PDA

Orijinalini görmek için tıklayınız : Böyle Vergi Affımı Olur?

Berk4507
06-04-2011, 05:34
Merhabalar.. Cuma günü evime vergi dairesinden bir bildirge gelmiş ben şehir dışında üniversite okuduğum için bugün babamdan öğrendim bildirgede 3000 tl ye yakın borcumuz olduğu belirtilmiş babam dün vergi dairesine gidip araştırmış ve trajikomik bi cvp vermişler cezanın 1800 tl kadarı 1998 yılında sattığımız araca ait fakat biz bu aracı olması gerektiği şekilde sattık borcu yoktur kağıdı alındı notere gidildi ve satışı verildi cezanın 800 tl kadarıda benim 2 yıl önce sattığım motora ait ve bu motoruda borcu yoktur kağıdı alarak noterde satışını verdik 180 tl de şuanki aracımla izmir alsancakta ceza yemişim ona bi lafım yok doğrudur eve ceza gelmemiştir bişeyler olmuştur fakat bu 1998 yılında sattığımız aracın ve 2 yıl önce sattığım motorun cezası çıkması beni şaşırttı ve moralimi bozdu. Bende babamda bu gibi konularda çok titizizdir bugüne kadar nekadar ceza yediysek en fazla 3 gün içinde ödemişizdir. Motorun noter satış kağıdı duruyo ama 1998 yılında sattığımız aracın noter satış kağıdını evde babam bulamamış bu durumda yapılabilecek bişey varmı itiraz edebilirmiyiz mesela? çok ters bi zamanda geldi bu ceza tam yeni araba alcaktım bu ceza çıktı bu yüzden moralim bozuldu bide size danışayım dedim:confused:

samet_61
06-04-2011, 05:49
itiraz etsende devlet alacagını alır sonra mahkemeye basvurursun ama af cıkacaktı eskı borclara bı arastırın belkı faydalanabılırsın

kv661
06-04-2011, 06:39
bizede geldi aynı tarz borc. Aracı 3 defa muayneye sokmusum borcu yoktur yazısı ile cezalarıda ödemiştim. gene ceza geldi. 100TL'lik ceza olmus sana 700TL.

Affa bak allah aşkına :D

miniks
06-04-2011, 06:42
Bu sadece size degil bütün vergi borcu olanlara yapılan bir uygulama

Benim de üzerimde olan bir iki aracın vergi borcu var hatta HULK un 2011 e 1 i ödememiştim onu bile göndermişler :)

bu sıralar vergi affı var zaten ödeyemiyorum gücüm yok diyn zaten indirim yapıcaklar

eski sattıgınız arac içinde satışı yaptıgınız notere gidin arşivden çıkarttırın evrakı

dragon
06-04-2011, 07:13
Eski araçlarımızdan böyle cezalar gelecekse ben bittim.. Adıma kayıtlı 30 tane araç olmuştur :o

Berk4507
06-04-2011, 07:30
Bu sadece size degil bütün vergi borcu olanlara yapılan bir uygulama

Benim de üzerimde olan bir iki aracın vergi borcu var hatta HULK un 2011 e 1 i ödememiştim onu bile göndermişler :)

bu sıralar vergi affı var zaten ödeyemiyorum gücüm yok diyn zaten indirim yapıcaklar

eski sattıgınız arac içinde satışı yaptıgınız notere gidin arşivden çıkarttırın evrakı

peki 2 aracında noter satış kağıtlarını alıp vergi dairesine götürsek bu cezaları iptal ettirme şansımız varmı? sonuçta biz bu araçların cezalarını vergilerini kullandığımız süre içinde devamlı ödedik satarkende hiç borcu yoktu o şekilde noterden satışını verdik.

cemsultan
06-04-2011, 07:36
peki 2 aracında noter satış kağıtlarını alıp vergi dairesine götürsek bu cezaları iptal ettirme şansımız varmı? sonuçta biz bu araçların cezalarını vergilerini kullandığımız süre içinde devamlı ödedik satarkende hiç borcu yoktu o şekilde noterden satışını verdik.

Şans değil, iptal etmek zorundalar, elinde noter satış kağıdı olduktan sonra hiç bir şeyi ödemek zorunda değilsin, noter arşivinden satış kağıdının kopyasını al, git vergi dairesinden iptal ettirirsin.

Ama bir de şu var, aracı sattın fakat alan adam ruhsatı üerine almadıysa, yani araç hala senin üzerine görünüyorsa ondandır bu borç, o zaman trafiğe gidip noter satış kağıdını gösterip aracı üzerinden sildirmen gerekir.

Sonuç olarak elinde noter satış belgesi olduktan sonra sana hiç bir şey olmaz.

emre yeşil
06-04-2011, 08:38
Merhabalar.. Cuma günü evime vergi dairesinden bir bildirge gelmiş ben şehir dışında üniversite okuduğum için bugün babamdan öğrendim bildirgede 3000 tl ye yakın borcumuz olduğu belirtilmiş babam dün vergi dairesine gidip araştırmış ve trajikomik bi cvp vermişler cezanın 1800 tl kadarı 1998 yılında sattığımız araca ait fakat biz bu aracı olması gerektiği şekilde sattık borcu yoktur kağıdı alındı notere gidildi ve satışı verildi cezanın 800 tl kadarıda benim 2 yıl önce sattığım motora ait ve bu motoruda borcu yoktur kağıdı alarak noterde satışını verdik 180 tl de şuanki aracımla izmir alsancakta ceza yemişim ona bi lafım yok doğrudur eve ceza gelmemiştir bişeyler olmuştur fakat bu 1998 yılında sattığımız aracın ve 2 yıl önce sattığım motorun cezası çıkması beni şaşırttı ve moralimi bozdu. Bende babamda bu gibi konularda çok titizizdir bugüne kadar nekadar ceza yediysek en fazla 3 gün içinde ödemişizdir. Motorun noter satış kağıdı duruyo ama 1998 yılında sattığımız aracın noter satış kağıdını evde babam bulamamış bu durumda yapılabilecek bişey varmı itiraz edebilirmiyiz mesela? çok ters bi zamanda geldi bu ceza tam yeni araba alcaktım bu ceza çıktı bu yüzden moralim bozuldu bide size danışayım dedim:confused:

evrak saklama zorunluuğu 10 yıldır ver avukata gitsin hiç birşey alamaz

firat_07
06-04-2011, 09:38
bizede geldi 98 den kalma 38 tl borç şimdi 1200 tl olmuş :D

flexamin
06-04-2011, 10:04

98 de sattığınız aracın borcu yoktur kağıdı noter lerin arşivinde vardır. Kanuni olarak arşivinde bulundurmak zorundadır. (noterlerin tramer gibi bir sistemi var )

ayrıca vergi dairesinin arşivinden de buluabilirsiniz.

bu belgeyi elde ettiğinizde de mahkemeye başvurup gelen cezayı iptal edip bu hatadan dolayı yükümlü olan kişininde mahkemede ceza almasını ve soruşturma geçirmesini sağlayabilirsiniz.

dgoo
06-04-2011, 10:16
Satış tarihini hatırlıyor isen notere git aslına uygun bir suret tasdik et.
Bağlı bulunduğun vergi dairesine git ve itiraz et.
Plakaya yazılmış borçların tahsiline bu şekil itiraz hakkın mevcut.
Mahkeme falan gerekmiyor yani.
Alış ve satış tarihlerini satış sözleşmenle ibraz edersen borç o dönemdeki araç sahibine tahakkuk eder.
Plakaya yazılan cezalar aylar hatta bazen yıllar sonra adrese intikal edebiliyor.

kadir jdm civic
06-04-2011, 10:38
bunun sebebini size söylıyeyım arkadaşlar 2005 yılında 86 model şahinimizi sattık borcu yoktur kagıdı aldık vergi borcu cıktı onları yatırdık adama tertemız teslim ettik. sonra adam mersınden benı aradı aracınız 250 tl borcu çıktı ruhsat işlemleri sırasında halledelim dediler adamdan bir dekont falan istedım adam yatırdıgına dair dekontu gönderınce bende hemen trafıkte bir abımızın yanına gittim abi bu nedir diye söyledigi kelime ozamanda:

kardeşim araçların vergi dairesinde ve trafıkte olmak üzere iki dosyası vardır alım satım yaparken bu dosyaların biri üzerinden alım satım işleri yürütüluyor hangisi dedigini unuttum şimdi o yuzden diger dosya üzerinde kalan borclarınız temız kagidinda gözukmuyor dedi bende adamın parasını yollamıştım.

Ferhat_V
06-04-2011, 11:00
Satış tarihini hatırlıyor isen notere git aslına uygun bir suret tasdik et.
Bağlı bulunduğun vergi dairesine git ve itiraz et.
Plakaya yazılmış borçların tahsiline bu şekil itiraz hakkın mevcut.
Mahkeme falan gerekmiyor yani.
Alış ve satış tarihlerini satış sözleşmenle ibraz edersen borç o dönemdeki araç sahibine tahakkuk eder.
Plakaya yazılan cezalar aylar hatta bazen yıllar sonra adrese intikal edebiliyor.

aynen böyle bizede oldu..2004 senesinde alıp sattığımız araç halen bizim adımıza görünüyordu satış sözleşmelerini gösterince düşüm yapıldı..

mgnPower
06-04-2011, 11:11
boyle bir borc geldiyse odemekten baska yol yok. birincisi cezalarin tarihlerinde arac sisin uzerinizdemiydi. misal ceza tarihi temmuz 1998dir ama sizin satisiniz agustos 1998dir gibi. boyle bir durum varsa odeme dekontlarini ibraz etmeden borcdan kurtulamazsiniz kati suretle. odeme dekontlarinida sanmiyorumki 13-14 yil kimseler saklasin. arti olarak noterlerde o zaman yaptiginiz satis yazisini bulmaniz neredeyse imkansizdir. egerki dosya numarasini bilmiyorsaniz. gerci bilseniz bile bu kadar zaman gectikden sonra o dosyaya ulasamazsiniz. bes yil kendi arsivlerinde bes yilda ortak arsivde saklarlar genellikle oradada tum noterlerin yatigi yillar dolusu evrak arasindan sizinki bulunmaz kanaatimce. durum soyle pasa pasa ode itiraz etme edersen yine ceza yollarim mantigina donmus durumda. birde baska bir alternatif var. buda bu ay sonuna kadar yanlisim yoksa. git vergi dairesine matbuu formunu doldur ver. sana odeme plani verecekler su kadar odeyecen bu kadar taksitle odeyecen hemen odersen bu kadar olur affedilen tutar su kadardir diye. sana gelen cezanin geriye donuk gecikme fazileri zaten silinecektir bu durumda. ana paralarinin uzerine cok cuzi bir rakam koyup pesin bile odeyebilecegin kivama gelecektir. bizim arabalardan birinde 9000 birindede 7500 lira vardi simdi uzlasma ile ikisi toplamda 9000-9100 lira gibi bir rakama temizledik.

TUĞRA
06-04-2011, 20:46
bu vergi dairesinden gelen kağıtlarda borç miktarı yazıyormuki?

Ferhat_V
06-04-2011, 21:06
bu vergi dairesinden gelen kağıtlarda borç miktarı yazıyormuki?

yok onlar davetiye gibi bişey..gidip vergi dairesinden çıkartıyosun fatura gibi bi kağıt veriyolar vergi borcun - faizin - silinen faiz- ödenecek miktar - taksit sayısı / aylar filan yazıyor

TUĞRA
06-04-2011, 21:12
yok onlar davetiye gibi bişey..gidip vergi dairesinden çıkartıyosun fatura gibi bi kağıt veriyolar vergi borcun - faizin - silinen faiz- ödenecek miktar - taksit sayısı / aylar filan yazıyor

.. Cuma günü evime vergi dairesinden bir bildirge gelmiş ben şehir dışında üniversite okuduğum için bugün babamdan öğrendim bildirgede 3000 tl ye yakın borcumuz olduğu belirtilmiş ...

Arkadaş böyle bir açıklama yapınca şaşırdım, çünkü bana da sadece davetiye tarzı bişey geldi vergi dairelerine gidip borçları çıkarttırıcam..

ef186
06-04-2011, 21:31
odenmez ise ne olur asil olay o odemiyorum diyip yirtip atinca neler gelebilirki basina ?

Ferhat_V
06-04-2011, 21:41
odenmez ise ne olur asil olay o odemiyorum diyip yirtip atinca neler gelebilirki basina ?

taksitlendirmeden faydalanamazsın...hepsini peşin ödemen gerekir yada haciz diye biliyorum

pitstop
06-04-2011, 22:18
sizmi bandrolleri yatırıp borcu yoktur aldınız yoksa muamelecimi yaptı işlemleri.eğer muamleci yaptısa bende o yıllarda muamelecilik yapıyodum ve malesef bazı muameleciler borçlar durduğu halde borcu yoktur alıyolardı maliyeden ve satış yapıyolardı.bu olmuş olabilir.Veya siz bankadan yatırmışsanız memur dekontlara bakıp o makbuzları işlemeden size borcu yoktur vermiş olabilir.Büyük bi ihtimalle bu ikisinden biri gerçekleşmiştir diye düşünüyorum.Ve kesinlikle bu makbuzları ibraz edemezseniz bu borcu silmezler satış kağıdıyla falan.

dgoo
06-04-2011, 22:23

Olacak şey belli
Aylık %3 faiz işler yeni oranlardan sonra bişey diyemem
Ayrıca mal varlığı varsa haciz konulur satışı için vergi borcunu paşa paşa ödemek gerekir
Adınıza kayıtlı birşey yoksa senelerce devam eder
Olurda emekli olursanız artık maaşınızdan kesilir artık :)

Berk4507
07-04-2011, 01:25
bu akşam babamla görüştüm 98 yılında sattığımız aracın noter satış kağıdını bulmuş evde birde trafik şubeye gidip görüşeyim demiş. trafik şubede cezaların hangi yıl ve ayda olduğunu öğrenmiş 98 yılında sattığımız aracın 2005 yılında cezası varmış daha sonra bikaç yönlendirmeyle babam noter satış kağıdını gösterince bu durum düzeltilmiş. sanırım cezalar bizim arabayı sattığımız kişinin üzerine gözüküyo şuan. bu durum bu şekilde düzeltildi. şuan sadece 180 tl borç gözüküyormuş oda 2009 yılının 7. ayında izmirde ceza yemişim fakat ondada şöyle garip bi durum var 2009 8. ayında bu aracı vizeye sokmuştuk ***** araç vizeye girerken borcu yoktur kağıdı alınması gerekiyo bizde maliyeye gidip almıştık o zaman gözükmemişti araçların 2 ayrı dosyası tutuluyormuş vergi dairesinde ve trafikte ayrı ayrı dosyaları varmış bu ceza trafik şubeden sorgulayınca gözüküyo 3000 tl nin yanında 180 tl göze büyük gelmiyo babam yarın yatırcakmış bu derttende bu şekilde kurtulmuş olduk

Berk4507
07-04-2011, 01:29
Arkadaş böyle bir açıklama yapınca şaşırdım, çünkü bana da sadece davetiye tarzı bişey geldi vergi dairelerine gidip borçları çıkarttırıcam..

ben şehir dışında üniversite okudugum için eve gelen kağıdı görmedim dediğiniz gibi eve davetiye tarzı bişey gelmiş onuda bu akşam babama sorunca öğrendim yanlış yazmışım yani ceza miktarını babam vergi dairesine gittiğinde öğrenmiş

cemsultan
07-04-2011, 02:26
bu akşam babamla görüştüm 98 yılında sattığımız aracın noter satış kağıdını bulmuş evde birde trafik şubeye gidip görüşeyim demiş. trafik şubede cezaların hangi yıl ve ayda olduğunu öğrenmiş 98 yılında sattığımız aracın 2005 yılında cezası varmış daha sonra bikaç yönlendirmeyle babam noter satış kağıdını gösterince bu durum düzeltilmiş. sanırım cezalar bizim arabayı sattığımız kişinin üzerine gözüküyo şuan. bu durum bu şekilde düzeltildi. şuan sadece 180 tl borç gözüküyormuş oda 2009 yılının 7. ayında izmirde ceza yemişim fakat ondada şöyle garip bi durum var 2009 8. ayında bu aracı vizeye sokmuştuk ***** araç vizeye girerken borcu yoktur kağıdı alınması gerekiyo bizde maliyeye gidip almıştık o zaman gözükmemişti araçların 2 ayrı dosyası tutuluyormuş vergi dairesinde ve trafikte ayrı ayrı dosyaları varmış bu ceza trafik şubeden sorgulayınca gözüküyo 3000 tl nin yanında 180 tl göze büyük gelmiyo babam yarın yatırcakmış bu derttende bu şekilde kurtulmuş olduk
Hadi geçmiş olsun, demek ki bir arabayı sattıktan sonra 20 yıl geçsede noter satış kağıdını saklamak lazım.

Berk4507
07-04-2011, 03:27
Hadi geçmiş olsun, demek ki bir arabayı sattıktan sonra 20 yıl geçsede noter satış kağıdını saklamak lazım.

saolun.. valla doğru söylüyosunuz daha nelerle karşılaşıcaz kimbilir. ülkemizin garip bi sistemi var ve bu sistemin çok maduru var.

turbo&quattro
07-04-2011, 07:54
4 seneden fazla oldu Amerika;dayim Tr ile hicbir ilisigim yok ama banada bir yazi gelmis kardesim soyledi :)

TR;de sahip oldugum arabalarin hepsi ya anemin yada babamin uzerineydi bir tanesi haric..Uzerime kayitli olan arabayla 2004 yada 2005 de radar cezasi yemistim ama odememistim..Satarken odemeye calismistim ama hicbiryerde cikmadigi icin oylece kalmisti ve temiz kagidi alip satisi yapmistim..Aradan en az 6 sene gecti ve uzerinde herhangibir miktar belirtilmeyen bir kagit gelmis..Kagitta indirim ve zam oranlari fln yaziyormus...

Bu gelen yazi yemis oldugum trafik cezasi ile ilgilimidir yoksa baska birseymi ?

Ferhat_V
07-04-2011, 08:29
türkiyede üzerine şirket varsa yada ortaklığın varsa o yüzdende gelmiş olabilir..yani sadece trafik cezası değil senin kimlik numaranda devlete ne şekilde borç görünüyosa gönderirler o kağıdı..

SOMEONESPECIAL
07-04-2011, 08:37
saolun.. valla doğru söylüyosunuz daha nelerle karşılaşıcaz kimbilir. ülkemizin garip bi sistemi var ve bu sistemin çok maduru var.

Avatarındaki arabayı gözüm bi yerden ısırıyor :D:D:D

http://img854.imageshack.us/img854/8821/picture1v.jpg (http://img854.imageshack.us/i/picture1v.jpg/)

aLperTunga
07-04-2011, 08:54
Dün bizim evede gelmiş benim adıma borc miktarı yazmıyor gidip orda öğrenmem gerekmiş..sinirlerim acayip bozuldu..

Berk4507
07-04-2011, 09:52
Avatarındaki arabayı gözüm bi yerden ısırıyor :D:D:D

http://img854.imageshack.us/img854/8821/picture1v.jpg (http://img854.imageshack.us/i/picture1v.jpg/)

aracın kimin olduğunu bilmiyorum ama hoşuma giden bi 106 Allah kaza bela vermesin :)

Berk4507
07-04-2011, 09:57
Dün bizim evede gelmiş benim adıma borc miktarı yazmıyor gidip orda öğrenmem gerekmiş..sinirlerim acayip bozuldu..

vergi affı bu ay sonmuş sanırım.. gidip sorgulatın eğer cezalar gerçekten sizinse benim dururum gibi bi durumun yoksa taksitlendirme ve indirimden yararlanabilirsiniz

SOMEONESPECIAL
07-04-2011, 09:58
aracın kimin olduğunu bilmiyorum ama hoşuma giden bi 106 Allah kaza bela vermesin :)

Benimdi de şimdi kimbilir nerededir ? En son Antep'teydi

TaGo
07-04-2011, 10:18
Arkadaşlar böyle vergi affı olur hemde ballı börek olur.

Bırakalım allah aşkına zamanında ne kadar park cezası radar cezası varsa yırtıp atacaksın, salak devlet bana borcu yoktur kağıdıda verdi oh diyeceksin. Devlet gerisin geriye borcunu isteyince olurmu yaaa diyeceksin... olacak tabi. Hemde adamlar 120 tl altı gene nekadar borcu varsa silmiş zaten. Benim eşimde onlarca park cezası yedi, hepsi silinmiş birtek radar cezası kalmış. 206tl tabi 2005 senesindne katlanarak 770 tl olmuş, ama devlet bana bugün deidki sen 280 tl öde hemde 1 yılda öde. Allah razı olsun.

Berk4507
07-04-2011, 12:24

Bırakalım allah aşkına zamanında ne kadar park cezası radar cezası varsa yırtıp atacaksın, salak devlet bana borcu yoktur kağıdıda verdi oh diyeceksin. Devlet gerisin geriye borcunu isteyince olurmu yaaa diyeceksin... olacak tabi. Hemde adamlar 120 tl altı gene nekadar borcu varsa silmiş zaten. Benim eşimde onlarca park cezası yedi, hepsi silinmiş birtek radar cezası kalmış. 206tl tabi 2005 senesindne katlanarak 770 tl olmuş, ama devlet bana bugün deidki sen 280 tl öde hemde 1 yılda öde. Allah razı olsun.

abi iyi diyosunda devlete sorduğumuzda borcumuzu söylesin ozaman neden yıllar sonra faizli bi şekilde ortaya çıkarıyo bu borçları daha öncede açıkladığım gibi ben yediğim cezaları ödemeyen bi insan değilim böyle bi durumla karşılaştım forumda paylaşmak istedim.

hüsor
07-04-2011, 12:46
banada geldi kağıt bi ara gidicem taksitlendirmeye 2 tane trafik cezam silinmiş hiç cezam yok bitek mtv kaldı :)

TaGo
07-04-2011, 12:47
Hayır yanlışa düştüğün nokta bu borçlar var, aslında birçoğumuz biliyor. Ama maliyenin yavaş çalışmasından bir trlü kayıt alma kısmını yetiştiremiyorlar. Hepimiz vizeye giderken yada araba satarken "ohhh be şu radarım, bu park cezam, bu kırmızı ışığımvsvsv vardı çıkmadı" diyoruz. Ama geriye dönükde artık işli oldunu görünce isyan ediyoruz.

turbo&quattro
08-04-2011, 06:08
Hayır yanlışa düştüğün nokta bu borçlar var, aslında birçoğumuz biliyor. Ama maliyenin yavaş çalışmasından bir trlü kayıt alma kısmını yetiştiremiyorlar. Hepimiz vizeye giderken yada araba satarken "ohhh be şu radarım, bu park cezam, bu kırmızı ışığımvsvsv vardı çıkmadı" diyoruz. Ama geriye dönükde artık işli oldunu görünce isyan ediyoruz.

Yahu devletin tum birmleri yavas calisyor hepimiz biliyoruz da boyle sacmalikmi olur...Zamaninda yedigim radar cezasini odemek icin neler yapmadimki arabami satmadan ama hicbiryerde cikmadi elimde makbuzda yoktu odeyemedim..Hatta su an bile ehliyet numaram ile fln arama yaptigimda hala cikmiyor ama devlet efendi bana borcun var diye kagit gonderiyor...Yok oyle bir dunya o parayi bu saatten sonra hic bir kuvvet bana odetemez.

ef186
08-04-2011, 07:15

Yahu hakli olmasina haklisin Tarkan .
Ama simdi bide madalyonun diger tarafindan bak konuya .

Otomobil alim satiminda gereken evraklar icinde ne gereklidir temiz kagidi yani bir otomobilin temiz kagidi tabir edilen borcu yoktur evragi olmadan alim satim yapilamaz degilmi.

Bu durumda ben otomobil satarken resmen gidip sorarmiyim otomobilimin borcu harci vergisi cezasi eksigi varmdir diye ? Sorarim ...
Pekii ben gidip bunu sormusken bana bunu bildirmeyen devlet daha sonra ne hakla bunu benden isteyebilir ben bunu anlayamiyorum ...
En azindan istanbul icin konusuyorum arkadan ceza yazma muhabbetleri varken baya yerlestirmiste olabilirler 2 gun onceki ceza degilki 3-4-5 sene onceki cezalar icin odeme geliyor ?
yani o cezayi yedimmi o ceza kesildiginde gercekten o sucu isledimmi bunu hatirlamak bile pek zor ...

Eger bole bir af cikacaksa bu sekilde olmaz ...
Sen bugune kadar beceremedigin sistemini akici hale getirir kestigin cezayi sisteme otamatik duser hale getirirsin ondan sonrada dersin ki bugune kadar dogan trafik cezalarini affediyoruz ancak sistemimiz budur bundan sonra bu sistemden kacilamaz ve cezalar yasal fayizi ile odenmek zorunda kalir ozaman kimse icin sorun yok ...

Simdi ben nerden bileyim kopruden gecerken bsg plakasiyla baska bir s2000 mi yedi cezayi da amca yarim gozle bakarken sonunu 87-89 yada 89-87 olarakmi gordu ....

Bu af maf degil dupeduz yasal olmayan bir uygulamadir benim gozumde .
Satisinda bana tebli edilmeyen hicbir ceza ve vergiyi kabul etmiyorum .
Banada kagit gelmis eve allah bilir hangi otomobilden nerde nekadar ...
Gidip ogrenip ilk isim konuyu bir avukatla paylasmak olucak ....
Bana tutupta son 1 ay haric bir ceza vs. cikartirlarsa yada satisini yaptigim otomobille alakali vergi borcu ozaman da odemiyorum odememek icinde gerekirse iki katini avukata yatirmaya raziyim . 2 makbuzu 5 yilda isleyen sistemin neyine guveneyim Allah askina ...

otomania
08-04-2011, 09:48
bi yakınamada 30,000 borc çıkarmşlar.