PDA

Orijinalini görmek için tıklayınız : Kimi Raikkonen Nascar'a geçiyor

Eriador
06-04-2011, 21:40
Şu an WRC yarışan Kimi Nascar'a geçme kararı aldı.Böylece artık bir daha F1 e dönmiyeceği kesinleşmiş gibi oldu.

Kimi Raikkonen, yarım millik Gresham Motorsports Park oval pistinde iki günlük testi tamamladı.

http://www.trf1.net/thumbnail.php?file=0400x225/motorspor/raikkonen_nascar_472380013.jpeg&size=article_medium

2007 Formula 1 Dünya Şampiyonu Kimi Raikkonen, serinin önde gelen takımı Kyle Busch Motorsports adına siyah bir Toyota Tundra'nın direksiyonunda oval pistte Pazartesi ve Salı günü çalıştı.

Test, kapalı kapılar ardından gerçekleştirildi ve ne medyanın ne de taraftarların tesise girmesine izin verildi.

Kaynaklardan gelen bilgiye göre Raikkonen, siyah, üzerinde reklam bulunmayan bir tulum giydi ve Pazartesi günü sabahtan itibaren çalıştı. Bununla birlikte Kyle Busch da direksiyona geçti.

Salı günü ise takım, hem Fin sürücü hem de 2010'da adlarına yarışan Amerikalı Brian Ickler ile çalıştı.

Yine kaynaklara göre test çok başarılı geçti ve Raikkonen, etkileyici tur dereceleri elde etti.

-

hadi bakalım Kimi neler yapıcaksın çok merak ediyorum , F1 den sonra kamyon sürmek ne kadar kesicek seni ?

brv
06-04-2011, 21:56
Webber'in yerine red bull da yarışmasını isterdim.F-1 de görmek istediğim,özlediğim pilotlardan.

kickbuttowski
06-04-2011, 21:57
Off iyice sacmaladi herif hadi rallye gectin bisey demedik finlandiyalisin sonucta ama nascar ne alaka? bari dtm de filan devam etseydi..

messi
06-04-2011, 22:11
sağlık bakanı enerji bakanı olmuş gibi bişey bu.

BlackEmperor
06-04-2011, 22:11
düm düz pistte gidiyo bide etkileyici tur zamanı diyo Bu amerikalılar zaten viraj dömeden anlamaz bu adam o spora 1 gömlek kalın gelir.
bu adamın bi ego sorunu var bence

NETMAR
06-04-2011, 22:12
bi montaya gıcıktı f1 surulerınde o da nascara gitti
bir de bu gıcık

akay
07-04-2011, 01:25
jpm ve kimi.. özlediğim iki pilot.. ikisi de nascar da.. f1 in büyük kaybı ikisi de.

nikox
07-04-2011, 08:13
Kimi benim şahsi düşüncem hicbir zaman özel bi plot olmadı .heyecansız bi plotajı var herzaman .okadar zamandır f1 izledim bi kere şöyle birisiyle kıran kırana mücadele ettiğini görmedim .Sonuç olarakta nascar da da zevk vermiyecek

initial-D
07-04-2011, 09:19
nikox a katılıyorum.bir japonya yarışı var benim aklımda kalan kiminin o kadar

montoya en azından geçişleriyle karakteriyle istikrarsız olsada hızıyla sansasyon yaratabildi f1 de

öyleki f1den sonra indy 500de kazandı,nascarda pole aldı,oval kazandı,pistte kazandı,case e girdi ve bu sezon yine case sıralamasında gidiyor şimdilik

kurpat
07-04-2011, 09:39
adam sergen spec. kariyeri sallayıp hayatını yaşıyor bence ... keyfe keder rahat iş hayatı az da olsa iyi para, partiler, fındıklar, cevizler, keyif verici maddeler ...

akay
16-04-2011, 16:01
adam sergen spec. kariyeri sallayıp hayatını yaşıyor bence ... keyfe keder rahat iş hayatı az da olsa iyi para, partiler, fındıklar, cevizler, keyif verici maddeler ...

katılıyorum. kimi f1 den yarış dışı faaliyetler yüzünden ayrıldı. yarışmakla bitmiyor ki f1 dediğiniz olay. orda sponsor faaliyeti burda reklam şurda organizasyon sıkıldı adam. eğer işin show kısmı olmayıp sadece gazla deseler eminim ayrımazdı f1 dan. bir de adam harbi alkolikti haa, millet şampanyayı patlatıp birbirini ıslatırken bizim ki direk kafaya dikerdi :)

ReßeL
16-04-2011, 17:33
In lan yatagimdan sakat liseli

Formulada keyif vermiyordu bana kimi acikcasi sansini nascar'da denemesi daha iyi olabilir.

_FrKn_
16-04-2011, 17:38
kimi nascara geçer kimi wrc ye nabalım yani kolay gelsin.

Saygılar
Furkan

Eriador
21-05-2011, 01:39
Raikkonen Henüz Formula 1'i Tam Anlamıyla Reddetmiyor

Kimi Raikkonen, 2012 için henüz net bir planının olmadığını söyledi ve Formula 1 kapılarını tamamen kapatmaktan kaçındı.

http://www.trf1.net/thumbnail.php?file=0400x225/motorspor/raikkonen_nascar_618491350.jpg&size=article_medium

Formula 1'den ayrıldığından beri WRC'de mücadele eden Finlandiyalı sürücü, bu hafta sonu ilk defa NASCAR'ın Kamyonet serisinde mücadele edecek. Burada basın mensuplarının sorularını cevaplayan Raikkonen, Formula 1 ihtimalini kesin bir dille reddetmedi.

Raikkonen "Büyük planlarım yok. Gelecek sene ne yapacağıma dair planlarım yok. Neler olduğunu göreceğiz çünkü buraya gelirken bir beklentimiz yoktu. Ralliye giderken de öyle olmuştu. Aynı hikaye burası için de geçerli. Tabiki ikisi farklı spor ve Avrupa'daki yarışlara göre çok farklı bir seri ancak burada çok popüler."

"Bu sene ralli planım vardu bu nedenle NASCAR'ı zamanım oldukça yapacağım. Eğer iyi iş çıkaramazsam o zaman geri dönmeme gerek kalmaz. Henüz bilmiyorum. Günler ilerledikçe ne yaptığımı gçreceğiz. Gelecekte olacak olan olacaktır." dedi.

Raikkonen ayrıca Formula 1'e dönme ihtimalini tamamiyle reddetmiyor.

Raikkonen "F1'i bırakmamın bir çok nedeni vardı. Her zaman sonsuza dek böyle devam edip etmeyeceğini bilmediğimi söyledim. Ancak bıraktıktan sonra gerçekten Formula 1'i özlemedim. Başka şeyler denemek istedim ve mükemmel fırsatlarım oldu. Ralliue gidip öğrenebildim. Şimdi ise NASCAR'ın nasıl olduğunu görüyorum."

"Şu an için olanlardan mutluyum ancak F1'e asla dönmeyeceğim gibi bir şey demiyorum. Belki asla dönmem, belki dönerim ancak bunu zaman gösterecek."

"Daha önce de dediğim gibi gelecek sene için planlarım yok. Bu sene için de Ocak ayına kadar planlarım yoktu bu yüzden tam olarak ne yapacağımı oldukça geç öğrenebiliriz." dedi.

Raikkonen bugün ilk kez NASCAR'da resmi seanslara katıldı. Her iki seansın ardından Raikkonen 30. olabildi ve bundan pek memnun olmadığını dile getirdi.
--

Bariz öndeki takımlardan teklif bekliyor işte ... Webber bırakırsa gözü onun koltuğunda

kurpat
21-05-2011, 22:09
f1'e dönerse ve formunda olursa kim denk gelirse gelsin kendi takım arkadaşından hızlı olur

individual
21-05-2011, 23:04
formula 1'e bence geri dönmesi gerekiyor ;)

Frid
21-05-2011, 23:13
roll gecelerine bekliyoruz yakında :D :D

bilalMW
21-05-2011, 23:25
roll gecelerine bekliyoruz yakında :D :D

bu sağlamdı :D

Eriador
22-05-2011, 03:32
Raikkonen İlk NASCAR Yarışında 15. Oldu

Kimi Raikkonen, NASCAR'ın Kamyonet serisindeki ilk yarışında 15. olmayı başardı.

http://www.trf1.net/thumbnail.php?file=raikkonen_871601825.jpg&size=article_medium

İlk oval yarışına 31. sıradan başlayan ve 15 kapı numaralı araçla piste çıkan 2007 Formula 1 şampiyonu Raikkonen, yarış içerisinde bir ara aracının kontrolünü kaybederek duvara vurdu ancak hafif hasarlarla devam etmeyi başardı.

Yarış içerisindeki olaylar ve stratejik farklılıklarla birlikte bir ara 7.liğe kadar yükselen Raikkonen damalı bayrağı 15. sırada gördü.

Raikkonen "Yarış eğlenceliydi, yeni bir şey ancak çok fazla güvenlik periyodu var. Her yeni başlangıçta aracın daha iyi çalıştığını hissediyorsunuz. Kontrolün tekrar normale dönmesi ise biraz zaman alıyor."

"İlk başta duvara vurdum. Daha sonra daha sert bir şekilde vurdum ve aracı mahvettiğimi düşündüm. Pit stoplardan önce gerçekten iyi devam etti. Lastikleri ısıttığımızda baskıyı arttırdı ancak duvara vurduğumda çok fazla hasar aldığımız için etkilendik. Aracın kontrolü iyiydi ancak uzun sürüşlerde biraz daha gelişebilirdik çünkü araç uzun bölümlerde gittikçe iyileşiyor." dedi.

Raikkonen ilk yarışında yaşadığı zorluklar karşısında şaşırmadığını ve yarışta beklediğinden daha rahat olduğunu söyledi.

Bu arada çıkan son haberler ise Raikkonen'in 28 Mayıs'ta Charlotte gerçekleştirilecek NASCAR organizasyonunda, NASCAR'ın ikinci adımı olan Nationwide serisinde yarışabileceği söyleniyor.

---

Bana hiç bir güç bunun gerçek Kimi olduğuna inandıramaz . McLaren de yarışırken Silverstone da Schumacher e karşı sürerken olan motivasyonunun en fazla %40 ını vermiştir bu işe.(Yarışı Schumi kazanmıştı )

Eriador
22-05-2011, 03:45
Bu arada bu fark tamamen deplasmanda olması ...

mesela 1. ona 1 saniymi fark attı.Nascar da ona 1 saniye fark atanla F1 araçında kapışsa Kimi ona en az 2 saniye fark atar