedim korkusunu.

by_hayali
14-03-2011, 08:06
bizim annede ben yavaş gidince olum biraz hızlı sür şu arabayı boşunamı o kadar para harcadın diyo :D:D

Günkut
14-03-2011, 08:13
valla benim valide hızdan falan korkmazda Şahinden çok korkuyo :D ne zaman bindirsem tırıs tırıs o ses neydi burdan ses geliyo bi yeri kopacak bunun falan modunda :D

euhaushduheauhushaduha abi sorma ya sahini bendeyken aynı tepki vardı ayy oglum bu araba dagılıcak gibi gidiyo basma sunu gazına aa :D

Onuralp
14-03-2011, 10:35
Sana kolay gelsin. Allah sabır versin. :D

Benim annem evo'yu bile kullandığından sorun yok. 2 araba arka arkaya giderken makas atıyorum o da arkamdan makas atıp sellektör atıyor. :D

Saab'ın yol tutuşunu beğenmeyip koni taktıktan sonra heh şimdi olmuş diyen insan. :D

Orhan
14-03-2011, 10:47
Akıllı olun anneleri üzmeyin sakin sakin rahatsız etmeden kullanın allah onlara öümür versin sizde mutlu yaşayın ;)
Akıllı olun ulen yavaş kullanın :D

Low-Rider
14-03-2011, 10:49

:hehe::hehe:

benim hatunun annesi öyle ya r9a binince arka sürtüyo normal olarak hışır hışır bir ses geliyor hep ve koku yapıyor

ilk bindi olm bu araba ne kokuyo bi sesler geliyor bakımlarını yaptırdın mı dedi:D

mmustu
14-03-2011, 10:50
kanka cidden tedirgin biniyo kadın :D o ne bu ne bu ses ne tam komedi

Kutay
14-03-2011, 10:51
yalnız olmadığıma sevindim :) otoban da max 80...şehir içi max 30 km hızı geçtiğim an ciyaklamalar başlıyor..ama düşük vites yüksek devir yerine yüksek vites düşük devir baya bi rahatlatıyor, özellikle egzoslu araçlarda..birde bizim araç c4 olunca ortada kocaman kocaman yazıyor hız, babam diyo "havlu atıcam bu göstergenin üzerine" :D:D

Orhan
14-03-2011, 10:54
kanka cidden tedirgin biniyo kadın :D o ne bu ne bu ses ne tam komedi

senin annen senin araban binecek kadar cesursa sen hiç konuşma :D

erdem325
14-03-2011, 10:56
benim annede bi problem var o zaman :)
bastikca kadinin yuzu guluyor :)
ani manevra yapmadigim surece orali bile degil..

__FrK__
14-03-2011, 10:59
ailemleyken çok yumuşak kullanırım zaten işimde bu ama ben marşa basıyorum o başlıyo okumaya taaki inene kadar bende inince allah kabul etsin aney diyom güle güle gidiyo işte :)

Diyadin
14-03-2011, 11:02
Annem dualarla biniyor ama hızdan korkmaz :D

Babamdan araba sürmeyi öğrendiğim için ne olursa olsun hala öğrenmediğimi düşünüyor ve çok tedirgin :D

Berkan
14-03-2011, 11:09
benimkide öle cok karısmaz bizimki sadece ondekine yaklasma arayı tut derdinde babamda aynı :D kokunde frene basma 5 km oteden bascılardan

anneler demişken yektanın annesini maşallah cooperını alıp gazladıgı bile oldu demişliği cok var :D

serkan_2120
14-03-2011, 12:36
annemle bi sorunum yok 180+ hızlara kadar sakin oturur sonrası hızlarda biraz daha yavaş gidebilirsin der o kadar bence biraz sakin kullan bi süre sonra alışırlar

cliver
14-03-2011, 13:03
BENIM ANNEM CAN BE REİZ BAZEN YAPIŞTIR bakalım OĞLUM DİYO O AN ONU SEVDİĞİMİ DAHA ÇOK ANLIYORUM :D

Murat
14-03-2011, 14:35
Bizim tek derdimiz egzoz :)

Emre D.
14-03-2011, 14:36
O sorunu ben şöyle çözdüm aynı sorundan bende sıkıntılıydım sadece tek şey fark ettirmeden klasik müzik çalıcak arabada sende sessiz sakın basacaksın gaza zaten 4-5 kere aynı şeyi yap hıza alışması uzun sürmüyor ;)

Murat Özcan
14-03-2011, 14:38
bizimkide iyi araç sürer ama ben sürdüğüm zaman yavaş git diye uyarıyor durmadan

olcay_bora
14-03-2011, 14:38
bayanlarda genelde bu oluor bnm hatunda öle sokak arasında 1. viteste sıksam bagrıo hemen ama otobanda 200 üstünde tık yok :D alanın darlıgı ve motorun sesi bu tur şelere yol açıyor direksiyona geçirip kendilerine aynısını yaptırdıktan sonra alışıyorlar ben denedim uyguladım oldu :)

hondafit
14-03-2011, 14:50
herkesin annesinde herhalde aynı sorun var.benimkide öyle ama çok kötü birşey sürücününde dikkatini dağıtıyo mesela bende son dönemlerde hastalık oldu bir iş yaaprken bana çok dikkatli ol deniliyorsa o işte mutlaka sıçıyorum yanlış yapıyorum.annem de ben araba kullanırken sürekli böyle şeyler yapması yüzünden kaza yapıcam ondan korkuyorum.

S.Özeren
14-03-2011, 15:26
zamanla alışıyolar ya bendede öyleydi 70 80 de bıdı bıdı başlıyordu şimdilerde daha iyi yazlığa falan giderken 140 150 giderken sesi çıkmıyor

opium_robust
14-03-2011, 15:30
bence bu yavaş hızlı meselesi sadece güvenden kaynaklanıyo :) benım annem hiç karışmaz araba kullanırken hatta bazen yanlıyacagım zaman sıkı tutun dıyorum :) yanladıktan sonra deli şey deyip gülüyo :D yani tamamen güven :p

ali_utku
14-03-2011, 15:36
şehir içerisinde sakin kullandığım için öyle bir problemim yok çok şükür :) ama kız arkadaşım ( varsa :D ) yada annem bindimi 2 kat daha sakin kullanıyorum.valide hanım arabaya bindimi sevdiği müzikler açılır sakin sakin sürerim iki tarafında kalbi kırılmaz :D

_opeth
14-03-2011, 15:52
bence bu yavaş hızlı meselesi sadece güvenden kaynaklanıyo :) benım annem hiç karışmaz araba kullanırken hatta bazen yanlıyacagım zaman sıkı tutun dıyorum :) yanladıktan sonra deli şey deyip gülüyo :D yani tamamen güven :p

valla benim annem zamanında bi kaza geçirmiş ondan beridir böyle derler. ben görmedim tabi öncesini :)

ef186
14-03-2011, 16:26
Gursel hocam nerdesinnnnn :D

favorim gursel ve aile buyukleri ile cektigi turbo videosudur :D

ef186
14-03-2011, 16:28
Gursel hocam nerdesinnnnn :D

favorim gursel ve aile buyukleri ile cektigi turbo videosudur :D

Vallahi buldum favori videom budur bu konudaki :D

Anmelden | Facebook (http://www.facebook.com/video/video.php?v=453962246407)

halilcan9455
14-03-2011, 16:35
valal benim annem 160-170 e kadar birşey demiyordu astrada berlingo da ne oldu gitmiyormu arabanız diyor :D

Spawn
14-03-2011, 16:37
biz yanlıyoruz beraber :D

Mr.K
14-03-2011, 17:23
Bizde sıkıntı yok yaa eskiden bıraz vardı,tersleyıp bak bısey olmuyomus dımı dıyınce sıkıntı gıttı dertler bıttı..Bırlıkte surda bı bosluk var gıbı oglum dıyıp makas atmıslıgımızda oluyo,top speed denememızde..Anı ıvmelenmeler yerıne gıttıgın hızı soyleyıp ıyı dımı bı rahatsızlık duymuyosun dıyerek alıstırmak en kolayı..Bızde bıtek ben mıllete salca olup sıkstırınca tum aıle bıreylerı dırdır eder gerı kalanı ,limitör neyse sonuna kadar bas hıcbısıcık olmaz:D

_FrKn_
14-03-2011, 17:25
her hızlı sürücünün arkasında yanında böyle anneler olsa trafik kazaları azalır :D ters tepki yapabilme ihtimalide var tabi o çığlıklar dikkat falan bırakmaz adamda :)

doush
14-03-2011, 18:34
biz yanlıyoruz beraber :D

Del Sol, S13 vs. seven anneden doğal tepki :D

turbo&quattro
14-03-2011, 18:55
Annem arkaya oturur sesini bile cikarmaz ama omrunu araba ustunde gecirmis babamin dirdiri hic bitmez...Zaten iki senedir fln ayni arabaya binmiyoruz yoksa sonu mutlaka kavga oluyor :)

M3CSL
14-03-2011, 19:14
ooo top speed fılan cok yapmısımdır yanında, yol acık duz oldugu surece sesını cıkarmaz, pederden alıskın tabı yıllardır,
makasa fılan kızar ama..

bugun yolda yanımda uyuyodu, ford kugayı tokatladm dedım 170le, hee gördum galıba dedi, mutlu oldu:) q7, range fılan gecınce sevınıyo..:)

Ufuk
14-03-2011, 19:46
Bana araba kullanmayı teorik olarak ilk öğreten annemdir.Pek basmaz.Çok acil durum olmadıkça aşırı hızlı gitmez.Bildiğiniz istanbul şöförü olmuş biridir.Park etmek falan hiç sorunu yoktur.Hiç otomatik aracı olmadı.

gurcell
14-03-2011, 23:28
Vallahi buldum favori videom budur bu konudaki :D

Anmelden | Facebook (http://www.facebook.com/video/video.php?v=453962246407)

Hahahaha, bende bundan bahsediyordum. Annem ve anneannem tedavi olmuslardi o gun :D

Vlkn
14-03-2011, 23:32

:D Şahinciyiz ezelden

GokhanRS
14-03-2011, 23:48
bu konuyu dert etme bence o varken yavaş git yapcak bişi yok. benimkide 40 50 ile giderken gözlerini kapatıp dua etmeye başlıyor. anne napıyorsun? diyorum. hızlı gidiyorsun diyor.

kadrana bak 40 diyorum.

hııı demekki hani araba çok bağarıyorya ben hızlandın sanmışım diyip rahatlıyor filan.

bende 140 150 lerin altında pek kullanmam mümkün oldukca otoban ama annem oldumu mecbur baştaki 1 i silin yani. yapıcak bişi yok anneler böyle. emin olun kendilerinden cok size bişey olucak diye korkan insanlar bu annelerin geneli.

onurgoyunc
15-03-2011, 08:14
Zaten şehir içi şehir dışı sakin gittiğimden annem birşey demez, bir tek otobanda sürat bayağı artar onada ses çıkartmaz :)

Arada babam biraz hızlansana der ama beni hızlandıramaz :D

makif84
15-03-2011, 08:25
Benim annemde arabaya bindimi nerdeyse hatim indirir Kuranı Kerimi varıncaya kadar.Galiba hemen hemen herkezde oluyomuş :)

Mr.K
15-03-2011, 08:49
Bana araba kullanmayı teorik olarak ilk öğreten annemdir.Pek basmaz.Çok acil durum olmadıkça aşırı hızlı gitmez.Bildiğiniz istanbul şöförü olmuş biridir.Park etmek falan hiç sorunu yoktur.Hiç otomatik aracı olmadı.

Konu annenın nasıl araba kullandıgı degıl.

coolvtec
15-03-2011, 18:15
ehehe, anneyi bi turbo civic vb araca bindirilem, o tecrübeyi yaşadıktan sonra senin araç son derece huzurlu gelecektir :)

tolgakaynak
15-03-2011, 18:41
bence hiç bieşy bu anne paniklemesinin önüne geçemez çünkü günlük hayatta neler duyuyorlar neler görüyor neler izliyorlar. sürekli beyinlerinde "benim cocuğum dışarıda " sorusu dönüp duruyor sürekli bizleri düşünüyorlar,korkuyorlar tabiki. bence çok güzel bişey tam bi annelik duygusu sergileniyor merak endişe korku tepkimesi oluşuyor.
şahsen çoğu zaman sırf annem meraklanır korkar diye yavaş giderim annem olsada olmasada.
her anne farklı koşulda panikliyordur ama hepsinde aynı korku vardır bence.

mesela önceden benim kullanmamdan korkardı şimdi karşıdan gelen sürücü zarar vericek diye korkuyor.

fastchild
15-03-2011, 18:49
sizin işinizde zormuş annem babama gaz veriyo yürü diye
babannem 90 yaşında babama tıme trial yaptırıyo şuraya şu saatte gideceksin diye
eski coupe 3.18 e30 ile 160'dan aşşağı düşürmedi babamı ne yavaşlıyorsun diyo hadi yetişmemiz lazım köye,yemeğe, kahvaltıya vs.

ama benimde çok tanıdığım gaza tepkisi telli m50'den daha fazla olan bayanlar var

benim sorunum annem ve ablamdaki ses düşmanlığı bırakın eksozu arabaya kolon taktırmıyorlar