PDA

Orijinalini görmek için tıklayınız : Jetta 1.2 tsı 105 ps hakkında bilgi

janer106
25-03-2011, 14:39
Yeni kasa jetta 1.2 tsı 105 ps hakkında bilgisi olan arkadas varmı ? Bi yakınım almayı düşünüyorda yardımcı olabilecek arkadsalara simdiden tşkler

http://www.hitresim.com/upload/Vw-Jetta-2011-2js.jpg

janer106
25-03-2011, 15:11
Güncelllll

Low-Rider
25-03-2011, 15:29
Yarım saat olmuş daha neye güncel?Anında sayfalar dolusu yazı mı bekliyorsun

levent
25-03-2011, 15:32
ortalama 1.6 kadar performansı var, vergi avantajı var, iç hacmi geniş, kaliteli (üst donanımlar) az yakar orta kaçar. test etmiştim, hatta siparişi verdik bi arkadaşımızın babası için.

Onno
25-03-2011, 15:33
Güzel performansı var, yakıt durumu benzinli araçlara göre çok iyi.

efe_
25-03-2011, 15:39
Alınabilir ama tdi tavsiye ederim açıkcası...
1.2 tsi , 1.4 tsi az yakıyorlar efsanesine katılmıyorum , hiçde az yakmıyorlar:)

Berkan
25-03-2011, 15:56
Azdan kasit kac 16:55:45 yakio bu meret meraktayim bilen deneyen varmi nerden baksan 1200 1300 kilodur kaldirmasi vs nasi :D

janer106
25-03-2011, 16:20
benm en cok merak ettiğim 1.2 cc motorun bu kasada performans durumu acıkcası yorumlar için saolsun

bg_cano
25-03-2011, 16:36
Yeni kasa 1.4 tsi passat kullanıyoruz hiçte az yakmıyor valla 11 12 lt şehiriçi

messi
25-03-2011, 16:39
tsilar az yakar demeyelimde çok yakmaz diyelim.
1.4 golf 140 hp bi önceki kasa.
1.6 102 hplikler kadar yakıyo. çokmu?

CasabLanca
25-03-2011, 16:44
açıkca ben 1.2 tsi motoru alırken kafamda bin tane tilki dolaşır
yeni nesil bir motor sonuçta ilk kreasyon her zaman sıkıntılıdır
1.4 tsilara felan baktığımızda ilk partinin çoğu sandık motor kondu serviste daha sonra

messi
25-03-2011, 17:01
o halde siz teknolojiyi her daim bi 5-10 yıl geriden takip edersiniz.
yeni nesil ürün piyasaya sürülür.
aradan bi 5-6 yıl geçer, bakarsınız deneyimler neler?
eğer yoksa bişey siz o ürüne geçiş yaparsınız.
tabi bu sırada onun bir sonraki nesli piyasaya çıkmıştır...

burda vwden bahsediyoruz.
kaldıki tsi çıkalı kaç yıl oldu...

Sportline
25-03-2011, 17:13
golf farları yakışmamış :):)

CasabLanca
25-03-2011, 17:13

5-10 yıl geriden takip etmeyi gerektirecek bir durum yok gerekli updateler güncellemeler yapıldıktan sonra araştırırsınız sorunlar giderildiyse alırsınız.
golflerde tsi motor 2007 senesinde çıktı, ben tsi gt alırken bu konuyu çok araştırdım baktığım 2007 model tsi motorların %40ında sandık motor vardı hepsi 3000 km civarında konulmuş. benim aracım 2008 model tsidı ona rağmen benim aracımdaki yazılımdan sonra 3 kez daha güncelleme yapılmış toplamda 7 update vardı.
dip not : yenilikçi değilim gelenekçiyimdir 1.2tsi alacak olsam en az 1 sene beklerim :rolleyes:

levent
25-03-2011, 17:27
Alınabilir ama tdi tavsiye ederim açıkcası...
1.2 tsi , 1.4 tsi az yakıyorlar efsanesine katılmıyorum , hiçde az yakmıyorlar:)

ortalaması 7 lt idi test aracının bro , sen düşün :) tdi'a 8-10bin fazladan verdiğinde 100bin km civarında tölare ediyo kendini.

Azdan kasit kac 16:55:45 yakio bu meret meraktayim bilen deneyen varmi nerden baksan 1200 1300 kilodur kaldirmasi vs nasi :D

1237 mi öyle bişi tsi ların kilosu.

benm en cok merak ettiğim 1.2 cc motorun bu kasada performans durumu acıkcası yorumlar için saolsun

110 bg 1.6 vvti corolla kadar gidiyor 2007 model, öyle diyim sana. yani vtec2 kadar gider stockken. şirokko şanzımanıyla aynı şanzımanı 190 da limitör var, 6. vites 2000 devirde 100 yapıyor hız olarak.

Onno
25-03-2011, 21:18

Çekiş konusunda sıkıntın olmasın. Biz de yeni aldık 1.2 TSI Jetta. Araba çok tatminkar bir performans sağlıyor. 1.2 gözünüzü korkutmasın. VW güzel bir teknoloji ile turboyu birleştirerek TSI 'ı üretti. Aynı motor A3'de de kullanılmakta.
Ama size en iyi tavsiyem şu olur, gidin bir bayiye test edin, gözünüzle görün. :icon_tup: fikriniz değişecektir. VWturk sitesinden arkadaşların yakıt değerlerine bakıyorum genelde 1 depo uzun menzil 890 - 1000 km arası, ş.içi ise 600-800 km arası. Bir benzinli araç için ideal. Tabi aynısını 1.4 ve passat gibi ağır kasalar için söyleyemem (yakıt konusunu).

BAŞAR
25-03-2011, 21:56
acık konuşayım bana elektirik süpürgesi gibi geliyor motoru hem o motora o kasa agır gelir...

Onno
25-03-2011, 23:02
acık konuşayım bana elektirik süpürgesi gibi geliyor motoru hem o motora o kasa agır gelir...

Denemeden yazan arkadaşlara da şaşırıyorum. Hemen yorumlar geliyor... :confused::)

Jön Türk
25-03-2011, 23:07
Aracı Antalya Başaranda denedim.Çalışırken tık ses yok.Gazlarken turbonun desteği ile yeterli gidişi var.Donanım olarak comfortline tercih edilebilir.Kaputu kaldırdığınızda süprize hazır olun.Çok boş öyle bir boş ki egsoz borusunu neredeyse ortaya kadar takip edebiliyosunuz görsel olarak.

ZaZy
25-03-2011, 23:54
OFF TOPİC: YA bu Jettaların 2 kasası mı var_? konudaki fotoyu ilk defa gördüm de

bilalMW
25-03-2011, 23:59
Çekiş konusunda sıkıntın olmasın. Biz de yeni aldık 1.2 TSI Jetta. Araba çok tatminkar bir performans sağlıyor. 1.2 gözünüzü korkutmasın. VW güzel bir teknoloji ile turboyu birleştirerek TSI 'ı üretti. Aynı motor A3'de de kullanılmakta.
Ama size en iyi tavsiyem şu olur, gidin bir bayiye test edin, gözünüzle görün. :icon_tup: fikriniz değişecektir. VWturk sitesinden arkadaşların yakıt değerlerine bakıyorum genelde 1 depo uzun menzil 890 - 1000 km arası, ş.içi ise 600-800 km arası. Bir benzinli araç için ideal. Tabi aynısını 1.4 ve passat gibi ağır kasalar için söyleyemem (yakıt konusunu).

:eek: yol pc si bozuk olmasın? Eğer böyleyse gerçekten şaşırtıcı bir değer bence.

Gokhan43
26-03-2011, 00:03
İlk posttaki foto ile Jetta'nın alakası yok zaten uzaktan yakından :)

Onno
26-03-2011, 08:54
OFF TOPİC: YA bu Jettaların 2 kasası mı var_? konudaki fotoyu ilk defa gördüm de

http://www.ensonmodeller.com/urun_resimleri/Yeni-Jetta-en-cevreci-TSI-motorla-2011-de-Turkiye-de.jpg

Sert@ç
26-03-2011, 09:12
Yakın arkadaşımın Mk5 Golf tsi var ortalama 5-6 litre yakıyor şehir için :)
Trip resimlerini istiyim atarım buraya :)

messi
26-03-2011, 15:31
100 hp motorlar civicleri astraları rahatlıkla götürebiliyosa...
105 hp-122 hp bi motor (+tork avantajı) jettayı götürür.

levent
26-03-2011, 15:32
:eek: yol pc si bozuk olmasın? Eğer böyleyse gerçekten şaşırtıcı bir değer bence.

niye şaşırtıcı olsun ki? 100 km ile ayaktan sabit gidince 5lt tüketim yakalıyor 55lt deposu var?

FaBeRgE
26-03-2011, 15:37

vw den bahsediyoruz derken ? VW nedir ?

Çevremdeki her VW sahibi birton sorunla boğuşuyor.

Eray'ında dediği gibi TSI motorlar çok sorunluydu.

2008 senesinde sıfır golf tsi aldık 140hp. 900kmde şanzıman,3000kmde SC,10bin kmde turbo sonrada en son sandık motor geldi :)

bilalMW
26-03-2011, 15:44
niye şaşırtıcı olsun ki? 100 km ile ayaktan sabit gidince 5lt tüketim yakalıyor 55lt deposu var?

5 lt bunu bilmiyordum levent dizel gibi mübarek. :)

messi
26-03-2011, 15:46
vw den bahsediyoruz derken ? VW nedir ?

Çevremdeki her VW sahibi birton sorunla boğuşuyor.

Eray'ında dediği gibi TSI motorlar çok sorunluydu.

2008 senesinde sıfır golf tsi aldık 140hp. 900kmde şanzıman,3000kmde SC,10bin kmde turbo sonrada en son sandık motor geldi :)
volkswagen otomobil teknolojisinin önemli bi kısmını şekillendiren bi firmadır.
artık bi insan gibi tanınmış otomobiller üreten markadır.
golf passat gibi vs...
biz burda yazışırken mühendisleri şu an harıl harıl teknoloji geliştirmekle meşgul bi firma.

benim çevremdeki hiçbir vw sahibi sorunla boğuşmuyor.
demekki sizin çevrenizle bitmiyo iş.
her araç arıza çıkarabilir.
mercedes hatta bentley bile.
bugün sorunsuz denilen toyota bile milyonlarca araç geri çağırıyosa...

140 ps golf tsi.
4 yıldır sorunsuz kullanan var.

levent
26-03-2011, 15:56

140 ps golf tsi.

marka imajımız zedelencek diye korkan markalar var piyasada ;) toyota müşteri memnuniyeti / samimiyetine dayanarak geri çağırdı, 40 yılda 1 kez bişey yaşandı gaz pedalıyla ilgili o da reklam oldu.

1.8t , 1.6 fsi, 1.6 pancar motor, 2.0 tfsi kullandık çeşitli VAG araçlarında aile olarak. içlerinde en dayanıklısı 1.8t çıktı, o turbo değiştirdi bir kez 70binde. 1.6 pancar sonraki en dayanıklı motordu 162bin de Eskişehir'den Antalya'ya giderken Afyon civarında piston eritti 100le giderken :) 1.6 fsi triptronicti 2 kez şanzıman değişti 30 bin km olmadan, a4 2.0 tfsi multitronicti , 8 binde turbo 22 binde şanzıman değişti, sonra sattı amcam ztn :) Bence siz şanslıymışsınız sorun çıkmamasında ;)

messi
26-03-2011, 16:00
nasıl sabır bu, o kadar soruna rağmen bi sürü vw kullanmışsınız.
siz iyi dayanmışsınız volkswagene ama o size çok dayanamamış...

levent
26-03-2011, 16:03
nasıl sabır bu, o kadar soruna rağmen bi sürü vw kullanmışsınız.
siz iyi dayanmışsınız volkswagene ama o size çok dayanamamış...

1.8t amcamın eski aracı 2001 de almıştı 2005 te a4 ve golf fsi aldı yengeme diye. bilse almazdı :) bunların hiçbiri şuan yok 320d ye biniyolar.
pancar golf ise kuzenin aracı, o hala bizimle :)

messi
26-03-2011, 16:08
acı tecrübe olmuş o halde size.
bi dahada tövbe dersiniz.

şu an kullanıcı sayısı hergün binlerce artan vw çözüm bulur umarız araçlarına.
bu kadar soruna rağmen en fazla kullanılan beş markadan birisi olmasıda tuhaf.

levent
26-03-2011, 16:15
açıkçası biz de babaya jetta 1.2 tsi düşüyoruz ilerleyen zamanlarda , tabi bakalım ona sıra gelene kadar neler olur neler biter duruma göre yön verilir herşeye :) ama şuan fiyat - verim eğrisi olarak en alınabilecek kompakt sedan jetta :)

amcam eskişehir - antep (islahiye) arasını 7 saatte 2 mola dahil giden bir insandır bu arada, onun da etkisi vardır illaki şanzıman konusunda :D

messi
26-03-2011, 16:22
bence yeni jetta fix bi otomobil olmuş.
tam audi vw melezi olmuş ama eskisi gibi golften passattan direk copy-paste olmamış.
kitap gibi araba olmuş. :)
yalnız tek sorun passatı gereksiz kılıyo artık bu araba.

messi
26-03-2011, 16:35
bide şu pancar motor ne? güç yerine şekermi üretiyo anlamadım.
gerçekten bilmiyorum öğrenmek istedim. :)

senna
26-03-2011, 16:37
golf passat gibi vs...
biz burda yazışırken mühendisleri şu an harıl harıl teknoloji geliştirmekle meşgul bi firma.

140 ps golf tsi.

yanlış anlama ama şu an diğer markaların mühendisleride aynı şekilde çalışıyor zaten:)

vw gerçektende sorun yaşatabilen bir firma etrafımda ciddi şekilde sorun yaşayanlar oldu, caddy golf polo vs otobanda sabit hızda giderken şanzıman kovanı kıran, turbo kıran, debriyaj sorunları, bizzat yaşadığım sente problemi vs vs gibi sorun yaşamayanlarda mevcut ama her nedense sorun yaşamayanlar biraz daha azınlıkta kalıyor

toyotanın geri çağırması aslında oluşabilecek arıza nedeniyle tamamen yaşanan bir arıza değildi

kesinlikle her otomobil yada mekanik yapı arıza çıkarabilir ama vw için sorunsuz demek biraz yanlış olur bence

messi
26-03-2011, 16:41
diğer biçok marka teknoloji geliştirmekle harıl harıl meşgul değil.
çoğunluk aracın orasıyla burasıyla nasıl oynarımda bi sonraki kasayı yediririm davasında bence.
marka ismi vermek istemiyorum ama çoğunluğu öyle.
teknoloji geliştirmek ayrı bişey. anlatmak istediğim buydu çalışma konusunda.

levent
26-03-2011, 16:44
bide şu pancar motor ne? güç yerine şekermi üretiyo anlamadım.
gerçekten bilmiyorum öğrenmek istedim. :)

1.6 8v olan efsanevi motor :)

senna
26-03-2011, 16:46
diğer biçok marka teknoloji geliştirmekle harıl harıl meşgul değil.
çoğunluk aracın orasıyla burasıyla nasıl oynarımda bi sonraki kasayı yediririm davasında bence.
marka ismi vermek istemiyorum ama çoğunluğu öyle.
teknoloji geliştirmek ayrı bişey. anlatmak istediğim buydu çalışma konusunda.

markalar ar-ge yapmıyorsa teknoloji geliştirmiyorsa er geç kendi sonlarını hazırlar

şu an bildiğim toyotasından hondasına yada vwden hyundaiye kadar ar ge yapan ciddi şekilde ar ge yapıp diğer teknolojileri inceleyen firmalar mevcut çok duyurmasalar bile gelecek yılların projelerini çoğu firma zaten hazırlamıştır

dediğine şurada katılırım oda otomotiv alanında değilde farklı alanlarda şu an üretim yapan ama hiç bir argesi olmayan sadece kopya ile çalışan hatta kopyalamayı abartıp rakip firmanın ürünlerini gdip yetkili bayisinden fabrika adına ürün alabiliyorlar:)

Onuralp
26-03-2011, 16:48
Adamlar direk Golf front yapmışlar, biz yapmadan. :D

efe_
26-03-2011, 16:50
ortalaması 7 lt idi test aracının bro , sen düşün :) tdi'a 8-10bin fazladan verdiğinde 100bin km civarında tölare ediyo kendini.

Levo walla 7 litre 6 litre bilmem , ama alıp kulanınca dizeli arıyor insan nolursa olsun...

messi
26-03-2011, 16:53
efsanevi motor nasıl peki? odamı arıza bi motor? (1.6 102 ps)
hani çok baş ağrıtan cinstenmi?

arıza olayına son kez değineyim.
sizin kadar bilemem tabi. olayın içinde olmak başka bişey.
bir iki golf kullanmışlığım dışında pek yok vw ile bağlantım.
siz öyle diyosanız öyledir...

teknoloji olayına gelirsek bir bmwye bakalım, birde daihatsuya.
bir hondaya bakalım, birde suzukiye.
hangi markaların nasıl çalıştıkları ortaya çıkardıklarından belli.
demek istediğim vwnin dsgsi var, suzukinin nesi var?

oğuzk
26-03-2011, 16:59
Biraz daha eklenip 1.6TDİ alın.Kasayı kaldırıcak mı çok yakıcak mı sorularından kurtulun :)

CasabLanca
26-03-2011, 17:43
kendi adıma konuşacak olursam şahsi fikrim 2004-2005 senesinden sonra vw kaliteyi %30 aşağı çekti hem motor hemde dizayn açısından, bugüne kadar en içli dışlı olduğum marka volkswagendir benim
vw şu an türkiye piyasasında geçmişte yaptığı isimle iş yapıyor bugün fayton getirse doğuş binlerce satar bundan kimse şüphe etmesin ;)
vw o kadar sorunsuz bir marka olsa biz gidip vw özel servisi açmazdık potansiyeli gördük açtık :hehe:
motor dayanıklık konusuna gelecek olursam sorunsuz stock bir 2008 golf gt ile istanbuldan ankaraya tepeleme geldim araçta hiçbir sıkıntı yoktu, ankaraya geldiğimde 2 tane valf, 3 buji, 2 tane ateşleme bobini meftaydı :hehe:

levent
26-03-2011, 18:24
Levo walla 7 litre 6 litre bilmem , ama alıp kulanınca dizeli arıyor insan nolursa olsun...

vergi avantajı , fiyat avantajı , 6 ileri manuel oluşu , tatminkar gidişi 1.2 tsi a yöneltiyor :)

efe_
26-03-2011, 18:32
vergi avantajı , fiyat avantajı , 6 ileri manuel oluşu , tatminkar gidişi 1.2 tsi a yöneltiyor :)

ne dersen de tdi derim , tercih meselesi

HaKo
26-03-2011, 18:43
şu bu kasayı bu motor kaldırmaz muhabbetinede hastayım :) 1.2 tsi bence günlük kullanım için idealdir. Gaza basmak isteyen zaten gidip 1.2 almaz. He alırda söylenirse gitmiyor diye o kendi sorunu. 1.6 8v den kat kat iyi olduğu kesin. Ama 8v kadar sorunsuz olur mu orasını bilemem. Pancar mancar taş gibi motordu 8vler.

VTİ1035
26-03-2011, 18:48
Pancar mancar taş gibi motordu 8vler.

:icon_tup:

Onno
26-03-2011, 20:59
bence yeni jetta fix bi otomobil olmuş.
tam audi vw melezi olmuş ama eskisi gibi golften passattan direk copy-paste olmamış.
kitap gibi araba olmuş. :)
yalnız tek sorun passatı gereksiz kılıyo artık bu araba.

+1 :) yüzüm gülüyor bu yorumları görünce :icon_tup:

TheAce
26-03-2011, 21:09

aslında doğrusu 5-6 sene değil, bir kasa yeni çıktığında yada mekanik bir aksam üzerine yeni konulduğunda 2 sene beklemektir, genel olarak otomobil üreticileri ilk 2 seneyi ar-ge uzantısı olarak kendilerine saklar ve 2 sene sonra kronik sorunlardan arınmış otomobilleri piyasaya sürerler 4 sene sonrada tamamen herşeyinden arınmış ama kasası değişmeye yaklaşmış bir araç olarak piyasaya çıkar, tercihim 2 sene yolunu almış 3. sene üretimi bir araç almak olur herzaman...

oğuzk
26-03-2011, 22:12
kendi adıma konuşacak olursam şahsi fikrim 2004-2005 senesinden sonra vw kaliteyi %30 aşağı çekti hem motor hemde dizayn açısından, bugüne kadar en içli dışlı olduğum marka volkswagendir benim
vw şu an türkiye piyasasında geçmişte yaptığı isimle iş yapıyor bugün fayton getirse doğuş binlerce satar bundan kimse şüphe etmesin ;)
vw o kadar sorunsuz bir marka olsa biz gidip vw özel servisi açmazdık potansiyeli gördük açtık :hehe:
motor dayanıklık konusuna gelecek olursam sorunsuz stock bir 2008 golf gt ile istanbuldan ankaraya tepeleme geldim araçta hiçbir sıkıntı yoktu, ankaraya geldiğimde 2 tane valf, 3 buji, 2 tane ateşleme bobini meftaydı :hehe:

Tam tersi düşünüyorum panpam Ford'dan bile vazgeçerim VAG için :)

Ha yeniler eskilere göre daha kötü onda haklısın

CasabLanca
26-03-2011, 22:24
Tam tersi düşünüyorum panpam Ford'dan bile vazgeçerim VAG için :)

Ha yeniler eskilere göre daha kötü onda haklısın

hacı belirttiğim gibi benim için vw 2005den sonra bitti :D 2005 öncesi vagda herşeye fitim ;)

oğuzk
26-03-2011, 22:35
hacı belirttiğim gibi benim için vw 2005den sonra bitti :D 2005 öncesi vagda herşeye fitim ;)

2006 çıkışlı highline2 tdi olsa :D:hahaha:

CasabLanca
26-03-2011, 22:37
2006 çıkışlı highline2 tdi olsa :D:hahaha:

yok öyle bir dünya :alright:
highlineII 2003de bitti :D

FaBeRgE
26-03-2011, 22:45
golf passat gibi vs...

140 ps golf tsi.

Evet hocam haklısın diğer markaların mühendisleri şu anda yatıyor :)

Bilmiyorum ama VW dediğin zaman aklıma sorunsuzluk gelmiyor, ama toyota deyince geliyor.Sakın alma uzak dur denilen 307im bile çevremdeki golf ve passatlardan az sorun çıkardıysa daha da bişi demiyorum :)

Neyse konuyu fazla dağıtmayalım :icon_tup:

mikahakinen
26-03-2011, 22:50
efsanevi motor nasıl peki? odamı arıza bi motor? (1.6 102 ps)
hani çok baş ağrıtan cinstenmi?

arıza olayına son kez değineyim.
sizin kadar bilemem tabi. olayın içinde olmak başka bişey.
bir iki golf kullanmışlığım dışında pek yok vw ile bağlantım.
siz öyle diyosanız öyledir...

teknoloji olayına gelirsek bir bmwye bakalım, birde daihatsuya.
bir hondaya bakalım, birde suzukiye.
hangi markaların nasıl çalıştıkları ortaya çıkardıklarından belli.
demek istediğim vwnin dsgsi var, suzukinin nesi var?

zalimin zulmü varsa sevenin Allah ı olduğu gibi
vw nin dsg si varsa suzuki nin busa sı var yapmayın nolur :D

Murat Özcan
26-03-2011, 23:06
arkadaşta var çok memnun dıye bılıyorum ozellıkle 102 ps olusu cok ıyımıs

997TT
26-03-2011, 23:10
Eger para ekliyebiliyorsaniz,1.6tdi alin.
Ben golf 1.6tdi aldim sehir ici icin ve inanilmaz ekonomik dsg ile!yazilimda yaparsan,tadindan yenmez...
1.2tsi da teknoloji harikasi ve az km yapiliyorsa oda iyi secenek...
Ah birde dogus getirmese...

OnurD.
26-03-2011, 23:12
Motor konusunda yorum yapamam ama Bence kasa olarak gerçekten başarılı.

Gokhan43
26-03-2011, 23:21
şu bu kasayı bu motor kaldırmaz muhabbetinede hastayım :) 1.2 tsi bence günlük kullanım için idealdir. Gaza basmak isteyen zaten gidip 1.2 almaz. He alırda söylenirse gitmiyor diye o kendi sorunu. 1.6 8v den kat kat iyi olduğu kesin. Ama 8v kadar sorunsuz olur mu orasını bilemem. Pancar mancar taş gibi motordu 8vler.

Bold olan yere kesinlikle katılıyorum , denemeden binmeden görmeden yok o kadarcık motor o kasayı kaldırmaz götürmez vs gibi yorumlara ben de hasta oluyorum :heyoo:

1.4 Tsi 122 Passat'a konulunca yok kocaman araba gitmez etmez falan dediler ettiler de çatır çatır gidiyor yani:)

Ha bi de yok kasayı kaldırmaz falan diyenler için ; Yeni Jetta afedersiniz öküz kadar araba falan ama benim 99 model Golf 4'ümden bile hafif 1227 kg :)

CasabLanca
26-03-2011, 23:23
Bold olan yere kesinlikle katılıyorum , denemeden binmeden görmeden yok o kadarcık motor o kasayı kaldırmaz götürmez vs gibi yorumlara ben de hasta oluyorum :heyoo:

1.4 Tsi 122 Passat'a konulunca yok kocaman araba gitmez etmez falan dediler ettiler de çatır çatır gidiyor yani:)

Ha bi de yok kasayı kaldırmaz falan diyenler için ; Yeni Jetta afedersiniz öküz kadar araba falan ama benim 99 model Golf 4'ümden bile hafif 1227 kg :)

ne varsa eskilerde var :D izmitlilerin bir lafı geldi aklıma;
vurdu mu tak tak değil lap lap etcek ;):hahaha:

efe_
26-03-2011, 23:23

golf 4'ler gerçekten farklı araçlar , vidasına kadar kalite....
yeni kasaları bilemiyorum ama eskiler kadar kaliteli gelmiyorlar bana....

Gokhan43
26-03-2011, 23:25
ne varsa eskilerde var :D izmitlilerin bir lafı geldi aklıma;
vurdu mu tak tak değil lap lap etcek ;):hahaha:

Old is cool :rolleyes:

golf 4'ler gerçekten farklı araçlar , vidasına kadar kalite....
yeni kasaları bilemiyorum ama eskiler kadar kaliteli gelmiyorlar bana....

Orası ayrı konu tabi ama nitekim konumuz Yeni Jetta :)

CasabLanca
26-03-2011, 23:28
bu yeni vwlerde felan saclar çok ince gibi arabanın tavanını silerken bile içine göçecek diye yusuflardaydık
bunun nedeni sacdaki galvaniz miktarı azaltılmış felan o muhabbeti yaptılar bu ne kadar doğru?

Onno
26-03-2011, 23:37
Her arabaya *** atmak için çok kasıyorsunuz kendinizi... yok galvanizi az yok yakıtı çok yok çekmez çeker yok motor güncel yok oturmadı vs.. Rolls Royce'a binin o zaman.

CasabLanca
26-03-2011, 23:41
Her arabaya *** atmak için çok kasıyorsunuz kendinizi... yok galvanizi az yok yakıtı çok yok çekmez çeker yok motor güncel yok oturmadı vs.. Rolls Royce'a binin o zaman.

sütten ağızı yanan yoğurdu üfleyerek yermiş, yaşamış olduğumuz deneyimlerden yola çıkarak yorum yapıyoruz bol keseden işkembeden sallamıyoruz
kimileri ekmeğe mama derken biz volkswagene biniyorduk ;):D

Onno
26-03-2011, 23:41
:).............

levent
26-03-2011, 23:42
vw hafifletmek adına bagaj ve motor kapağındaki hidrolikleri bile sökmüş yeni jettada :D

Onno
26-03-2011, 23:44
YouTube - Jetta versus Corolla Chico Volkswagen (http://www.youtube.com/watch?v=IWzAEPZ760k)
konu uzar gider , bişey demicem artık bir turp da ben sıkayım

Gokhan43
26-03-2011, 23:45
vw hafifletmek adına bagaj ve motor kapağındaki hidrolikleri bile sökmüş yeni jettada :D

Hafifletmek adına mı yoksa güvenlik adına mı ? Ben güvenlik açısından diye biliyorum

oğuzk
26-03-2011, 23:45

Motor kapağını bilmiyorum ama bugün inceledim bagaj kapağında vardı :)

Trendline lar çok b.ktan VW'in hele koltuklar otobüs koltuğu gibi ama highline :cool:

Onno
26-03-2011, 23:46
YouTube - Jetta versus Corolla Chico Volkswagen (http://www.youtube.com/watch?v=IWzAEPZ760k)

toyotacılar izlesin

levent
26-03-2011, 23:50
Eger para ekliyebiliyorsaniz,1.6tdi alin.
Ben golf 1.6tdi aldim sehir ici icin ve inanilmaz ekonomik dsg ile!yazilimda yaparsan,tadindan yenmez...
1.2tsi da teknoloji harikasi ve az km yapiliyorsa oda iyi secenek...
Ah birde dogus getirmese...

edc17 beyinlere yazılım yapılamıyor .

benim aracım bundan değil, bir önceki ve daha kaliteli döşemelere sahip kasadan. sallanan herhangi biyeri de yok, aşşada alıntı yaptığım gökhan arkadaşım facebookta paylaştığında da gülüp beğenmiştim :icon_tup:

Hafifletmek adına mı yoksa güvenlik adına mı ? Ben güvenlik açısından diye biliyorum

hafifletmek için. güvenlik içinse vw - audi - mercedes te hidrolik kullanmasın , hem üst versiyonlar elektro-hidrolik.

Motor kapağını bilmiyorum ama bugün inceledim bagaj kapağında vardı :)

Trendline lar çok b.ktan VW'in hele koltuklar otobüs koltuğu gibi ama highline :cool:

comfortline ile highline aynı koltukları döşemeleri kullanıyor yeni jettada, hepsini tek tek inceledim ;) plazada trend, test aracı comfortline ve tanıdıklarımızın highline :)

mikahakinen
26-03-2011, 23:51
toyotacılar izlesin

Konu başlığı : Jetta 1.2 tsı 105 ps hakkında bilgi

senin ki gerçekten turp sıkma olmuş :D

Onno
26-03-2011, 23:51
Konu başlığı : Jetta 1.2 tsı 105 ps hakkında bilgi

senin ki gerçekten turp sıkma olmuş :D

:) aman napayım :icon_wack

oğuzk
26-03-2011, 23:53
comfortline ile highline aynı koltukları döşemeleri kullanıyor yeni jettada, hepsini tek tek inceledim ;) plazada trend, test aracı comfortline ve tanıdıklarımızın highline :)

Trendline dan bahsetmiştim zaten.

Ne jetta ne passat

:icon_tup:

Yeni Škoda Superb, Konfor, Grnm, Gvenlik (http://www.superb.com.tr/1.asp)

mikahakinen
26-03-2011, 23:55

canın sağolsun kardeşim :D hondacılarda izlesin o zaman :D

Onno
26-03-2011, 23:57
canın sağolsun kardeşim :D hondacılarda izlesin o zaman :D

eyvallah yarasın

levent
27-03-2011, 00:02

ben arabana *** atmış mıyım? ne diye gocunup o videoyla giydirme yapmaya çalışıyorsun? git en yakın toyota plazaya bi incele , salla bakalım arka koltuklar sallancakmı o şekilde.. değil toyotada tata'da bile sallanmaz öyle vidasını sökmedikçe, vidasını sökmen içinde arka koltuk alt kısmını tamamen sökmen gerek. bir de e12'den e15 corollaya geçen bi arkadaşımdan alıntı yapayım;

E15 ilk izlenimler (http://toyotaci.com/forum/e15-incelemelerim-t6390.html)

benim jetta testi sonrası görüşlerim;
yeni Jetta görüşlerim (http://toyotaci.com/forum/yeni-jetta-goerue-lerim-t7057.html)

jetta için önceki sayfalarda da yazdıklarımı okursan tavsiye ettim, fiyat - performans eğrisi olarak en iyi-ideal araç şuan kompakt sınıftaki diyerek teşfik bile ettim. toyota'yı vw'den çooooook daha fazla severim, neden dersen 14 senedir toyota sahibiyiz herhangi bi sıkıntı çıkarmadı abuk zubuk, amcam da toyotadan 2001 yılında vw ye geçti başından geçenleri aktardım önceki sayfalarda. dünyada müşteri memnuniyeti - sorunsuzluk oranına bu iki marka için bi göz atmanı öneririm.

he bu arada tekrar belirtiyim, babama jetta 1.2 tsi düşünüyoruz hala :icon_tup:

997TT
27-03-2011, 00:04
Beyin siemens ve suan Evotech yapiyor...
Buarada edc17 lere 3 aydir yapiliyor?
Siz hangi motorlardan bahsediyorsunuz?

levent
27-03-2011, 00:09
Beyin siemens ve suan Evotech yapiyor...
Buarada edc17 lere 3 aydir yapiliyor?
Siz hangi motorlardan bahsediyorsunuz?

1.6 tdi, daha kırılamadı diye biliyor(d)um.

997TT
27-03-2011, 00:18
Suan yapiliyor,1 ay oldu...
Guncellenmis ve Kasimdan sonra uretilen BMW lerde yapilamiyor ancak Almanya code lari almis sponsorluktan dolayi...
Merc'de yeni dizeller ve CGİ larida subattan beri yapiyoruz...

levent
27-03-2011, 00:23
Suan yapiliyor,1 ay oldu...
Guncellenmis ve Kasimdan sonra uretilen BMW lerde yapilamiyor ancak Almanya code lari almis sponsorluktan dolayi...
Merc'de yeni dizeller ve CGİ larida subattan beri yapiyoruz...

Anladım teşekkürler :)

YEY®
27-03-2011, 00:51
Vw'de teknoloji çok,yenilik çok ama dizel dışında çok başarılı motorlara sahip oldukları söylenemez.

Hacimler düştü turbolar superchargerlar havada uçuştu güçler sınıflara göre benzer kaldı fakat ya yakıt tüketimi ? Değişen bir şey yok.Tsi'larda tsfi'larda alayıda fena yakıyor.

Dizel haricinde vw audi grubununun motorlarının kullanıcı dostu olduğunu düşünmüyorum.

Hele o teknoloji harikası dsg var ya.Gidin bakalım servislere ağlamayan sorun yaşamayan var mı? 70-80 bine gelene kadar 4 kere dsg değişen passatlardan tutunda,sciroccolardaki acaip patırtı kütürtü seslerine kadar sorunlu bir şanzıman.Neymiş Almanyadan gelen yazılımla düzelecekmiş ? :) hımm peki.

Şu anda 1.9 tdi ve 2.0 tdi audi vw cephesinde rüştünü ispat etmiş motorlar..1.6 tdi ise daha çok yeni bakalım gelecek ne gösterecek.

Onno
27-03-2011, 09:48
ben arabana *** atmış mıyım? ne diye gocunup o videoyla giydirme yapmaya çalışıyorsun? git en yakın toyota plazaya bi incele , salla bakalım arka koltuklar sallancakmı o şekilde.. değil toyotada tata'da bile sallanmaz öyle vidasını sökmedikçe, vidasını sökmen içinde arka koltuk alt kısmını tamamen sökmen gerek. bir de e12'den e15 corollaya geçen bi arkadaşımdan alıntı yapayım;

E15 ilk izlenimler (http://toyotaci.com/forum/e15-incelemelerim-t6390.html)

benim jetta testi sonrası görüşlerim;
yeni Jetta görüşlerim (http://toyotaci.com/forum/yeni-jetta-goerue-lerim-t7057.html)

jetta için önceki sayfalarda da yazdıklarımı okursan tavsiye ettim, fiyat - performans eğrisi olarak en iyi-ideal araç şuan kompakt sınıftaki diyerek teşfik bile ettim. toyota'yı vw'den çooooook daha fazla severim, neden dersen 14 senedir toyota sahibiyiz herhangi bi sıkıntı çıkarmadı abuk zubuk, amcam da toyotadan 2001 yılında vw ye geçti başından geçenleri aktardım önceki sayfalarda. dünyada müşteri memnuniyeti - sorunsuzluk oranına bu iki marka için bi göz atmanı öneririm.

he bu arada tekrar belirtiyim, babama jetta 1.2 tsi düşünüyoruz hala :icon_tup:

Genel konuştum. Toyotayı hiç bir zaman suçlamam. Dünya üzerinde en iyi iki firma VW ve Toyota kanımca.

messi
27-03-2011, 11:56
ne volkswagenmiş.
alfadan bile bu kadar bahsetmemişlerdi şöyle arıza böyle arıza diye. :)
anlatılanlara bakılırsa vw nin mali olarak ilk üç otomobil üreticisinden birisi olması müşterilerini kazıklamasından kaynaklanıyo.
bi ton arıza çıkaracak araba yapıyo, zamanla vw müşterileri servislere tamir için para saçıyo...

messi
27-03-2011, 12:00
+...
lamborghini, bentley ve bugatti sahiplerinede bol şanslar.
her an yolda kalabilirler.
onlarada vw mühendislerinin eli değdi. :D

YEY®
27-03-2011, 13:35
+...
lamborghini, bentley ve bugatti sahiplerinede bol şanslar.
her an yolda kalabilirler.
onlarada vw mühendislerinin eli değdi. :D

Vw mühendislerinin tırnağı değmemiştir lamborghini bugattilere :) He onlarda yolda kalıyorlar ayrı.Türkiyede bile yolda kalan lambo mevcut.Vw'i çok abartıyorsun.Hacmi 1.6'dan 1.2'ye çekip turbo takmakla teknolojiyi kullanmış olmuyorsun.1.4 motora s.c+turbo koydularda ne oldu ? Az mı yakıyor ? hayır.Çok mu güçlü ? Maliyetine göre yine hayır,zaten çok oynanabilir yapısı yok.,Ee nerde o o senin bayıldığın vw pardon ?

Bu arada tdi'larını övdüm vw'nin fakat en yakın arkadaşımın 1.9 tdi golf'u 13 bin km'de baskı balata-volan değiştirdi ve garantiye almadılar.Üstelik o değişimden sonra (yaklaşık 3 binlira geçirmişlerdi sıfır gibi arabada) 170 binde araba,yine aynı kişi kullanıyor ve henüz baskı balata değişimi geldi.Bu cümleden hatanın kullanıcıda olmadığını anlıyoruz.Etrafımda vw'den çok çeken bir sürü adam var.Sorunsuz binene rastlamadım.

997TT
27-03-2011, 13:55
Dogusun bu olaylara katkisi cok buyuk malesef!!!

kurtbil
27-03-2011, 14:23
Vw mühendislerinin tırnağı değmemiştir lamborghini bugattilere :) He onlarda yolda kalıyorlar ayrı.Türkiyede bile yolda kalan lambo mevcut.Vw'i çok abartıyorsun.Hacmi 1.6'dan 1.2'ye çekip turbo takmakla teknolojiyi kullanmış olmuyorsun.1.4 motora s.c+turbo koydularda ne oldu ? Az mı yakıyor ? hayır.Çok mu güçlü ? Maliyetine göre yine hayır,zaten çok oynanabilir yapısı yok.,Ee nerde o o senin bayıldığın vw pardon ?

Bu arada tdi'larını övdüm vw'nin fakat en yakın arkadaşımın 1.9 tdi golf'u 13 bin km'de baskı balata-volan değiştirdi ve garantiye almadılar.Üstelik o değişimden sonra (yaklaşık 3 binlira geçirmişlerdi sıfır gibi arabada) 170 binde araba,yine aynı kişi kullanıyor ve henüz baskı balata değişimi geldi.Bu cümleden hatanın kullanıcıda olmadığını anlıyoruz.Etrafımda vw'den çok çeken bir sürü adam var.Sorunsuz binene rastlamadım.
ne Vw mıs boyle etrafımdakı ınsanlar da ben de bunca zaman kendımızı kandırmısız demekkı.Konu ıle alakasız uzamıs olcak ama lambonun da bugattinın her b haltını Vw muhendıslerı yapıyorlar.Ayrıca 1.4 e sc-turbo yaptılar odul aldılar ama sana gore bu da basarıl degıl,yakıs konusunda yakısı konusunda ortalama da 1300kg nın uzerınde 170bg arabanın 7,3 yakması mı cok anormal.Oynanabılırlıgının olması mı basarı saglıyor motor teknolojısı konusunda ? 13 bınde garantıye alınmayan arabanın sorumlulugunu almayan dogus grubudur Vw degıldır ayrıca.Vw sorunsuzdur dıyemem ama nedense benım etrafımdada b cok vw kullanıcısı var ve hıc de konu ıcınde gectıgı gıbı sıkayet edenler yok

messi
27-03-2011, 17:44
bana kalırsa bazıları vw antipatizanlığı yapıyo burda.
lamborghinideki şalterlere kadar girdi vw. araştırmadan yazmayın bence burda.
bugattideki 16 silindirde kimin işi onuda araştırın. :)

konuyu açana sesleniyorum.
şayet burda anlatılanlar aklınızı karıştırdıysa özelden msj atın.
ben sizi tam üç sağlam vw kullanıcısı yakın arkadaşıma yönlendireyim.
biri 4 sene 1.6 102 golf V kullandı. şimdi 1.2 tsi golf VI kullanıyo.
biri 140 hp golf V kullanıyo oda 4 yıl olacak.
eğer size ufacık bi sorun yaşadıklarını söylerlerse bana yalancı deyin.
başımı eğerim. ;)

bi bilgi daha size.
sırf şu vw sorunları hakkında araştırdım sabahtan beri.
dekradan tutunda tüve kadar!
golf IV ve öncesi vwlere diyeceğim yok ama bir vw diğer bütün markalara benzer arıza istatistiklerine sahip.
yani her 100 golf Vden 25-30u 100.000e kadar arıza çıkartabilir deniliyo araştırmada.
ortalamalar dahilinde.

bazılarını duyanda sanacakki seat skoda vw audi ne varsa hiç çıkmıyolar servisten.
hey allahım ya.
ben clubman s kullandım o kadar zaman.
neler çektirdim o arabaya.
servise bi kere bile uğramadım.
o bile dayandıysa...

son bi tavsiyem konu sahibine:
eğer jetta tsi düşünüyosanız hiç düşünmeden gidin alın diyorum.
yıllarca işin uzmanı ödül veriyo tsiya.
onlar bilmiyo işi tabi. ;)
tsilar çok yakmıyo.
o kadar çok test sonucu varki ortada araştırın bakın.
bi s2000 240 ps ne kadar yakıyosa, bi golf gtde 170 ps ne kadar yakıyosa o kadar yakıyo.
hiçde anormal değil bence.

siz alın 15.000de bir düzenli bakıma sokun.
kaliteli yakıt kullanın.
vede hakkını vererek kullanın.
en az 5-6 yıl sorunsuz binersiniz bu jettaya.
hayırlısı olsun dileklerimle... :)

YEY®
27-03-2011, 17:55
bana kalırsa bazıları vw antipatizanlığı yapıyo burda.
lamborghinideki şalterlere kadar girdi vw. araştırmadan yazmayın bence burda.
bugattideki 16 silindirde kimin işi onuda araştırın. :)

konuyu açana sesleniyorum.
şayet burda anlatılanlar aklınızı karıştırdıysa özelden msj atın.
ben size tam üç sağlam vw kullanıcısı yakın arkadaşıma yönlendireyim.
biri 4 sene 1.6 102 golf V kullandı. şimdi 1.2 tsi golf VI kullanıyo.
biri 140 hp golf V kullanıyo oda 4 yıl olacak.
eğer size ufacık bi sorun yaşadıklarını söylerlerse bana yalancı deyin.
başımı eğerim. ;)

bi bilgi daha size.
sırf şu vw sorunları hakkında araştırdım sabahtan beri.
dekradan tutunda tüve kadar!
golf IV ve öncesi vwlere diyeceğim yok ama bir vw diğer bütün markalara benzer arıza istatistiklerine sahip.
yani her 100 golf Vden 25-30u 100.000e kadar arıza çıkartabilir deniliyo araştırmada.
ortalamalar dahilinde.

bazılarını duyanda sanacakki seat skoda vw audi ne varsa hiç çıkmıyolar servisten.
hey allahım ya.
ben clubman s kullandım o kadar zaman.
neler çektirdim o arabaya.
servise bi kere bile uğramadım.
o bile dayandıysa...

son bi tavsiyem konu sahibine:
eğer jetta tsi düşünüyosanız hiç düşünmeden gidin alın diyorum.
yıllarca işin uzmanı ödül veriyo tsiya.
onlar bilmiyo işi tabi. ;)
tsilar çok yakmıyo.
o kadar çok test sonucu varki ortada araştırın bakın.
bi s2000 240 ps ne kadar yakıyosa, bi golf gtde 170 ps ne kadar yakıyosa o kadar yakıyo.
hiçde anormal değil bence.

siz alın 15.000de bir düzenli bakıma sokun.
kaliteli yakıt kullanın.
vede hakkını vererek kullanın.
en az 5-6 yıl sorunsuz binersiniz bu jettaya.
hayırlısı olsun dileklerimle... :)

Clubman S dediğin araba eğer "otomatikse" emin ol golflerin,dsg'lerin,tsi'ların hepsinden sorunsuz saat gibi çalışan arabadır :icon_tup:

Birde vw'nin ödüllü motorlarının ne kadar başarısız olduğunu 2.ci bolddan anlayabiliriz.Sen 10 senelik k20 motor kadar "gitmeyen",ama onun üretim maliyeti açısından neredeyse 2 katı pahalı motoru üret,sonra birde yakıt tüketimi açısından o ne kadar yakıyorsa 1.4 motorda aynı yakması normaldir de :) Bunun nesi normal yahu ? O kadar güç üretmiyor,o kadar ekonomik değil.Nedir yani bisiklet motoruna 3 tane aşırı besleme koyalım madem ödülleri dizelim..Emisyon hesaplarının kullanıcıya maalesef hiç bir katkısı yok.

Bu arada ödül konusuna gelmişken fazla takılmamak lazım,neredeyse 10 sene önce 1.6 170 hp supercharged cooper s motoruda yılın motoruydu sınıfında.Aynı şekilde r56,psa grubu 1.6 175 hp'lik motorda ödüllüydü,hondanın k20 motorları ödüllü olduğu gibi :) Genelde en son çıkan motora ödülü veriyorlar işte..

Lamborgini switchlerinin vw olması vw mühendisinide pek bağlamaz.Aç fabrika videolarını izle bakalım üretim teknolojilerinin seri üretim araçlarla ilgisi yok maalesef.Hadi desen 3.0 tdi audi motoru porsche cayenne'de kullanılıyor ona lafım yok,ama bir gt 2,gt 3 'de ne vw ne de audi'nin esamesi okunmaz :icon_tup:

p.s anti-vw'ci değilim.En yakın arkadaşımın passatının dsg'si sayısız kere servise girdi,defalarca komple şanzıman değişti,adam sattı onu sıfır passat aldı yine dsg sorunu yaşadı onuda sattı şu an leon tdi dsg'ye sorunsuz biniyor :) Diğer arkadaşımda bahsettiğim gibi golf'te saçmasapan sorunlar yaşadı.krank kasnağı falan çatladı 90 binde..Bi arkadaşımın scrioccosunda dsg sıkıntılı devamlı oyalıyorlar,2.ellerindede sandık motor değişen tonlarca rocco ve golf gti var :) Sorun çıkar çıkmasınada arabadır fakat bu kadar denk gelmemeli diye düşünüyorum.Bu yüzden vw benim için en alt sıralarda yer alır.

997TT
27-03-2011, 19:32
Dsg lerde sorun cok malesef...
Nedeni ise kuru kavramanin ve mekatronigin sucu diyelim...
Bir cok markada kucuk buyuk sorun cikiyor,onemli olan dagiti sirketin yetkili servisleri nasil uygulama yaptigi...
Bmw de cok fazla ariza cikaran ama setvisleri tarafinda iyi sekilde bertaraf edilmeye calisildigi icin,kullanicilar cok sikayetci degil...
Honda-toyota zaten sorunsuza yakin,basit problemli otomobiller...
Urun gamindaki sase ve motorlar cesitlendikce sorunlar artiyor...

VwFreaks
04-07-2012, 21:27
bence yakıtı iyi sehirici ortalama 7 lt. yakıyorum sakin kullanımda :) bende ilk basta tereddütlüydüm 1.2 cekermi o kasayı önyargılıydım ama kullandıgımda kafamdaki butun soru isaretleri son bulduu :)) cok memnunum aracımdan kesinlikle o motor o kasayı cekermi diye endişeye kapılmayınn...

Alpii
18-12-2019, 09:57
*** HORT ***

Herkese iyi günler.

Aracımıza Takas teklifi geldi. Takas edilen Araç: "2015" kasa "1.2 TSi BMT DSG Jetta.
Bu kasa nasıldır? -Konfor, sürüş vs.-
*Kroniği var mıdır, yakıtı nasıldır? -Yakıt için birkaç yorumda 7-7.5 yazmışlar şehiriçi.
*Araç 95bin km'de. DSG sıkıntı yaratır mı bu km'lerde? Hiç bir bilgim yok.

derviscapaci
18-12-2019, 11:38
Yakıt beyanı doğrudur. Şehir içi normal bir kullanımda 7 civarıdır 8 demez. Şehirler arası yahut uzun yolda 5 litre civarlarındadır.

Alpii
19-12-2019, 14:14
Son bir hort. Yok mudur kullanıp da yorum yapıcak ? :) FD6'mızı boşa satmayalım :D :D

Serci07
19-12-2019, 15:05
Son bir hort. Yok mudur kullanıp da yorum yapıcak ? :) FD6'mızı boşa satmayalım :D :D

2015 aralık çıkışlı 1,2 bmt tsi dsg jetta kullanıcısıyım. Aracım 54.000 kmde. iki sene servis bakımın wv yaptırdım ancak diğerlerini hep ustama yaptırdım. Bu güne kadar olumsuz hiç birşey yaşamadım. Yakıt konusunda harbiden cimri. Dsg konusunda ne benim aracımda nede çevremdeki jettalarda her hangi bir sıkıntı çıktığını duymadım. Tsi motor olduğu için tüp vb şeyler uymuyor. Bagajı çok geniş. Baktığınız kasa makyajlı kasa. Ben o zamanlar 70k ya sıfırını almıştım. Fiyatlar almış başını gitmiş.

Alpii
19-12-2019, 15:13
2015 aralık çıkışlı 1,2 bmt tsi dsg jetta kullanıcısıyım. Aracım 54.000 kmde. iki sene servis bakımın wv yaptırdım ancak diğerlerini hep ustama yaptırdım. Bu güne kadar olumsuz hiç birşey yaşamadım. Yakıt konusunda harbiden cimri. Dsg konusunda ne benim aracımda nede çevremdeki jettalarda her hangi bir sıkıntı çıktığını duymadım. Tsi motor olduğu için tüp vb şeyler uymuyor. Bagajı çok geniş. Baktığınız kasa makyajlı kasa. Ben o zamanlar 70k ya sıfırını almıştım. Fiyatlar almış başını gitmiş.

Yorumunuz için teşekkürler. Fiyat konusunda bir şey diyemeyeceğim. Her aracın piyasası son 2 senede uçtu. Altımızdaki fd6 bile 10 yıl önce 35bin e satılırken şu an çok rahat 70-75 arasına gidiyor... Jetta'da uyguna geleceği için böyle bir değişikliğe gitmek istedik.

DSG kullanmadığımızdan hiç bir soru işareti vardı kafamızda. Ama genel olarak araç için yorumlar iyi.

Bir kaç yerde malzeme kalitesi kötü felan yazmışlar. İç aksam piano black gibi rahat çiziliyor ve dandik duruyor diye? Bu doğru mu yoksa kullanıcı işi mi :)

emrhn28
19-12-2019, 18:03
2015 model 1.4 TSİ manuel sahibiyiz. İç mekana kalitesiz diyenler d segmentler ile kıyaslıyor olabilir. Koltuklar ve deri kısımlar gayet başarılı ve iç mekan ferah. Yakıt olarak 8.5 civarıyız biz 1.2 daha başarılıdır. Fd6 da gayet başarılı bir otomobil ama jetta daha mutlu edecektir. Makyajlı ise gayet donanımlı oluyor confortline paket ama trendline a girmeyin. Confortline ı stop ayna ve Jant ile highline çevirmek kolay. Bi xenın far zaten opsiyon.

Alpii
20-12-2019, 14:48
2015 model 1.4 TSİ manuel sahibiyiz. İç mekana kalitesiz diyenler d segmentler ile kıyaslıyor olabilir. Koltuklar ve deri kısımlar gayet başarılı ve iç mekan ferah. Yakıt olarak 8.5 civarıyız biz 1.2 daha başarılıdır. Fd6 da gayet başarılı bir otomobil ama jetta daha mutlu edecektir. Makyajlı ise gayet donanımlı oluyor confortline paket ama trendline a girmeyin. Confortline ı stop ayna ve Jant ile highline çevirmek kolay. Bi xenın far zaten opsiyon.

Yorumunuz için teşekkürler. Araç makyajlı idi fakat planlar değişti şuanlık. Fd6 'ya devam :)