PDA

Orijinalini görmek için tıklayınız : Ankarada En Kaliteli Benzin Hangi İstasyondan Alınır???

kerem_euk34
19-03-2011, 19:16
Hepimiz arabalarımız için bişiler yapıyoruz emek veriyoruz ama yakıt olarakta olanın en iyisini kullanmak istiyoruz.... Pekiii
Ankarada En kaliteli benzini satan istasyonu arıyoruzz ??? Ankaralılardan yardımm

fatiii
19-03-2011, 19:17
iskitlerde ankamall koprusunu iner inmez hemen sagdaki ufak shell

kerem_euk34
19-03-2011, 19:18
iskitlerde ankamall koprusunu iner inmez hemen sagdaki ufak shell

orda 97oktan yok sanırım ??? varsa eer denerim hemen ?

mikahakinen
19-03-2011, 19:37
shell e hayır tabiki opet

kerem_euk34
19-03-2011, 19:39
shell e hayır tabiki opet

kanka işte bi bulalım yaa en iyisini opet tamamda hangi opet ???

kerem_euk34
19-03-2011, 19:54
yok mu bilen ????

GokhanRS
19-03-2011, 19:57
moilin yakıtı 98 oktan
bi labot edip diğerleriyle karşılaştırmak lazım.

98 olduğundan eminmisiniz diye mail atınca kesinlikle evet cevabı geliyor.

fatiii
19-03-2011, 20:03
orda 97oktan yok sanırım ??? varsa eer denerim hemen ?

var tabiki :icon_tup:

drummer582
19-03-2011, 20:42
bunca yıldır ankaradayım hergün faal olarak araba kullanıyorum.aldığım benzin ve lpgnin haddi hesabı yok.çok fazla benzinlik denedim bence en iyisi ostimden demete giderken sağdaki petlınedır.
isteyen alsın istemeyen almasın indirimli satıyorlar ve gerçekten verimli akaryakıtları var.ben dikmenden benzin almaya batıkente gidiyorum.

kervanoglu
19-03-2011, 20:58
Konya yolunu çıkarken volvoyu geçince Opet bana kalırsa

kerem_euk34
19-03-2011, 21:12
Konya yolunu çıkarken volvoyu geçince Opet bana kalırsa

aynen bende konya yolunda balgat yol ayrımını geçince ilk opeti çok tutuyorum yaa... performans çok iyi ve fazla km yapıyorum ordan alınca

JDMazda_GTR
19-03-2011, 21:23
lukoil de 98 oktan yakıt var.kesın olarak 98 oktan 95+ dıye gecıo.ıstanbul yolundakınde yok ama sole gop dakı lukoıl en kralı dıyebılırım zengıne hıtap ettıgı ıcın temız:D cıddıyım lukoıl kullan tam depo doldur canavar oluyo canavar.ayrıca opet de kotu degıl.eserle alternatıfsız opet alıoduk emme sımdık lukoılcıyım ben tabı arabaya bınebıldıgım zamanlarda o da 6 ay da bır:D:D

kerem_euk34
19-03-2011, 21:25
lukoil de 98 oktan yakıt var.kesın olarak 98 oktan 95+ dıye gecıo.ıstanbul yolundakınde yok ama sole gop dakı lukoıl en kralı dıyebılırım zengıne hıtap ettıgı ıcın temız:D cıddıyım lukoıl kullan tam depo doldur canavar oluyo canavar.ayrıca opet de kotu degıl.eserle alternatıfsız opet alıoduk emme sımdık lukoılcıyım ben tabı arabaya bınebıldıgım zamanlarda o da 6 ay da bır:D:D

lukoil gop ta tam olarak nerde ? depo boş 30liralık bi deneyebilirm

erkin006
19-03-2011, 21:33
eskişehir yolu PO 3 senedir ordan alıyorum...shellin yanındaki po...

maskaran
19-03-2011, 22:05
protokol yolu opet %100 onaylı

CUB
19-03-2011, 22:40
Carrefour karşısı Petrol Ofisi diyorum bende 97 oktan benzinini hem Rs de hem de Focus ta kullanıyorum bi sorun yaşamadım. Focuslar avans vuruntusunu çok yapar Ankara da bir çok benzinlikten aldığım benzinde bu oluyordu fakat Carrefour karşısındaki Petrolden aldığım zaman böyle bir sorun yok.

CasabLanca
19-03-2011, 22:57
ostimde opet var makromarketin olduğu nokta petrol ya da sıhhıyede migrosun yanındaki opet aybaba petrol ikisini kullanırım fix

Carrefour karşısı Petrol Ofisi diyorum bende 97 oktan benzinini hem Rs de hem de Focus ta kullanıyorum bi sorun yaşamadım. Focuslar avans vuruntusunu çok yapar Ankara da bir çok benzinlikten aldığım benzinde bu oluyordu fakat Carrefour karşısındaki Petrolden aldığım zaman böyle bir sorun yok.

o benzinlikten ne zaman mazot alsam 20 lirada dahi 25 km az yaptırıyordu eski aracımda

CUB
19-03-2011, 23:01
o benzinlikten ne zaman mazot alsam 20 lirada dahi 25 km az yaptırıyordu eski aracımda
Ben artık sürekli oradan alıyorum hem km olarak fazla yol hemde dediğim gibi focus ta avans vuruntusuna dair bir sorun olmuyor. Ama dizeli hiç bilmem.

kervanoglu
19-03-2011, 23:06
bunca yıldır ankaradayım hergün faal olarak araba kullanıyorum.aldığım benzin ve lpgnin haddi hesabı yok.çok fazla benzinlik denedim bence en iyisi ostimden demete giderken sağdaki petlınedır.
isteyen alsın istemeyen almasın indirimli satıyorlar ve gerçekten verimli akaryakıtları var.ben dikmenden benzin almaya batıkente gidiyorum.

Bunu okuyan İstanbullular falan kalkıp gelmesin batıkente benzin almaya? Tamam yakıtı iyidir de o kadar da diil heralde. Benzin almak için 30km gitmek ne derece mantıklı?

CanSim
19-03-2011, 23:08

nerde gerçekten gop'ta lukoil hiç hatırlayamadım ???

CanSim
19-03-2011, 23:13
bu arada bende eurodiesel kullanıyorum. Genellikle shell'in kendi bayilerinden almaya çalışıyorum. Bilkent ve İskitler. EGR'yi düzenli olarak söküp, temizliyoruz, kurum yok gibi.

ÇAĞAN
20-03-2011, 00:44
shell den memnun olan yokmu , bende hep ümitköy shellden alıyorum yani bi sorun olmadı fakat daha iyisinide almak isterim tabi.

MeRtCaN
20-03-2011, 00:50
Konya Yolu BP
Çayyolu BP
Başka yerden benzin almam mecbur kalmadıkca
hiçte sorun yaşamadım.

Ahmet Saraçoğlu
20-03-2011, 00:54
Kaliteli kıstasınız nedir bilmem ama benim aldığım en bereketli yakıt Ümitköy Opet.Çok zorlanmadıkça değiştirmiyorum.Bide Başkent üninin orda molpet var , İst. yolundan eryamana gidiceksem ve yakıtım çok azsa riske girmemek için ordan alıyorum.ordada sıkıntı yaşamadım.

MeRtCaN
20-03-2011, 01:01
Kaliteli kıstasınız nedir bilmem ama benim aldığım en bereketli yakıt Ümitköy Opet.Çok zorlanmadıkça değiştirmiyorum.Bide Başkent üninin orda molpet var , İst. yolundan eryamana gidiceksem ve yakıtım çok azsa riske girmemek için ordan alıyorum.ordada sıkıntı yaşamadım.

Ahmet bız molpetten
Type r a 97 oktan benzın aldık ve
araba yolda kaldı
gorkem ben ve gokhan tam 3 saat benzını bosaltma ıle ugrastık
sonra bp den 97 oktan aldık ve hıc bı sıkıntı yasamadık :)

ÇAĞAN
20-03-2011, 01:07
Ahmet bız molpetten
araba yolda kaldı

opet gurubuna hiç güvenmiyorum nedense , evimin karşısında opet ümitköy , o kadar çok mühürlendi , kapandıki nedenini bilmiyorum ( güya jenaratör ruhsatları yokmuşta ondan kapatıyorlarmış ) bu bende bir güvensizlik oluşturdu opet gurubuna hiç bulaşmam.

freeman
20-03-2011, 01:08
kanka işte bi bulalım yaa en iyisini opet tamamda hangi opet ???

bahsedilen shelli geçince az ilerdeki opetin sahipleri sağlamdır, biz hep ordan alıyoruz

CasabLanca
20-03-2011, 01:09
Ahmet bız molpetten
araba yolda kaldı

ağa sen öyle diyonda rollinge çıkarken ben kaç tane arabanın ordan aldığına denk geldim?

ÇAĞAN
20-03-2011, 01:09
98 oktan hangi firmalarda var şimdi ......moil ve lukoil demi var bu benzinler.

MeRtCaN
20-03-2011, 01:10
ağa sen öyle diyonda rollinge çıkarken ben kaç tane arabanın ordan aldığına denk geldim?

Bende çok gordum ama
type r da ınan cok canımızı sıktı
araba tekledı
benım kesınlıkle en son benzın alacagım ıstasyondur molpet

Serkan06
20-03-2011, 01:11
ben almıyorum ama total indirim yapıyomuş kartların birine, ben shellciyim, lpg mide benzinimide shellden alırım.

freeman
20-03-2011, 01:12
şu yeni açılan full ü deneyen oldumu?

Serkan06
20-03-2011, 01:17
bi ara full de indirimliydi şu an bilmiyorum, bilmediğim yerden ucuzda olsa yakıt almam.

997TT
20-03-2011, 01:44
Arkadaslar markadan cok Istasyona dıkkat edın...
Eger ıstasyon ısletmecısı kotu nıyetlı ıse,marka pek fark etmıyor.
Turkıyedekı yakıtların hemen hemen hepsı aynıdır,bazen farklılıklar olur,oda Tuprasın yakıt veremedıgı yada belırlı bolgelere naklıye olmaması...
Dagıtım sırketlerının ıstasyonları ve tanıdıgınız yerlerden sasmayın...

Sportline
20-03-2011, 02:08
Ümitköy Opet ,
çeyrek boy yavaşlamadı arabanın gidişi hiç.

TolgaEsentepe
20-03-2011, 02:24
kepekliden inerken sağdaki opet.. mazot benzin gaz yıllardır favorim.. hiçbir sıkıntısını görmedim

CasabLanca
20-03-2011, 02:26
kepekliden inerken sağdaki opet.. mazot benzin gaz yıllardır favorim.. hiçbir sıkıntısını görmedim

şu içine lux galeri açılan mı?

TolgaEsentepe
20-03-2011, 02:29
evet bebek.

cem06
20-03-2011, 11:05
baskentin ordaki molpet rezil. 0.8barda bile avans vurduruyor. umitkoydeki shell yada eskisehir yolu shelli tavsiye ederim..

MeRtCaN
20-03-2011, 11:06
baskentin ordaki molpet rezil. 0.8barda bile avans vurduruyor. umitkoydeki shell yada eskisehir yolu shelli tavsiye ederim..

kanka çok az km yapıoyorum ben oradan benzın alınca
Cayyolu BP yı dene birde Aspava nın oldugu

MeRtCaN
20-03-2011, 11:07
Ümitköy Opet ,
çeyrek boy yavaşlamadı arabanın gidişi hiç.

arkadasım motor kırdı oradan benzın aldıktan sonra
tiner gibi bi kokan benzin cıktı arabadan :)

Tunacan
20-03-2011, 11:10
Herhangi bir opet :)
Otobil mecburiyetinden...

Sportline
20-03-2011, 11:50
arkadasım motor kırdı oradan benzın aldıktan sonra
tiner gibi bi kokan benzin cıktı arabadan :)

yav aspava bp de bizim arkadaşa yaramadı hatta şikayet etmiş mühürlediler falan demişti :D dönem dönem oluyor demekki standardı yok bu işinde hiç bi iş de olmadığı gibi, kimisi molpetten benzin alıp gazlamaya çıkıyor kimisi depo boşaltıyor örneği gibi...

MeRtCaN
20-03-2011, 11:56
25.000 km turbo kullandım arabayı her gun bp den aldım hıc bı sıkıntı yaşamadım..
ama opetten benzın alıp arabanın kırıldıgı donemde opet kapatıldı 1 ay kadar kapalı kaldı
bıraz sıkıntı orası.
Molpet davası zaten ayrı bir sey bisi demiyorum :D

Ufuk
20-03-2011, 12:51
Başımdan geçen olayı anlatayım;
tatilden dönüşte izmirde fulledik opetten istanbul'a geldik ışık yanık durumdaydı zaten cidden az kalmıştı ne olur ne olmaz diye 10 liralık alalım dedik girdik shell'e aldık çıktık sonraki sabah araba siyah dumanlı çalışıyordu.Mazot filtresi tıkanmış(12 bin km önce değişmişti).Servisten yenisini taktıdık.En çok dikkat ettiğimiz aracımız c-max olmuştur.Bugüne kadar opet haricinde benzin koyulmadı arabaya.1kez bile başka koydurmadık çünkü opet card var fordla anlaşmalı benzinden kaynaklı sorun olursa zararınızı ödüyorlar.İstanbulda aldığımız benzinin %95'i mehmetçik opettendir..
Opet gayet kaliteli bence.

oğuzk
20-03-2011, 13:08
Dizellere hep opetten alıyoruz.

Benzinde shell iyi geliyor sanki bana

drummer582
20-03-2011, 13:24
shellden akaryakıt alıp benzin ve mazot filtresini tıkayan biçok tanıdığım var

kervanoglu
20-03-2011, 15:17
Uzunyolda da tartışmazsız Opet derim adamların tuvaletleri temiz en azından :D

gambit49
20-03-2011, 20:17
alanya petrol konya yolundaki 2. shell

gambit49
20-03-2011, 20:20
yav aspava bp de bizim arkadaşa yaramadı hatta şikayet etmiş mühürlediler falan demişti :D dönem dönem oluyor demekki standardı yok bu işinde hiç bi iş de olmadığı gibi, kimisi molpetten benzin alıp gazlamaya çıkıyor kimisi depo boşaltıyor örneği gibi...
aspava bp icin hic iyi diyen duymadim ben sadece benznli bahce aletlerine oradan aliyodum karakoldan kagit istemiyolar diye :D

Sert@ç
20-03-2011, 20:23
Dikmen vadisinin ordaki shell kesinlikle :)
Sahiplerini ve kızları çok yakından tanırım pek üçkağıt yapıcak kişiler değil ;)

dirk
20-03-2011, 20:27
Dikmen vadisinin ordaki shell kesinlikle :)
Sahiplerini ve kızları çok yakından tanırım pek üçkağıt yapıcak kişiler değil ;)

altta yıkamada war =) sebill

fangio
20-03-2011, 20:31
4 senedir Esk. yolundaki Shell'den alıyorum. Daha bir şey görmedik çok şükür. Bir kaç defada Ağaçlı Shell'i denedim. Onlarda da çok şükür bir sıkıntı olmadı. Shell forever...

GokhanErol
20-03-2011, 22:22
Ahmet bız molpetten
araba yolda kaldı
kabus gibiydi abi zam gelecek diye çöktüm ordanda dahada tövbe çıkan benizini sen biliyosun...

combo dibi denk geldi şansa heralde...:hahaha:

MeRtCaN
20-03-2011, 22:23
aspava bp icin hic iyi diyen duymadim ben sadece benznli bahce aletlerine oradan aliyodum karakoldan kagit istemiyolar diye :D

ben sıkıntı yaşamadım

JDMazda_GTR
30-03-2011, 00:16

biraz gec kaldım yazmakta kardesım.koroglu caddesının sonundan saga donunce asagı sıncaplı evler derler oraya ınerken sagda.cok temız ve sorunsuz bır yer.depon bosken gıt 30-50 bırseyler al ama 95+ al.bır yerde gordum hatırlamıyorum 98 oktan oldugu kanıtlandı vs dıodu.ben aracımda kullandım ve gercekten cok memnun kaldım.elit bir kesime hizmet verdıgınden ve arabalar hep luks oldugu ıcın o bolgede sıkar bıraz dandık benzın vermek.sen dedıgımı yap gıt ordan al benzını

VWci
30-03-2011, 06:07
Ben Bilkent Shell'den alırım. Son zamanlarda ise yolumun üstü olduğu için Konya Yolu'nda yeni açılan Shell'den alıyorum. Bilkent iyi, Konya Yolu'ndakinde ise şu ana kadar bir sıkıntı hissetmedim.

pgt737
30-03-2011, 08:12
Ben de onceden hep Shell den alirdim taki motorum patlayanakadar. İşin kötü tarfı tamam Shell buyük bi firma kaliteli yakıt ama verdiği zararın arkasında durmadı ve daha kötüsü harici yakıt kullanmışsınız deyipişin içinden çıktı malesef. O yüzden artık lastiğime hava bile basmam shellden. Benzinde artık Taymek Opet dizelde Javpet PO.

fatiii
30-03-2011, 08:15
Ben de onceden hep Shell den alirdim taki motorum patlayanakadar. İşin kötü tarfı tamam Shell buyük bi firma kaliteli yakıt ama verdiği zararın arkasında durmadı ve daha kötüsü harici yakıt kullanmışsınız deyipişin içinden çıktı malesef. O yüzden artık lastiğime hava bile basmam shellden. Benzinde artık Taymek Opet dizelde Javpet PO.

hangi istasyonda gerçekleşti bu olay?

Orhan
30-03-2011, 08:47
opet gurubuna hiç güvenmiyorum nedense , evimin karşısında opet ümitköy , o kadar çok mühürlendi , kapandıki nedenini bilmiyorum ( güya jenaratör ruhsatları yokmuşta ondan kapatıyorlarmış ) bu bende bir güvensizlik oluşturdu opet gurubuna hiç bulaşmam.

Yıllardır opetten benzin dizel ve lpg alırım hiç sıkıntı yaşamadım aynı zamanda fahri müfettişlikde yapıyorum yazdığım tüm raporlar değerlendirildi ve geri dönüşleri yapıldı genelde temizlik ve düzenle ilgili yazdım. Ama akaryakıt kalitesi ile ilgili hiç sıkıntım olmadı.
Şirkette kamyonlarda ayda 22 ton euro dizel kullanıyoruz Shell ve PO kullandık su tutucu filtrelerden çıkan suyu görseniz bi daha kullanmassınız. Yaşadığımız arızaların haddi hesabı yok şimdi Opet'e döndük durum iyi
Son günlerde mecburiyetten BP den benzin ve lpg aldım iyiydi bi sıkıntı yaşamadım
benim şahsi kanatim
*Shell istasyonlarında standart akaryakıt kalitesi yok iyi akaryakıt satan istasyonu bulmak gerek
*PO larda shelle aynı durumda
*Opetlerde bi standart var ama genelde çok iyi demek bence doğru değil shell'in daha iyi akaryakıt satan istasyonları var
*Diğerleri ile ilgili bi bi bilgim yok

KingoAtmo
30-03-2011, 09:15
dikmen vadisinin karşısındaki shell, hayvanat bahçeside var , mis gibi

pgt737
30-03-2011, 09:21
hangi istasyonda gerçekleşti bu olay?

Genelde CAŞ petrolden alıyordum ama olaydan önce İstanbul - Anakara otoabandak şelden ve Ankaraya gelince Eryaman shelden aldım. Kimseyi suçlamak istemem ama Eryamandaki Shell Opet oldu. muhtemelen orasıydı diye düşünüyorum çünkü shell araçtaki benzin kötü benzin olduğunu kabul etti ancak siz harici yakıt koymuşsunuz dedi. Sonrasında da Eryaman daki istasyonun tabelası değişti. Bana ilginç geldi belki bi bağlantısı yok. Şu an Opetten oldukça memnunum. Ama tüm arkadaşların hem fikir olduğuna konuya bende katılıyorum. Asil kalite markadan çok istasyonda.

VWci
30-03-2011, 19:25
İstanbul Yolu'ndaki Jandarmaya ait Petrol Ofisi'de fena değil gibi...

CasabLanca
30-03-2011, 19:45
dikmen vadisinin karşısındaki shell, hayvanat bahçeside var , mis gibi

yıkamada beleş ;) ohhh :D

GGN40
30-03-2011, 22:48
Bilkent shell
E.yolu shell
Şaşmaz shell
Konya yolu -2.shell

Hiçbir sıkıntı yasamadım şukur

bond777
01-04-2011, 14:31
konya yolundaki opet benzin, mazot ve lpg acisindan tum arabalarimda kullandigim ve hic sorun yasamadigim bir istasyondur.

dirk
01-04-2011, 15:08
o değilde aydınlıkevler girişte bi petrol offisi var diğer istasyonlara göre fiyatı 5 6 krş fazla :( anlamadık gitti

palamut
01-04-2011, 15:39
oran shell iyidir problem yaşamadım eski 100 güncel 97-95 oktanlarında ve eurodieselde

exca-
01-04-2011, 16:17
eskişehir yolu shell
vadi shell
oran shell
euro diesel,95-97 şuana kadar hiç sorun yaşatmadı bize

utkuselamoglu
01-04-2011, 16:29
oran shell ii

SertacTDemir
21-04-2011, 21:24
Eskişehir yolunda Damla Petrol var, pompa fiyatları üzerinden yüzde 5 indirim uyguluyorlar, bir kaç kez kullandım, sorun yaşamadım, başka kullanan arkadaşlar varmı acaba?

ArdaERHAN
21-04-2011, 21:33
Dikmen vadi shell hakkında bilgi verecek olan ben hep ordan alıyorum sıkıntı yaşayan varmıdır ?

Octane
22-08-2014, 16:31
Ta 2011 den buldum konuyu. Evet, güncellemek istedim, zira az sonra mazut alacağım.

VWci
22-08-2014, 16:57
Bilkent Shell, Ostim Shell...

mbulur
23-08-2014, 10:59
Şaşmaz sanayi sitesini Eryaman'a doğru geçince TP petrol var, hem indirimli satıyor hemde yakıt kalitesi iyi. Aynı sürüş tarzıyla Ankara - İstanbul arasında dört depo olarak ölçüm yaptım, gerek çekiş, gerekse de toplamda yapılan yol olarak çok iyi. Mehmetçik vakfı Opet yada Jandarma Petrol ofisiyle aynı hiçbir fark yok. Ucuz olması sizi yanıltmasın. Benzinde denemedim, yorumlarım motorin tüketimi için geçerlidir.

Eren G.
13-01-2016, 23:16
Güncelleyelim markaların kendi istasyonlarını paylaşalım. Motorini hep shellden alıyorum. genellikle goptaki shellden alıyorum evime çok yakın diye fakat geçen zorunda kaldım bu kolejle kurtuluş arasındaki ufacık shellden aldım neredeyse normalden iki katı fazla gitti aracım. shellin kendi bayiileri nerelerdir ankarada bundan sonra shellin kendi istasyonlarından alıcam çünkü psiklolojik felam değil bariz fark etti. Sonra denemek için aynı şekilde 50 liralık motorin aldım gop shellden ve bu ufak shell istasyonundan, yol aynı saatler trafikler aynı bir kere rutinin dışına çıkıp yol yaptım sadece o da 10km felam goptan ikeaya birliğin oradan goptan aldığım yakıtla. GOP shellden aldığım 3 günde bitti Kolej kurtuluş metro arası shellden aldığımda 5.günde bitti.