PDA

Orijinalini görmek için tıklayınız : Coil Yaylar Arasındaki Fark?

Ome_RS
03-04-2011, 15:53
aracıma coil yay almayı düşnüyorum
aklımda megan racing var oda kulaktan duyma bilgiler neticicesinde olustu.
şimdi farklı farklı markalar var

coil spring
megan racing
skunk2
bomz
ground control vs vs
bunlar arasındaki fark nedir en iyisi hangisidir neden
megan 12 cm bastıgını diğerlerinin 9cm bastıgını okudum bi yerde ne kadar doğru bilmiyorum.
ses yapma sertlik vs fark varmı aralarında?

elpadre
03-04-2011, 15:56
ben megan racıng kullanıyorum muane ıcın yuksek su an konforda var ama daha once ne kadar basık arac kulllandın bılmıyurum ama keyıflı bu benım gorusum :)

tarantino
03-04-2011, 16:37
benim coiller 3 senedir hatta 4. seneye giriyorum hala kullanıyorum

aracı komple bastığımda ön taraf çamurluk içine girip üst tarafa kadar değme yapıyor

benim sana tavsiyem maksadın çok basmak olmasın çünkü basayım derken sağ lastiğinden olursun çamurluğun içinde kılıç kolunu ezmezsen lastiği kestiriyorsun haberin olsun ömer

Ome_RS
03-04-2011, 17:26
benm basıcagım zaten 5-6cm bişi olur sadece foto cekimi için dip süründürürm.
o yuzden basmaktan ziyade yumusaklık ve ses yapmaması önemli

tarantino
03-04-2011, 17:39
sesten yana sıkıntı yok ama yumuşaklık dersen koni amarsitör üzerine uygulayacaksın şuan benim öle orjinal amarsitöre nazaran çok fark var arada

Ome_RS
03-04-2011, 17:46
cok mu sert oldu?

ya benm araba şimdi tok daha salmamıs kendini ses gelmiyo hiçbiternden sert olupta arabayı hasat etmek istemiyorum ses gelmeye basladımı ardı arkası kesilmiyor :S

oguzhan999
03-04-2011, 17:49
knka coil yay düşünme kesinlikle inanılmaz kullanışsız,benim görüşüm inanılmaz sert, fazla basıcaksan biraz daha bekleyip coilover alman cok daha mantıklı

gökan
03-04-2011, 18:16
hepsı aynı ***;)

fsunnetci
03-04-2011, 21:04
hepsı aynı ***;)

Bencede öyle Markalar arası pek birşey değişmiyor sadece malzeme kalitesi değişiyor ama bu kalite farklılığı ürünlerin araç üzerinde iken sana verdiği hissiyatı değiştirmiyor :rolleyes:

Ome_RS
03-04-2011, 21:06
bu cakma coil yayların hepsi şimdi aynı sertliğemi sahip?

Low-Rider
03-04-2011, 21:29
Hepsi aynıdır başka ne bekliyorsun ki?

Sonuçta araç basmak için üretilmiş yaylar , kesik yaydan yada sanayi işi coiloverden farkı yok bence.

gökan
03-04-2011, 21:31
yav bu yaylar basmak ıcındır..bu yayı alcaksan 5 6 cm basmıcaksın gomuceksın yuksek bırakınca daha cok zarar verıyor araca benım cıvıcte dıp basıkken hıc sıkıntı yokktu nezman yukselttım 6 ay kullandım patladı amortısor

GKD
03-04-2011, 22:35
benim bir kaç marka oldu hepsi tırı vırı markalar focuz falan kullandım yayların kalınlığı değişiyo en son integradan aldım baya konforlu markasını bilmiyorum grı yaylı...

mur_84
04-04-2011, 08:30
coil ile dip basmak şart yüksek kalınca araba hopur hopur oluyor ama basıkken sıkıntı ses hiçbir şey olmuyo.. ;)

16EC813
04-04-2011, 08:48
vayyy bee çık çkabilirsen :D direk şahinci işi yapcaz o zaman :D
benimde başımda var aynı dert nasıl basam diye düşünüp duruyom :beuj:

mehmetRS
04-04-2011, 09:44
amortisörlerle oynatmak için ne düşünüyorsunuz arkadaşlar? ben önlerin tablalarını aşağı cektirdim fakat presslenmiş eibachla yüksek hızda yaylanmaya başladımmı durmuyor araba :D amortisörler yaylara göre bu sefer cokmu yumusak oldu nedir anlamadım :)

elpadre
04-04-2011, 09:49
valla ben kullanıyurm sıkıntısız bır sekılde gıdıyurm 800 kg aracın agırlıgı :D

nitrO_Oxide
04-04-2011, 09:50
Yaf nası aynı *** yapmayın gözünüzü seveyim :)

3-4 aracda bomz denen dandik yaydan kullandık dip basıkta adeta basket topu gibi sekiyor arac hatta bi kerede bi yakınım bu sekmeden dolayı fena kaza yaptı araba pert oldu..

2 aractada megan racing kullanıyoruz dip basıkta bile bukadar konforlu bi yay olamaz kesinlikle megane racing tavsiye ediyorum herkeze

kadir jdm civic
04-04-2011, 10:01
ben de 2 sene coilocer spring kullandım eg sedan ex te çok iyidi konfordan yana sıkıntım olmuyordu

aynı yayları eg hb si ye taktım çok kötü oldu sekmekten yolda gaza basamaz hale geldım bende orjinal yayları kestim coiloverin üstüne taktım sonra sıkıntısız 1 sene boyunca bındım.

çok basmadım aracımı lastikle camurluk arası 1 cm mesafe vardı. dahada basmak turkiye sartlarında zor setler cukurlar çok kötü kuleyı patlatabilirsın dikattli olmalısın

mur_84
04-04-2011, 10:32
coil springs takıyorsAN VE DİP BASACAKSAN AMORTİSÖRLERİNİN YAPILMIŞ YADA KONI OLMASI LAZIM BANA KALIRSAA.. yoksa zıplamayı kesemezsinizz..

OmeR-FE
04-04-2011, 10:56
Coil yay'lar içinde Megan racing kullandığım, gördüğüm en konforlu ve verimli olanı.
Diğer yaylardanda kullanan arkadaşlarım oldu, inanılmaz sekiyordu araç.

Ama şunu söyleyeyim, hangi coil yay'ı alırsanız alın, amortisöre 1-2 ufak müdahale ile gayet konforlu bir hale getirebilirsiniz aracınızı.. Konfor, Yay - amortisör ilişkisinden kaynaklanan bir olaydır.

by_hayali
04-04-2011, 11:20
Coil yay'lar içinde Megan racing kullandığım, gördüğüm en konforlu ve verimli olanı.
Diğer yaylardanda kullanan arkadaşlarım oldu, inanılmaz sekiyordu araç.

Ama şunu söyleyeyim, hangi coil yay'ı alırsanız alın, amortisöre 1-2 ufak müdahale ile gayet konforlu bir hale getirebilirsiniz aracınızı.. Konfor, Yay - amortisör ilişkisinden kaynaklanan bir olaydır.

hazırla kendini yakın zamanda yanındayım mayk yükselelim biraz :cool:

Ome_RS
04-04-2011, 19:45
Walla sogudum bu coil yay denen zımbırtıdan rıdvanda megan var en yuksekte gayet konforlu aracı yakın zamanda basıcak onu bi test edeyim ona göre karar vereyim en iyisi sürekli dip basık kullanamam ben

mur_84
04-04-2011, 20:17

mustafam haber ver beraber gidelimm... :heyoo:

by_hayali
04-04-2011, 20:33
mustafam haber ver beraber gidelimm... :heyoo:

tamam kanka havalar düzelsin izmit'teyik :)

TEQUILA
04-04-2011, 20:36
Bu coilin ayarı nasıl yapılıyor. Arabayı lifte çıkarmak gerekiyormu ayar için yoksa garajda kendimiz alçaltıp yükseltebiliyormuyuz. :)

orkuteren
04-04-2011, 20:42
garajda kendin kriko yardımı ile aracı kaldırarakta yapabilirsniz yayların altında paso var onu aşağıya indirip kaldırark ayarını sağlıyorsun ...

ruudvan
04-04-2011, 22:14
Walla sogudum bu coil yay denen zımbırtıdan rıdvanda megan var en yuksekte gayet konforlu aracı yakın zamanda basıcak onu bi test edeyim ona göre karar vereyim en iyisi sürekli dip basık kullanamam ben

en yuksekte deıl omer ortanın bıraz daha ustu daha gıderı var yanı.ama konforlu dıosan sen ona bn sana yorum yapmam cunku cıdden sacma tepkılerı oluo yuksekteyken :D

gökan
04-04-2011, 23:38
basık arabaya alısan adam ıcın sorun yok ama yksek kullanıp basrasa tabı memnun kalmaz ben konılı arabda gordum dandun vuruyrdu

OmeR-FE
04-04-2011, 23:52

Kankaa, ben hep hazırım :D
Gözlerim 2dir seni arıyor bak olmuyor böle.
Ahmet ve ufuk her hafta izmitteler :D