PDA

Orijinalini görmek için tıklayınız : chrome proda map tune sorunsalı

STP
30-07-2007, 12:45
gecen ayar yaparken bı konu gectı bende bunu danısmak ıstedım. max basılacak bar degerı ornegın 1.5 . buna gore mapı tune edıyoruz dıyelım. sonrasında bu map var ıken 1 bar basıyoruz. bır arkadas derkı 1.5 bara tune edılmıs map ıle 1 barda gıderken zengıne kalıcak afren ve saglıklı bı yurume saglayamayacaksın. bu yuzden map swıtch takmak gereklı onun sayesındede 2 tane map kullanılırsın demekte. benım bıldıgımde chrome pro ve dıger map programlarında arac o an hangı barı basıyorsa o degere kadar olan mapı kullanıyor boylelıklede afr o bardakı ayarlanmıs ıyı halıne oturuyor. arkadasın dedıgı sekılde olsa evc vs tarzı boost contların anlamı kalırmıydıkı ?:beuj:

GökhanO
30-07-2007, 13:05
arkadaşın doğru soyler selçuk sen hangi değere göre tune edersen o değer için çalışır crome da map switch yapmanız lazım 2 farklı basınç değeri için.

Oz`
30-07-2007, 13:06
şimdi bak saa şöle söleyeyim 1 bar ile 1.5 bar kolonları map inin içinde bulnmakta saten dfarklı map yapman gerekmez aynı map iiçinde kullanabilirsin senin dediğin şu ehehe eğer map kullanmıyorsan TPs olarak yapıyorsan evet değiştirmen lazım ama Map sensorun olduğunu bliyorum ondan dolayı sorun olmayacakır 1.5 ve 1 bar alakasızdır

aşağıdaki resimde kırmızı olan yerleri görüyorsun 0 atmosfer 0 vacum diye geçer basıncların kolonları ayrı olduğundan dolayı avansın fuel in hemen hemen herşeyin değişir sadece corrrectionlar kalır onlarında maple pek alakası olmaz onlar minik düzeltmeleri yapar
1 bar kolonunda 1 bara geldiğinde o kısmı 2 barda 2 barlık kolon kısmını kullanır ondandolayı tek map ile sağlıklı şekilde yürürsün selcukcum

http://img243.imageshack.us/img243/3878/oz1bs3.png

STP
30-07-2007, 13:08
tesekkurler OZ' um. benımde bıldıgım bu sekıldeydı ama yınede bı sormakta yarar gordum

Oz`
30-07-2007, 13:09
arkadaşın doğru soyler selçuk sen hangi değere göre tune edersen o değer için çalışır crome da map switch yapmanız lazım 2 farklı basınç değeri için.

gökhan oku istersen yaw senden böle bi cvp beklemiyordum açıkcası :Deli:

GökhanO
30-07-2007, 13:22
pardon üsdat :) yanlış biliyormuşum öğreniyoz :)

Jehuty
30-07-2007, 17:27
slmlar peki benim merak ettiğim birşey var bu switch olayı! ne için kullanıyım ki böyle bir olay varsa yani 2 ayrı map neden kullanmak istiyim zaten optimum değerlerle afr yi ve avansı ayarlamışken ve dediğiniz gibi boosta göre map ilerleyip okuyorsa 2. map niye ??

Oz`
30-07-2007, 17:35
şöle belirtim biz bunları başka amaçla kullanıyorus bakın arabanız günlük 95 oktan kullanıyorsunuz çok az yaktırıyorsunuz falan filan eee basıosunuzda 95 oktanla napıcaksınız ? ? beygir gelmicek çünkü avans vurucak 100 oktan yada daha yüksek oktan kullanırkende diğer mapinizi açarsınız dahaçok güç daha çok zevk alırsınız :) map switch pek iişe yaramaz türkiyede bir çok arabada saten standalone beyinlerde ayrı şekillerde kullanılıyor

yadaşöle açıklim Nos pencereniz yok ama nos kullanıyorsnuz ee aynı şekilde basamıcaksınız değilmi mapinizi değiştirip Nos Mapine geçiyorsunuz sorunsuzca nosuunuza basıyortsunuz :)

Jehuty
30-07-2007, 17:43
hıım ok anladım benim merak ettiğim konu buydu yoksa bende zaten atmosferik motor olduğu için benim motorumda istediğim zaman stock map istediğim zaman kendi yazdığım map devreye girer. ama turbodaki bu olayı hiç anlayamıyordum teşekkür ederim

Oz`
30-07-2007, 17:56
turbodaki olay kesinlikle oktanla alakalı hayal gücüne bağlı bide nosta basabilirsin istersen :)

Jehuty
30-07-2007, 18:11
Atmosferikte kırmadan öğrenmek daha kolay, onlar daha sonra olacak şeyler inş. sindire sindire :)

1nsane
29-08-2007, 09:21
STP aslında en temizi boost controller ile bütün boost table'larını ayalarmak. Çünkü şöyle bir saçmalık var. B15 ile B16 sütunları arasında bir yerde kalınca, ecu her iki sütundan aldığı veriyi bir şekilde ortalıyor ve ona göre benzin basıyor ve timingi ayarlıyor. Fıstık gibi bir b16 sütünu olsa bile çok kötü bir b15 sütünu herşeyi mahfedebilir. O yüzden bence sağlam olsun diye hepsini ayarlamak lazım.

Oz`
29-08-2007, 15:09
hepsaini ayarlamaya kalkarsan günlerin ayların gider smooth denen bir özellik ve kıyaslama yapmasını bildikten sonra check etmek gerekir :D

1nsane
29-08-2007, 15:19
En temizi dedim zaten, ayrıca o kadarda uzun sürmüyor 2bar için :)