PDA

Orijinalini görmek için tıklayınız : Ruhsat sıkıntısı...

Anıl_Kuru
06-04-2011, 09:02
yeni kanuna göre arabanın satışını alıosn geçici ruhsatla 1 ay takılıosn ruhsatında en geç 1 ay içinde ikametine teslim oluo olarak biliorm... Arabayı alalı 1 ay oldu ne ruhsat var ne trafik şubede telleri açan var...postaneyi arıorm şubeyi arayıp barkod kodu alman gerekio o şekilde hangi postanede oldguğunu öğreniriz dior..şubeyi arıorm şurayı ara diolar teli açan yok...nasıl iş yapıolar gerçekten anlam veremiorm!! işi gücü brakıp ruhsat peşinde koşuoruzzz!!

erdem325
06-04-2011, 09:05
boyle bir uygulamami var gercekten??
bende 2 hafta yada en fazla 3 hafta oldu bir arac aldik kardesime..
araci o calistigi ve gelemedigi icin istanbula gidip ben kendi ustume satin aldim..
su an ruhsat falan cikarttirmadik daha, sadece eski sahibinin ruhsatinin geri kalani ve noterin satis kagidi var..
bende emniyete gidip 2gun icinde ruhsat cikartmayi planliyordum..
simdi benim emniyete falan gitmeyip ruhsatimimi bulmam gerek bende tam anlamadim olayi :S

Günkut
06-04-2011, 09:08
Emniyete gidip ruhastınızı almanız en iyisi bence burası türkiye herşey olabilir "o"ları "0" yazmışlardır isim baskadır gidin gözünüzle görün alın bir dahada ugrasmayon eve gelicekmiş filan gider baska yere biz postaladık derler cıkamazsınız işin içinden en temizi bence gidip kendiniz alıcaksınız.. :)

Anıl_Kuru
06-04-2011, 09:11
normalde 1 hafta içinde emniyete gidip alıosn yada evine postalıolar 1 ay geçt,iği için şimdi hangi postanede oldguğunu bulamıoruz:)) mecburen işi gücü brakıp bağcılar trafik şubeye gidicem arabayı ordan aldgğm için....

Günkut
06-04-2011, 09:13
normalde 1 hafta içinde emniyete gidip alıosn yada evine postalıolar 1 ay geçt,iği için şimdi hangi postanede oldguğunu bulamıoruz:)) mecburen işi gücü brakıp bağcılar trafik şubeye gidicem arabayı ordan aldgğm için....

Yoo ben hondayı aldım 1 ay gezdim 34 plaka son günü gittim 22 ye cevirdim ruhsatımıda aksam teslim aldım :)

orhansah
06-04-2011, 09:15
bağcılar trafik şubeye gideceksin. kesin postalanmıştır ama adreste bulunamadın diye falan geri gitmiştir. oradaki memur ekrandan bakıp sana barkod numarasını verecek. git postaneden bak diyecek. sen de gittim postanede yok, size iade edildiğini söylediler diyeceksin. o da kıçını kaldırıp iadelerin olduğu zarflara bakacak ve seninkini bulup (büyük ihtimalle) teslim edecek. :) bana aynen böyle oldu da ordan biliyorum :)

erdem325
06-04-2011, 09:16
himmmmmm bu durumda bana da emniyet yolu gozuktu anlasilan :)

Anıl_Kuru
06-04-2011, 09:17
aynen postane barkod kodu istior şubede teli açan yok mecbur gidicem:)

orhansah
06-04-2011, 09:17
boyle bir uygulamami var gercekten??
bende 2 hafta yada en fazla 3 hafta oldu bir arac aldik kardesime..
araci o calistigi ve gelemedigi icin istanbula gidip ben kendi ustume satin aldim..
su an ruhsat falan cikarttirmadik daha, sadece eski sahibinin ruhsatinin geri kalani ve noterin satis kagidi var..
bende emniyete gidip 2gun icinde ruhsat cikartmayi planliyordum..
simdi benim emniyete falan gitmeyip ruhsatimimi bulmam gerek bende tam anlamadim olayi :S

15 günü geçtiyse postaya verilmiştir sizinki, şu an postadadır. trafik şubeye gitmeniz bişey ifade etmez şu an.

pnrkc
06-04-2011, 09:23
trafik sigortası yaptırmadıysanız bekletiyor olabilirler..

dirk
06-04-2011, 09:25
trafik sigortası yaptırmadıysanız bekletiyor olabilirler..

Trafik sigortanızı yapmadıysanız evinize gelmiyor :( Gerçi daha hiç evine gelen görmedim ama

///KDrÖZER
06-04-2011, 09:28
bende geçen sene mayıs ayında almıştım noterdeki satış sözleşmesiyle dolandım bir ay gibi bir sürede ptt gönderdi eve beş lira karşılığında alıyorsun

Anıl_Kuru
06-04-2011, 09:30
sigortası aldığım gün yaptırıldı şans işte bizim eve getirmediler:))) koşucaz peşinden yapçak bişi yok geçici ruhsat var elimde 1 ayım doldu bağlancaz yoksa...böle uğraştırıolar adamı işte sistem dedikleri buymuş..

erdem325
06-04-2011, 09:34
15 günü geçtiyse postaya verilmiştir sizinki, şu an postadadır. trafik şubeye gitmeniz bişey ifade etmez şu an.

himmmmm..
evet 15 gunu gecti..
o zaman ruhsat gelicek yani..
peki tesekkur ederim..

8.000rpm
06-04-2011, 10:06
noterde satışı yaptıktan sonra geçici belgenizle birlikte en kısa zamanda zorunlu trafik sigortanızı yaptırıyorsunuz
sigorta sistemde göründükten sonra ruhsatınız basılıyor ve aps ile adresinize gönderiliyor. bu işlem ortalama 2-3 hafta alıyor. ancak sigortanızı satıştan sonra gecikmeden yaptırmanız şart.
aps bedeli de kapıda nakit olarak tahsil ediliyor...

kadir jdm civic
06-04-2011, 10:27
2 ay önce ben araç aldım ankaradan istanbula geldım bulundugum semteki trafık subeye başvurdum 1 gun içinde işlerimi hallettım plakamıda ruhsatımıda aldım. biseyleri beklemenıze gerek yok bence gidip işlerini halledersenız daha iyi olur

mgnPower
06-04-2011, 10:59
TC kimlik numarasinin kayitli oldugu nufusa dayali adres sistemindeki adresinide kontrol et. bazen cok eski adreslerde kalmis ve oraya gonderim yapilmis olabiliyor.

miniks
06-04-2011, 11:01
benım bıldıgımde adresıne gelmedıgı zaman gıdıosun noterden ruhsatını alıyorsun. benımde ruhsatım gelmedı. maalesef 1ay 10 gun oldu trafık sıgortası da yaptırmadım. trafık sıgortası ıle ruhsatın ne alakası var onu da anlamıs degılım.

Cihan Çizmeci
06-04-2011, 11:07
Aracın trafik sigortasını yaptırmazsanız 1 ay içinde ruhsat çıksada gelmez trafik sigortası olmadığından dolayı göndermezler.Eğer 1 ay iinde tarfik sigortası yapmazsanız gidip trafik şubesinden ruhsat işlerimlerinzii halledebilirsiniz.Herhangi bir ücrette vermezsiniz çünkü notere o ücreti vermiş bulunuyorsunu satış alırken.

SOMEONESPECIAL
06-04-2011, 11:08
benım bıldıgımde adresıne gelmedıgı zaman gıdıosun noterden ruhsatını alıyorsun. benımde ruhsatım gelmedı. maalesef 1ay 10 gun oldu trafık sıgortası da yaptırmadım. trafık sıgortası ıle ruhsatın ne alakası var onu da anlamıs degılım.

Yok noter değil. İkametgahın bulunduğu trafik şubeye gitmen lazım.
Adam arabayı Ankara'da ki noterden satış yaptı, İstanbul da oturuyor
hangi notere gitsin şimdi. Oturduğu semtteki artık nereye bağlı ise
oranın trafik şubesine gidip alması lazım.

Böyle durumlarda benimde duyduğum örneğin araba muayeneden
hafif kusurla geçmiş. Hafif kusurda filmdeki cam. Bunu trafik sistemden
görüyor. Sen gidiyorsun ruhsatım gelmedi diye. Adam diyor ki senin
arabanda film var git söktür gel. Sonra söktürdükten sonra veriyorlar
ruhsatını eline. Yani araban hafif kusurlu da geçmiş olsa TÜV den
cart şubede alıyorlar kucağa

mgnPower
06-04-2011, 11:15
Hafif kusurda filmdeki cam. Bunu trafik sistemden

camdaki film olmasin o :D

bu uygulamayi bende biliyorum. ne yazikki tekrar muayene sevk ediyorlar kusursuz gecene kadar. kadi kizindada bu kadar kusur olur diyorsunuz ama yemiyorlar :)

Anıl_Kuru
06-04-2011, 11:21
benim anlamadğım ben şimdi nereye gidicem bağcılar trafik şubeye bağlı araba ordan alabilimriyim acaba ikametim bdüzü yoksa orayamı gidicem

mgnPower
06-04-2011, 11:25
ikamet adresim gecerlidir. benim ruhsatta baska eski bir adresim bir sene oldu tasinali ruhsat adresim eski olmasina karsin tc kimlik numaramin kaytil oldugu adrese geliyor cezalar :)

SOMEONESPECIAL
06-04-2011, 11:27
benim anlamadğım ben şimdi nereye gidicem bağcılar trafik şubeye bağlı araba ordan alabilimriyim acaba ikametim bdüzü yoksa orayamı gidicem

Beylikdüzü Şubeye gideceksin. İhlas'ın orada bildiğim kadarı

orhansah
06-04-2011, 11:29

işlemi hangi noterden yaptıysan o noterin yolladığı şubeye gideceksin diye biliyorum.

pnrkc
06-04-2011, 11:46

kaza halinde karşılıklı mağduriyeti önlemek adına devlet tarafından zorunlu kılınan trafik sigortasını aracı üzerinize alır almaz yaptırmanız zorunludur.

Kakus
06-04-2011, 12:23

Sigortayı yaptırmayınca ruhsatı basmıyorlar abi. Aynısı benim başıma geldi. Sigorta görülmediği için ruhsatın basılmadığını, bu yüzden yollanmadığını söylediler.

kaza halinde karşılıklı mağduriyeti önlemek adına devlet tarafından zorunlu kılınan trafik sigortasını aracı üzerinize alır almaz yaptırmanız zorunludur.

Çağrı merkezi ile konuşuyomuş gibi oldum :D

Benimde bir sorum var, ruhsat basılmadı elimizde sadece geçici ruhsat var. Bu ruhsat ile tekrar satış verebilmek mümkün müdür?

pnrkc
06-04-2011, 12:34
evet alt katımızda noter var daha önce sormuştum geçici belge ile tekrar satış yapılıyor

CasabLanca
06-04-2011, 15:27
aynı şekilde bizimde sıkıntı oldu 2 ay felan gelmedi sonra bağlı olduğumuz emniyet müdürlüğüne gittik elden aldık yarım saatte