PDA

Orijinalini görmek için tıklayınız : b18a motoru vti çevirme hakkında bilgi

okanturan
24-03-2011, 09:18
Arkadaşlar parçalarımı toplamaya başladım bu konu hakkında sitede çok bilgili arkadaşlar var normalde b18c1 kapak alacaktım fakat sıkıntılı olduğunu sağolsun mustafa uyardı. B16 kapak koyacaz
sizlerinde tecrübeleri ve fikirlerini örenmek isterim daha sağlıklı bi motor için arp kol saplaması işimize yararmı devir dönmek için

şu an için aldığım parça listedi şu şekilde

obd0 -obd1 harness
p28 ecu
s300 hondata
aem fuel rail & fuel pressure regulator
aem wideband
msd coil kit
arp saplama
acl anayatak kol yatak
costum 60mm krom düzboru
airmass son susturucu
skunk2 pro manifold
hks kutup düzenleyici

teın super street coılover
bride coga red koltuk
takata kemer
spoon carbon ayna

oil pump pick up gasket oem
ıtr timing belt spring oem
ıtr oil pump oem
valve gasket &seals oem
valve stem seals oem
selenoid gasket oem
ıtr water pump set oem
ıtr timing belt tensioner oem
egzos conta oem
timing belt stopper oem

şimdilik liste bu şekilde

piston olarak önerilerinizi bekliyorum
emme için skunk2 pro + gaz kelebeği olacak

MeRtCaN
24-03-2011, 09:20
Proje çok guzl
Dusunursen Elimde b16 Vtec kapak mevcut.

sulhi
24-03-2011, 09:26
kapak nedne sıkıntıLı peki? s

okanturan
24-03-2011, 09:26
Proje çok guzl
Dusunursen Elimde b16 Vtec kapak mevcut.

mertcan kapak durumu nedir boş dolu daha önce taşlanma olmuşmu önemlisi fiyat nedir

MeRtCaN
24-03-2011, 09:29
Mercan degıl Mertcan :)

P.m yolladım kanka.

okanturan
24-03-2011, 09:31

ayarlarda skıntı çıkıyormuş rolanti 5 binde çalışıyormuş sonra düşüyormuş vs.

by_hayali
24-03-2011, 09:37
Okan B18'i vtec yapmak hakkında birçok konu mevcut sitede araştırırsan bulabilirsin.
kapak olarak B16 en mantıklı tercih güzel bi egzantrik + yay,şapka ile desteklersen çok daha iyi olur bunlara ek olarak yüksek sıkıştırmalı pistonda olursa ortalama 200+ hp ler zor değil ama asıl problem şanzıman oluyor fazla uzun olduğu için kısa takmadan yapılanların karşılığı tam olarak alınamıyo maalesef :)

okanturan
24-03-2011, 09:40
Okan B18'i vtec yapmak hakkında birçok konu mevcut sitede araştırırsan bulabilirsin.
kapak olarak B16 en mantıklı tercih güzel bi egzantrik + yay,şapka ile desteklersen çok daha iyi olur bunlara ek olarak yüksek sıkıştırmalı pistonda olursa ortalama 200+ hp ler zor değil ama asıl problem şanzuman oluyor fazla uzun olduğu için kısa takmadan yapılanların karşılığı tam olarak alınamıyo maalesef :)

konuları araştırıyorum eskileri okuyorum onlarıda kısa takacam + b16 hafif voland+stage2 baskı balata

chare
24-03-2011, 20:01

kapak sıkıntılı değil abi. sıkıntı olan emme manifoldu. bununla ilgili bi dünya konu açıldı defalarca. ve biz uyguladık. bu kapakla uğraşana kadar b16 kapak çok daha mantıklı. uğraşıcam derse okan o ayrı konu yapılmaz diye bişey yok.
konular ;

http://www.techturkey.com/forum/genel/77331-b16a2-b18c-emme-manifoldu.html

http://www.techturkey.com/forum/atmosferik-besleme/74380-integra-b18c-ust-kapak.html

okanturan
24-03-2011, 23:27
kapak sıkıntılı değil abi. sıkıntı olan emme manifoldu. bununla ilgili bi dünya konu açıldı defalarca. ve biz uyguladık. bu kapakla uğraşana kadar b16 kapak çok daha mantıklı. uğraşıcam derse okan o ayrı konu yapılmaz diye bişey yok.
konular ;

http://www.techturkey.com/forum/genel/77331-b16a2-b18c-emme-manifoldu.html

http://www.techturkey.com/forum/atmosferik-besleme/74380-integra-b18c-ust-kapak.html

emmeyi aldım bugun skunk2 pro b16 koyacam skıntıya gerek yok kanka sonra üzerine dediğin gibi egzantirikleri koyarız..

okanturan
24-03-2011, 23:28
sağlıklı bir şekilde devir dönebilmemiz için önerileriniz nedir.

okanturan
27-03-2011, 11:26
varmı önerisi olan setup hakkında

abdullah songür
27-03-2011, 18:34
slm okan piston olarak ben b16b kullandım JE marka
bencede en mattıklı secim b16a2 üst kapak
krank ölcüsü hakkında bir bilgin varmı taşlanmış ise devir dönemezsin 0 ölcü olması gerekiyor kardeşim . ince conta kullansan iyi olur +arp kesin kullanman gerekiyor

dragon07
27-03-2011, 18:40
main girdle al derim bende GOLDEN eagle :)

__FrK__
27-03-2011, 18:45
bu sürekli konuşulan bir konu ve ben haep aynı şeyi savunuyorum neden turbo düşünmüyorsunuz

JDM VTİ
27-03-2011, 20:40
bu sürekli konuşulan bir konu ve ben haep aynı şeyi savunuyorum neden turbo düşünmüyorsunuz

Oglum paramiz cok sanane=) takmissin turboya. Atmo nun keyfi baska sen bilmezsin

__FrK__
28-03-2011, 12:26
Oglum paramiz cok sanane=) takmissin turboya. Atmo nun keyfi baska sen bilmezsin

ben turbo arabayla mı doğdum kaaamil :cool:

Erol
28-03-2011, 12:34

bende var sıfır aklınızda bulunsun..:) hilminin satılıklarında

fsunnetci
28-03-2011, 12:51

Evet dediğin gibi bu konu sürekli konuşulan bir durum ama Turbo yapmaktan çekiniyorlar masraflı diye ama Okan'ın Integra Ls/Vtec için yapcağı modifiye listesine bakılırsa bu parçalara harcanan para ile en 300-350HP güç elde edilir :rolleyes:
Karar tamamen kullanıcıya kalıyor ama Fiyat performans açısından bakılır ise Turbo uygulaması kesinlikle daha mantıklı:rolleyes:

JDM VTİ
28-03-2011, 13:37
sen kağnıyla gazlıyordun oğlum 406tınla uahuah :D :D :D

timucintt
28-03-2011, 14:13
hmm güzel konu ne yazamki şimdi uzun uzun :D

__FrK__
28-03-2011, 14:18
sen kağnıyla gazlıyordun oğlum 406tınla uahuah :D :D :D

hahaha :D:D
reklama gerenk yok olm 406 3ün1idi ;)

edit: tayfunun vtı la yuruyordu uyandırıyım :)

okanturan
28-03-2011, 23:20

turbo olayını sevmiyorum çok nazlı iş genelde hergün araca biniyorum n/a bana daha mantıklı geliyor.

okanturan
28-03-2011, 23:22

büyük ihtimal alacam onu stage 3 egzantirik alacam lazım olacak devir dönmek için baya formlarda araştırdım biraz yararlı bişeymiş

KCANN_220
28-03-2011, 23:35
stage 3 egzo falan olmaz bnce maın grıdle olurda krank keplerının ordan traslama falan yapıorsun zahmetlı ıs bnce..stage 1 yada stage 2 skunk2 tuner arp kol saplamarıyla 8300 max. donsen yeterınce tatmın edıcektır senı..pıston alırken suna dıkkat et ome b16 pıstonu taktıgında bıle sıkıstırma 11.9 cr falan oluor.(stroke boyundan dolayı) bu nedenle cp10.5 cr yada markasını senın secıcegın 10 kusur crlı bısıler alkı kapak olayında sıkıntı olmasın..kesınlıkle ınce conta takmanı tawsıe etmıorum kısısel fıkrım gereksız magcera..zaten pıston alıcaksın 0.2 cr fazla al ınce conta koyma..;)

JDM VTİ
28-03-2011, 23:42
stage1 gereksiz olur bence o setupta.

stage2 en mantıklısı, tek katılmadığım nokta burası oldu.

ince conta olayını düşünüyordum bende sen koyma diyosan tecrübe etmişindir :)

chare
29-03-2011, 15:21
stage1 gereksiz olur bence o setupta.

stage2 en mantıklısı, tek katılmadığım nokta burası oldu.

ince conta olayını düşünüyordum bende sen koyma diyosan tecrübe etmişindir :)

benim param çok, sıkıntılı işler tam bana göre, ben bu işlerin adamıyım dersen ince conta kullanabilirsin :D:D:D

dragon07
29-03-2011, 15:37
kardesim main girdle alsen deli gibi devir dön stage2 egz devir bandını hangi devirde ne verdigini biliyoruz( 8700) markaya göre degişir tabi...

main girdle al sen stage 2 egz...taşlama olmuyor(golden eagleda)

kemalcanın alet soft tune idi...eger satmasaydık matkapı bu dediklerimi enkaz tege yapıcaktık :)

by_hayali
29-03-2011, 15:38
maın grıdle set tak diyen arkadaşlar araştırdılarmı acaba cuk diye oturuyomu bu parça b18 bloğa ? kolay bi iş değil al tak bir parça değil yani ;)

Erol
29-03-2011, 16:44
düşünürsen elimde b18/b20 crower maxi light kol da var..

dragon07
29-03-2011, 16:59
maın grıdle set tak diyen arkadaşlar araştırdılarmı acaba cuk diye oturuyomu bu parça b18 bloğa ? kolay bi iş değil al tak bir parça değil yani ;)

kards oem main gridle olmuyor...

golden eagle oluyor...
alma main gridle kardesim takanlarda boşuna takıyorlar.çok zor bi iş istanbulda kimse takamaz.tak stage3 egz dön 10bindd motoru patlat.
bu çok bilenlere deneyimlerini anlatırsın :)

by_hayali
29-03-2011, 17:03
kards oem main gridle olmuyor...

golden eagle oluyor...
alma main gridle kardesim takanlarda boşuna takıyorlar.çok zor bi iş istanbulda kimse takamaz.tak stage3 egz dön 10bindd motoru patlat.
bu çok bilenlere deneyimlerini anlatırsın :)

kardeşim sorması ayıp taktınmı bu parçayı integraya ?

dragon07
29-03-2011, 17:05
sen taktınmı kardesim ? varmı senin tegde?

yani sen takamadın diye kimse takmasınmı :) cem ustanın teginde yokmu main gridle onada böyle giderlendinmi?

niye taktın diye . cahilce tutulmayın olaylara...adam taksın stage2 egz taksın dönsün niye bu kadar dert sahibi oldun?

parça hakkında bilgi sahibi olmak için onu takmaya gerek yok.ama senden fazla motor toplamıs indirmiş bindirmişigim vardır :)

by_hayali
29-03-2011, 18:11
sen taktınmı kardesim ? varmı senin tegde?

yani sen takamadın diye kimse takmasınmı :) cem ustanın teginde yokmu main gridle onada böyle giderlendinmi?

niye taktın diye . cahilce tutulmayın olaylara...adam taksın stage2 egz taksın dönsün niye bu kadar dert sahibi oldun?

parça hakkında bilgi sahibi olmak için onu takmaya gerek yok.ama senden fazla motor toplamıs indirmiş bindirmişigim vardır :)

niye celallendin hayırdır??

bi soru sordum sana taktınmı daha önce evet veya hayır dersin olur biter, hem sen benim ne kadar motor topladığımı nerden biliyosun??

bu arada kimseye giderlendiğim yok hele hele bu tür konularda hiç olmaz burda bişeyleri paylaşmaya çalışıyoruz taktıysan söyle şunu şöyle yaptım taktım de oldu de tabi diyebilrsen kulaktan dolma bilgilerle gelme bana !
biz denedik olmadı ama DENEDİK ;) oem b18c

dragon07
29-03-2011, 19:51
kardes cellenene sensin main girdle tak dedim diye olay çıkardın...

niye olmaz diyosun madem bu kadar her şeyi biliyosun.desene oem main girdle olmuyor arkadaslar denedik diyebilirdin.

konuya dönersek niye takmıyor kardesim madem bu kadar biliyosun her şeyi söyle bende kulaktan dolma bilgilerle ugrasmayım...arkadasta ögrensin ;)

biz kim siz kim? kendi aracınamı denedin?niye gelip bana danısmadınız ben sana oem b18c nin olmadıgını söylerdim.golden eagle al derdim.

by_hayali
29-03-2011, 20:36
kardes cellenene sensin main girdle tak dedim diye olay çıkardın...

niye olmaz diyosun madem bu kadar her şeyi biliyosun.desene oem main girdle olmuyor arkadaslar denedik diyebilirdin.

konuya dönersek niye takmıyor kardesim madem bu kadar biliyosun her şeyi söyle bende kulaktan dolma bilgilerle ugrasmayım...arkadasta ögrensin ;)

biz kim siz kim? kendi aracınamı denedin?niye gelip bana danısmadınız ben sana oem b18c nin olmadıgını söylerdim.golden eagle al derdim.

olay çıkaran yok kardeşim niye olay çıkarayım?

2 sene önce olsadın keşke denemeden önce sana sorsaydım da sen de bana söyleseydin :)

anlaşılan ben yine soruma cevap alamadım taktınızmı takmadınız mı main girdle?
bide ben nerede olmaz demişim birçok işlem gerekiyo cuk diye olmuyor sonuçta basit bi iş değil dedim ;)
neyse bir daha takıldığım yer olursa sana sorarım denemeden önce sende denediğin okuduğun sağdan soldan duyduklarınla beni aydınlatırsın...

falza uzatmaya da gerek yok iyi niyetinle bişey yazmışsın bende nacizane bildiğimi-denediğimi (doğru-yanlış) yazdım ters bişey söyleyip seni kırdıysam kusura bakma ama bilmediğin tanımadığın kişiler hakkında da yorum yaparken biraz daha düşün ;)

(başka bişey demek istersen Kemalcan'da telefonum var oradan ulaşabilirsin)

okanturan
29-03-2011, 22:02
Yaa tartışmayın boş seyler için bosu bosuna birbirinizi kırıyorsunuz

okanturan
02-04-2011, 21:40
Sanzimanda nasil bi islem yapabiliriz acaba kisa disinda telli olarak hangi aracinkini takabiliriz veya hidrolik yapmak icin nasil bi yol izlememiz gerekir

MiaMi
02-04-2011, 21:50
Evet dediğin gibi bu konu sürekli konuşulan bir durum ama Turbo yapmaktan çekiniyorlar masraflı diye ama Okan'ın Integra Ls/Vtec için yapcağı modifiye listesine bakılırsa bu parçalara harcanan para ile en 300-350HP güç elde edilir :rolleyes:
Karar tamamen kullanıcıya kalıyor ama Fiyat performans açısından bakılır ise Turbo uygulaması kesinlikle daha mantıklı:rolleyes:

Şuan şu dakika arabaya taktıklarım harcadıklarım hariç 2 mt. yanımda odada duran 4000 tl lik malzeme var bitmiyor bitmiyor

okanturan
02-04-2011, 21:59
Şuan şu dakika arabaya taktıklarım harcadıklarım hariç 2 mt. yanımda odada duran 4000 tl lik malzeme var bitmiyor bitmiyor

Tayfun abii 2800 $ parcalar 1000 tl egzoz sistemii daha kapak ve piston yok piyasada sadece motor 11 bin tl bulacak gibi duruyor

fsunnetci
02-04-2011, 23:07
Tayfun abii 2800 $ parcalar 1000 tl egzoz sistemii daha kapak ve piston yok piyasada sadece motor 11 bin tl bulacak gibi duruyor

Okan gel sana hazır bu işlemlerin hazır yapılmışını vereyim ne uğraşıyorsun;)
sen 11bin değil 21binTL bile harcarsın ben sana söyliimm Piyasada yapılan Ls/Vtec'ler en az 10bin TL yemiştir ama hangisi 200HP'nin üstüne çıkabilmiştir:rolleyes: O yüzden hedefin 220hp ve üstü ise ve sadece yürürü değil görselliği ilede tek olmak istiyorsan bence en az 20000TL harcarsın o arabaya:rolleyes:

okanturan
02-04-2011, 23:53
Okan gel sana hazır bu işlemlerin hazır yapılmışını vereyim ne uğraşıyorsun;)
sen 11bin değil 21binTL bile harcarsın ben sana söyliimm Piyasada yapılan Ls/Vtec'ler en az 10bin TL yemiştir ama hangisi 200HP'nin üstüne çıkabilmiştir:rolleyes: O yüzden hedefin 220hp ve üstü ise ve sadece yürürü değil görselliği ilede tek olmak istiyorsan bence en az 20000TL harcarsın o arabaya:rolleyes:

vallah fatih abi çıktık bi yola elimden geldiğince en iyisini almaya çalışıyorum motora önem veriyorum kasa bitince svaplık araba alıp motoru geçirecem ona ama bu benim kasa baya bi gider sağlam 220 üstünü planlıyorum hacim de büyütebilirim şuuu incik boncuk bitsine oraya gelince artık grank falandaa alacam sonumuz hayır olsu:):):):):):)

fsunnetci
03-04-2011, 00:56
vallah fatih abi çıktık bi yola elimden geldiğince en iyisini almaya çalışıyorum motora önem veriyorum kasa bitince svaplık araba alıp motoru geçirecem ona ama bu benim kasa baya bi gider sağlam 220 üstünü planlıyorum hacim de büyütebilirim şuuu incik boncuk bitsine oraya gelince artık grank falandaa alacam sonumuz hayır olsu:):):):):):)

Turbovtec Eroldaki Maxilight kolları al bence çok faydasını görürsün:rolleyes:
Vtec şanzıman yapcan sanırım ama bence s80 düşün madem ki güzel bir proje için uğraşıyorsun 4*4'lük birşey olsun bari ;)
Main girdle setini kesin al çünkü 8500dd fazla dönemezsin 8500 üstü dönmediğin sürece Ls/Vtec ile zaten 220hp üstü biraz zor olur:confused:
egzantrik olarakta Skunk 2 Stage 2 pro serisi al mademki 9000dd dönceksin bunlar işini görür:icon_tup:

okanturan
05-04-2011, 23:13
Vtec şanzıman yapcan sanırım ama bence s80 düşün madem ki güzel bir proje için uğraşıyorsun 4*4'lük birşey olsun bari ;)
Main girdle setini kesin al çünkü 8500dd fazla dönemezsin 8500 üstü dönmediğin sürece Ls/Vtec ile zaten 220hp üstü biraz zor olur:confused:
egzantrik olarakta Skunk 2 Stage 2 pro serisi al mademki 9000dd dönceksin bunlar işini görür:icon_tup:

senin şanzıman hidrolik şu an demi vti şanzımnı var üstünde telli olarak hangi şanzıman var:confused::confused:

JDM VTİ
05-04-2011, 23:15
kıbrıs fuatta direk telli kısa şanzuman var okan 1400tl yazmıstı bi iletişime geç

cery
06-04-2011, 10:29
ya geçen bi forumda gördüm (fatih abinindi sanırım) b18a2 yi vtec e çevirmek için golden eagle vtec conversion kit vardı olmazsa olmaz deniyordu. o kitin kullanım amacı nedir? gördüğüm kadarıyla bloktan kapağa bi yağ kanalı gibi duruyor ama işlevini tam çözemedim. ayrıca kitte kapak contası da var.

o kitin kulanım amacını açıklayabilir misiniz? ben de böyle bi işe girişmek istiyorum da :D

fsunnetci
06-04-2011, 12:37
senin şanzıman hidrolik şu an demi vti şanzımnı var üstünde telli olarak hangi şanzıman var:confused::confused:

Okan bende VTI şanzıman var ve hidrolik sisteme çevrilip öyle takıldı yoksa olmuyor zaten kablolu olarak Vti şanzıman zor bulursun eski modelllerde vardı 1991-1993 lerde onuda ancak Kıbrıs Fuat'ttan bulursun burda zor:rolleyes:

fsunnetci
06-04-2011, 12:41
ya geçen bi forumda gördüm (fatih abinindi sanırım) b18a2 yi vtec e çevirmek için golden eagle vtec conversion kit vardı olmazsa olmaz deniyordu. o kitin kullanım amacı nedir? gördüğüm kadarıyla bloktan kapağa bi yağ kanalı gibi duruyor ama işlevini tam çözemedim. ayrıca kitte kapak contası da var.

o kitin kulanım amacını açıklayabilir misiniz? ben de böyle bi işe girişmek istiyorum da :D

Bu kit yeni tip Conversion kit yani Ls/Vtec için gerekli olan birşey goldeneagle'da oil sandwich işi daha kolaylaştırıyor ve ileride takmak istediğin yağ basınç ve yağ ısı göstergeleri için üzerinde hazır vidalı yuvaları mevcut montajlama basit oluyor..Önceleri bu conversion kit yoktu tabi sanayi usulü yapılıyordu bu conversion ama sonuç olarak her ikiside fonksiyonel sonuçta:rolleyes:

cery
06-04-2011, 13:23
Bu kit yeni tip Conversion kit yani Ls/Vtec için gerekli olan birşey goldeneagle'da oil sandwich işi daha kolaylaştırıyor ve ileride takmak istediğin yağ basınç ve yağ ısı göstergeleri için üzerinde hazır vidalı yuvaları mevcut montajlama basit oluyor..Önceleri bu conversion kit yoktu tabi sanayi usulü yapılıyordu bu conversion ama sonuç olarak her ikiside fonksiyonel sonuçta:rolleyes:

fatih abi yani o kit mutlaka lazım mı? yağ basınç ve yağ ısı takmayacaksam da ls vtec yapımı için elzem mi?

by_hayali
06-04-2011, 14:22
fatih abi yani o kit mutlaka lazım mı? yağ basınç ve yağ ısı takmayacaksam da ls vtec yapımı için elzem mi?

aslında almayıp kendinde yapabilirsin ama hazır yapılmışı var uğraşmaya gerek yok.
golden eagle marka alırsan içinden gerekli tüm parçalar çıkıyo bloktaki tapası+contası+yağ hortumu+oringleri+oil plate'i vs. set halinde hepsi mevcut :)

cery
06-04-2011, 14:40
ya bi de şöyle bi durum var.

elimde 81.5 nippon ppistonlar var. ls vtec yapıcağım zaman bu pistonları değerlendirmek istiyorum. bi arkadaş b18 bloğu 81.5 honlarsan sorun çıkarır dedi.

benim aklımda pistonlara yeni sekman alıp 81.5 taşlayıp yatakları sıfırlayıp vtec kapak takmak var ama pek sağlam olmayacağını söyledi. korktum açıkçası. var mı öyle bi durum

fsunnetci
06-04-2011, 23:05
ya bi de şöyle bi durum var.

elimde 81.5 nippon ppistonlar var. ls vtec yapıcağım zaman bu pistonları değerlendirmek istiyorum. bi arkadaş b18 bloğu 81.5 honlarsan sorun çıkarır dedi.

benim aklımda pistonlara yeni sekman alıp 81.5 taşlayıp yatakları sıfırlayıp vtec kapak takmak var ama pek sağlam olmayacağını söyledi. korktum açıkçası. var mı öyle bi durum

Senin arkadaşın biraz sıkmış sana:D
ben 81.5 ile 1 sene gazladım bir sorun olmadı ve daha sonra geçen sene 82mm'ye honladım hala sorun yaşamadım Allah şükür bende de b16B var Nippon tavsiye ederim hele ki Skunk 2 stage 2 ile tam bir Frankenstein oluyor;)
220hp daha ne olsun:rolleyes:

dragon07
07-04-2011, 01:18
nippon mu kullanıyorsun abi? segmanların markasını mrk ettim birde :)

okanturan
07-04-2011, 09:08
ben 81.5 ile 1 sene gazladım bir sorun olmadı ve daha sonra geçen sene 82mm'ye honladım hala sorun yaşamadım Allah şükür bende de b16B var Nippon tavsiye ederim hele ki Skunk 2 stage 2 ile tam bir Frankenstein oluyor;)

wiseco piston alacam abi etekleri kaplı 81.5 olacak fakat şıkıştırma kimisi 10.5 veya 11.5 cr aldiyor:confused:

cery
07-04-2011, 09:22

fatih abi o zaman benim izleyeceğim yolda bi sıkıntı yok.

kollarla krankı kontrol ettikten sonra yataklarımızı tertemiz bi şekilde değiştikten sonra pistonlarımızla aşağı tarafı tolayıp üstüne vtec kapak takmakta bi sakınca yok.

hayırlısıyla yeni arabamı yarın alacağım. ufaktan parça toplamaya başlayalım :D

by_hayali
07-04-2011, 09:26

kollarla krankı kontrol ettikten sonra yataklarımızı tertemiz bi şekilde değiştikten sonra pistonlarımızla aşağı tarafı tolayıp üstüne vtec kapak takmakta bi sakınca yok.

+ olarak birde arp kol saplaması, kol almayacaksan saplamaları almanda fayda var ;)

cery
07-04-2011, 09:35
+ olarak birde arp kol saplaması, kol almayacaksan saplamaları almanda fayda var ;)

arp kol ve kapak saplamaları da alınacak. hmm. listeyi hazırlamaya başlayayım :D

bi de şu varç. orijinal kapak kullanırken headers alıp takmayı düşünüyorum. sonra vtec kapak taktıktan sonra da kullanayım diye

hytech headersı vtec öncesi ve sonrası kullanabilirim değil mi? işlemsiz oturuyor mu yerine?

meramx
07-04-2011, 09:37
nippon mu kullanıyorsun abi? segmanların markasını mrk ettim birde :)

nipponları kendi sekmaları ile kullansak vtide sekmanlar bi problem çıkarır mı?

by_hayali
07-04-2011, 10:07
arp kol ve kapak saplamaları da alınacak. hmm. listeyi hazırlamaya başlayayım :D

bi de şu varç. orijinal kapak kullanırken headers alıp takmayı düşünüyorum. sonra vtec kapak taktıktan sonra da kullanayım diye

hytech headersı vtec öncesi ve sonrası kullanabilirim değil mi? işlemsiz oturuyor mu yerine?

iki kapaktada kullanabilirsin kardeşim :)
listeye eklenecek çok şey var daha :D

cery
07-04-2011, 10:39
liste zamanı rahatsız ederim seni :)

fsunnetci
09-04-2011, 18:54
nipponları kendi sekmaları ile kullansak vtide sekmanlar bi problem çıkarır mı?

Tamamen şans meselesi:rolleyes:
Bende Allaha şükür problem olmadı Honda Radar Mehmet'in sözünü dinledik ve Nipponlar ile 220hp'leri gördük zaten Radar Mehmet Draglarda kullandığı kendi Del Sol'da da kullanmıştı ordan biliyordum ve 50Bin Km yaptı o pistonlar ile sonrada arabayı sattı ve hala sorunsuz kullanılıyor:rolleyes:
diyorumya şansişi biraz kimisinde de daha rodaj sonrası poff luyor:(
Arabayı kimin topladığı önemli anlıcağın:icon_tup:

fsunnetci
09-04-2011, 18:56

Çok para tutmuyorlar zaten kol saplamaları ama hedef 200hp ve üstü ise kesinlikle şart derim riskli bir iş çünkü Oem saplamalar ile devir çevirmek:cool:

fsunnetci
09-04-2011, 19:00

Kesinlikle hiç bir sıkıntı yok bazı şeyleri yaşayarak bilmek lzm ben 2 defa motor yaptırdım her defasında da farklı piston,egzantrik ve kollar ve piston çapları denedim ve sonuçlarını bizzat yaşadım o yüzden kafan rahat olsun sıkıntı olmaz..:icon_tup:

okanturan
09-04-2011, 20:29
Ls vtecler cogalsin yaaa guzel projeler zevklii

vınce
14-05-2011, 01:45

yaaa konu süper benim ls vtec ,he şanzıman ararken denk geldim baştan sona okudum katılmayı cok isterdim ama konu biraz gecmiş ,sadece bir şeyi anlamadım cahilliğime verin bu ....main girdle nedir fatih acıklarmısın abicim :D:D:D

okanturan
08-06-2011, 18:52
yaaa konu süper benim ls vtec ,he şanzıman ararken denk geldim baştan sona okudum katılmayı cok isterdim ama konu biraz gecmiş ,sadece bir şeyi anlamadım cahilliğime verin bu ....main girdle nedir fatih acıklarmısın abicim :d:d:d

abi sağlıklı yüksek devir dönebilmek için iyi bir parça b18c motorda kendinden var