PDA

Orijinalini görmek için tıklayınız : Tüv Türk Muayene Hakkında.

GokhanK.
11-04-2011, 11:19
Arkadaşlar Selam

Tecrübelerinize dayanarak danışmak istediğim bir konu var.Basık araçlarla muayeneye gidip de sorun yaşayanınız varmı? Aracımda 6cm yay var ve çamurluk lastik arası aralık hiç yok.Birkaç kişiyle konuştum problem çıkarıyoalr diyorlar.Böyle bir durum söz konusu mudur?Bİlgi paylaşımınız ricası ile teşekkürler.

GokhanK.
11-04-2011, 11:28
böyle bir durumla karşılaşan yok mu hiç yahu :(

bugra_0101
11-04-2011, 11:31
valla insiyatife kalmış biraz

GokhanK.
11-04-2011, 11:32
valla insiyatife kalmış biraz

bu şekilde de geçirebilirler yani?keyfi yerindeyse ?

gsgokhan
11-04-2011, 11:34
ben basık aracımla geçtim sıkıntı olmadı kardeşim...

GokhanK.
11-04-2011, 11:35
ben basık aracımla geçtim sıkıntı olmadı kardeşim...

şaşırdım açıkcası.kimi geçer sorun olmaz diyor.kimi ise geçmez böle benim aracıda geçirmediler diyor. :S şimdi muayeneye gidip de geri dönmek istemiorum.araçta tek sorun basıklık :S

onursumer
11-04-2011, 11:35
benim aracımda 3.5 cm yay var kış lastiklerimle baktığınz zaman çok normal duruyor sac jantlarla ama çamurlukla lastik arasına parmak girmiyor lastik içerde olduğundan bu şekilde gittim büyük ihtimalle 14 saç jant kar lastikleri vs olduğudnan dikkatlerini çekmedi :) sorunsuz geçtim ben

gsgokhan
11-04-2011, 11:36
şaşırdım açıkcası.kimi geçer sorun olmaz diyor.kimi ise geçmez böle benim aracıda geçirmediler diyor. :S şimdi muayeneye gidip de geri dönmek istemiorum.araçta tek sorun basıklık :S

walla ben geçtim kardeşim sıkıntı olmadı sadce silecek motorum arızalıydı onu deiştirdim :)

GokhanK.
11-04-2011, 11:37
benim aracımda 3.5 cm yay var kış lastiklerimle baktığınz zaman çok normal duruyor sac jantlarla ama çamurlukla lastik arasına parmak girmiyor lastik içerde olduğundan bu şekilde gittim büyük ihtimalle 14 saç jant kar lastikleri vs olduğudnan dikkatlerini çekmedi :) sorunsuz geçtim ben

şansımızı denesek mi ? :)

GokhanK.
11-04-2011, 11:38
walla ben geçtim kardeşim sıkıntı olmadı sadce silecek motorum arızalıydı onu deiştirdim :)

anladım çok saol bilgi için artık şansımızı deniyicez yapcak bişi yok :)

gsgokhan
11-04-2011, 11:39
anladım çok saol bilgi için artık şansımızı deniyicez yapcak bişi yok :)

önemli diil kardeşim çok kasmıycan yaa kasarsan kastırıyolar rahat ol 3 hakkın var süper mario :)) misali 3 .cüye kurtarırsın elbet :D

GokhanRS
11-04-2011, 11:42
2 hak değilmi 3ncüde tekrar para alıyorlar

onursumer
11-04-2011, 11:43
jant ne var araçta ?

alçak olabilir ama normal duruyordur ve surtme falan yapmıyorsa ozellikle içeri girerken aracın altı falan sürtmezse biryere sıkıntı olmaz ;)

GokhanRS
11-04-2011, 11:49
çok kişiyi bıraktılar yay jantdan

VoodooRush
11-04-2011, 12:01
Ben Leon'da 18" jant ve 3.5 cm yay ile geçemedim. Yayları değiştirdim sonra geçtim. Yok yere ekstra 400 lira masraf çıkardı sağolsun tüvdeki arkadaş.

H10DA
11-04-2011, 12:09
ben sorun olcagını sanmıorum bizde coilover vardı lastikler camurluga gomulmustu hic bir sıkıntı cıkarmadılar

GokhanK.
11-04-2011, 12:19
jant ne var araçta ?

alçak olabilir ama normal duruyordur ve surtme falan yapmıyorsa ozellikle içeri girerken aracın altı falan sürtmezse biryere sıkıntı olmaz ;)

205 40 17 var :\

Evrenoz
11-04-2011, 12:21
Aracımdaki spor yayları çıkarıp yerine orjinal yayları takmıştım. Orjinal yay ve 18" jant ile TUV'e girdiğimde jantlardan dolayı kusurlu ibaresi almış, jantları söküp orjinale çevirdikten sonra geçebilmiştim.

GokhanK.
11-04-2011, 12:23
çok kişiyi bıraktılar yay jantdan

Ben Leon'da 18" jant ve 3.5 cm yay ile geçemedim. Yayları değiştirdim sonra geçtim. Yok yere ekstra 400 lira masraf çıkardı sağolsun tüvdeki arkadaş.

ben sorun olcagını sanmıorum bizde coilover vardı lastikler camurluga gomulmustu hic bir sıkıntı cıkarmadılar

kalan arkadaşlar hangi semtte girdi muayeneye? kalmayan arkadaşlar hangi semtte? acaba semtine göre ilgilenme durumu farklılık gösterebilir mi?saçma bir durum ama olur mu olur ?

GokhanK.
11-04-2011, 12:24
Aracımdaki spor yayları çıkarıp yerine orjinal yayları takmıştım. Orjinal yay ve 18" jant ile TUV'e girdiğimde jantlardan dolayı kusurlu ibaresi almış, jantları söküp orjinale çevirdikten sonra geçebilmiştim.

aracını biliyorum siemenste çok görüyordum :) o halde geçemedin mi? :eek:

GokhanRS
11-04-2011, 12:24
benim aracımda orjinal 17 ve 18 jant takılır yazıyor her yerinde :D

tüvde aracı normal megane 2 sandılar. bunda 15 16 jant olması lazım değiş gel dediler. yetkili servisten aracın katalogunu ve kaşeli gizli ibareli fatura detay bilgisini aldım onu gözüne sokup döt edip geçmiştim :D

Evrenoz
11-04-2011, 12:27
aracını biliyorum siemenste çok görüyordum :) o halde geçemedin mi? :eek:

Yok geçemedim, 2009 Aralık başı siemensten ayrılıp askere gitmiştim. Mevcut halde geçmeyi bırak yükseltip bile geçememiştim :)

GokhanK.
11-04-2011, 12:32
benim aracımda orjinal 17 ve 18 jant takılır yazıyor her yerinde :D

tüvde aracı normal megane 2 sandılar. bunda 15 16 jant olması lazım değiş gel dediler. yetkili servisten aracın katalogunu ve kaşeli gizli ibareli fatura detay bilgisini aldım onu gözüne sokup döt edip geçmiştim :D

benimde keşke öyle bir şansım olsa :(

GokhanK.
11-04-2011, 12:34
Yok geçemedim, 2009 Aralık başı siemensten ayrılıp askere gitmiştim. Mevcut halde geçmeyi bırak yükseltip bile geçememiştim :)

yapma ya :eek: o derece diyosun.çok kötü oldu o zaman bu tüv ya :(

aslan
11-04-2011, 12:35
tüvde çalışan arkadaşlar var sitede görürlerse yardımcı olurlar

BD666
11-04-2011, 12:39
Bakan kişinin insifiyatına kalmış bence.Çünkü ben geçen sene egzoz , cam filmi ve yay'la geçtim :)

GokhanK.
11-04-2011, 12:39
tüvde çalışan arkadaşlar var sitede görürlerse yardımcı olurlar

inşallah görürler ve yardımlarını esirgemezler.

GokhanK.
11-04-2011, 12:41

ki senin arabada o kadar basık değildi.ben en azından öyle hatırlıyorum ?

Evrenoz
11-04-2011, 12:48
ki senin arabada o kadar basık değildi.ben en azından öyle hatırlıyorum ?

FK 6-4 vardı. Ön lastik-çamurluk arası 2 parmak falan

GokhanK.
11-04-2011, 12:50
FK 6-4 vardı. Ön lastik-çamurluk arası 2 parmak falan

sen o halde geçemediysen biz hayatta geçemeyiz :(

aslan
11-04-2011, 12:56
allah modifiyeli araçlarıyla muayeneden geçeceklere yardımcı olsun aminnn..

GokhanK.
11-04-2011, 13:03
allah modifiyeli araçlarıyla muayeneden geçeceklere yardımcı olsun aminnn..

aminnnnnnn.

sorma ya 40 kere düşünüyosun.şunu söksem mi bunu söksem mi diye.geçen muayenede far yıkama yok diye geçirmemişti aracımı.orjinalinde yoktur diye servisten kağıt almıştım öle geçirmişlerdi.birton kavgada cabası.ama şimdi yay da öyle bir şansımız yok.ayrıca geçirmemleri de çok saçma! basıklık yüzünden!

dragstar
11-04-2011, 13:09
hafif kusur olarak sayılıyor, fren testine girebilirse araç geçer

ibrahim
11-04-2011, 13:12
arabanın basık olması önemli değil önemli olan çapraza aldıklarında sağa sola lastikği çevirdiğinde lastiğin çamurluklara sürtmemesi sürmediği sürece sorun yok sürtüyorsa ağır kusurla kalırsın

aslan
11-04-2011, 13:16
sonuçta muayeneye giderken kırk dereden su getiriyorsan kafanda binbir türlü çakallıklar dönüpte bu aracı nasıl geçirecegim diye düşünüyorsan en büyük sorun en büyük sıtres bu değilmidir zaten?

VoodooRush
11-04-2011, 13:23
kalan arkadaşlar hangi semtte girdi muayeneye? kalmayan arkadaşlar hangi semtte? acaba semtine göre ilgilenme durumu farklılık gösterebilir mi?saçma bir durum ama olur mu olur ?

Ben direk Sakarya'da girdiğimden semt bilgisi veremiyorum. Aynen öyle farklılık gösteriyor. O an oradaki (şu an sıfatları buraya yazmak istemiyorum) çalışanın bilgisine ve keyfine göre değişiyor muayene standartları.

GokhanK.
11-04-2011, 13:25
arabanın basık olması önemli değil önemli olan çapraza aldıklarında sağa sola lastikği çevirdiğinde lastiğin çamurluklara sürtmemesi sürmediği sürece sorun yok sürtüyorsa ağır kusurla kalırsın

emin miyiz peki? :)

ibrahim
11-04-2011, 13:28
işim bu dostum hemde çok eminim

GokhanK.
11-04-2011, 13:30
işim bu dostum hemde çok eminim

kusura bakma :) tüm tüvlerde aynımıdır peki?

ibrahim
11-04-2011, 13:31
evet türkiyenin heryerinde bu aynıdır

GokhanK.
11-04-2011, 13:32
evet türkiyenin heryerinde bu aynıdır

tekrar kusura bakma orda çalıştığını bilmiyordum.gayri ihtiyari sordum yani.yanlış anlaşılma olmasın.teşekkür ayrıca yardımın için.

ibrahim
11-04-2011, 13:34
tekrar kusura bakma orda çalıştığını bilmiyordum.gayri ihtiyari sordum yani.yanlış anlaşılma olmasın.teşekkür ayrıca yardımın için.

çalışmıyorum trafik müşaviriyim ama orda çalışan personel kadar bilgi sahibiyim 2yıldır pazar günleri hariç ordan çıkmıyorum neyin ne olduğunu iyi biliyorum kısaca sorun yaşamak istemiyosan bikereye mahsus bazı seylere katlanarak2yıl rahat geze bilmek için arabanı yükselt egzosunu değiş öle gir işin bittikten sonrada eski haline sok arabayı bak keyfine :icon_tup:

GokhanRS
11-04-2011, 13:37
çalışmıyorum trafik müşaviriyim ama orda çalışan personel kadar bilgi sahibiyim 2yıldır pazar günleri hariç ordan çıkmıyorum neyin ne olduğunu iyi biliyorum kısaca sorun yaşamak istemiyosan bikereye mahsus bazı seylere katlanarak2yıl rahat geze bilmek için arabanı yükselt egzosunu değiş öle gir işin bittikten sonrada eski haline sok arabayı bak keyfine :icon_tup:

bence ilk sefer ıvır zıvırları halletsin park filan gibi basit şeyleri. egzos varsa onu kesin halletsin. sonra muaneye girsin. olurda kalırsa nasılsa 1 şansı daha var dimi?

hemde 1 ay süresi olucak o süre içinde biraz gezer tozar o ara halleder aracını ikinciye kafa rahat geçer çünkü ikinci sefer sadece neyden kaldıysa ona bakacaklarını biliyor olarak gidecek.

ibrahim
11-04-2011, 13:39
bence ilk sefer ıvır zıvırları halletsin park filan gibi basit şeyleri. egzos varsa onu kesin halletsin. sonra muaneye girsin. olurda kalırsa nasılsa 1 şansı daha var dimi?

hemde 1 ay süresi olucak o süre içinde biraz gezer tozar o ara halleder aracını ikinciye kafa rahat geçer çünkü ikinci sefer sadece neyden kaldıysa ona bakacaklarını biliyor olarak gidecek.

aynen öle :icon_tup:

elpadre
11-04-2011, 13:42
aynen öle :icon_tup:

ıbraammmm yanına gelıcem su bızım rexsıde gecır yaw dıreksıyonu beklıyourm gelsın ılk ısımyanına gelmek olucak :)

GokhanK.
11-04-2011, 13:45

parklar filan derken? :confused:

ibrahim
11-04-2011, 13:48
ıbraammmm yanına gelıcem su bızım rexsıde gecır yaw dıreksıyonu beklıyourm gelsın ılk ısımyanına gelmek olucak :)

hallederiz kanka

GokhanRS
11-04-2011, 13:51
parklar filan derken? :confused:

amerikanlar filan. onlarıda halletmelisin. onlardan bile bırakıyorlar. bizim arkadaş kaldı 1 ay süre verdiler. inadına son gün gidecek halletti şimdi :D

mesela mercek yoksa xenondan da kitliyorlar artık.

mercek varsada otomatik ayar olucak elle ayarlanabilen farlardan olmicak v.s v.s

bir sürü sıkıntı çıkarabiliyorlar. basit olanları hallet git belki direk geçersin belkide kolay şeylerden bırakırlar ikinciye neyi halledip gideceğini bilerek gidersin problem kalmaz.

listeye neden kaldığını yazıyorlar. sadece onları hallediyorsun. 2nci gidişinde listedeki kusur harici bişeye bakmıyorlar ;)

emniyet kemerlerinin çalıştığını arka koltuk dahil mutlaka kontrol et gitmeden.

GokhanK.
11-04-2011, 13:52
amerikanlar filan. onlarıda halletmelisin. onlardan bile bırakıyorlar. bizim arkadaş kaldı 1 ay süre verdiler. inadına son gün gidecek halletti şimdi :D

mesela mercek yoksa xenondan da kitliyorlar artık.

mercek varsada otomatik ayar olucak elle ayarlanabilen farlardan olmicak v.s v.s

bir sürü sıkıntı çıkarabiliyorlar. basit olanları hallet git belki direk geçersin belkide kolay şeylerden bırakırlar ikinciye neyi halledip gideceğini bilerek gidersin problem kalmaz.

aga valla içimi kararttın ya.amerikan dan geçen muayenede bişi demediler ama.şans demekki.hiç aklıma gelmedi ondan sorun çıkıcağı?

GokhanRS
11-04-2011, 13:56
aga valla içimi kararttın ya.amerikan dan geçen muayenede bişi demediler ama.şans demekki.hiç aklıma gelmedi ondan sorun çıkıcağı?

geçen muanede moda değildi. şimdi moda oldu hepsi ayıktı orjinal olmadığını. bu sene tamamı biliyor. bazılarının sadece dikkatini çekmeyebiliyor. ama hallet git. ne kadar az göze batan şey olursa o kadar az incelerler.

yani bakarsın direk geçireceği tutar. göze batan aracı çok inceliyorlar. ben bi girdim hayvan gibi inletince istasyonu, adamlar herşeyini inceledi.

bahane bulamayınca megane 2 de çift egzos ne arıyor jantlar niye 17?

bunlar 15 olması lazım diyerek bıraktılar. düşün güneşlikte kışın 18 yazın 17 jant tavsiye edilir diye ingilizce olarak kocaman yazıyor ama adam ingilizce bilmiyordu malesef servisten aracın orjinal olduğuna dair yazı aldım kaşelettim imzalattım öyle geçtim. :) rslerin bu çilesi var. clio rslerinde ruhsatını gözüne sokmadan aracın yarış aracı olduğuna spor olduğuna inanmıyorlar.

TEQUILA
11-04-2011, 13:59
Ayrıca FA korna falan varsada söktür :)

elpadre
11-04-2011, 14:00
hallederiz kanka

tamamdır kankam :)

GokhanRS
11-04-2011, 14:01
tamam yaw daha fazla moralini bozmayalım adamın.

sen basit şeyleri yaptır gir direk korkmadan kalırsan neyden kaldığını bilerek 1 ay rahat gezicen o süre içinde halledebilicen sorunlarını. problemin olmayacak.

dediğimi yap basit şeyleri hallet gir kardeşim. orjinal farların duruyorsada tak. o avatarındaki gibi angellarla gidersen daha incelemeden herşeye kitlerler :)

dediğimi yap korkmadan git dostum

GokhanK.
11-04-2011, 14:06
geçen muanede moda değildi. şimdi moda oldu hepsi ayıktı orjinal olmadığını. bu sene tamamı biliyor. bazılarının sadece dikkatini çekmeyebiliyor. ama hallet git. ne kadar az göze batan şey olursa o kadar az incelerler.

yani bakarsın direk geçireceği tutar. göze batan aracı çok inceliyorlar. ben bi girdim hayvan gibi inletince istasyonu, adamlar herşeyini inceledi.

bahane bulamayınca megane 2 de çift egzos ne arıyor jantlar niye 17?

bunlar 15 olması lazım diyerek bıraktılar. düşün güneşlikte kışın 18 yazın 17 jant tavsiye edilir diye ingilizce olarak kocaman yazıyor ama adam ingilizce bilmiyordu malesef servisten aracın orjinal olduğuna dair yazı aldım kaşelettim imzalattım öyle geçtim. :) rslerin bu çilesi var. clio rslerinde ruhsatını gözüne sokmadan aracın yarış aracı olduğuna spor olduğuna inanmıyorlar.

aslında servis te tanıdık var ya :) yalandan alıp götürsem mi bu araç bu dur diye :)))

GokhanK.
11-04-2011, 14:07
tamam yaw daha fazla moralini bozmayalım adamın.

sen basit şeyleri yaptır gir direk korkmadan kalırsan neyden kaldığını bilerek 1 ay rahat gezicen o süre içinde halledebilicen sorunlarını. problemin olmayacak.

dediğimi yap basit şeyleri hallet gir kardeşim. orjinal farların duruyorsada tak. o avatarındaki gibi angellarla gidersen daha incelemeden herşeye kitlerler :)

dediğimi yap korkmadan git dostum

angellerı söküyorum zaten :) dediğin gibi kafadan takıyolar :))

GokhanK.
11-04-2011, 14:09
Ayrıca FA korna falan varsada söktür :)

fa kornamı :))) minübüs değil otomobil :)))) :hahaha:

aslan
11-04-2011, 14:10
birde engelli araçların aparatlarının projesini istiyorlarmı?bilgisi olan varmı?

aslan
11-04-2011, 14:11
fa kornamı :))) minübüs değil otomobil :)))) :hahaha:

bence ferrari korna demek istedi

GokhanK.
11-04-2011, 14:12
bence ferrari korna demek istedi

olabilir :)

GokhanK.
11-04-2011, 14:15
arkadaşlar herkese çok teşekkür ederim konu hakkındaki bilgilendirmeleriniz için.

TEQUILA
11-04-2011, 14:36
Sanırım hepimiz hangi kornayı demek istediğimi anladık, standart korna haricinde kullandığımız tüm kornalar aynı b...un laciverti işte. :icon_wack

GokhanK.
11-04-2011, 14:45
Sanırım hepimiz hangi kornayı demek istediğimi anladık, standart korna haricinde kullandığımız tüm kornalar aynı b...un laciverti işte. :icon_wack

şaka yaptım lütfen takılmayalım ciddi birşey söylemedim ;)

ibrahim
11-04-2011, 16:01
birde engelli araçların aparatlarının projesini istiyorlarmı?bilgisi olan varmı?

ruhsata yazılıysa proje istemezler

aslan
11-04-2011, 16:02
ruhsata yazılıysa proje istemezler

ruhsatta engelli aracı diye belirtiyor ama ben aparatı muayeneden geçmedi diye kendim yaptırdım