PDA

Orijinalini görmek için tıklayınız : Civic Coupe hakkında yardım...

uluckaban
02-04-2011, 14:16
Honda Civic 1.6 Si 1996 Model 3.800 EUR Sahibinden satılık ikinci el Siyah renk (http://www.sahibinden.com/ilan/vasita-otomobil-honda-civic-coupe-abd-girisli-45134409/detay)

ilandaki araç hakkında bilgilerinize ihtiyacım var..

Yabancıdan yabancıya diyor hadi başkasının üstüne aldırttık aracı bunu daha sonradan o kişi tarafından TR plakaya çevirtip ve üstümüze aldırtma şansımız vs. varmıdır bu konuda çok cahilim yardımcı olursanız sevinirim :)
Şu araçları Tr'ye göndermediler ya .. :mad:

sasuuke
02-04-2011, 14:19
bu konuyu bende merak ediyorum oradaki araba çok temiz duruyor.

driftboy
02-04-2011, 14:35
5 yıl içinde satamama gibi bi durum vardı yurtdışından getirtildigi vakit galiba. tam bilgi sahibi olanlar yardımcı olur.

elpadre
02-04-2011, 14:38
ben alırımda almam belırlı bır vergı bıcılıyor sonra o vergıyı oduyorsunuz ma olarak yabancıdan yabancıyaa mısafır arac plakası cıkıyor sadece ruhsat sahıbı yada özel söför kullanabılıyor tabıı soforunde yanınızda calıstıgına daır sıgortalı olması

Mikrop_Ali
02-04-2011, 14:41
yabancıdan yabancıya satışını bizim noterler mi yapıyor nasıl oluyor bu ruhsat işlemleri vs.

recky
02-04-2011, 14:49
yabancılara neden arac ucuz ya nıye bu ayrım nefret edıyorum bu sıstemden

Mutu
02-04-2011, 14:53

Araba yabancıya ucuz değil :D Getiren kişi çift vatandaş ya da yabancı olduğundan ötürü ucuz aracı buraya getirebiliyor :)

Dağhan
02-04-2011, 15:02
Çok afedersiniz ama içine tükürdüğümün ülkesinde herşey Türk'e zor.
Adam vatandaşlıktan çıksın yös'e girsin elini kolunu sallayarak marmara,istanbul hukuklar biraz kasarsa boğaziçi,odtüye girsin.
23-24 bin TL biçilen arabaları 7000 tlye alsın satsın ne ala memleket ya olan hep bize oluyor.

Gko
02-04-2011, 16:05

yabancı ülkelerde araclar Türkiyeye gore daha ucuz. mesela o ilandaki araç Bulgaristanda daha ucuz adam burda para kazanma amacıyla satıo bnm dusuncem

kutsal
02-04-2011, 16:16
bu aracı anca cıfte vatandaslar alabılır ayrıyetten 6 ayda bır gırıs cıkıs yapmanız gerekıyor uzerınde bulunduğu plakalı ulkeye

gökan
02-04-2011, 16:52
enısteme alırdık ama para yok azerı cunku kendısı:D

rodya
02-04-2011, 16:59
otomatik yapılabilir mi bu?
olursa ne kadar saglıklı olur ve maliyet neye cıkar?

rcpsvn
02-04-2011, 18:07
bu aracı anca cıfte vatandaslar alabılır ayrıyetten 6 ayda bır gırıs cıkıs yapmanız gerekıyor uzerınde bulunduğu plakalı ulkeye

haklısın aracı sadece cifte vatandaş olanlar alabilir ve arac 6 ay turkiyede 6 ay da bg de durmak zorundadır. 1 sene içinde 180 gun durma hakkı var ne zaman ıstersen kullanabılırsın bu gunleri.tahminimce aracı tr plaka yapmak cok pahalıya patlar!!!

34tb9544
02-04-2011, 18:48
2000 eurodan bı kurus fazla etmez o paraya gecen ay mercedes aldık adam ucmus resmen

tasmany
02-04-2011, 19:07
2000 euro su olan varsa gelsin kralindan alalim ona bitane :D bu fiyat nedir aga,,bide bi arkadas sormus turk plaka yapilabilirmi die, ben bi ara sorusturdum bu isi ,arabanin ilk gunki galeri fiyati neyse onun uzerinden vergilendirme cart curt yapiliyo baya tuzlu oluyo ,ama bu aractan bikactane oldugu icin parasi cok olan varsa alabilir,ha turkiyede cakili bi model icin almak mantikli degil,6 ay olayida dogrudur,, 6 ay turkiye 6 ay turkiye disinda kalmasi lazim...

ef186
02-04-2011, 20:25
cifte vatandas olanlar alabilir diyen arkadaslar neye dayanarak bunu diyorlar acaba ?

Yanlis bilgi vermeyin bilmeden yok ole birsey cifte vatandaslar bu araci satin alamaz....

ayrica bu araci tr plaka yapamazsiniz ancak gumruge terk edebilirsiniz ....

(permi hakki yas haddi vb. konulari iyice bir ogrenip ondan sonra insanlara fikir verin milletin kafasi karismasin ...)

rcpsvn
02-04-2011, 21:07
cifte vatandas olan kişi bg kimligi ile bu aracı bg de alabilir (arac bg plaka oldugu icin) tr plaka yapma konusunda pek bilgim yok ama imkansız olacagını dusumuyorum...

ef186
02-04-2011, 21:09
cifte vatandas olan kişi bg kimligi ile bu aracı bg de alabilir (arac bg plaka oldugu icin) tr plaka yapma konusunda pek bilgim yok ama imkansız olacagını dusumuyorum...

ilandaki gibi tekirdagdaki yabanci plakali arabayi turkiyede ikamet eden cifte vatandas olan biri satin alamaz ...

tasmany
02-04-2011, 21:28
cifte vatandas olanlar alabilir diyen arkadaslar neye dayanarak bunu diyorlar acaba ?

Yanlis bilgi vermeyin bilmeden yok ole birsey cifte vatandaslar bu araci satin alamaz....

ayrica bu araci tr plaka yapamazsiniz ancak gumruge terk edebilirsiniz ....

(permi hakki yas haddi vb. konulari iyice bir ogrenip ondan sonra insanlara fikir verin milletin kafasi karismasin ...)

3 yasina kadardi yanilmiyosam araci kaydettirme isi :soru:

ef186
02-04-2011, 21:31
3 yasina kadardi yanilmiyosam araci kaydettirme isi :soru:

onunda bazi sartlari var ...

yoksa bukadar galerici falan gerizekalimi adamlar almanyayi bulgaristani turkiyeye tasirlardi kafadan ...