PDA

Orijinalini görmek için tıklayınız : 2011 cvic elegance sorunsalı..

R21TURBO 41
22-03-2011, 07:44
Hayırlısıyla sıfır civic elegance aldım , zahmetli olsada beyaz otm.vites bulabildik.. Şimdi sorun şu , Elegance olduğu halde beyaz civic lerde komple siyah torpido ve koyu renk koltuk döşemeleri olanda var , üst siyah alt krem çift renk torpido , koltuk döşemeleri krem olanda var..Üretim bandında hepsi elegance olarak üretilsede A-B-C-D spec farklılıkları nedeni ile sanırım bir standart yok.. Daha önce araştırıp detayını öğrenen arkadaş oldumu , yarın araç geldiğinde almalımıyım yoksa çift renk torpido ve krem döşemede ısrarcı olmalımıyım.. ?

modhib
22-03-2011, 08:58
ısrarcı olmalısınız nıhayetınde para verıyorsunuz :) herşey bence ıstedıgınız gıbı olmalı

Quantum
22-03-2011, 09:06
Hayırlısıyla sıfır civic elegance aldım , zahmetli olsada beyaz otm.vites bulabildik.. Şimdi sorun şu , Elegance olduğu halde beyaz civic lerde komple siyah torpido ve koyu renk koltuk döşemeleri olanda var , üst siyah alt krem çift renk torpido , koltuk döşemeleri krem olanda var..Üretim bandında hepsi elegance olarak üretilsede A-B-C-D spec farklılıkları nedeni ile sanırım bir standart yok.. Daha önce araştırıp detayını öğrenen arkadaş oldumu , yarın araç geldiğinde almalımıyım yoksa çift renk torpido ve krem döşemede ısrarcı olmalımıyım.. ?

Beyazlarda 100 arabanın 95 tanesi dediğiniz gibi koyu renkte çıkıyor. Bir kaç tanesi bahsettiğiniz şekilde. Zaten onlar da showroom a girmeden satılıyor. Ben daha görmedim bile o kadar diyeyim :)

Açık renk kumaşı korumanın zorluğunu biliyorsunuzdur herhalde. En küçük bir lekenin direkt gözünüze çarpacağını vs.. Koyu renk daha uygun. Ha diyorsanız ki ben aldığımda yine krem deri yaptırırm, konsolla bütünlüğü yakalarım, alın.

Israrcı tabiiki olabilirsiniz, o parayı siz kazanıyorsunuz. Ancak bunun için bir süre beklemenizi söyleyebilirler. Şekerpınardaki fabrika siparişe göre üretim yapmıyor. Sizin için bulmaya çalışacaklar, ya da bir sıra varsa o sıraya girmeniz gerekecek.

Sorularınız olursa yardımcı olmaya çalışırım.

Güle güle kullanın şimdiden.

R21TURBO 41
22-03-2011, 09:14
Dediğin çok doğru Nette 50 tane beyaz elegance içinde sadece 1 tane var siyah+krem torpidolu.. Beyaz otm elegance bulmak problem zaten , bulmak için baya uğraştılar saolsunlar ..Şimdi 100 tanede 1 tane olan modelini istemek vay efendim döşemesi niye böyle demek , yaptıkları indirimden sonra ayıptır diye düşünüyorum.. Şansımı tabi denerim ama durum anlaşıldı 100 arabanın 1 i istediğim şekilde , bakalım şansımıza :)

Ahmet.S
22-03-2011, 10:17
sırf farklı olsun diye açık renk alabiliyosanız alın ama füme gri nin kullanımı çok daha rahat

Quantum
22-03-2011, 10:52
Dediğin çok doğru Nette 50 tane beyaz elegance içinde sadece 1 tane var siyah+krem torpidolu.. Beyaz otm elegance bulmak problem zaten , bulmak için baya uğraştılar saolsunlar ..Şimdi 100 tanede 1 tane olan modelini istemek vay efendim döşemesi niye böyle demek , yaptıkları indirimden sonra ayıptır diye düşünüyorum.. Şansımı tabi denerim ama durum anlaşıldı 100 arabanın 1 i istediğim şekilde , bakalım şansımıza :)

Bence çok takılmayın buna. :)
İç döşemedeki ya da torpidonun açık renk olması sizin için ek bir ihtimam sebebi olacak.
Arabaya her zaman üstü başı temiz insanlar binemeyebiliyor.
Bunun yağmuru var çamuru var.
Koyu renk her zaman iyidir :)

"İçi ferah gösteriyor" düşünceleri bana biraz psikolojik geliyor. Ferahlık istiyorsanız en babası var sizde, o da sunroof.. Açarsınız keyfinize bakarsınız. ;)

R21TURBO 41
22-03-2011, 12:13
Fikirler için teşekkür ederim , 3 yaşında kıpır kıpır bir oğlum ve 6 aylık bir yeğenim olduğunu da düşünerek koyu döşemeler çok daha kullanışlı ve uzun ömürlü olacaktır :)

tolgakaynak
22-03-2011, 12:28
arkadalşar benim aracımın içi çift renk krem rengi. aracım 1 senelik daha 8bin kmde oldu.

gözüm alıştığı için sanırım koyu renkli civice bininde bi garip oluyor. ama sanıldığı kadar bakım istemiyor. bikaç sefer ufak lekeler oldu. koltuk temizleme ürünü ile hallettim. uğraşmazsan aracı yıkatırken söylüyorsun temizliyorlar hemen.

Dou
22-03-2011, 12:33
Sigara içilmezse açık renkte olsa çok leke sorunu olmuyor

Ben sırf içi koyu diye beyaz almamıştım, gittim füme aldım. Premium aldığım için açık renk olması önemliydi benim için belki sunroofu olsa koyu iç mekan bi nebze kurtarır.

R21TURBO 41
22-03-2011, 12:37
Araba henüz bayiye gelmedi , nasıl geleceğini bayide bilmiyor bakalım , şansımıza.. Koyu gelirse iyiki koyu oldu kir göstermez dicez , krem rengi olursa iyiki krem oldu açık renk güzel duruyor dicez.. :)

TEQUILA
22-03-2011, 12:38
Allah herkese böyle sorunlar versin :)

Sonuçta eğer vaktiniz de var ise tam olarak istediğiniz araç için ısrarcı olabilirsiniz.

Quantum
22-03-2011, 12:41
Allah bağışlasın :)

üstüne oturulmuş çikolata lekesi ve yapışmış sakız lekesi çıkaran ürünlerden bulundurmanızı öneririm :)

SONE-R
22-03-2011, 12:41
hayırlı olsun, güle güle kullan da bu benzin fiyatlarıyla neden dizel düşünmedin? hem de otomatik civic.. baya yakar 9-10 lt şehir içi.. lpg taktırırsın mecburen..

Quantum
22-03-2011, 12:43
hayırlı olsun, güle güle kullan da bu benzin fiyatlarıyla neden dizel düşünmedin? hem de otomatik civic.. baya yakar 9-10 lt şehir içi.. lpg taktırırsın mecburen..

sanki diesel fiyatı çok farklı :D

40bin tl verecek, üstüne bir de traktör sesi mi duyacak adam.. :p :D

13 yakıyorum ben mesela.. sesim çıkıyor mu benim :D

SONE-R
22-03-2011, 12:49
valla megane'nın kullanımı, konforu çok iyi.. hele chiplenince.. tek eksiği devir yok :(
onun dışında dizelden memnunum...

Quantum
22-03-2011, 13:23
valla megane'nın kullanımı, konforu çok iyi.. hele chiplenince.. tek eksiği devir yok :(
onun dışında dizelden memnunum...

Espri yapıyorum :)
Megan ın konforunu biliyorum şirket arabası vardı bizim baya kullandılar, satıp passat aldılar şimdi.

R21TURBO 41
22-03-2011, 13:48
Fiyat performans kıyaslaması yapıldığında en mantıklısı bu geldi , TR de herhangibir bayiden 2011 model otm elegance 42000tl ye alan yoktur diye düşünüyorum , geçen ay arkadaşım 44000 tl ye aynı arabayı aldı.. :) diesel otm i30 cw var çok memnunum..

SONE-R
22-03-2011, 13:49
Fiyat performans kıyaslaması yapıldığında en mantıklısı bu geldi , TR de herhangibir bayiden 2011 model otm elegance 42000tl ye alan yoktur :)

benzinli araba satışları artık zorlaştı, belki onun için ucuza vermişlerdir :D

Tnrylsl
22-03-2011, 15:58
İç döşeme rengine bu kadar takılmayın bende sizin gibi istiyodum fakat aldıktan sonra o kadarda önemli olmadığını anladım arabanızın elegance sunrooflu emin olun istediğiniz ferahlığı ve görselliği fazlasıyla veriyo ...

tolgakaynak
22-03-2011, 16:28
hayırlı olsun tekrardan... bayinin aracın nasıl geldiğini bilmemesi garip:S

kurpat
22-03-2011, 17:03
bence isabet olmuş koyu renk ...

6aydır uçuk mavi-açık krem döşemeli araba kullanıyorum, detaylı iç temizlik yaptırdım ..... sanırım 1 kez daha yaptırıcam .... 5 ay sonra tekrar :) seneyeye tekrar ... sorun sadece leke de değil yağmur ya da su dökülmesi ile bile kirleniyor ...

Shadow_Dancer
22-03-2011, 17:08
bence isabet olmuş koyu renk ...

6aydır uçuk mavi-açık krem döşemeli araba kullanıyorum, detaylı iç temizlik yaptırdım ..... sanırım 1 kez daha yaptırıcam .... 5 ay sonra tekrar :) seneyeye tekrar ... sorun sadece leke de değil yağmur ya da su dökülmesi ile bile kirleniyor ...

Aynen katılıyorum, yakın bir arkadaşımın arabasında var açık renk döşeme, o kadar iinalı bakmasına ragmen zamanla renk soluyor ve bence çok kötü bir görüntü oluyor.. O yüzden koyu renk daha kullanışlı olur diye düşünüyorum :)

MiaMi
22-03-2011, 17:10
Affınıza sığınaraktan bir soru soracağım bu benzin pahalılığında otomatik honda almak sizi bir süre sonra sıkacağını düşündünüzmü, canlı şahit oldum 2009 otomatik civic'i satıp 2010 dizel polo alan bir insan ayda 500 tl tasarruf yaptı, tabi günde 100 km yapıyordu.

R21TURBO 41
23-03-2011, 08:11
Affınıza sığınaraktan bir soru soracağım bu benzin pahalılığında otomatik honda almak sizi bir süre sonra sıkacağını düşündünüzmü, canlı şahit oldum 2009 otomatik civic'i satıp 2010 dizel polo alan bir insan ayda 500 tl tasarruf yaptı, tabi günde 100 km yapıyordu.

Dediklerin çok doğru , tamamen katılıyorum ama bu durum aracı ne kadar kullandığın ile alakalı..Bu araba ayda ortalama 400-500km civarı yapar , onun için diesel olmasının çok bir faydası yok bence.. Ailede diesel 1.6 otm İ30 CW var , uzun yol ve şehir içi trafik durumlarında o kullanılıyor genelde , ama emin ol oda ayda 800-900 km yi geçmez..

R21TURBO 41
23-03-2011, 08:16
hayırlı olsun tekrardan... bayinin aracın nasıl geldiğini bilmemesi garip:S

Araç henüz üretilmediğinden spec özellikleri gözükmüyor.. O nedenle bayi sipariş ettiği araç tanımını biliyor sadece örn.. beyaz , otm , civic elegance.. Aracın detay specleri şasi numarası oluştuktan sonra netleşiyor.. Farklı speclerde üretimleri var , şu an içi krem döşeme olan beyaz da üretiyorlar ama benim alışveriş yaptığım bayiye hangi arabanın geleceği belli değil..

tolgakaynak
23-03-2011, 08:30
Araç henüz üretilmediğinden spec özellikleri gözükmüyor.. O nedenle bayi sipariş ettiği araç tanımını biliyor sadece örn.. beyaz , otm , civic elegance.. Aracın detay specleri şasi numarası oluştuktan sonra netleşiyor.. Farklı speclerde üretimleri var , şu an içi krem döşeme olan beyaz da üretiyorlar ama benim alışveriş yaptığım bayiye hangi arabanın geleceği belli değil..

anladım ben hazırda olandan bahsediliyor sanmıştım. yanlış anlamışım :D

Quantum
23-03-2011, 09:01
Honda larda iç rengi siz belirleyemiyorsunuz

tolgakaynak
23-03-2011, 09:15
benim araç alımım çok komikti:)

günlük kıyafet hatta kötü görünümlü bi haldeydim plazaya girdim arabalara baktım:beuj: satıcı yanıma geldi ilgilenir gibi yaptı sonra uzaklaştı. alıcı gibi görmedi sanırım :icon13:
masasına gittim ödeme planı filan çıkarttırdım adam isteksiz bi şekilde yapyıor tabi bu arada başka müşteriler gelip gidiyor bi ilgi bi ilgi :D adam benle ilgilenmiyor( arabayı alıcam haberi yok )
sonra adam başından def eder gibi davrandı ailenizle konuşun gelin vss yaptı...:ofk:

bu sırada showrumda araç değişikliği oluyordu sanırım bi baktım füme rengi geliyor içeri ağır ağır göz göze gelince aşık oldum arabaya:slomo: o bakışo bakış patladı gitti :icon_wave

döndüm satıcıya dedim bu araç nekadar ? fiyatını söyledi

Alıyorum dedim adam sırıttı :D dedim şukadar veriyim işlemlere başlıyalım:D:D :heyoo:

ENGean
23-03-2011, 09:20
benim araç alımım çok komikti:)

günlük kıyafet hatta kötü görünümlü bi haldeydim plazaya girdim arabalara baktım:beuj: satıcı yanıma geldi ilgilenir gibi yaptı sonra uzaklaştı. alıcı gibi görmedi sanırım :icon13:
masasına gittim ödeme planı filan çıkarttırdım adam isteksiz bi şekilde yapyıor tabi bu arada başka müşteriler gelip gidiyor bi ilgi bi ilgi :D adam benle ilgilenmiyor( arabayı alıcam haberi yok )
sonra adam başından def eder gibi davrandı ailenizle konuşun gelin vss yaptı...:ofk:

bu sırada showrumda araç değişikliği oluyordu sanırım bi baktım füme rengi geliyor içeri ağır ağır göz göze gelince aşık oldum arabaya:slomo: o bakışo bakış patladı gitti :icon_wave

döndüm satıcıya dedim bu araç nekadar ? fiyatını söyledi

Alıyorum dedim adam sırıttı :D dedim şukadar veriyim işlemlere başlıyalım:D:D :heyoo:

2 type-r 4 s2000 3 tane de type-s alıcam deseydın :D daha da şok gecırtebılırdın :d