PDA

Orijinalini görmek için tıklayınız : Toyota Avensis 2005 model 2.0.Bu araca lpg takıılırmı? (çok acil)

vtec powe®
24-03-2011, 09:13
İşyerinden bir arkadaş aracı satın alma kararı vermek üzere, fakat bu araçlara lpg takılmadığına dair genel bir kanı var.Özellikle 2001 den itibaren olan modellerde lpg uyumsuzluğu sözkonusuymuş?

Konu hakkında bilgisi olan, avensisi olupta lpg taktıran varmı aramızda??

mmustu
24-03-2011, 09:15
hiç duymadım ama neden takılamasın ?

vtec powe®
24-03-2011, 09:17
hiç duymadım ama neden takılamasın ?
Bu motorlar doğrudan injeksiyonluymuş, uyum sağlamıyormuş falan filan bir ton bilgi var nette.

Emir_b16a
24-03-2011, 09:20
ilanda takılmış hatta lpg alırken fotosuda war

Toyota Avensis 2.0 Comfort 2004 Model 30.000 TL Sahibinden satılık ikinci el (http://www.sahibinden.com/ilan/vasita-otomobil-toyota-avensis-2-0-triptonik-vites-gps-dvd-tv-usb-bluetoth-baslik-tv-43373896/detay)

merruse
24-03-2011, 09:23
Bunlar direk enjeksiyonlu motor. Önceden takılamıyordu ancak artık FSi lara falan takılabildiğine göre buna da takılıyordur. Araştırmak lazım.

vtec powe®
24-03-2011, 09:30
ilanda takılmış hatta lpg alırken fotosuda war

Toyota Avensis 2.0 Comfort 2004 Model 30.000 TL Sahibinden satılık ikinci el (http://www.sahibinden.com/ilan/vasita-otomobil-toyota-avensis-2-0-triptonik-vites-gps-dvd-tv-usb-bluetoth-baslik-tv-43373896/detay)Bu modellerde lpg sorunu yaşandığını duymuş arkadaş bir yerlerden, araba işlerine sen aşinasın bir araştır diye rica etti bana, bizde açtık konuyu. :)

Toyota forumlarından araştırdım, kimisi aman bulaşma başına dert alırsın diye yazmış, biride ben taktırdım sorunsuz biniyorum diye yazmış ama aracı 99 model...

vtec powe®
24-03-2011, 09:37
Bunlar direk enjeksiyonlu motor. Önceden takılamıyordu ancak artık FSi lara falan takılabildiğine göre buna da takılıyordur. Araştırmak lazım.
Evet işte direk injeksiyonluysa takılamıyor diye bir durum var ortada.Son gelişmeler, lpg kitlerindeki son iyileştirmeler ne durumda acaba, lpg taktıran birinin görüşleri, yorumları lazım bize.

Yoksa montaj için gidersin bir yere, abi takarız rahat ol der, problem çıkar sonra uğraş dur.

R21TURBO 41
24-03-2011, 09:58
D4D motor kodlu 2.0 150hp lik versiyonlarına lpg takılamıyor idi , son 1-1,5 yılda bir gelişme oldumu takip etmedim. 2.0 115 lik motorlarda hiçbir sıkıntı yok , kiminin sorunsuz kullanması kiminin aman uzak dur demesinin sebebi bu..

vtec powe®
24-03-2011, 10:22
Avrupa yakasında bir çok lpg montajı yapan yeri aradım.

Ustaların beyanı; 4D motor tipi olanlara takılamadığı(enejktörler motor içinde olduğu için), VVT-I motorlara ise takıldığı yönünde.
Almak istediğimiz araç 4D motordu, çokta güzel harika bir araçtı kısmet değilmiş.

Kendi açtığım konuya noktayıda ben koyayım. :)
Yorum yazan, yardımcı olmaya çalışan herkese teşekkürler.

levent
24-03-2011, 13:43
D4D motor kodlu 2.0 150hp lik versiyonlarına lpg takılamıyor idi , son 1-1,5 yılda bir gelişme oldumu takip etmedim. 2.0 115 lik motorlarda hiçbir sıkıntı yok , kiminin sorunsuz kullanması kiminin aman uzak dur demesinin sebebi bu..

Avrupa yakasında bir çok lpg montajı yapan yeri aradım.

Ustaların beyanı; 4D motor tipi olanlara takılamadığı(enejktörler motor içinde olduğu için), VVT-I motorlara ise takıldığı yönünde.
Almak istediğimiz araç 4D motordu, çokta güzel harika bir araçtı kısmet değilmiş.

Kendi açtığım konuya noktayıda ben koyayım. :)
Yorum yazan, yardımcı olmaya çalışan herkese teşekkürler.

Ne D4D nede 4D dir , önce yanlışları düzeltelim. D4 diye geçer, DirectFour hesabı.

LPG kit takılır ama her kit takılmaz, direk enjeksiyonlu modeller için üretilmiş kitler tercih edilmeli.Aksi taktirde verimli olmaz, taktırıp söktüren çok kişi var. Kısacası uyumlu değil hiçbirisi, yani verimli değil.

vtec powe®
24-03-2011, 14:38
Ne D4D nede 4D dir , önce yanlışları düzeltelim. D4 diye geçer, DirectFour hesabı.

LPG kit takılır ama her kit takılmaz, direk enjeksiyonlu modeller için üretilmiş kitler tercih edilmeli.Aksi taktirde verimli olmaz, taktırıp söktüren çok kişi var. Kısacası uyumlu değil hiçbirisi, yani verimli değil.Sehven 4d yazmışım ;) düzeltme için teşekkürler. Kaldı ki vtec çiyiz bize ters D4 filan :)

LPG Konusunda kendini ispatlamış, belli bir isim yapmış bayileri aradım. Çoğu ustanın dediğine göre; bu araçların injektörleri motor bloğunun içindeymiş, soğutmayla ilgili problemlerden ötürü enjektörler kısa zamanda arızalanıyormuş. Bu araç için şu an uygun hiç bir kit YOKMUŞ maalesef.

PİRİNS markasının bu tarz araçlar için ürettiği bir kit, halen Hollanda'da test aşamasındaymış.Maslak PİRİNS bayisinin beyanıda bu yönde.

R21TURBO 41
24-03-2011, 23:42

LPG kit takılır ama her kit takılmaz, direk enjeksiyonlu modeller için üretilmiş kitler tercih edilmeli.Aksi taktirde verimli olmaz, taktırıp söktüren çok kişi var. Kısacası uyumlu değil hiçbirisi, yani verimli değil.

Motor kapağının üzerinde kocaman D4-D yazar sen değil diyorsan değildir..

leader_T
24-03-2011, 23:50
bence mondeo alsın ;)

levent
25-03-2011, 00:12
Motor kapağının üzerinde kocaman D4-D yazar sen değil diyorsan değildir..

D4 yazar. ;) Ben değil diyorsam değildir, D-4D Toyota'nın dizel motor kodudur.

http://img525.imageshack.us/img525/2894/fotoraf0309.jpg

oğuzk
25-03-2011, 00:28
Bütün markalar mı olmuyormuş peki ?

levent
25-03-2011, 14:34
Bütün markalar mı olmuyormuş peki ?

Oğuz taktıranlar var ama verim alabilen yok yani ekonomi amaçla taktırıyosun ama ekonomi yapmıyor tüketim yükseliyor :rolleyes:

VTİ1035
25-03-2011, 14:40
Oğuz taktıranlar var ama verim alabilen yok yani ekonomi amaçla taktırıyosun ama ekonomi yapmıyor tüketim yükseliyor :rolleyes:

katılıyorum.taktırmak sorun değil takılır ama önemli olan takıldıktan sonraki verimi :icon_tup:

levent
25-03-2011, 15:33
katılıyorum.taktırmak sorun değil takılır ama önemli olan takıldıktan sonraki verimi :icon_tup:

Bildiğim 4-5 farklı 2.0 D4 Avensis sahibi takıp verim alamadığı için söktürdü geri :)