PDA

Orijinalini görmek için tıklayınız : Üniversitede para kazanma yolları...

arkın_aLLen
21-03-2011, 02:50
Üniversitede para kazanmak için ne yapmak gerekir , ne satılabilir , v.b şu anda üni.de olup çalışan veya geçmişteki tecrübelerinizi aanlatırsak değişik bir konu olabilir bence...

Eriador
21-03-2011, 02:55
Dersleriniz iyise tembellerin ödevlerini yapın

berkay_aydin
21-03-2011, 03:17
Hangi bölümdesiniz?

cem
21-03-2011, 03:23
safc vafc...

_driver_
21-03-2011, 03:27
bulundugunuz yerde bi kac organızasyon party vs yaparsanız guzel bi kazanc olur
gırıs parası sıze kalsa bi icecek bedava olsa ıcerıde herkes parasını odese

arkın_aLLen
21-03-2011, 03:39
Aslında konuyu kendim için açmadım durumu iyi olmayan birkaç arkadaşım var hem onlar para kazansın hemde bi org. bi ortam olur benim için diye düşündüm. Değişik fikirlerle birlikte..

Dersler hiç iyi değil malesef :)

Hangi bölümdesiniz?

Uluslararası Ticaret okuyorum.

bulundugunuz yerde bi kac organızasyon party vs yaparsanız guzel bi kazanc olur
gırıs parası sıze kalsa bi icecek bedava olsa ıcerıde herkes parasını odese

O tip organizasyonlar para bırakmıyor burada başka arkadaşlarım yapıyor onları daha çok sıcak arkadaşlıklar kuruluyor :D

aqustic
21-03-2011, 04:22
Üniversitede zengin bi kız bul kendine

turbo&quattro
21-03-2011, 04:34
Barda calisabilirsin...Guzel kazanirsin...Tecrube ile sabittir :)

samet_61
21-03-2011, 05:30
Üniversitede para kazanmak için ne yapmak gerekir , ne satılabilir , v.b şu anda üni.de olup çalışan veya geçmişteki tecrübelerinizi aanlatırsak değişik bir konu olabilir bence...

baymı bayan ıcın mı ?:))

ErayCerit
21-03-2011, 05:47
Antepde okuyorsan ulaş bana :D

arkın_aLLen
21-03-2011, 05:59
Barda calisabilirsin...Guzel kazanirsin...Tecrube ile sabittir :)
Aslında mantıklı farklı bir tecrübe olabilir :)

baymı bayan ıcın mı ?:))

Bay bayan karışık bir grubuz :)

Antepde okuyorsan ulaş bana :D

Hocam Antepliyim ben orada okumuyorum Hataydayım yine de ulaşıym tanışalım ;)

polo34
21-03-2011, 06:59
benim babam oto yedek parçacı olmasına rağmen üniversite yıllarında eğlence olsun diye akşamları 16:00-22:00, bir de hafta sonları 09:00-21:00 arasında Korukent gym spor salonunun girişinde kasada çalışmıştım, çok güzel günlerdi, orada hem ders çalışıyordum hem de zamanla rus fotomodel bir sevgilim olmuştu, 1 seneyi aşkın bir süre çıkmıştık, erberk ajansla bitişik oldukları için manken çok vardı, ünlüler de spora geliyordu, güzel günlerdi:) lüks spor salonlarını kanı kaynayan deli kanlı arkadaşlar için tavsiye ederim:), bu arada hafta sonu orada gym de spor hocalığı yapıyordum, öncesinden body yapmışlığım çok vardı, kendi ağırlığımdan fazlasını bench press de kaldırırdım, şimdi formsuz olduğum için denersem sakatlanırım kesin ...

Günkut
21-03-2011, 07:54
kaçak sıgara işine gir gerçekten çok iyi para yakalanma sipariş üzerine çalış

bayansan avonculuk falan yap derim

Bunları özelden yazsan daha iyi olur bence..

BurakCengizhanoğlu
21-03-2011, 09:47
Ben playstation cafede çalışıyorum.Bir kaç arkadaşımda bu party organizsyonlarını düzenliyo.Bilet satıyo bilet başına 3-5 lira bişey kazanıyolar.Ama ne kadar çok çevren varsa o kadar çok satıyosun ve o kadar çok kazanıyosun...

onursumer
21-03-2011, 09:50
en ideali boş günlerine denk gelicek şekilde biryerlerde part time iş bulmak

diğer turlu uğraşlardan daha temiz net para kazanılıyor bu şekilde ;)

Baran^
21-03-2011, 10:00
Ben 2 sene ETS de rehberlik yapmıştım gidip acık acık konusmuştum okulum var ama bu işide yapmak istiyorum diye,benı gezilerden önce aradılar ayarladığımda gittim ki coğuna gittim.Elim ayağam şivem tavrım farklıydı diğerlerinden o yuzden kısa sürede bodrum bölge şefinin yanına verdiler otellerde vs turist kızlar yeme içme bedava eğlence üstünede para kazanmak.Ama sonra bıraktım şimdi keşke 2 sene daha yapsaydım diyorum.

Tnrylsl
21-03-2011, 10:24
ders notlarını düzgün tutuyosan iyi para kazanırsın ... final zamanı notlara ödediğimiz parayla depoyu fullerdik :D piyasaıda iyi ders başı 20 tlden satıyodu bizim sınıftakiler

cem
21-03-2011, 10:40
ders notlarını düzgün tutuyosan iyi para kazanırsın ... final zamanı notlara ödediğimiz parayla depoyu fullerdik :D piyasaıda iyi ders başı 20 tlden satıyodu bizim sınıftakiler

okulu erken kazanıp erken mi bitirdiniz ?

KA®ANLIK
21-03-2011, 10:42

güzel tespit :D

timmaah
21-03-2011, 10:53
ajanslara bak internetten falan araştır bu kongre olaylarında çalşabilirsin hem çok eğlenceli hemde güzel kazandıran bir iştir part time olduğu için de çok kasmaz.

aqustic
21-03-2011, 10:57

Ya valla olsun helal sana:D

gambit49
21-03-2011, 11:31

okul yakalarsa yakarlar

Tugral
21-03-2011, 11:49
anket işide iyidir. Genelde para vermezler ama olsun :D

onur_S
21-03-2011, 11:53
benimki ufak iş ama gelirse araç malzemeleri xenon ıvır zıvır piyasada 120 tl ye satılan xenonları alıyorum daha ucuza bende 90-100 e veriyorum benden alıyorlar 2-3 takım sattığımda az da olsa rahatlatıyor :)

Onurkk06
21-03-2011, 12:31
ps3 x box iphone elektronik malzemeler al sat alıp sat ama tabi büyükşehirde olursan daha kolay elden cıkar bir de ben yeni bi olay buldum :D günlük kiralık ev olayı ankarada günlük ev kiralama 50 60 lira ben de bunu denizlide yapmayı planlıyorum :D üniversite yakınında kendi evimi kiralıycam sabah 10 akşam 4 30 lira gece kalmalı 50 lira :D ankarada bu işten ciddi para kazananlar var artık arkadaşlarda fln kalırız :D

Parsia
21-03-2011, 13:03
ps3 x box iphone elektronik malzemeler al sat alıp sat ama tabi büyükşehirde olursan daha kolay elden cıkar bir de ben yeni bi olay buldum :D günlük kiralık ev olayı ankarada günlük ev kiralama 50 60 lira ben de bunu denizlide yapmayı planlıyorum :D üniversite yakınında kendi evimi kiralıycam sabah 10 akşam 4 30 lira gece kalmalı 50 lira :D ankarada bu işten ciddi para kazananlar var artık arkadaşlarda fln kalırız :D

50 azmış hocam ya :D geçen arkadaş geldi bende kaldı, noldu lan hayırdır dedim, evi hollandalılara kiraya vermiş. kaçtan verdin dedim, 100 liraya bırakmış artı buzdolabını da birasıyla viskisiyle fullemişler :D

mrtngn
21-03-2011, 13:10
En güzeli temizi alısveriş merkezinde falan part-time biriş olur bence.

Hatta okul yakınlarında cafeler büfeler barlar vs olur genelde.Oralardada okul saatleri dısında cep harclıgı cıkabilir.Bana göre en mantıklısı bunlar

Mutu
21-03-2011, 13:18
Ben de bakınıyorum bakalım iş. Daha önce hizmet sektöründe(3 ayı turizmde olmak üzere), redhouse sözlük dağıtımında ve de restaurantta mutfakta (bolulu olduğumdan çevre hep aşcı:D ) çalıştım, üniversitede almanca çeviri eğitimi alıyorum, ingilizcem de var.

Bölümüm gereği çeviri bürolarına başvursam diyorum, para lazım olduğundan, kazandığım tecrübeye rağmen para kazancı sağlamayacağından pek mantıklı gelmedi. Haftasonları istanbulda olduğumdan part time iş baktım ama bulduklarım çok yorucuydu devamı gelmedi :)

Onurkk06
21-03-2011, 13:47
50 azmış hocam ya :D geçen arkadaş geldi bende kaldı, noldu lan hayırdır dedim, evi hollandalılara kiraya vermiş. kaçtan verdin dedim, 100 liraya bırakmış artı buzdolabını da birasıyla viskisiyle fullemişler :D

walla evin lüxlüğüne şekline göre değişiyo fiyatlar öğrenci kesim kalır üniversite yanı olduğu için :D

fsunnetci
21-03-2011, 14:04
hangi ilde olduğun farketmez günde 3 tane yada haftada 15 ttnet abonesi bul haftalık 200TL paranı al dert yok tasa yok temiz iş..Mesai saati yok istersen bir günde bul 15 ttnet abonesini bir günde al 200TL'yi.Başvuru için p.m atman yeterli;)

Jackie
21-03-2011, 14:13

Sen yapıyosun heralde

senna
21-03-2011, 14:15
part time iş bak bence lcw burger king gibi yerlerde ama derslerini etkilemesin ihtiyacın yoksa çalışma, uniyi bitir ilk başta

Jackie
21-03-2011, 14:16
ajanslara bak internetten falan araştır bu kongre olaylarında çalşabilirsin hem çok eğlenceli hemde güzel kazandıran bir iştir part time olduğu için de çok kasmaz.

sakın bu tuzağa düşmeyin. Kongre mongre hikaye , parttime da çalıştırmıyolar.. Parttime adı altında geçici işçilik diyelim ona.. Bütün gün esir ediyorlar ve maddi olarak hakkını vermezler.. Part time sözüne inanmayın

Jackie
21-03-2011, 14:18
bir de ben yeni bi olay buldum :D günlük kiralık ev olayı ankarada günlük ev kiralama 50 60 lira ben de bunu denizlide yapmayı planlıyorum :D üniversite yakınında kendi evimi kiralıycam sabah 10 akşam 4 30 lira gece kalmalı 50 lira :D ankarada bu işten ciddi para kazananlar var artık arkadaşlarda fln kalırız :D

Ev cenabet olur

onursumer
21-03-2011, 14:23
hangi ilde olduğun farketmez günde 3 tane yada haftada 15 ttnet abonesi bul haftalık 200TL paranı al dert yok tasa yok temiz iş..Mesai saati yok istersen bir günde bul 15 ttnet abonesini bir günde al 200TL'yi.Başvuru için p.m atman yeterli;)

bu güzel işmiş

yeni kayıt olup ev tutan ve evine internet bağlatmak isteyen birsuru oğrenci bulunabilir mesela :D

Tnrylsl
21-03-2011, 17:12

hayır o laftan bunu nasıl anladınız pek anlamadım ama 4 yıllık işletme okuyorum ... şu an birinci sınıfın ikinci dönemindeyim ... Haftanın 4 günü dersim var 1 günü boş yeterli mi ?

Ben ilk dönem gördüğüm para kazanma yöntemini söyledim ...

Parsia
21-03-2011, 17:42
hayır o laftan bunu nasıl anladınız pek anlamadım ama 4 yıllık işletme okuyorum ... şu an birinci sınıfın ikinci dönemindeyim ... Haftanın 4 günü dersim var 1 günü boş yeterli mi ?

Ben ilk dönem gördüğüm para kazanma yöntemini söyledim ...

-di'li geçmiş zaman kullandığın için yanlış anlaşılmışsın. Türkçe işte esnek bi dil :D mesela; oku baban gibi angut olma :D virgülü nereye koyarsan artık :D

sanctuary35
21-03-2011, 17:44
ben izmitte turlara rehber yardımcılığı yaptım 1 sene sürekli ist. ankara çanakkale turları yapıoduk
Unisbul.com bi bak istersen

Kakus
21-03-2011, 17:48
İnsanlar ne istiyor öğren. Ne arıyor öğren. Bul. 20 lira fazlaya sat.

Anıl E.
21-03-2011, 17:51
Bunları özelden yazsan daha iyi olur bence..

hhahahahaha :D

Shadow_Dancer
21-03-2011, 17:55
Ben bütün üniversite hayatım boyunca çalıştım bunun da çok faydasını gördüm, yarın bir gün okul bittiginde iyi bir iş bulursan herşeyin kıymetini daha iyi bilirsin. Kaldı ki iş tecrüben olması sebebiyle daha çabuk yükselirsin..

İş olarak ise, kurumsal bir firmada part time bir iş bul bence.. Var ise eger, migros,burger king, lcw tarzı yerlerde çalışman gerek cv'ne yazabilmen gerekse güzel tecrübeler edinmen açısından çok iyi olur.

GokhanRS
21-03-2011, 17:55
tombul kızları bul. 2 ayda zayıflatır diyerek bitkisel zayıflama ilaçlarını 40 50 lira kârla daya

hemen kanıyorlar.

TolgaEsentepe
21-03-2011, 19:30

bilgi alabilirmiyim bu konu hakkında ? çalışmak için değil de telekomda çalıştığım için merak ettim.

BarBo
21-03-2011, 19:40
saat 1den sonra alkol satışına gir.tekelde 3.5 liraysa sen 4.5 liraya ver.heryer kapannca.sigara 6 liraysa 7.5 tan ver.facetede grup aç hatay sipariş diye ordan sipariş al.

Mr.K
21-03-2011, 19:41
tombul kızları bul. 2 ayda zayıflatır diyerek bitkisel zayıflama ilaçlarını 40 50 lira kârla daya

hemen kanıyorlar.
:hehe::hehe: :D oHa ! :D iyimiş,güzel fikir :D huahuauha

CaNeR44
21-03-2011, 19:58
hisse senedi alıp satmaya bak kısa sürede artış gösterenleri takip et örn; futbol takımları vb

VTİ1035
21-03-2011, 20:09

hemen kanıyorlar.

hahahahaahhahah :hehe: :hehe: :D:D bu bombaydı :D :D

Ufuk
21-03-2011, 20:28
hisse senedi alıp satmaya bak kısa sürede artış gösterenleri takip et örn; futbol takımları vb

Ciddi iyi iş bu yolla araba alan biliyorum.
Babası borsacıydı oda ondan tüyo alıp 2 milyarla girdi borsaya sonra 4 ayda araba aldı :)

timmaah
21-03-2011, 20:48
sakın bu tuzağa düşmeyin. Kongre mongre hikaye , parttime da çalıştırmıyolar.. Parttime adı altında geçici işçilik diyelim ona.. Bütün gün esir ediyorlar ve maddi olarak hakkını vermezler.. Part time sözüne inanmayın

bu işlerde zaten saat 9-12 15-17 arası çalışayım gibi durum olmuyor ben de çalıştım zamanında biliyorum adam gün sölüyor mesela cuma-c.tesi-pazar 3 gün iş var dior 3 gün çalışıyorsun..
kimi firmalarda dediğiniz gibi maddi olarak tam karşılık alamıorsunuz ama kaliteli bi yerde çalıştığınız taktirde bundan 2 sene önce günlük 60 TL + yemek içmek onlardan + kongre otelinde ki genelde 5 yıldızlı oteller konaklamalı çalıştım çok memnundum valla bütün gün 5 kuruş harcamadan takılıodum artı para kazanıyordum

buraek4
21-03-2011, 20:50
çok katlı pazarlama işi yapıyorum kozmetik ürünleri üzerine eğer ciddi anlamda yaparsan çok güzel kazançlar yakalayabilirsin.ben annemle çalışıyorum ve ciddi gelirler elde ediyoruz eğer yapmak istersen bana pm at detaylı bilgilendiririm seni

Hüseyin
21-03-2011, 21:08
don corap sat üniversiteliye en büyük ihtiyacı :) bayanlara ikizlere takke fln :D:D

gambit49
21-03-2011, 21:26
Ben de bakınıyorum bakalım iş. Daha önce hizmet sektöründe(3 ayı turizmde olmak üzere), redhouse sözlük dağıtımında ve de restaurantta mutfakta (bolulu olduğumdan çevre hep aşcı:D ) çalıştım, üniversitede almanca çeviri eğitimi alıyorum, ingilizcem de var.

Bölümüm gereği çeviri bürolarına başvursam diyorum, para lazım olduğundan, kazandığım tecrübeye rağmen para kazancı sağlamayacağından pek mantıklı gelmedi. Haftasonları istanbulda olduğumdan part time iş baktım ama bulduklarım çok yorucuydu devamı gelmedi :)

benm bir arkadasim ingilizce ceviri yapiyordu ankarada nete ilan versende gelen olur baya sayfa basi ceviriden ama cok zor is haberin olsn

EmrE-35
21-03-2011, 21:41
Otur dersini çalış bence madem notlarında kötüymüş...

Ufuk
21-03-2011, 21:45
Dersler iyi olsaydı eğer özel ders verin diyecektim ygs-lys için uygun fiyata ders verirseniz iyi olurdu..Saati 25 liradan günde 1 öğrenciniz olsa haftada 175-200 :) iyi para

maxpower
21-03-2011, 21:55

özel ders kazançlıdır. epeydir evdekilerden para almadan geçiniyorum.
tercüme bürosu yerine kesinlikle özel ders vermeyi seçin

bladerk
21-03-2011, 22:35

yakalanırsa

okuyom ben yaaaaaaaa :hahaha:

promotörlük tanıtım gibi ayda en fazla 7 8 gün çalışacağı işler bakabilir

MBuğra
21-03-2011, 23:10
bende geçen bu konuyu düşünüyordum. ortalama biraz biraz iyi (3.08) bişeyler yapıp aile üstündeki masrafı biraz olsun hafifleteyim istiyorum ama.Kıbrıs'ta ne yapılabilir bunu iyice tetkik etmek gerek.

Mr.K
21-03-2011, 23:12
Ajanslara kayıt ol,iş oldukca arasınlar.Uyan ısı secersın,yada calısabılcegın saat aralıgı bellıyse saatlerıne gore ajanstan ıste gelebılır.. Zamanında pepsıtwıst tanıtmıstım(bunun gıbı bıkac ıs daha..) sabah 7 aksam 6ydı galıba.. 3gunde 300 lıramı ne almıstım...Bırdde eczacıların bılmembıseyını yazmıstık..satır basına bılmemkackurus verıyolardı 1gunde 250lra almıstık(750lıra alanlarda vardı,ben ve arkadasım aksam saat 5te basladık gece 12ye kadar..) ajanstan gelen ısler,rahatlatır senı.

fsunnetci
21-03-2011, 23:17
bilgi alabilirmiyim bu konu hakkında ? çalışmak için değil de telekomda çalıştığım için merak ettim.

telekom'da bu işten ciddi paralar kazananlar var senin nasıl haberin olmamış bilmiyorum:rolleyes:
Arkadaşım TTnet Adsl Abone merkezi ve kendisi her abone başına Ttnet'ten para alıyor ve bu iş için fazla zamanı olmadığından dışarı stand açıp veya meydanları dolaşıp abone toplayamıyor ondan dolayı elde ettiği kar'ın belli miktarını gönüllü abone toplayacak arkadaşlara veriyor ve onların vasıtası ile abone topluyor.
İş gayet basit tek yapmanız gereken Ttnet Adsl abonesi toplamak yani üye yapmak bunun için Form doldurtuyorsunuz ve form'da isim soyisim imza telefon numarası yeterli oluyor çünkü geri kalan biligileri arkadaş irtibat ile sonuçlandırıyor zaten;)
Bence öğrenciler için güzel bir iş:icon_tup:

Jackie
21-03-2011, 23:24
bu işlerde zaten saat 9-12 15-17 arası çalışayım gibi durum olmuyor ben de çalıştım zamanında biliyorum adam gün sölüyor mesela cuma-c.tesi-pazar 3 gün iş var dior 3 gün çalışıyorsun..
kimi firmalarda dediğiniz gibi maddi olarak tam karşılık alamıorsunuz ama kaliteli bi yerde çalıştığınız taktirde bundan 2 sene önce günlük 60 TL + yemek içmek onlardan + kongre otelinde ki genelde 5 yıldızlı oteller konaklamalı çalıştım çok memnundum valla bütün gün 5 kuruş harcamadan takılıodum artı para kazanıyordum

iyisine denk gelmişsin cidden :)

başalp
22-03-2011, 08:19
cebince belli miktar para bulundur ve 2. el cep telefonu aş sat... 12 sene önce ben okurken böyleydi... paraya sıkışan öğrenci ilk önce telefonunu satardı...

VTec_king
22-03-2011, 10:30
ben orta okulda arkadaşlarıma atom taşı satardım kız arkadaşlarına hediye yaptırırlardı :=)

Parsia
22-03-2011, 11:48
saat 1den sonra alkol satışına gir.tekelde 3.5 liraysa sen 4.5 liraya ver.heryer kapannca.sigara 6 liraysa 7.5 tan ver.facetede grup aç hatay sipariş diye ordan sipariş al.

bu iş gerçekten iyi. bilirsin belki hocam, bursalıymışsın sen de, görükle sipariş var. sigara içki erzak ne gerekiyorsa bi telefonla ya da msnden veya faceten siparişle getiriyorlar adamlar hemen. iyi de para var. atıyorum ürün 3 liraysa 4,5 liradan getiriyorlar ama ne olursa olsun farketmiyor istediğini getiriyolar. süper üşengeç insanlar için veya gece bişeyler almak isteyenler için çok ideal :D öyle bişey yapılabilse kesinlikle iyi kazanç getirir, ek gelirin dışına çıkar direkt gelir olur hatta. ama tek başına yapılacak şey değil ve biraz sermaye gerektirir.

BarBo
22-03-2011, 11:59
bu iş gerçekten iyi. bilirsin belki hocam, bursalıymışsın sen de, görükle sipariş var. sigara içki erzak ne gerekiyorsa bi telefonla ya da msnden veya faceten siparişle getiriyorlar adamlar hemen. iyi de para var. atıyorum ürün 3 liraysa 4,5 liradan getiriyorlar ama ne olursa olsun farketmiyor istediğini getiriyolar. süper üşengeç insanlar için veya gece bişeyler almak isteyenler için çok ideal :D öyle bişey yapılabilse kesinlikle iyi kazanç getirir, ek gelirin dışına çıkar direkt gelir olur hatta. ama tek başına yapılacak şey değil ve biraz sermaye gerektirir.

2 efes almıştım bir pakette camel black 12 lira dediler bide postla gelmişler çektim kartı gittiler.nakitede gerek yok adamlarda :D benmde ordan aklıma geldi.görükle ***** iyi bu işlerde :D

Parsia
22-03-2011, 12:11
2 efes almıştım bir pakette camel black 12 lira dediler bide postla gelmişler çektim kartı gittiler.nakitede gerek yok adamlarda :D benmde ordan aklıma geldi.görükle ***** iyi bu işlerde :D

hakkaten iyi :D telefon ediyosun adam plazmayla ps3 getiriyor, kuruyor gidiyor :D geceliği 35 lira mıydı neydi ikisinin. yerleşim binasında biri yapıyodu bunu sanırım. beyin bedava arkadaş :D sanmıyorumki yurtdışında birilerinin aklına gelsin böyle bişey :D türk insanı :D

Mutu
22-03-2011, 13:30
benm bir arkadasim ingilizce ceviri yapiyordu ankarada nete ilan versende gelen olur baya sayfa basi ceviriden ama cok zor is haberin olsn

İşin zorluğundan bölümünü okuduğumdan ötürü haberim var :) Daha önce 99 sayfalık kitap çevirmeyi denedim oradan bliyorum :) Bakalım şimdilik bitirme ödevi olanlardan 1-2 iş geldi, onlarla ilgileniyorum :hahaha:

özel ders kazançlıdır. epeydir evdekilerden para almadan geçiniyorum.
tercüme bürosu yerine kesinlikle özel ders vermeyi seçin

Özel dersi yazın düşünebilirim, çünkü il değiştirmekteyim hafta boyunca :) Şimdilik daha çok haftasonu çalışabileceğim işlere bakıyorum :)

TolgaEsentepe
22-03-2011, 18:55
telekom'da bu işten ciddi paralar kazananlar var senin nasıl haberin olmamış bilmiyorum:rolleyes:
Arkadaşım TTnet Adsl Abone merkezi ve kendisi her abone başına Ttnet'ten para alıyor ve bu iş için fazla zamanı olmadığından dışarı stand açıp veya meydanları dolaşıp abone toplayamıyor ondan dolayı elde ettiği kar'ın belli miktarını gönüllü abone toplayacak arkadaşlara veriyor ve onların vasıtası ile abone topluyor.
İş gayet basit tek yapmanız gereken Ttnet Adsl abonesi toplamak yani üye yapmak bunun için Form doldurtuyorsunuz ve form'da isim soyisim imza telefon numarası yeterli oluyor çünkü geri kalan biligileri arkadaş irtibat ile sonuçlandırıyor zaten;)
Bence öğrenciler için güzel bir iş:icon_tup:

anladım teşekkürler bilgi için.. 15evrak 200tl kafamı karıştırdı acaba başka bir şekilde mi diyerek. ben direk kendim bayi yapıyorum esnafı evrak getirsin bize diye :)