PDA

Orijinalini görmek için tıklayınız : REMUS mu BORLa mı ???

SlpMrt
02-08-2007, 11:57
Merhaba arkadaşlar, 8L A3 1.8T arabamda remus 588 egzost var. Bu egzostun yerine Borla egzost almayı düşünüyorum.Yani remusla borla arasında kaldım. İlgilenenleriniz varsa tavsiyelerinizi bekliyorum...

ahmetbaha-drs
02-08-2007, 13:54
Ben kesinlikle BORLA'yı tercih ederim..
Borla Makinayı Zorla :D:D

STeaM
02-08-2007, 16:25
Borla ve remus un senin aracın için 1/1 egzosu varmı bilmiyorum (remusta büyük olasılıkla vardır) ben ise APR ve zender tavsiye ederim. Soruna 2 farklı alternatifle cevap verdim :) yada minüklere sor HKS üretim yapıyormu die o çok daha iyi olur. Almanya da çoğu kişi APR kullanıyor 3-5 forumda o şekilde tavsiyelerde bulunuyorlardı birbirlerine.

Serkan.S
02-08-2007, 16:52
çok bi performans fark ettireceğini sanmıyorum bence borlaya o kadar para verme

senna
02-08-2007, 17:17
susturucuyu istediğin bişi al custom yap(iskender)

sülüman
02-08-2007, 17:36
iskender istedigin sesi yapabiliyomu ???

vede her son susturcuya slincer olurmu yapalabilirmi??

kusura bakma senin konunda soru sordum baska konu acmıyım dedimn

senna
02-08-2007, 17:42
iskender istedigin sesi yapabiliyomu ???

vede her son susturcuya slincer olurmu yapalabilirmi??

kusura bakma senin konunda soru sordum baska konu acmıyım dedimn

performans sese göre daha önemli bence,

tabi seçilen susturucu(lar)da önemli(gürültü açısından)

istenildikten sonra çoğu susturucuya silencer yapabilirsin

sülüman
02-08-2007, 17:53
performans sese göre daha önemli bence,

tabi seçilen susturucu(lar)da önemli(gürültü açısından)

istenildikten sonra çoğu susturucuya silencer yapabilirsin

yani demek istegin cok bagırması = performans deildirmidir

Serkan.S
02-08-2007, 17:55
tabiki değildir;İskender istedin sesi yapar ama 1 ayda yapar :D

eser
02-08-2007, 19:13
tabıkı borla remus ne kadar bılmıorum ama borla nın fıyatı 550 ytl ve 1000000 mil garantili bır eksozt leon 1.8 t ye taktık aracın sahıbı memnun istersen borla konusunda da yardımcı olurum

senna
02-08-2007, 19:54
yani demek istegin cok bagırması = performans deildirmidir

egzoz takılıcak otomobil turbo ve turbonun performansını etkileyen başlıca faktorlerden önde gelenlerinden biride back pressuredır.çapı ne kadar büyük, büküm açıları geniş, kısa egzoz yaparsanız o kadar performansa katkı sağlarsınız.

sonuç olarak performans istendiğinde büyük çaplı egzoz kullanıldığı zaman silencersız gürültü kaçınılmaz olacaktır

yusufbatırel
02-08-2007, 22:05
ne borla ne remus tanabe takıcaksın mısss

DB533
02-08-2007, 22:39
tabiki değildir;İskender istedin sesi yapar ama 1 ayda yapar :D

eheheh iskender bomba nasıl ses istiyosunuz abi gurlesin susaxoya bakın 5dk sonra nasıl ses istiyosunuz abi ses versin su saxoya bakın :)

SlpMrt
02-08-2007, 23:27
tabıkı borla remus ne kadar bılmıorum ama borla nın fıyatı 550 ytl ve 1000000 mil garantili bır eksozt leon 1.8 t ye taktık aracın sahıbı memnun istersen borla konusunda da yardımcı olurum

sesi çok merak ediyorum açıkcası, bu klasik borla sesini alabildiniz mi? tubi'ye yakın gittikce incelen bi ses veriyo mu yani

SlpMrt
02-08-2007, 23:30
ne borla ne remus tanabe takıcaksın mısss

tanabe hakkında bilgim yok yusuf abi, biraz aydınlatır mısın bizi??

yusufbatırel
03-08-2007, 10:13
tanabe hakkında bilgim yok yusuf abi, biraz aydınlatır mısın bizi??
hafıflık ve elyaf farkı var oncelıkle.sesıde hks ve borlaya gore baya farklı cıkıyor.hp olarak
bırbırlerınden az farkı var oda duzgun yapılırsa zewk meselesi ne bilim 200sx neden subaru neden tercih edilirse insanlarn zewki tercihi

SlpMrt
03-08-2007, 10:25
son susturucunun içinin çapı nasıl abi?

yusufbatırel
03-08-2007, 11:19
son susturucunun içinin çapı nasıl abi?
unıversal bıldıgım kadaryla 58 mm bağlantı ucu çapı, 130 mm susturucu çapı, 80 mm uç çapı ve 310 mm susturucu

G_TT_I
03-08-2007, 12:19
arkadasımda aynı makinede remus var ve ses gercekten bi ilginç cıkıyo

STeaM
03-08-2007, 13:07
tanabenin alman araçlarına üretimi olacağını pek sanmıyorum , biraz baktım ama bulamadım.

APR'yi şiddetle tavsiye ediyorum :icon_tup:

http://www.goapr.com.au/products/apr_exhaust_a3.html

burdan da aracınla iligili diğer ürünleri inceleyebilirsin.

http://www.goapr.com.au/products/index.html

http://www.goapr.com.au/products/images/exhaust_golf_tips_th.jpg

saygın86
03-08-2007, 14:45
HKS hıgh power muffler derim.tabi karar senin kardeşim.

trgy
03-08-2007, 17:51
egzoz takılıcak otomobil turbo ve turbonun performansını etkileyen başlıca faktorlerden önde gelenlerinden biride back pressuredır.çapı ne kadar büyük, büküm açıları geniş, kısa egzoz yaparsanız o kadar performansa katkı sağlarsınız.

sonuç olarak performans istendiğinde büyük çaplı egzoz kullanıldığı zaman silencersız gürültü kaçınılmaz olacaktır

kısa egzoz derken neyi kast ettin?benim anladığımm son susturucuyla arasındakiler mi?

aklıma söle bşy geliyor eğer onu anladıysam;son susturucuyu tam bagaj altına değilde biraz daha geriye alındığın da daha çokmu performans sağlar?

senna
03-08-2007, 20:58
kısa egzoz derken neyi kast ettin?benim anladığımm son susturucuyla arasındakiler mi?

aklıma söle bşy geliyor eğer onu anladıysam;son susturucuyu tam bagaj altına değilde biraz daha geriye alındığın da daha çokmu performans sağlar?

egzoz boyunu kastettim yani mesela arkaya kadar götürmektense ön çamurluğun kenarından vermek gibi:)

yusufbatırel
03-08-2007, 21:03
egzoz boyunu kastettim yani mesela arkaya kadar götürmektense ön çamurluğun kenarından vermek gibi:)
senna bugune kadar teknık konuda sahıt oldugum en bılgılı ınsansın basarılarının devamını dılerım:icon_tup:

trgy
03-08-2007, 21:47

peki böle bi uygulamayla ortalama kac hp alınır?civic 1,6 ies için?

SlpMrt
04-08-2007, 00:19
Benim arabamdada remus var, sesi hoşuma gidiyo fakat performans alamazsın dediler bu egzosttan, hatta diyen kendini bilir, laguna desem anlar mı acaba:D

bu arada egsoztumun videosu: http://youtube.com/watch?v=-5QuSTaZj3I

cem
04-08-2007, 01:58

Hiçbirşey alamazsın.

senna
04-08-2007, 07:48

turbo için bahsettim:)

http://www.mkiv.com/mkivregistry/of_interest/phr/silver-new%5B1%5D.jpg

böle bişi:)

STeaM
05-08-2007, 22:45
Benim arabamdada remus var, sesi hoşuma gidiyo fakat performans alamazsın dediler bu egzosttan, hatta diyen kendini bilir, laguna desem anlar mı acaba:D

bu arada egsoztumun videosu: http://youtube.com/watch?v=-5QuSTaZj3I

murat yanlış anlama ama kardeşim, hiç beğenmedim remusun sesini :D ses=performans mantığı gütmeden söylüyorum bunu :)

SlpMrt
06-08-2007, 00:04
murat yanlış anlama ama kardeşim, hiç beğenmedim remusun sesini :D ses=performans mantığı gütmeden söylüyorum bunu :)

eyw kardeşim ne demek zevk meselesi, sesi çok güzel sakin değiştirme diyenlerde var:) ama abi benim derdim borla sadece son susturucuyla o isim yapmış borla sesini alabilcek miyim? ayrıca performası egzosttan almak istesem (miniks'in tavsiyesi) 70'lik komple boru ve tek çıkış iç çapı geniş egzost yapardım ama malesef ki gümrüğü alınan kdv si alınan ürünü takıca bide ceza kesen bir kanun var, ve bide satışı yasal olan ürünler.. ne o çok ses çıkıyo :p

SlpMrt
23-09-2007, 22:41
Yorum yapan ve tavside bulunan herkese teşekkürler,Borlada karar kıldım ve taktırdım, benim derdim ses değil ama ses=performans gerçeği ortaya çıktı burda hem ses hemde performans hissedilir derecede arttı, ama sadece son susturucu değil kat ve orta susturucu iptaliyle. Tevseye ederim arkdaşlar ;) Borla 40060 Boomers Mufflers - Blow Torch (Oval) 2 1/4" Inlet