PDA

Orijinalini görmek için tıklayınız : Audi S4 öğrenmek istediklerim??

hasan çağri
10-04-2011, 10:19
Başarısız bir 3 kapı czt alamama maceramdan sonra Emre Demir kardeşimizin ilanını gördüm ama bilemediklerim merak ettiklerim var.

http://www.techturkey.com/forum/otomobiller/80788-audi-s4-27-twin-turbo-6-ileri-manuel.html

Araç hakkında yapılan ile ilgili bir çok şey var ama geçmişini bilen motorunun nasıl kullanıldığını bilen birileri bilgi verebilirse çok makbule geçer.

Audi, BMW, MB motorları sorunsuz uzun km ler yapabiliyorlar rahatlık la ama 230k almak için uygun mudur bu performansta bir araba için acaba. Şuan aklıma takılan tek sorun bu?

Yani yılda zaten hepi topu 8bin km araba kulanıyorum, sanayi yerine yolda geçirmek isterim. Auris yerine bunu alıp evladiyelik kullanabilirim diye düşünüyorum... Yani alırsam muhtemelen son sahibi olmak için alırım.

Kaportasındaki boyası ufak tefek sorunları dert değil yürüyeni, şanzımanı motoru sorunsuz oldukça. Seviste kontrole sokarız ebette ama bu araçlarda özellikle neleri kontrol etmek gerekir?

Emre kardeşim göürse kusuruma bakmasın dışardanda araştırıyorum ama burası da doğru bilgi bulabileceğimbir yer :)

Yardımlarınızı bekliyorum arkadaşlar. Sağolunşimdiden

kurtbil
10-04-2011, 11:03
Normal sartlarda s4 u alıp evladıyelık kullanabılırsınız ama dusundugunuz arabayı almadan once ıyıce baktırıp kompresyon testıne sokmak lazım,ayrıca sunu da goze almak lazım 2.7 v6 bi-turbo b araba bazı parcalar motorda hep cıfter cıfter olucagı ıcın olası parca yorgunluklarında herseyın parası ıkıser ıkıser cıkıcak cepten.

hasan çağri
10-04-2011, 15:46
baska fikri olan araci taniyan yok mu arkadaslar?

Yigit-Y
10-04-2011, 15:49
konforlu bir araç olduğu kesin :)

ama 230.000 KM deki bir araç heleki turbo besleme ise bence uzak durmalı çok güzel rakamlara verilmediği takdirde diyorum....

aracın kullanım amacıda önemli günlük ise mantıksız yarış için ise modifikasyonlarının japonlara göre daha pahalı olduğu kesin...

Ufuk
10-04-2011, 16:34
Çok güzel araç tamam ama parçası biraz zor bulunur denilidiği gibi.
Onun yerine b5 kasa 1.8tQ olmaz mı? onlarda güzel yüklenebiliyor.Tamam belki s4 kadar gidemez ama yinede yeterli seviyede bence hem daha ucuza mal olur hemde daha düşük km'de olanlar bulunabilir.

ccc_mk1
10-04-2011, 16:39
aracı iyi tanıyorum.istanbuldan geldiğinden araç yürümüyodu söktüler baktılar burda aracın intercooler ın 1 inin borularında kaçak ve dump calf in 1 inde sıkıntı olduğu tespit edildi yapıldı gayet iyi yürümeye başladı.alındığında döşemeleri bej renkteydi ve çok kirliydi ve renk olarak sırıtıyordu aracı ivedikte ilhan oto döşeme iyi bir şekilde yapıp teslim etti.bildiğim kadarı ile sağ tarafında komple boya vardı emre abiden önce ve sağ ön direkde ufak bi macun vardı.araç bizdeyken gayet temiz düzgün kullanılırdı. bakımlarını düzenli olarak bes servis sato abi yapardı. emre abiye geçtikten sonra sanırım turbolar büyütüldü boyacı ömer tarafından bir kaç parçası boyandı vesaire vesaire. benimde düşündüğüm bi araç bu arada imkanım olursa bende almayı düşünüyordum ama sanırım kısmet olmayacak.

997TT
10-04-2011, 17:10
Eger parca sorununu dert etmeyeceksenız,bu motordan anlıyan servıse ıyıce baktırılır,masaya oturulur derım...
Eskıden harıkaydı bu makınalar ama sımdı nedır bılmıyorum...

Jam da Joker
10-04-2011, 17:24
aracı iyi tanıyorum.istanbuldan geldiğinden araç yürümüyodu söktüler baktılar burda aracın intercooler ın 1 inin borularında kaçak ve dump calf in 1 inde sıkıntı olduğu tespit edildi yapıldı gayet iyi yürümeye başladı.alındığında döşemeleri bej renkteydi ve çok kirliydi ve renk olarak sırıtıyordu aracı ivedikte ilhan oto döşeme iyi bir şekilde yapıp teslim etti.bildiğim kadarı ile sağ tarafında komple boya vardı emre abiden önce ve sağ ön direkde ufak bi macun vardı.araç bizdeyken gayet temiz düzgün kullanılırdı. bakımlarını düzenli olarak bes servis sato abi yapardı. emre abiye geçtikten sonra sanırım turbolar büyütüldü boyacı ömer tarafından bir kaç parçası boyandı vesaire vesaire. benimde düşündüğüm bi araç bu arada imkanım olursa bende almayı düşünüyordum ama sanırım kısmet olmayacak.

Anlattiklarina gore bu araba Ankaradan İstanbula satilan arac.. İci bej ve sag taraftan boyasi vardi zamaninda bizde nasiplenmistik istedigimiz paraya vermedi sonrada istedigimiz paraya bir baskasi almisti kimse yanlis anlamasin ama satildigi parayi bildigim icin simdi bu fiyati gorunce sasirdim 20.000 tl masrafmi edildi araca ?

ccc_mk1
10-04-2011, 17:27
Anlattiklarina gore bu araba Ankaradan İstanbula satilan arac.. İci bej ve sag taraftan boyasi vardi zamaninda bizde nasiplenmistik istedigimiz paraya vermedi sonrada istedigimiz paraya bir baskasi almisti kimse yanlis anlamasin ama satildigi parayi bildigim icin simdi bu fiyati gorunce sasirdim 20.000 tl masrafmi edildi araca ?

o zmn sorunluydu ayrıca ankaradan istanbula değil istanbuldan ankaraya geldi.emre abi çok para döktü arabaya her eksiğini yaptırdı. önceki sahiplerinden ömer meşe pek bakmadı arabaya.ama gerek levent abi gerek emre abi gerek cemil abi baya iyi baktılar.

Jam da Joker
10-04-2011, 17:30
o zmn sorunluydu ayrıca ankaradan istanbula değil istanbuldan ankaraya geldi.emre abi çok para döktü arabaya her eksiğini yaptırdı. önceki sahiplerinden ömer meşe pek bakmadı arabaya.ama gerek levent abi gerek emre abi gerek cemil abi baya iyi baktılar.

Yok benim bahsettigim araba Ankaradaydi MTM S4 disinda oteki mavi S4 du ve ici bejdi sag taraftan kamyon surtmustu sanirim boyaliydi..
Bu baska bir S4 oyleyse

ccc_mk1
10-04-2011, 17:31
Yok benim bahsettigim araba Ankaradaydi MTM S4 disinda oteki mavi S4 du ve ici bejdi sag taraftan kamyon surtmustu sanirim boyaliydi..
Bu baska bir S4 oyleyse

mtm s4 alp plakaydı bu diğer araç zaten ;) karıştırıyosunuz siz.

ef186
10-04-2011, 17:32
simdi bu otomobil benim ankarada bundan 1-2 sene once bakip pazarlik ettigimi otomobil degilmi ?
2 tane vardi ankarada hatta .. Birtanesi Alpaslan abideydi diye hatirliyorum hatta Umit Doganla beraber baktmistik ...

simdi bu ankaradaki 3. ayni renk s4 mudur ?

ccc_mk1
10-04-2011, 17:33
simdi bu otomobil benim ankarada bundan 1-2 sene once bakip pazarlik ettigimi otomobil degilmi ?
2 tane vardi ankarada hatta .. Birtanesi Alpaslan abideydi diye hatirliyorum hatta Umit Doganla beraber baktmistik ...

simdi bu ankaradaki 3. ayni renk s4 mudur ?

bu kasada ankarada 2 tane s4 var :)

Jam da Joker
10-04-2011, 17:34
mtm s4 alp plakaydı bu diğer araç zaten ;) karıştırıyosunuz siz.

Yazdigimi okursan MTM S4 disindaki oteki mavi S4 dedim zaten ici bej olan Ankaradaki MTM demedim ;)
Bugranin bahsettigi gibi ayni aractan bahsediyoruz 25.000 liraya satilan..

ef186
10-04-2011, 17:35
bu kasada ankarada 2 tane s4 var :)

ozaman bu araba daha oncede ankaradaydi ...
biri mtm biri bu hatta araci biz almayinca daha dorusu kacirinca ankarada fiberci bir usta satin almisti simdi cikartamadim ismini tam ...

ccc_mk1
10-04-2011, 17:36
Yazdigimi okursan MTM S4 disindaki oteki mavi S4 dedim zaten ici bej olan Ankaradaki MTM demedim ;)
Bugranin bahsettigi gibi atni aractan bahsediyoruz 25.000 liraya satilan..

kendinizle çelişkiye düşünüyosunuz ankaraya geldiği zaman komple döşemeye girdi araç içi bej kalmadı ve içi bej olarak ankarada satılığa çıkmadı ve ankaradan istanbula gitmedi ;)

ccc_mk1
10-04-2011, 17:37
ozaman bu araba daha oncede ankaradaydi ...
biri mtm biri bu hatta araci biz almayinca daha dorusu kacirinca ankarada fiberci bir usta satin almisti simdi cikartamadim ismini tam ...

levent köremezli lec sport ;)

ef186
10-04-2011, 17:38
levent köremezli lec sport ;)

aynen lec sport dogrudur ;)

Jam da Joker
10-04-2011, 17:44
kendinizle çelişkiye düşünüyosunuz ankaraya geldiği zaman komple döşemeye girdi araç içi bej kalmadı ve içi bej olarak ankarada satılığa çıkmadı ve ankaradan istanbula gitmedi ;)

Ne celiskisinden bahsediyosun ben Turkce yazmiyormuyum ?
Bundan 2 sene once Ankarada iki tane mavi S4 vardi bildigimiz bundan birtanesi ALP plakali MTM S4 otekiside Bugranin bahsettigi ici bej olan S4. Yani arac Ankaradaydi buraya kadar tamam? Sonra o arac 25.000 liraya satildi sen yukardaki mesajinda bu arac İstanbuldan Ankaraya satildi dedigine gore demekki araba Ankaradan İstanbula satilmis oluyor Bugralarda burdan kalkip Ankaraya gidip arabaya baktigina gore ici bej hali ile Ankarada 2 sene once satiliga cikmis oluyor varmi celisen baska birsey?

hasan çağri
10-04-2011, 17:45
Arabayi yarismak icin almayacagim haftasonlari gezmek canim sikilinca uzun yolda kullanmak icin alacagim... Yani fulll kullandigimda bile 8000km anca yapiyorum yilda :)
evladiyelik eyif arabasi ariyorum acikcasi bakimini aksatmadikca sikinti yaratmayacak bisey...

Simdi iki araba var ise bu hangisidir? Cozemedim kafam karisti :( 25 e satilan sikintili olan mi yoksa digerimi... Bu araci daha oncede bir dergide okumustum sanirim frenleri ve jantlari ana baslik gibi biseydi

Acikcasi cazip yani kendi arabam + para seklinde degerlendirebilecek olmam...

Ama 230k da bu motora ne kadar guvenebilirim? Sanzimana ne kadar guvenebilirim?

Aurisin ustune 16lira vermege deger mi? Ciplak auris sonucta.

Star
10-04-2011, 17:46
germany style olsa nasıl durur sizce

ccc_mk1
10-04-2011, 17:49
Ne celiskisinden bahsediyosun ben Turkce yazmiyormuyum ?
Bundan 2 sene once Ankarada iki tane mavi S4 vardi bildigimiz bundan birtanesi ALP plakali MTM S4 otekiside Bugranin bahsettigi ici bej olan S4. Yani arac Ankaradaydi buraya kadar tamam? Sonra o arac 25.000 liraya satildi sen yukardaki mesajinda bu arac İstanbuldan Ankaraya satildi dedigine gore demekki araba Ankaradan İstanbula satilmis oluyor Bugralarda burdan kalkip Ankaraya gidip arabaya baktigina gore ici bej hali ile Ankarada 2 sene once satiliga cikmis oluyor varmi celisen baska birsey?

arkadaşım araç istanbuldan geldikten sonra birdaha istanbula satılmadı hiç. istanbuldan geldi sonr ahep ankarada kaldı bir daha gitmedi istanbula. bende türkçe yazıyorum ;)

ef186
10-04-2011, 17:49
Arabayi yarismak icin almayacagim haftasonlari gezmek canim sikilinca uzun yolda kullanmak icin alacagim... Yani fulll kullandigimda bile 8000km anca yapiyorum yilda :)
evladiyelik eyif arabasi ariyorum acikcasi bakimini aksatmadikca sikinti yaratmayacak bisey...

Simdi iki araba var ise bu hangisidir? Cozemedim kafam karisti :(

Acikcasi cazip yani kendi arabam + para seklinde degerlendirebilecek olmam...

Ama 230k da bu motora ne kadar guvenebilirim? Sanzimana ne kadar guvenebilirim?

Aurisin ustune 16lira vermege deger mi? Ciplak auris sonucta.

fiyat konusunda kupon otomobildir yorum yapmiyim bulmasida zordur almasida zordur satmasida zordur bu tip otomobilleri ....

Otomobil olarak alinir binilir kontrol ettirilir bakilir motor mekanik durumuna eger iyi durumdaysa bence alinir binilir misler gibi ...
yuruyeni sanzumani motoru kontrol ettirilip uzun vade kullanicaksaniz alin senede 1 otomobil degistiriyorsaniz eger satis sureci uzun olabilir ...
vergi kasko vs. gibi durumlarida hesaba katmak lazim tabi ..

onursumer
10-04-2011, 17:54
mtm olan zaten istanbuldan ankaraya satılmıştı

daha onceki ilanlarda içi bej olandı şuan ilandaki araç güzelcene gosterilip alınabilicek bir araç diye düşünüyorum 200k kilometreler çok goz korkutmamalı bakımlıysa

ef186
10-04-2011, 17:58
ayrica biz baktigimizda bir sikintisi yoktu otomobilin sadece dosemeleri fazla yipranmisti (bej idi) ozaman birazcik bakimsiz kalmisti...
2 takim orjinal s4 janti ve lastigi sifir olarak mevcuttu yaninda ...
alpaslan abi sagolsun cok yardimci olmustu biz kendi hatamizdan kacirdik ozaman bu otomobili yoksa herzaman binilir aslan gibi otomobil s4 ...

Jam da Joker
10-04-2011, 18:06
aracı iyi tanıyorum.istanbuldan geldiğinden

o zmn sorunluydu ayrıca ankaradan istanbula değil istanbuldan ankaraya geldi.

arkadaşım araç istanbuldan geldikten sonra birdaha istanbula satılmadı hiç. istanbuldan geldi sonr ahep ankarada kaldı bir daha gitmedi istanbula. bende türkçe yazıyorum ;)

Sen Turkce yaziyosunda arabanin 2 sene once, icinin bej hali ile Ankaradan satiliga ciktigindan, Ankaradan İstanbula geldiginden haberin yok ! Kalkmisin bu araba Ankaradan İstanbula gitmedi, yok ici bej hali ile satiliga cikmadi diyorsun. Bana kendinle celisiyosun falan yaziyorsun..

hasan çağri
10-04-2011, 18:19
Peki bulunabilecek en temiz 1.8t quattro yu alsak üstüne harcama yapsak gene keyifli bir araç elde edemez miyiz ve konforlu?

var mıdır tavsiye edilebilecek bir araç?

997TT
10-04-2011, 18:24
45 cok degıl mı?
S4 mantıklı ama ıyı kontrol etmek gerek.Malu bu otomobıller Spor amaclı kullanılıyor...
Buarada arkadı yonlendırırsenız aracı tanıyan kısıler olarak,daha ıyı olmaz mı?

maskaran
10-04-2011, 18:27
o arabanın üstüne binmeyen kalmadı yahu delilik senin söyledıgın :D almayı aklından biri geçirmedi. Ha şayer asırlık bir padişah soyunun torunu değilsen geçerli bu dediklerim :D
para varsa sorun olmaz

yavuz364
10-04-2011, 18:38
1.8tq il S4 ün en büyük farkı motoru zaten, motoru dışında hemen hemen hiç farkı yok :)
hacim sevenler için S4 iyidir ama vergisi, kaskosu v.b. derken oldukça yükseliyor, aynı güçlere 1.8t ile de daha düşük vergi, kasko v.b. ile çıkılabiliyor :)

Peki bulunabilecek en temiz 1.8t quattro yu alsak üstüne harcama yapsak gene keyifli bir araç elde edemez miyiz ve konforlu?

Jam da Joker
10-04-2011, 18:43

Bende senin gibi A4 1.8 T Quattro alirim diye yola cikmistim sonra S4 uygun diye onu dusunurken S4 satilinca A4 e vericegim paraya S3 aliyim derken bosa yaktigim expertiz paralarindan sonra lanet ettim gidip Cupra aldim ama hala B5 kasa hayraniyim evliyadiyelik diyorsan al bi B5 Quattro cokta keyif alirsin heleki BBS LM bir arabaya bukadar yakisir :)

hasan çağri
10-04-2011, 18:49
Bende senin gibi A4 1.8 T Quattro alirim diye yola cikmistim sonra S4 uygun diye onu dusunurken S4 satilinca A4 e vericegim paraya S3 aliyim derken bosa yaktigim expertiz paralarindan sonra lanet ettim gidip Cupra aldim ama hala B5 kasa hayraniyim evliyadiyelik diyorsan al bi B5 Quattro cokta keyif alirsin heleki BBS LM bir arabaya bukadar yakisir :)

Zaten a4 b5 kasaolması güzel coillerle basıcan arabayı. keyile binicen...

Cuprada güzelde b5 kasanın oturaklılığı bir başka oluyor... sanırım hedef o yönde olur gibi bundan sonra... evladiyelik bişey bulunur sanırım, fiyatlarıda fena değil üstelik..

peki quattro olmasa sadece önden çekiş tatsız mı oluyor araç yüklenirse?

kurtbil
10-04-2011, 18:52
Zaten a4 b5 kasaolması güzel coillerle basıcan arabayı. keyile binicen...

Cuprada güzelde b5 kasanın oturaklılığı bir başka oluyor... sanırım hedef o yönde olur gibi bundan sonra... evladiyelik bişey bulunur sanırım, fiyatlarıda fena değil üstelik..

peki quattro olmasa sadece önden çekiş tatsız mı oluyor araç yüklenirse?

a4 dedın mı quattro olcak onden ceker de neymıs :)

semihx
10-04-2011, 19:18
2.7 ile 1.8 i karsilastirmak tabiyki olmaz. neolur , 1.8t yi yüklersin motor icine girmeden alicagin güc 300+ olur. (ayrintili bilgi icin forumda arama yapabilirsin). maliyet o sekilde hesaplanabilir. 2.7 de de motor icine girmeden 450+ lara cikabilirsin, ama 1.8T yi 450 yapman icin motor icine girmen ( maliyet ) + sacma bi devir bandini kabul etmen gerek.

ve tabi fiyat farkinida hesapa katmak lazim , 1.8t ve 2.7T lerin TR fiyatini bilmiyorum yorum yapamiycam.

sonuc olarak tamamiyle aractan ne istedigine bagli, 300+ yetermi yoksa 450+ daha iyimi olur ?

semihx
10-04-2011, 19:20
TQ, T ye göre 100km de 1 litre fazla yaktigi yaziyor kendi kullanma klavuzunda. hizlanma süreleri ayni. yakit sorun degilse TQ tabi.

hasan çağri
10-04-2011, 19:36
2.7 ile 1.8 i karsilastirmak tabiyki olmaz. neolur , 1.8t yi yüklersin motor icine girmeden alicagin güc 300+ olur. (ayrintili bilgi icin forumda arama yapabilirsin). maliyet o sekilde hesaplanabilir. 2.7 de de motor icine girmeden 450+ lara cikabilirsin, ama 1.8T yi 450 yapman icin motor icine girmen ( maliyet ) + sacma bi devir bandini kabul etmen gerek.

ve tabi fiyat farkinida hesapa katmak lazim , 1.8t ve 2.7T lerin TR fiyatini bilmiyorum yorum yapamiycam.

sonuc olarak tamamiyle aractan ne istedigine bagli, 300+ yetermi yoksa 450+ daha iyimi olur ?

Yakıt sorun değil zaten hepi topu yılda 8000km yol yapıyorum :)

Güç olarak öyle 400 beygir gibi bir beklentim yok ama tabiki abartmadan yapabileceklerimi yaparım :) amacım keyifli bir araç sahibi olmak...

ama bakıyorumda maşallah lpg takılmamış 1.8 tq yok gibi :)

messi
10-04-2011, 19:56
996 turbo jantları ve rengiyle gönlünüzü çalmış olabilir ama 230.000 çok fazla böyle bi makine için.

semihx
10-04-2011, 19:59
ben Q suzunu kullaniyorum, ama ögle abarticak bi yakit yok. LPG konusunda, kendim LPG kullanmiyorum ama LPG karsiti degilim. ucuza ayni gidiyorsa sorun yok bence. motor ögle abartilcak süper karisik bi motor degil ( 1.8T icin ) bulabilirsen motor kodu icin AEB ( uzunlamasina konumlandirilmis motorlar icin ör. a4 a6 passat ) yada AGU ( enine motorlar icin ör. golf 4, a3 ) bulmaya calis. dige motorkodlari ile farklari icin gene forumda arama yapabilirsin.

umarim istedigin gibi bi arac bulabilirsin, kolaygelsin...

Ufuk
10-04-2011, 20:02
Basıklık konusu ümit erbaş'a sorulur :D
Kendisi yerle1 a4 kullanıyordu hatırlayanınız vardır

997TT
10-04-2011, 20:14
LPG nın zararı yok,yeterkı dogru kullanılsın...
LPG ekonomık ve butce sever yakıt...

hasan çağri
10-04-2011, 20:15
LPG nın zararı yok,yeterkı dogru kullanılsın...
LPG ekonomık ve butce sever yakıt...

Kapalı otopark düşmanı ayrıca :D

Yoksa Yiğit var Forester da lpg ile gazlayan :D İşte lpg nin montajının nasıl yapıldığını bilmek lazım falan.

997TT
10-04-2011, 20:19
Kapalı otoparka gırmeme durumu sadece TURKIYEDE!!!
Malesef yenı yenı tanıyoruz LPG yı...

hasan çağri
10-04-2011, 20:27
Malesef öyle ve malesef Türkiyede yaşıyoruz.

erh
10-04-2011, 20:32
Kimse lpg nin zararsız oldugunu soylemesin lütfen.. lpg yuksek ısıyla yanması ve dusuk verimiyle benzinli bir motor için hiçbir zaman benzin saglıklılıgında calısamaz.

997TT
10-04-2011, 20:53
LPG nın duzgun calıstıgı aman zararı mınımumda...
Bır cok otomobılde,250-400bın km arasında kullandık ve motor problemı yasamadık...
Yeterkı dogru montaj ve kullanılsın....

hasan çağri
10-04-2011, 20:54
Neysedurum o değil şuanda :)

Yazan ve bilgi paylaşan herkese çok teşekkürler arkadaşlar.

CGR328
10-04-2011, 21:32
LPG nın duzgun calıstıgı aman zararı mınımumda...
Bır cok otomobılde,250-400bın km arasında kullandık ve motor problemı yasamadık...
Yeterkı dogru montaj ve kullanılsın....

evet katılıyorum en önemliside usta bence :icon_tup:

ayrıca benzin sağlığında çalışmaz yazılmış ama peki Türkiye'de kaliteli benzin warmıki :icon_wack

turbo&quattro
11-04-2011, 06:42
Bu s4 Omer abideyken bende niyetlenmistim ama o zamanki a4 umu satamadigim icin alamamistim..Hatta benden sonra Bugra ve Oytun Ankara;ya almaya gitmislerdi ama ne olduysa alamamislardi..O zaman neredeyse bir a4 parasina satilmisti..Su anki fiyat icin yorum yapilamaz cunku Bugraninda dedigi gibi kupon araba...Almasi dert, binmesi dert, satmasi dert vs..Anca meraklisi olacakki oyle satilsin..

Sahsi dusuncem TR sartlarinda s4 gibi bir aracin gereksiz oldugu..Kaskosu yukludur, benzin +4tl, vergisi cabasi..Amac egerki performans ise 1.8 TQ alinip tadinda yuklenerek saka makinasi olunabilir...Amac konfor ise eger normal a4 ile s4 arasinda isitmali & elektrikli recaro ve incik boncuk seyler haricinde herhangibir fark yok..Yani s4 de kulandim +3 senedir de TQ sahibiyim aralarinda fark yok denecek kadar az :)

levent
11-04-2011, 06:52
Yakıt sorun değil zaten hepi topu yılda 8000km yol yapıyorum :)

Güç olarak öyle 400 beygir gibi bir beklentim yok ama tabiki abartmadan yapabileceklerimi yaparım :) amacım keyifli bir araç sahibi olmak...

ama bakıyorumda maşallah lpg takılmamış 1.8 tq yok gibi :)

k04 upgrade tatmin eder tahminimce 1.8tq da seni :) lpg o kadar önemli diil yeterki montajı düzgün yapılmış olsun ayarı iyi yapılsın :)

s4 e gerek yok derim şu durumda ;)

pashaboy
12-04-2011, 20:21
Arac degerinde satilmistir..bilip bilmeyen herkesin konusuyo kendi arabalarinaza bakin baktirin sonra konusun s4hakkinda kac kere bindiniz ne biliyosunuz????

turbo&quattro
12-04-2011, 20:25
Arac degerinde satilmistir..bilip bilmeyen herkesin konusuyo kendi arabalarinaza bakin baktirin sonra konusun s4hakkinda kac kere bindiniz ne biliyosunuz????

Cok kere bindim, gazladim, kullandim vs....Emin ol burada cogu kisi vag konusunda senden cok daha bilgilidir.S4 e sahip olmak demek herseyi bilmek demek degil !

pashaboy
12-04-2011, 20:26
1.8 t daha iyimismis hergun patliyo oyle arabalarinaza s4le 1.8i bir tutan bi milletiz iste...

turbo&quattro
12-04-2011, 20:28
Kimse 1.8t iyi dememis..Ben dahil cogu kisi TR sartlarinda s4 un gereksiz bir model oldugunu belirtmis ki oylede...

pashaboy
12-04-2011, 20:28
Ya kardes gel goruselim yuz yuze kim bilgili kim ne gorelim..bos muhabbet etmeyin s4 le 1.8 i karsilastiyosun benim arabami kotuluyosun 46.500 everdim bugun.hayrini gorsun alan arkadas..

yavuz364
12-04-2011, 20:30
Amaca yönelik 1.8 daha üstün bile tutulabilir...
Tamamen kime ve ne için gerektiğine bağlı..
Tabii ki kimse aynı fiyatlara S4 e hayır demez :)

1.8 t daha iyimismis hergun patliyo oyle arabalarinaza s4le 1.8i bir tutan bi milletiz iste...

pashaboy
12-04-2011, 20:30
Hicte gereksiz dgil 250binde benim aracim gibi yuruyen bi araba daha var mi sifirlandi evo10la 2boy oluyodu aramizda..tartismaya gerek yok kardes sidik yaristiramam. S4farkli bi dunya hekrkes binemez..ayrica sehir ici 50kurus yakiyodu aracim fazla yakiyodu diye yalan yanlis bilgi vermeyelim..

turbo&quattro
12-04-2011, 20:31
Ya kardes gel goruselim yuz yuze kim bilgili kim ne gorelim..bos muhabbet etmeyin s4 le 1.8 i karsilastiyosun benim arabami kotuluyosun 46.500 everdim bugun.hayrini gorsun alan arkadas..

Okuman yazman yok heralde....Kim arabani kotulemis kim 1.8t ile kiyaslamis...Neyse ne kadar bilgili oldugun yazdiklarindan belli zaten...Neyse alanada satanada hayirli olsun.

pashaboy
12-04-2011, 20:34
Gt35tak a4 18tye yine gecemez s4 u;)

yavuz364
12-04-2011, 20:37
geçmekle kalmaz içinden geçer :D
edit: 1.8tQ olmadığı zaman baya bi hafifliyor A4 ler ;)

CGR328
12-04-2011, 20:37
geçemez çünkü üstünden atlar 1.8 T :D gt35 le

pashaboy
12-04-2011, 20:40
Youtubedeb izleyin videolari bisey demeye gerekr yok..icinden gecermis :))) siz s4u 1.6 atmosferik saniyosunuz heralde

turbo&quattro
12-04-2011, 20:42
s4 zaten atmosferik degilmiydi yaw:beuj:

ef186
12-04-2011, 20:42

1.8T+gt35 le dene s4 le frene basmis gibi hissedersin .....

Otomobilini kimse kotulemiyor daha once ne biliyorsa hakkinda konusuluyor okadar biri ilgilenmis otomobilinle konu acmis insanlar bildiklerini soleyecekler bunda alinacak bozulacak bir durum yok sakin ol o nedenle ...

onursumer
12-04-2011, 20:45
typer konusu gibi oldu :D

kpro typer ile deneyin :D

yavuz364
12-04-2011, 20:47
4.2 atmo ;)
yanda oturan üflerse biraz turbo etkisi yapar tabi....

Jerky
12-04-2011, 20:48
2.7 bi-turbo değil mi B5 S4?

edit : Sazanlık yaptım sanırım :D

ef186
12-04-2011, 20:50

4.2 atmo ;)
yanda oturan üflerse biraz turbo etkisi yapar tabi....

atmo tabi ne turbosu ?

turbo&quattro
12-04-2011, 20:51
Arkadas s4 u yanlis biliyo bide bize b.k atiyo :)

ef186
12-04-2011, 20:53
Arkadas s4 u yanlis biliyo bide bize b.k atiyo :)

tabi yaaa :D

ukku
12-04-2011, 21:05
o değil de olsa bi tane 2.7 bi turbo ne bineriz :D

ef186
12-04-2011, 21:06
o değil de olsa bi tane 2.7 bi turbo ne bineriz :D

tabi ya olsada binsek atmosferik s4 le nereyekadar ?

ukku
12-04-2011, 21:07
tabi ya olsada binsek atmosferik s4 le nereyekadar ?

o da olur aslında.. 1.8t den iyidir :D değil midir :soru:

ef186
12-04-2011, 21:08
o da olur aslında.. 1.8t den iyidir :D değil midir :soru:

denemek lazim ama hic deneyecek arabamiz olmadiki neye benziyodu bu 1.8 T ?

yavuz364
12-04-2011, 21:11
bulun bi S4 de K04 ümle deniyelim :) hem de quattroyum :) aynı ağırlıktayız işte.. Bakalım atmosferik mi turbo mu daha iyi :D

ukku
12-04-2011, 21:12

Bazı sahiplerinin bile 5 silindir olduğuna inandığı, mandalinadan hallice bi turbosu olan nacizane vw makinası :D

turbo&quattro
12-04-2011, 21:14
bulun bi S4 de K04 ümle deniyelim :) hem de quattroyum :) aynı ağırlıktayız işte.. Bakalım atmosferik mi turbo mu daha iyi :D

FWD s4 ezer gecer :)

ef186
12-04-2011, 21:51
FWD s4 ezer gecer :)

Zaten en guzel tarafi FWD olmasi S4 un bide 4 kapi olsa aslinda cok guzel olucakmis ...

hasan çağri
12-04-2011, 22:02
Valla bugün bakma şansım olmadı baya muhabbet geçmiş valla...

Şimdi bakıyorum 1.8tq+ 10-15k liraile fazlası ile iyi olur normal insanlar için genede s4 den ucuza gelir vergisi algısı ile... Ben ona karar verdim...

Alan arkadaşa hayırlı olsun...