PDA

Orijinalini görmek için tıklayınız : Blackberry Bold 9780 vs E72

CaNeR54
02-04-2011, 13:31
Telefon konusunda yardima ihtiyacım var.

2 haftaya telefon alıcam. 2 model arasinda kararsiz kaldım bb 9780 mi e72 mi ?

Kontratlı almiycam o yüzden hem konusma paketli hem internet paketli olan tarifeleri söylemeyin işime yaramiyor :)

Çok mailleşen biri değilim ama internet kullanan ve face-twit-msn gibi uygulamalarini sık kullanırım.

Bis olmadan bb kullanamiyoruz buda aylık 30 tl civarindaymiş galiba turkcell de kontratlı olunca acaba e72 alıp internet paketi yapmak daha mantıklı mı burasi kafamı kariştiriyor

Arada yaklaşik 500 tl bi fark varken hangisini almak mantıklı özelliklerini karşilaştirdim aşağida ?

Bu arada vadafone nin 8 tl sınırsiz internet paketi varmiş. kullanan var midir ? 100 mb dan sonra hızınız 96 kb a düşüyormuş kullanan eden var mi ?

Fiyat Karşılaştırması - En Ucuz Cep Telefonu - Ceptown.com (http://www.ceptown.com/index.php?p=karsilastirma&task=karsilastir&tel1=1398&markaId=23&tel2=1729)

otuzdört
02-04-2011, 13:36
şeklim olujak benim diosan beyaz bb ;)

Tnrylsl
02-04-2011, 13:38
bence bb 9780 varken e72 düşünmemelisin

Eyüp
02-04-2011, 13:39
BB 9780 iyi bir seçim olur :)

Hem internet konusunda hemde şekil konusunda..

Sercan AKCAN
02-04-2011, 13:39
valla bende beyaz bb derim.babaya aldırdım gelmesini bekliyorum.bu blackberryinin kendileri aralarında konusma olayı nedir nasıl oluyor.bi bilen anlatsın.bende kampanyayla falan almadım telefoncudan getirtiyorum

Alicanrs
02-04-2011, 13:40
BB9780 iyidir al memnun kalırsın e72 yi düşünmem onun yanında alabilcek durumun varsa al tabiki :)

otuzdört
02-04-2011, 13:40
valla bende beyaz bb derim.babaya aldırdım gelmesini bekliyorum.bu blackberryinin kendileri aralarında konusma olayı nedir nasıl oluyor.bi bilen anlatsın.bende kampanyayla falan almadım telefoncudan getirtiyorum

kendi aranda konusma muabbeti bis paketin yoksa olmuyor. BB Messenger dan bahsediyorsun sanırım.

CaNeR54
02-04-2011, 13:42
arada ki 500 küsür tl lik farki verip blackberry alınca tatmin olabilicek miyim e72 ye kıyasla :)

onursumer
02-04-2011, 13:45
bb çok başarılı bi cihaz bi donem 9700 kullandım ama eğer kontratlı almayacaksan

E72 hem cihaz olarak ucuz hemde msn,face,twitter gibi uygulamalara aylık250mb lık bi paket fazlasıyla yeterli haliyle 30tl bis ucreti vermek zorunda kalmıyorsun

1 senedir e72 kullanıyorum çok memnunum

Sercan AKCAN
02-04-2011, 13:52
kendi aranda konusma muabbeti bis paketin yoksa olmuyor. BB Messenger dan bahsediyorsun sanırım.

ne anladım ben ondan o zaman :) her ay 30 lira verceksem :)

Evrenoz
02-04-2011, 13:52
Bis olmadan BB kullanabilirsin.

Alırsın 1 GB bir internet paketi, istediğin uygulamaları ( msn,facebook, whatsupp, twitter, mail, web vs ) sorunsuzca kullanırsın.

Bis alırsan bunların dışında BB Messenger'ı kullanabilirsin. Bir de bildiğim kadarıyla BIS'in olmazsa push mail özelliği olmuyor ki bunlarda senin için bir eksiklik olmaz.

Kullanım rahatlığı açısından kesinlike BB'yi tavsiye ederim..

otuzdört
02-04-2011, 13:55
ne anladım ben ondan o zaman :) her ay 30 lira verceksem :)

Sende BBM den konusma :) adam zorlamı konusturuyor seni bu uygulamayı kullanırsan 30 lira bayılıcan bana demiş ;) hehe

Evrenoz
02-04-2011, 13:57
BBM'in alternatifi de whats app'tır ayrıca.

BBM BB ve BB arasında geçerlidir. Whats app her telefona yüklenir. Kısaca daha geniş bir kapsamı vardır.

CaNeR54
02-04-2011, 13:58
Bis olmadan BB kullanabilirsin.

Alırsın 1 GB bir internet paketi, istediğin uygulamaları ( msn,facebook, whatsupp, twitter, mail, web vs ) sorunsuzca kullanırsın.

Bis alırsan bunların dışında BB Messenger'ı kullanabilirsin. Bir de bildiğim kadarıyla BIS'in olmazsa push e-mail özelliği olmuyor ki bunlarda senin için bir eksiklik olmaz.

Kullanım rahatlığı açısından kesinlike BB'yi tavsiye ederim..

Evren abi sorun zaten bis değil bb aldıktan sonra internet peketi alıcağima bis alırım zaten benim merak ettiğim ayni özellikleri e 72 daha ucuza yaparken ben 500 küsür tl daha fazla vererek blackberry almak mantıklı mı veya beklentileri mi karşiliycakmi ?

hani şu nedenlerle bu telefon alınır e 72 alınmaz diyebilmem lazım :)

Evrenoz
02-04-2011, 14:01
Ben kısa bir süre e72 kurcaladım, kullandım. BB'ye alternatif olarak denemek için.

Lanet olsun dedim, BB varken başka telefon kullanmam kolay kolay.. :)

onursumer
02-04-2011, 14:05
Evren abi sorun zaten bis değil bb aldıktan sonra internet peketi alıcağima bis alırım zaten benim merak ettiğim ayni özellikleri e 72 daha ucuza yaparken ben 500 küsür tl daha fazla vererek blackberry almak mantıklı mı veya beklentileri mi karşiliycakmi ?

hani şu nedenlerle bu telefon alınır e 72 alınmaz diyebilmem lazım :)

tamamen alışkanlık

eğer bb kullanırsan başka birşey kullanabiliceğini sanmıyorum çünkü ciddi kullanışlı rahat ve hızlı :)

ozellikle mail vs konusunda tek geçiyorum :)

ben sırf e72 nin tasarımı klavyesini daha çok sevidğimden daha rahat geldiğinden kullanıyorum

ayrıca fiyat performans olarak başarılıda

bence iki telefonuda incele bak oyle karar ver symbian a alışkın değilsen zaten bb ağır basıcaktır :) alışkın olmayana karışık gelir :D

Evrenoz
02-04-2011, 14:06
Heh onur aynen öyle. Alışık değildim, symbian da kullanmadım hiç. Lanet ettim attım bir köşeye :)

onursumer
02-04-2011, 14:12
evet aynen o şekilde :D

ayrıca bi not düşeyim hangisini alırsan al eğer yazışma çok yapmıyorsan bol bol konuşurum diyorsan birtane bluetooth kulaklık tavsiye ederim iki telefonuda kullandım konuşurken belli bi sureden sonra rahatsızlık veriyor

bb çok rahatsız ediyordu e72 de biraz zaman geçince ediyor bi fark yok yani :D

taytay
02-04-2011, 14:31
bende bb 9780 alana kadar e71 kullanıodum inan arasında cok fark var bb işletim sistemi oalrak cok hızlı dahada symbian ile işim olmaz :)

CaNeR44
02-04-2011, 15:02
bb şekil piyasa telefonu başka bi güzelliği yok E72 whatsup facebook youtube uygulamaları fena değil tercihim olurdu hem daha ucuz hem sağlam hem kamerası daha iyi

Sercan AKCAN
02-04-2011, 15:46
Sende BBM den konusma :) adam zorlamı konusturuyor seni bu uygulamayı kullanırsan 30 lira bayılıcan bana demiş ;) hehe

benim telefon aksama geliyormus.ben kampanyalı almadım.faturalı hatta kullanmıyorum.bu bisi nereden satın alabiliyoruz.whatsapp nasıl o da paralı mı?

onursumer
02-04-2011, 15:57
benim telefon aksama geliyormus.ben kampanyalı almadım.faturalı hatta kullanmıyorum.bu bisi nereden satın alabiliyoruz.whatsapp nasıl o da paralı mı?

store den indirirsin ilk sene ucretsiz ondan sonra yıllık 0.90 dolar falan dı :D

otuzdört
02-04-2011, 16:02

444 0375 ara de böyle böyle blackberry cihaz kullanıorm onlar zaten baslıcak saymaya bizi aradıgınız cihaz işte şu marka şu model dogrumudur die dersin bis aboneliği istiorum aylık ve haftalık fiyatları sölicekler sana. kafana yatanı söylersin bis yada bes actırırsın

Mr.K
02-04-2011, 16:16
bbme fazla tkılma yukle whatsapp olsun bıtsın,sekıl ıcın degıl kullanıslılık,cebıne kesene yararına bak,aradakı fıyat frkındn faturanı net paketını ode,telefonla sekıl yapıp,cebınde 1lıra para olmamasından ıyıdır ;)

CaNeR54
03-04-2011, 13:38
Peki bu vadafone nin 8 tl lik internet paketini kullanan var mi ?