PDA

Orijinalini görmek için tıklayınız : kapı çıtaları boya atması

buraek4
04-04-2011, 10:25
arkadaşlar kapı çıtalarım gövde rengiydi ama şuan boyaları attı maalesef..vede çok çirkin gözüküyo şuan bende tekrar boyatmak istemiyorum kazıyıp boyayı siyah renk kullanmak istiyorum..şimdi üzerindeki boyayı nasıl çıkartırım ve çıkardıktan sonra çıtalarda hasar oluşurmu oluşursa nasıl gideririm neyle boyayabilirim?

Frid
04-04-2011, 10:30
boya sökücüler işinizi görür sanırım zarar görmüş olacagınıda sanmıyorum

kendiniz boyamak istiyorsanız bu konuya göz gezdirin plasti dip işinizi görür sanırım

buraek4
04-04-2011, 10:33
boya sökücüler işinizi görür sanırım zarar görmüş olacagınıda sanmıyorum

kendiniz boyamak istiyorsanız bu konuya göz gezdirin plasti dip işinizi görür sanırım

bu boya sökücüler nasıl bişey birazdaha detay verirmisin?

utkuselamoglu
04-04-2011, 10:44
solvent alıcan sürücen 15 20 dk bekleyecen sonra hiç ellemeden suyla durula boya çıkar sonra temizle daha sonra iyi kalite plastik boya ilaçı var onu atıcan kat sonra üzerine arabanın orjinal rengini at ii kalite atarsan plastik boya malzemesi sorun olmaz. seninkisi ilaçsız boyanmış

buraek4
04-04-2011, 18:31
solvent alıcan sürücen 15 20 dk bekleyecen sonra hiç ellemeden suyla durula boya çıkar sonra temizle daha sonra iyi kalite plastik boya ilaçı var onu atıcan kat sonra üzerine arabanın orjinal rengini at ii kalite atarsan plastik boya malzemesi sorun olmaz. seninkisi ilaçsız boyanmış

sanırım bu işlem beni aşıcak gibi solvent sürmem için çıtaları sökmem lazım gerek kapılardakini söksem çamurluklardakini nasıl sökücem araç 99 civic sedan..birde gövde rengi yapmak istemiyorum tekrardan siyah kullanıcam başka şekilde halletme şansım olabilirmi ?

levent
04-04-2011, 22:15
sanırım bu işlem beni aşıcak gibi solvent sürmem için çıtaları sökmem lazım gerek kapılardakini söksem çamurluklardakini nasıl sökücem araç 99 civic sedan..birde gövde rengi yapmak istemiyorum tekrardan siyah kullanıcam başka şekilde halletme şansım olabilirmi ?

TaGo nickli Tarkan abiden plasti dip al kanka, güzelce maskele çıta harici kalan yerleri gazete bant vs ile , çıtaları hallet o şekilde, yada sökerekte halledebilirsin. izmir'e gelme durumum olsa girişirdik beraber ha :D

CasabLanca
04-04-2011, 22:29
solvent sakat iş kaportaya sıçradı mı saca kadar iner saniyede folyo al kapla çıtaları en basitinden

Ufuk
04-04-2011, 22:47
Boyandıktan falan sonra yıkamada basınçlı tabanca ile tam güç dalmayın hani üstünden geçinde öyle dibine kadar sokup kazırmış gibi yapmayın o hataya ben ön lipte düştüm.Yolda sinek katliamı yapmışız ön lipe basınçlı ile 1 dk su tuttum kurularken bi baktım boya hafiften atıyor..

buraek4
05-04-2011, 09:26
Boyandıktan falan sonra yıkamada basınçlı tabanca ile tam güç dalmayın hani üstünden geçinde öyle dibine kadar sokup kazırmış gibi yapmayın o hataya ben ön lipte düştüm.Yolda sinek katliamı yapmışız ön lipe basınçlı ile 1 dk su tuttum kurularken bi baktım boya hafiften atıyor..

mecbur kalmadıkça arabayı yıkamaya bile vermiyorum kendim yıkıyorum basınçlı su ile boyada atıyo bizim cam çıtalarıda soyuluyo..ama adi ustalar kalitesiz işler yapınca böyle uğraşıyoruz işte...

buraek4
05-04-2011, 09:27
TaGo nickli Tarkan abiden plasti dip al kanka, güzelce maskele çıta harici kalan yerleri gazete bant vs ile , çıtaları hallet o şekilde, yada sökerekte halledebilirsin. izmir'e gelme durumum olsa girişirdik beraber ha :D

boyanın üstüne tutarmıki o kanka

levent
05-04-2011, 19:47
tutar :)

kickbuttowski
07-04-2011, 19:54
Hort! :)

cok gec kalmamisim bari sorayim konusu acilmisken

http://img240.imageshack.us/img240/2781/traszi6.jpg (http://img240.imageshack.us/i/traszi6.jpg/)

resimdeki tamponun siyah yerlerini duzgun sekilde nasil boyayabilirim ? daha once yapan varsa bir yol yordam gosterip yardim ederse sevinirim :)

birde o parca cikarilabilir mi yoksa ustundemi boyamak gerek?