PDA

Orijinalini görmek için tıklayınız : aracınızın anahtarını otoparka bırakmayın

i-tec
31-03-2011, 22:16
http://i53.tinypic.com/2d7ym91.jpg

yargıtayımız böyle karar vermiş arkadaşlar bundan sonraki davalarda örnek teşkil edecektir bilginize

By_Carizma
31-03-2011, 22:23
teşekkürler bilgilendirme için...

VTec_king
31-03-2011, 22:26
sağol bilgilendirme için

Alper_
31-03-2011, 22:27
aracımı otoparkçıya vermem..çevremde ki tanıdıklarımı da bilgilendiririm..teşekkürler :)

sinan-s
31-03-2011, 22:28
Bende vermem..

berkay_aydin
31-03-2011, 22:30
Bilgilendirme için teşekkürler

fastchild
31-03-2011, 22:32
ben babama anahtarı verirken düşünüyorum benzinlikte babam gider markete ben sıkılıp arabadan çıksam arabanın yanında bile dursam anahtarı çıkartır atarım cebime bırakın valeye otoparkçıya vermeyi

geçende dönerci ali ustada görevli istedi anahtarı o adamada vermedim vermemde

can2k
31-03-2011, 22:44
Ben de cok vale ve otoparkciyla kavga ettim kimseye vermedim arabayi bugune kadar. Bole bi durumu arkadasim yasamisti gasp olarak gecti olay o yuzden sigorta odedi ama herzaman boyle olmuo

Boost Up
31-03-2011, 22:46
ben sureklı verıyorum valla, elı ayagı duzgun yerlerde

i-tec
31-03-2011, 22:47
yazı tura atıyorsunuz arabanıza

TolgaEsentepe
31-03-2011, 22:48
herkes işine geldiği gibi hareket ediyor tabi.. İyi bir mekana gidiyorsam yanımda da önemli birisi varsa veririm valeye aksi taktirde hiçbir kişiye vermem :)

Frid
31-03-2011, 22:49
teşekkürler vermeyiz

BD666
31-03-2011, 22:51
Teşekkürler bilgilendirdiğiniz için.

fangio
31-03-2011, 22:57
Bilgi için teşekkürler...

ulasoztas1
31-03-2011, 22:57
herkes işine geldiği gibi hareket ediyor tabi.. İyi bir mekana gidiyorsam yanımda da önemli birisi varsa veririm valeye aksi taktirde hiçbir kişiye vermem :)

aynen iyi bir mekana gidiyorsam ve mecbur kalırsam veririm yoksa vermem..

Boost Up
31-03-2011, 23:00
bağdat caddesıne hava guzel bu aylarda gıdıp yer bulursanız helal olsun vallahı, bırakıyorum ben, hos genelde aynı yerlere gıdıyorum pek sorun olmuyor:)

ama fenerbahcede valeye vermemek lazım, cok karmasa bı yer orası. mecbur kalınmadıkca verılmemesı lazım

YEY®
31-03-2011, 23:25
bağdat caddesıne hava guzel bu aylarda gıdıp yer bulursanız helal olsun vallahı, bırakıyorum ben, hos genelde aynı yerlere gıdıyorum pek sorun olmuyor:)

ama fenerbahcede valeye vermemek lazım, cok karmasa bı yer orası. mecbur kalınmadıkca verılmemesı lazım

Valla caddede fenerde ona buna hava yapıcam diye arabanı riske atma hiç gir ara sokağa koy iki dakka yürür kiloda verirsin hem :icon_tup: Ben öyle yapıyorum genelde yürüyüş spec :))

Yalnız bebekte falan cadde gibi koyucak yerde bulunmuyor çok sinir.Geçen midpointte mecburiyetten verdim adam tüm bebeği geri geri gitti tabi benimde içim gitti :o

ocean0636
31-03-2011, 23:48
Genellikle ne otoparkta nede mekanda falan kesinlikle valeye vermıyorum. Arabanın anasını mikiyorlar, içinde 5 kuruşları yok tabi yak parçala spec :).

onursumer
31-03-2011, 23:50
iyi bir mekana gitsem bile hayatta vermem valeye ;)

Serkan06
31-03-2011, 23:51
faydalı bir bilgi teşekkürler. aslında poliçelerin içeriğinde yazıyor ama çoğumuz okumuyoruz galiba.

FaBeRgE
31-03-2011, 23:57
yargıtay verin dese yine vermem :D

Berkan
01-04-2011, 00:24
10 milyarda 1 trilyonda olsa insanın malı kiymetli bide sanki aracı alırken katkıda bulunmuşlar gibi bir ağız yüz yapıyolar trip yapıyolar vermem diyince o delirtiyo adamı

pegeout 106
01-04-2011, 00:29
Faydalı ßilgilendirme için tşkler.

Selcuk_RoL
01-04-2011, 01:06
tşkkürler bilgi için en iyisi vermemek:D

erdem325
01-04-2011, 01:14
ben bir kez valeye vermistim bizim emektar mercedesi..
kiz arkadasim vardi yanimda, elin ... bindi arabaya el frenini birakmadan yuruyunce benim sigortalar indi, arabanin gitmemekte direndigi halde asiliyorda asiliyor ...
debriyaja bas birak falan yapmaya basladi, tabi ben olayin basindan beri arabanin arkasindan ana ata dumduz bagira bagira mekanin onunde kosturmaya baslayinca diger valelerden biri durdurdu bunu..
sorasi kavga gurultu falan..
o gun ilk ve tek oldu zaten :)

year_one
01-04-2011, 01:18
bilgi için tşkler,

fakat 2 sene bellbolyluk yapmış biri olarak valelerin bellboyların aracları nasıl kullandığını bildiğim için aracımı kesinlikle vermem,kendimden biliyorum ;

piyasadaki supersuport ve suv katagorisinde ki çogu aracla 0-100 testi yapmışlığım hatta videolamışlığım var yanlamak için neler yaptığımıda biliyorum,hele ki bahşiş vermeyen adamların arabalarıyla yüzlerce metre yarım debriyaj el freni cekik gitmişliğim de olmuştur ,

bu yuzden arkadaşlar aracınızı kesinlikle vermeyin,burda en iyi taktik en güzel yeri isteyin bahişişi yuklu verin anahtar sizde kalsın en guzel yer sızın olsun muhakkak en güzel yerdeki arabanın anahtarı vale de vardır ;)

aron76
01-04-2011, 08:22
teşekkürler bilgilendirme için
bende valeye otoparkçıya aracı verme taraftarı değilimdir
hele esenboğa havaalanındaki valeleri gördükten sonra
sabah 7,30 adam hızlıca geldi yer yok anahtarı valeye verdi koşarak içeri girdi peugeot 407 2010 du sanırım siyah
vale arkadaş ortalıkta sakin olunca park yapılmaz dubaları umursamadan araba ile itekaka aracı yanaştırdı sonrada arkadaşlarına kendince hava attı "nasıl yanaştırdım ama"
işte bu insan sandığımız zevatlara gözümüz gibi baktığımız araçlarımızı teslim ediyoruz

VteC_MaNiaC
01-04-2011, 08:24

asıl fenerde verirsen bişey olmaz caddede verirsen yalan olur :) Çünkü cadde hem populasyon olarak hemde araç sahiplerinin vurdumduymazlıgından dolayı karışık bir yer. fenerde anca 100 metre ileri koyabilir... ama caddede yer yoktu ayağına kadıköye kadar gezer gelir... yapan yerlerde biliorum :)

mert_leon
01-04-2011, 08:27
an gelioki mecburen anahtarı vermek durumunda kalıyorum. yanımda kız arkdsım varken valeyle filan tartışamam tam bi çirkefler..

rahmi
01-04-2011, 08:29

Aynen orada gidip isparka koymak daha güvenli.

HaKo
01-04-2011, 08:39
bilgi için tşkler,

fakat 2 sene bellbolyluk yapmış biri olarak valelerin bellboyların aracları nasıl kullandığını bildiğim için aracımı kesinlikle vermem,kendimden biliyorum ;

piyasadaki supersuport ve suv katagorisinde ki çogu aracla 0-100 testi yapmışlığım hatta videolamışlığım var yanlamak için neler yaptığımıda biliyorum,hele ki bahşiş vermeyen adamların arabalarıyla yüzlerce metre yarım debriyaj el freni cekik gitmişliğim de olmuştur ,

bu yuzden arkadaşlar aracınızı kesinlikle vermeyin,burda en iyi taktik en güzel yeri isteyin bahişişi yuklu verin anahtar sizde kalsın en guzel yer sızın olsun muhakkak en güzel yerdeki arabanın anahtarı vale de vardır ;)

aman ne iyi yapmışsın matah bişeymiş gibi anlatıyorsun bide burda. Yaptığın şeyin hak yemekten farkı yok blmiyorum farkrındamısın.

SErhat.
01-04-2011, 08:44
Bilgilendirme için teşekkürler.

Genelde caddede filan vakit geçiriyorum.Onda da zaten şimdi havalar düzeldi;yürüyüş filan yaparız.Arabayla gitmek boşa kürek çekmek gibi.Gitsem bile zaten direk Bostancı'da arkadaşlar var;onların oraya koyarım arabayı.

Bebek vs. sahil kesiminde ise otopark olayı sıkıntı.Aracım 17-18 liralık araç olsa bile benim için değerli.Vale'ye vermeyi uygun görmüyorum.

O tarafta yemek vs. gibi bir organizasyon olsa bile taksiyle giderim.

Geçende zaten Bakırköy Hacı Sayid'in önünde sabah erkenden(üstelik pazar sabahı) kahvaltı yapmak için arabayı koydum.Sonra içeri girdim.Ardından adam geldi;arabanızı çekebilir miyiz diye?Dedim buranın valesi mi?Evet;buranın dediler.Verdim ama 2 dk. sonra da kendim gittim arkasından.Rahat duramadım çünkü.Arabayı biraz daha ileriye kenara çekmiş ama abi dedim sen al şu 5 lirayı;sağolasın;çektin ettin ama anahtarı rica ediyim.Araba çekilecek olursa da zaten H.S.'de kahvaltı yapıcam ardından da çıkıcam;ben çekerim dedim.

Şimdi bir de böyle karar verildikten sonra sigorta şirketleri hepten üste çıkarlar.

dirk
01-04-2011, 08:54
Şimdi bir de böyle karar verildikten sonra sigorta şirketleri hepten üste çıkarlar.

Bence Sigorta Dolandırıcılık için ayrıdan para talep eder böylelikle bu olayda tatlıya bağlanır..

SekoLive
01-04-2011, 09:03
arkadaşlar hiç gezen eden yokmu aranızda? bazı yerler varki cidden otoparkda valeye vermekden başka çareniz yok adam diyo buyrun bırakın ama öndeki araç her çıktıgında sizi çağıralm eğer kabul ediyorsanz ... vermemek en güzeli ama bazı arkadaşların da dediği gibi yanınzda birisi var ise yada gittiğiniz yerin durumuna göre verilebilir bu kadarda kasmayın sonra verirsin vermezsin diye laf kalabalıgından yok yere kavgalar çıkıyor...

Low-Rider
01-04-2011, 09:06
En son r9'la bir yere gititğimde vale aracı almak istedi ben çekiyim istersen dedim,yok abi ben çekerim dedi

İyi sen bilirsin dedim , tam tur yapma sakın sürtüyor lastikler dedim.

Yeniköyde yolun ortasında 3manevrayla geri dönebildi durdum izledim:Dsonra yanıma geldi abi keşke sen çekseydin dedi:D:D

Diyadin
01-04-2011, 09:12
Kesinlikle valeye vermem anahtarı bende olmayınca aklım kalıyor :D

kv661
01-04-2011, 09:26
Park caddesinde mecbur valeye vermiştim bende aracı. Bizim hatun ben kafama göre park yeri bulamayınca arıza çıkarıyor.

Adama bak araç cok alçak sigara paketinin üstünden bile geçmiyo aman diyim dedim. bu olay 2008'de olmustu.

yıl 2011 adam hala orada ve ben ne zaman oraya gidip aracı versem adam bana "Araç çok alçak sigara paketinden bile geçmiyor diyor".

:D :D :D

özcan07
01-04-2011, 09:40
bilgi için teşekkürler

EMD
01-04-2011, 09:42
Teşekkürler.

lnd_samet
01-04-2011, 09:50
ahaha:D
çok kez verdik ettik ama başıma birşey geldi o günden sonra bir daha hakikaten (toplantı-yemekti) prestijlik bir mevzuu olmadıkca bende bırakmıyorum.

ankaradayım-salatada eğlenmişiz,kafalar hafif çakır beykoza geçtik. valeye aracı bırakmışım neyse tam oturduk bardağa su koydum çatara patara bi araba sesi gelir biz komple dışarı bakarken aa samet senin arabaya benziyor derken ben hasss. durumlarındayım:Dana avrat dümdüz gittim tabii o fırlamaya :D o gün sahibiyle tanıştık sonraki her gitmemde masaya illaki ikramlar gelmeye başladı:D

blackdream
01-04-2011, 09:51
ıstanbuldakı park sorunu arac severlerı bazen valeye mahkum edıyor veya dar alanlara park etmek zorunda bırakıyor ama allaha sukur antalyamızda bu durum soz konusu bıle degıl aracınızı ıstedıgınız guvenlı bır yere park edebılır gıdecegınız yere en kotu sartlarda park ettıgınız yerden gıdecegınız yere 5 dk.da ulasabılırsınız... allah bızlere valesız, cezasız, kazasız, belasız gunler nasip etsin.... bilgilendirmeniz ve etkili örneğiniz için teşekkür ederim

cery
01-04-2011, 09:53
arabam 19 ay bende kaldı 18 ay garaja koydum. anahtarımı garaja 3 kere mi ne bıraktım o da duvar dibi boş değldi boşalınca çeksinler diye. ertesi gün de gidip anahtarımı alıyordum. hastayım sanıyordum. meğersem haklıymışım :D

clioGT
01-04-2011, 09:53
Valla caddede fenerde ona buna hava yapıcam diye arabanı riske atma hiç gir ara sokağa koy iki dakka yürür kiloda verirsin hem :icon_tup: Ben öyle yapıyorum genelde yürüyüş spec :))

Yalnız bebekte falan cadde gibi koyucak yerde bulunmuyor çok sinir.Geçen midpointte mecburiyetten verdim adam tüm bebeği geri geri gitti tabi benimde içim gitti :o

benzer olay hisarda kahvaltı mekanlarından birinde başıma geldi,
adam arabayı benim diğer yöne ters olarak koydu, indi arabadan başka arabaya gitti, araba benim sahil yolunda ters istkikamete bakıyor, trafik kilit, millet küfür filan ediyor:) ben de araç sahibi olduğumu belli etmeyeye özen gösterdim iş bana kalmasın diye, bekledim bekledim 10 dk da ancak yerleştirdi arabayı.

mümkün olduğunca anahtar vermemek lazım. uzak muzak, bırakıp arabayı kilitleyip kapıyı öyle gitmek en mantıklısı

kurtbil
01-04-2011, 09:58
kesınlıkle vermem,zorunlu kalıcagım yere de gıtmem yururum :)

BRETE
01-04-2011, 10:12
At avrat silah
Boşuna dememişler

elpadre
01-04-2011, 10:19
kendımım park yerı bulurum derım ısın ıcınden cıkarım :)