PDA

Orijinalini görmek için tıklayınız : Ankara'da trafik cezası lütfen yardım edin!

koray ozan
23-03-2011, 18:25
arkadaşlar evime trafik cezası geldi
cezanın kesildiği vakitte araba bendeydi ve üniversitenin otoparkında duruyordu
cezanın kesildiği gün ve saatte dersteydim ve benden başka kimse kullanmıyor benim üniv. yüzüncü yıl çukurambar tarafında cezenın kesildiği yer irfan baştuğ caddesinde (yani altınpark civarı) 8-9 km uzaktaki yerde ceza yemişim. nedenide yaya kaldırımına park etmekten dolayı vede asla kaldırıma çıkmam jantı çizerim diye.
ayrıca fotoğrafları mevcut diyorlar fakat ankara trafik denetim şube müdürlüğüne gittim vede fotoğrafların olmadığını söyledi 1 hafta sonra gelirmiş.
şimdi bunların yaptığı y.vşaklık değilmi bu 1 değil 2 değil 3 defa ceza geldi 2 yılda olmadığım yerde olmadığım zamanda. ayrıca Isparta'dayken Ankara'da 2 defa ceza yedim daha ne diyeyim iflahım kurudu ceza ödemekten :rolleyes:

ef186
23-03-2011, 18:29
arkadaşlar evime trafik cezası geldi
cezanın kesildiği vakitte araba bendeydi ve üniversitenin otoparkında duruyordu
cezanın kesildiği gün ve saatte dersteydim ve benden başka kimse kullanmıyor benim üniv. yüzüncü yıl çukurambar tarafında cezenın kesildiği yer irfan baştuğ caddesinde (yani altınpark civarı) 8-9 km uzaktaki yerde ceza yemişim. nedenide yaya kaldırımına park etmekten dolayı vede asla kaldırıma çıkmam jantı çizerim diye.
ayrıca fotoğrafları mevcut diyorlar fakat ankara trafik denetim şube müdürlüğüne gittim vede fotoğrafların olmadığını söyledi 1 hafta sonra gelirmiş.
şimdi bunların yaptığı y.vşaklık değilmi bu 1 değil 2 değil 3 defa ceza geldi 2 yılda olmadığım yerde olmadığım zamanda. ayrıca Isparta'dayken Ankara'da 2 defa ceza yedim daha ne diyeyim iflahım kurudu ceza ödemekten :rolleyes:

1 cezalari kesen ekibin yada memurun ismine bak hepsi ayni isimdenmi kesilmis ?
2 fotograflari gormek iste
3 insallah senin plaka ile gezen 2. bir arac yoktur ;)

imhotep
23-03-2011, 18:33
ef186 ya ek olarak ceza kesilcek aracin plakasinida yanlis okumus olabilirler cezanin ait oldugu trafik subeye gitmeni oneririm gecmis olsun

ArMy
23-03-2011, 18:37
Bence 3 kere yanlış okuma olmaz..Hiçbir memur da özellikle aynı plakaya i.neliğine ceza kesmez anlaşılacağını düşünür mevzunun..Bana senin plakanla gezen başka bi araç varmış gibi geldi..

ceskin
23-03-2011, 18:52
banada aynı yanlış park dan ceza geldı yenı 66 tl.fahri yazmız cezayı.fahrı nın kestıgı cezadan foto ıstenebılıyormu

koray ozan
23-03-2011, 18:52
önceki iki ceza aynı kişi yazmış
fotoğrafları incelemek için trafik şubeye gitmiş bugün abim. mahkeme kararı olmadan gösteremeyeceklerini söylemişler. resimlerin gösterilmesi için dava açılması gerektiğini ve mahkeme ücretlerinin benim tarafımdan ödenmesi gerektiğini söylemişler.
yine gitcez plaka benzerliğinden veya başka birşeyden dingilin tekinin cezasını ödeyecem

banada aynı yanlış park dan ceza geldı yenı 66 tl.fahri yazmız cezayı.fahrı nın kestıgı cezadan foto ıstenebılıyormu

fahri değil trafik yazmış adrese teslim

Emre D.
23-03-2011, 19:05
bu işte bir sıkıntı var inşallah bir araba daha çıkmaz.

Ozan Özer
23-03-2011, 19:11
olaya bak ya;resimleri görmek istiyorsun ki en doğal hakkın!Dava aç ,hem de parasını öde sonra gösteririz diyorlar!Sonra bu ülkede gel de katil olma!! Ki katiller bile bu kadar işkenceye maruz kalmıyor ne yazık ki..Olan hep namusluya oluyor.
Çok geçmiş olsun!

onurars
23-03-2011, 19:17
Resim gösterme konusunda mahkeme kararı olduğuna eminmisiniz?Yeditepe Üni.alt kapıdan çekmişlerdi arabamı otoparka gittigimde ekipte ordaydı polis direk makinadan gösterdi arabanın iett durağı sınırı içinde olduğunu gösteren fotoğrafı.
Bence sizin olayınızda resim yok ortalıkta sizi mahkemeyle bilmemneyle uğraşıp birde üstüne masraf yapıcağıma 66 lira öder kurtulurum diye düşündürmeye çalışıyorlar.

ArMy
23-03-2011, 19:18
Madem göstermiyecekler neden çekiyorlar..Ne dandik bi düzen ya..

JANJ@N
23-03-2011, 19:21
foto incelense olay çözülür sanki, aynı marka renk te olsa, illa ki senin aracın olup olmadığı anlaşılır, ama foto için mahkemeye başvurma olayı hakkaten ilginçmiş

iynn-RS
23-03-2011, 19:36
geçmiş olsun da kaldırıma park etmeme sebebınde baya garıp:)

koray ozan
23-03-2011, 19:50
peder aradı akşam trafik denetim şube müdürlüğünü angutun teki çıktı dava açın falan dedi babamda bastı küfürü adamda dedi sesiniz kayıt oluyor babamda al o kaydı bi yerine sok dedi gülmekten yerlere yattık akşam akşam

neyse heşey için teşekkür ederim:)

geçmiş olsun da kaldırıma park etmeme sebebınde baya garıp:)

çok dikkatliyimdir o konuda :D

EvoX
23-03-2011, 20:02
Enişteme oldu aynısı.Ankarada ceza kesilmiş.Samsun'dayız :). Bizim plakayla geziyormuş biri.

onursumer
23-03-2011, 20:31
resimleri gosteriyorlar diye biliyorum bende

sen direk nobetci sulh cezaya itiraz et zaten resim varsa ortaya çıkar ;)

Octane
23-03-2011, 20:45
Abin yani olcay benim tanıdığımdır. Sanayideki arkadaşlarıma sordum, resimleri mutlaka istesinler dedi. Eğer ki sorun change bir araç ise, siz zaten 0km mi 0a yakın mı öyle bir şey almıştınız, git savcılığa dilekçe ver. Böyle böyle diye. Eğer ki sorun size takmış bir polis memuru ise, sıkıntı, ne olur bilemiyorum...

koray ozan
23-03-2011, 21:09
aaa eray abi abim selam söyledi diyodu zaten octane nickli kişi eray mı diye :)
neyse yarın hallederiz :) bide tel numarını pm atar mısın?