PDA

Orijinalini görmek için tıklayınız : Acil bir soru :) windows home basic

.::EmrE::.
21-03-2011, 23:43
Arkadaşlar Acer Ferrari one netbook aldım. Laptopta işletim sistemi malesef home basic gelmiş. Anytime upgrade'e googledan buldugum bir serial number yazdım ve kabul etti. Sormak istediğim,eğer su an Home Premiuma geçersem, Windowsun sahte oldugu anlasılabiliyor mu? Yani yazdıgım serial sadece update işlemi için mi yoksa Windowsun seri numarası o mu oluyor PC nin orjinal seri no mu?

depresif
22-03-2011, 11:33
netten bi serial bulup yazdıysan pc haliyle illegal yollardan lisans yükseltildiği için sahte oluo ama anlaşılacağını falan sanmam ki anlaşılsada sadece orjinal windows kullanın die uyarı çıkar eski xp lerde falan olduğu gibi. Uzun zmandırda w7 kullanıorm böyle bişide denk gelmedi bana ,sorun çıkmaz sonuç olarak :)

onursumer
22-03-2011, 11:49
anlaşılır update falan yaptığın zaman büyük ihtimalle o key yaygınlaşınca ilk guncellemede uyarı vermeye başlayacaktır

eskiden gelen ferrariler home premium olarak geliyordu ;)

bence en sağlıklısı hdd nin recoverisyn dvd ye yazıp ultimade kullanmak madem illegal şekilde kullanıcaksın yakalanma riski en az çekilde kullan bence ilacını yaparak

Parsia
22-03-2011, 12:16
update'le falan değil de hocam, bi yerden dvd bulun home premium'un, öyle yükleyin gitsin hiç bişey olmaz.

.::EmrE::.
22-03-2011, 20:51
Belki birinini işine yarar..

Anytime upgrade için kullandıgınız serial number- lisans numarası , sadece upgrade için.
PC Upgrade olduktan sonra eski seri numarası ile açılıyor. Fake serial ile upgrade ettim. Zaten ne hikmetse internet üzerinden genuine check yaparken algılamadı fake oldugunu.

Lisans hala OEM lisans. XXXX-XXX-OEM-XXXX şeklinde.
Windows : Etkinleştirildi diyor.

Update yaptım sorunsuz.

Schumi
23-03-2011, 22:49
Update yaparken Windows Etkinleştirme Teknolojileri adlı paketi yüklemeyip sağ tuş ile gizle yapsaydın hiç sorun olmazdı.