PDA

Orijinalini görmek için tıklayınız : RCD 510 Code çözümüne yardım ?

Yigit-Y
10-04-2011, 08:56
VW RCD510 bir arkadaşım hediye etti yeni aracıma fakat şöyle bir sıkıntısı var.4 haneli kodunu hatırlamıyor.Servisle görüştüm daha önce hangi aracın üstünde bulunuyorsa o aracın şase no sunu istemekteler.Şase no konusu hakkında da bir bilgimiz yok :)..

ben başka bir yerden çözümünü paralı bir şekilde buldum fakat.Belki burada daha önce çözümü parasız bir şekilde halleden olmuştur diye bir konu açayim dedim.

araştırdığım kadarı ile 0000-1999 arasında bu şifre 2 defa yanlış girildiğinde sistem 60 dk kapatıyor kendini.

http://www.bayerndigitalradio.de/uploads/tx_imdrequipment/RCD510-Passat.jpg

barisy
10-04-2011, 09:25
arkadaşınız , şase no sunu nasıl hatırlamıyor anlamadım. dışarıda satışı olan bir parça değil bu , ancak servisten satın alınabilir veya bir araç üzerinden çıkarılabilir bir ünite. araç üstünden çıktıysa ( ki olabilir , adam daha iyi sistem takmıştır veya rns satın almıştır değiştirmiştir) çıkarılan aracın şasesi nasıl bilinmez onu anlamadım. Arkadaşınızın teybi nereden elde ettiğini sorun bence , konu hassas ***** ,

Yigit-Y
10-04-2011, 09:29
arkadaşınız , şase no sunu nasıl hatırlamıyor anlamadım. dışarıda satışı olan bir parça değil bu , ancak servisten satın alınabilir veya bir araç üzerinden çıkarılabilir bir ünite. araç üstünden çıktıysa ( ki olabilir , adam daha iyi sistem takmıştır veya rns satın almıştır değiştirmiştir) çıkarılan aracın şasesi nasıl bilinmez onu anlamadım. Arkadaşınızın teybi nereden elde ettiğini sorun bence , konu hassas ***** ,

3 sene önce almış birisinden oda garajında duruyordu alırken bir code vermişler onada ama aradan yıl geçince oda unutmuş... onun dışında bir bilgi yok...

levent
10-04-2011, 12:13
yiğit teybin üstünde biyerlerde seri no gibi bişeyi olabilir, o şekilde de öğrenilebilir belki diye düşünüyorum, sonuçta o numarayla hangi araçtan çıktığını ne zaman üretildiğini vs bulabiliyorlar..

Yigit-Y
10-04-2011, 12:17
yiğit teybin üstünde biyerlerde seri no gibi bişeyi olabilir, o şekilde de öğrenilebilir belki diye düşünüyorum, sonuçta o numarayla hangi araçtan çıktığını ne zaman üretildiğini vs bulabiliyorlar..

o numara ile öğreniliyor diye biliyorum birisini buldum ama para karşılığında sirkeciden birisi vericek şifresini en kötü şartlarda yarın ama ben parasız halledebilirmiyim onun derdine düştüm :)...

Yetkili servis şase no ve teyp üstündeki numarayı verdiğiniz takdirde telefondan bile şifreyi alınabiliyormuş...

HkN
10-04-2011, 13:54
Yetkili servisler pek vermiyorlar. Normalinde yasak.

Yigit-Y
10-04-2011, 14:08
Yetkili servisler pek vermiyorlar. Normalinde yasak.

Yasak olan birşey yok aslında.Sadece teyp orjinalinde hangi aracda ise o aracın şase numarası ile iletişime geçildiğinde yetkili servisden kod alınabiliyor.

Anlaşılan yarın parçalanacağız bu iş için :D

HkN
11-04-2011, 00:24
Yasak olan birşey yok aslında.Sadece teyp orjinalinde hangi aracda ise o aracın şase numarası ile iletişime geçildiğinde yetkili servisden kod alınabiliyor.

Anlaşılan yarın parçalanacağız bu iş için :D

araç servise gelmeden vermek yasak :)

CaNeR44
11-04-2011, 00:26
tahtakalede kırıyorlar diye biliyorum daha önce orjinal çıkma teyp almıştım

Yigit-Y
11-04-2011, 00:28
araç servise gelmeden vermek yasak :)

teybi takan usta geçen ay başka bir vw için double sökülüp rcd teyp takarlarken servisi arayıp bilgileri verip code almışlardı...

ben yaşanılan bir örneği duyduğum için söylüyorum...

yasak ise yasağı servis elemanı çiğnemiş o zaman :)

Tayfun-E30
11-04-2011, 00:33
araştırdım direk frimware ile falan decode edilemiyor malesef.. para ile yaptırmak lazım mecburen...

deeperblack
11-04-2011, 00:38
VW Serviste çalışan bir tanıdık bulursanız ücretsiz olarak çözebilirsiniz...

MeRtCaN
11-04-2011, 00:40
5 DK da şifreyi kırıyorlar burada
yasal degılde ıllegal yoldan halledebılrısın :)

Enes-x
11-04-2011, 00:42
şirokkoya rns 510 takarken aynı problemle karşılaşmıştık.servisi arıyoruz vermiyorlar saçma sapan paralar istiyorlar nasıl halletmiştik şimdi hatırlayamadım sezar panpam bilir ona sorup dönücem.

dirk
11-04-2011, 08:53
ender elektroniğe' bi danışın onlar bu işte şuan itibariyle en iyisi diyebilirim... ama illegal yaparlarmı bilemem ankara'da olsaydınız yardımcı olurdum :/

mmustu
11-04-2011, 08:58
ya servisler telefon ile şase numarasından veriyor en az 50 kere almışımdır farklı servislerden ;)

bende bi ara cihazı vardı bunun her türlü teybin codunu kırıp çalıştırıyordum ama eski tükkanda kaldı ne oldu bilmiyorum :( çağlayan dere yolunda bir abim var oda ücret karşılığı kırıyor en son 30-40 lira gibi birşey istiyordu sanırım sen ne kadar parçalanacan bakalım çok fazla değilse aradaki rakam sıkıntı değil ama yüksek bir rakamsa haber et bi telefon açayım olur çözerik derse gideriz oraya

Yigit-Y
11-04-2011, 09:09
ender elektroniğe' bi danışın onlar bu işte şuan itibariyle en iyisi diyebilirim... ama illegal yaparlarmı bilemem ankara'da olsaydınız yardımcı olurdum :/

onlardaki cihaz arızalıymış :D

CtHhZy5DxcU

olay budur yapacak birisini bulamazmıyız :)

Yigit-Y
11-04-2011, 09:11
ya servisler telefon ile şase numarasından veriyor en az 50 kere almışımdır farklı servislerden ;)

bende bi ara cihazı vardı bunun her türlü teybin codunu kırıp çalıştırıyordum ama eski tükkanda kaldı ne oldu bilmiyorum :( çağlayan dere yolunda bir abim var oda ücret karşılığı kırıyor en son 30-40 lira gibi birşey istiyordu sanırım sen ne kadar parçalanacan bakalım çok fazla değilse aradaki rakam sıkıntı değil ama yüksek bir rakamsa haber et bi telefon açayım olur çözerik derse gideriz oraya

çöz abi benim işimi fazla parçalanmak söz konusu :D

mmustu
11-04-2011, 09:20
dadlım dediğim abim ceyhan elektronik enis ceyhan fakat şimdi numarasını bulamadım telefonum değiştiği için eski telde kaldı sanırım şirketten face yada msn e giremediğim içinde hemen ulaşamam ama gün içinde kardeşim falan bi şekilde ulaşır sana haber veririm

bu bahsettiğimden hariç olarak bi kardeşim daha var nurtepede jop selçuklar mami abilerde iyi tanır onlada konuştum şimdi teyp bi iki gün kalsın bende kanka %80 açarım dedi o kardeşimde para pul konusunda üzmez bizi :D ama ilk önce şu enis abiye bir ulaşayım

Yigit-Y
11-04-2011, 09:44
dadlım dediğim abim ceyhan elektronik enis ceyhan fakat şimdi numarasını bulamadım telefonum değiştiği için eski telde kaldı sanırım şirketten face yada msn e giremediğim içinde hemen ulaşamam ama gün içinde kardeşim falan bi şekilde ulaşır sana haber veririm

bu bahsettiğimden hariç olarak bi kardeşim daha var nurtepede jop selçuklar mami abilerde iyi tanır onlada konuştum şimdi teyp bi iki gün kalsın bende kanka %80 açarım dedi o kardeşimde para pul konusunda üzmez bizi :D ama ilk önce şu enis abiye bir ulaşayım

sanırım telefonu bu abi

Ceyhan Elektronik Enis CEYHAN 0212 282 40 42
http://www.caraudioturkey.com/forum/uyelerimizin-sistemleri/iasca-yarismasi-t1311.0.html googledan buldum

mmustu
11-04-2011, 10:04
kankacım orası eski tükkan o numara kullanılmıyor internet siteside aktif değil şuanda

HkN
11-04-2011, 21:46
teybi takan usta geçen ay başka bir vw için double sökülüp rcd teyp takarlarken servisi arayıp bilgileri verip code almışlardı...

ben yaşanılan bir örneği duyduğum için söylüyorum...

yasak ise yasağı servis elemanı çiğnemiş o zaman :)

Aynen servis elemanları çiğneyebiliyor. Ama kimin kullanıcı adıyla şifre alınmış onların hepsi gözüküyor. Herhangi bir sorun halinde o kullanıcının iş yerinde yaşayacağı sıkıntı büyük :(

VW Serviste çalışan bir tanıdık bulursanız ücretsiz olarak çözebilirsiniz...

Yasak olmasa çok kolayda :)

Abi şu aralar iyice sıkı :D

dragstar
11-04-2011, 22:25
yiğit vag-com dan yapabiliceğim bşy varsa kurcalarım

ross-tech 10.6.1 vcds var

barisy
12-04-2011, 00:21
vw ile ilgili başka bir forumun üyesiyim , son dönemde oldukça fazla hırsızlık olayı oluyor, özellikle tiguan ve sciroccolarda. bundan dolayı servis sıkılaştırmış olabilir. olayın yetkili servislerde sıkı olması ise bizim için bir avantaj. ***** hepimizin aracı var ve hiçkimse başına üzücü bir olay gelsin istemez.

sizi tenzih ederek yazıyorum tabiiki ,olayınız farklı, açıklamasını zaten yapmışsınız yukarıda , ama empati yaparak düşündüğünüzde sizin aracınızdan çalınan bir rcd nin 40 liraya kırılıp kullanılır hale getirilmesi de ayrıca acı bir olay ne yazıkki.

Yigit-Y
12-04-2011, 23:38
sorun dün halledildi...

yazmadım konuya pm olarak mesaj atan yardımcı olmaya çalışan herkese teşekkürler...