PDA

Orijinalini görmek için tıklayınız : Rockford Fosgate - Punch

106GTİ
11-04-2011, 13:37
Herkese merhaba,

ben yakında 106m olunca tesisata subwoofer olarak Punch koydurmayı düşünüyorum şimdiden iyice bilgi sahibi olayım dedim sizlerin de paylaşımıyla

şimdi benim istediğim 2 li Punch. Punch ' un en iyi serisi hangisidir , fiyatı kaça patlar.

geçen bir konuda okuduğuma göre sadece Maslak ' ta Okçu ' da satılıyormuş.

woofer lar punch ise anfinin de r.f olmasını isterim.

ve asıl soru :) nasıl çalıyor size göre hiç dinlediğiniz oldu mu benim dinleme şansım olmadığından sizlere sormak durumundayım biraz bilgilendirebilirmisiniz ? :o

MiaMi
11-04-2011, 13:42
İstanbulda Avrupa yakasındamısın,

106GTİ
11-04-2011, 13:47
evet Bağcılar ' da ikamet ediyorum.

MiaMi
11-04-2011, 13:50
Cumartesi günü Şirinevlere git Aktepe Sound Emre ve Osman kardeşlerimiz sana yardımcı olur kardeşim,
O caddede zaten tuning ve muzik sistemi üzerine enaz 20 dükkan var RF iyi markadır anfisine gerek yok güzel bi mono anfi işini görür pahalı oluyor anfileri.

Ayrıca performans arabası alıyorsun ağırlık önemlidir Tek bir Kicker öneririm.

106GTİ
11-04-2011, 13:52
sağolun Kicker ' i de hiç dinlemedim ama bass ları sert tonlamada çalıyor diyorlar tabiki de en iyisi insanın kendi kulağıyla dinlemesi ama nedense bu Punch ' lara karşı bir sempati oluştu içimde. bir diğeri de takıntımıdır nedir kicker l7 kare bass tan bile olsa iki taneli olsun isterim neden böyle oldu bende anlamadım sanki bir tanesi kesmicekmiş gibi

BLuEBoY
11-04-2011, 14:13
ne tür müzik dinliyosun nasıl bi sistem istiyosun ? SQ mu Spl'mi ? yoksa sadece müzik çalsın keyfım yerine gelsinmi istediğin ? :)

kimi sistem vardır tek çalar derin çalar kimisi vardır çift çalar kalite çalar önce nasıl bişe istedıgıne karar ver sonra Tayfun abinin dediği gibi Aktepe sound'a uğra Osman ve abisi her türlü yardımcı olucaktır sana ;)

bi süredir sistemler hakkında bilgim yok ama RF fiyatları biraz tuzlu diye biliyorum aynı bütçeyle daha iyi sistemler çıkabilir :)

tolgakaynak
11-04-2011, 14:17
bende kapalı kutu punch p1 serisi var 2 tane. hatta satılık.

çok üstün performansı yok ama kulak zevkimi yerien getirsin diye aldım koydum..
ben her tarzda dinlediğim için kapalı kutu aldım çokta memnunum. punclarımdan

106GTİ
11-04-2011, 14:31
cevaplar için teşekkür ederim

aslında genelde bass lı müzik dinlerim lil jon bass testleri gibi o tarz müzikler

yoksa sadece müzik çalsın keyfım yerine gelsinmi istediğin ? bu dediğinize katılıyorum bir de bass vurdumu etrafta bile titreşimler olsun istiyorum çok mu uçuyorum acaba :)

tolgakaynak

sizin konunuzu görmüştüm Punchları sattığınız konuyu ben aktepe sounddan baktım punch p3 te varmış p3 daha mı iyidir acaba.

bu arada temin yaptığım alışveriş listesi daha kolonlar ve onların anfisi eklemedim biraz uçuk oldu ama orta youl buluruz İnşallah :) ;

DEH P9600MP CD MP3 ÇALAR ÇİFT EKRAN 1.980,26 TL bunda USB yokmuş ama
STINGER SX050S 0 KALINLIK GÜMÜŞ EXPERT GÜÇ 507,91 TL
STINGER SWKH0 SHK201 0 Kalınlık Mavi Güç Kablolama Kiti 302,79 TL
STINGER SPDH10 SPC5010 10 Farad Kırmızı Göstergeli Dijital Hibrit Kapasitör 594,84 TL
ROCKFORD FOSGATE T30001BD MONO AMPLİFİKATÖR 3.507,00 TL
ROCKFORD FOSGATE P3D215 38CM SUBWOOFER 460,73 TL X 2
[ ROCKFORD FOSGATE T152S 13 CM COMPONENT TAKIMI 544,88 TL

dediğim gibi daha kolonları eklemedim bir de onların anfisi bayaa bir pahalı olacakmış gibime geliyor ama bir kere olsun tam olsun istiyorum ( acaba babam da benimle aynı düşünceyi paylaşıyormudur :) )

MiaMi
11-04-2011, 14:43
Güzel kardeşim sen bizimle alaymı ediyorsun acaba,.

106GTİ
11-04-2011, 14:45
abi alaydan değil ben bu işi sınırlandıramıyorum çok uçuyorum halbu ki şu an olsa belki inceden bir müzik sistemi de yeticek ama böyle oldu mu onu ekliyorum şunu ekliyorum.

MiaMi
11-04-2011, 14:50
Güzel kardeşim Emreye Osmana git Tayfun abi selam söyledi de onlar sana max 1500 2000 tl lik bi sistem çıkartsınlar, Bu yukarıda yazdıkların diğer anfi ve işçilik ile bi 106 parası daha çıkartır.

106GTİ
11-04-2011, 14:52
abi çok sağol yardımın için ben de kendimin farkındayım heves işte. belki olmayacak ama nedense bende bilmiyorum. bunları da iyi diye seçtim farkındayım olmayacak belki ama tutamadım kendimi bu arada tekrardan sağolun heves deyip geçmek lazım.

tolgakaynak
11-04-2011, 15:04
yaşından gereği heveslerin çok fazla olabilir hak veriyorum... Şuanda araban yok yazdığına göre alabilicek bütcen varmı tesisat yapabilicek bütcen varmı yokmu onuda bilemem ama biraz abartıyorsun !

benimde heveslerim ama FD6 swap yapmak... inş seneğe yapcıam ama şimdiden bu konuyu açmıyorum

106GTİ
11-04-2011, 15:05
haklınısınız biraz uçtum ama hevesten işte yaşımın verdiği bu arada İnşallah sizde istediğini yapabilirsiniz. Allah herkesin gönlüne göre versin.

aLperTunga
11-04-2011, 15:09
valla sen 106 gibi arabaya böyle bi tesisat yaparsan o 106 2 sene sürmez dağılır.. ;)

106GTİ
11-04-2011, 15:11
peki yalıtımla çok farkeder mi ?

CaNeR44
11-04-2011, 15:14
focal al tatlı tatlı kullan

106GTİ
11-04-2011, 15:15
dergide okuduğum kadarıyla onu da onaylamışlardı o da kaliteliymiş bayaa.

BLuEBoY
11-04-2011, 15:16
stinger dedigin kabloları yarışma araçlarında yada üst sınıf kaliteli sistemlerde kullanıyolar

senin derdin etrafı sallamaksa okadar para vermeye gerek yok

106GTİ
11-04-2011, 15:18
haklısınız Stinger in ününü çok duymuştum ama çok ta bilgim yoksa genelde fiyatı pahalı olanları seçtim vardır bi hikmeti hesabı

BLuEBoY
11-04-2011, 15:54
her zaman pahalı olan en iyisidir diye bi kavram yok sen dinle bizi git Aktepe sound a anlat derdini çözerler her türlü :)

106GTİ
11-04-2011, 15:57
sağolun :)

A.Cem
11-04-2011, 16:47
Wooferları dinlemen lazım, ayrıca her cihaz her frekansta aynı vurmaz, yani dinlediğin müzik türünden tut amfinin kalitesine kadar birçok etken var duyduğun seste.

Önce tam ne istiyorsun ona karar vermelisin, sadece sesi açtığımda bass boğulmasın mı diyorsun, ben caddeye girdiğimde millet arkasını dönüp "o ses ne la" desin mi istiyorsun:D önce bu noktada bir karar ver.

Ben kendi kullandığım wooferdan örnek vereyim, pioneer 308d4 kullanıyorum. 400 watt rms - 1400 watt peak gücü var. Aslında aldığıma çok memnunum bası kıstığımda sadece müzikteki bass seslerini tamamlıyor, bası açtığımda da bam güm vuruyor.

Yani diyeceğim, önce bir takım elemeler yap aklında, ondan sonra tesisatçıya git. Bu arada alınacak araban şimdiden hayırlı olsun :)

106GTİ
11-04-2011, 17:24
teşekkür ederim çok sağolun :)

bende geçen yaz pioneer champions series i dinlemiştim ama tam modelinden emin değilim. oda iyiydi.

aslında ben şöyle bass vurdumu arabanın her cıvatasından ayrı ses gelsin isteyen bir insanım :):)

ya da hevesimmi beni böyle yazdırıyor anlayamadım :)

levent
11-04-2011, 17:34
yazdığın sistemle desibel yarışmalarına katılırsın :)

tayfun abinin dediği gibi aktepe sound a git yardımcı olurlar güzel bütçene göre :)

106GTİ
11-04-2011, 17:35
sağolun teşekkür ederim :)

emrah turan
13-04-2011, 23:35
arkadasım bence yukardaki abilere kulak ver.. cunku onlar gecırmıs adamlar bende senın gıbı bır aralar cok hevesliydim su olsun bu olsun kıcı kırık brodwayın agzına kadar caktım kolonları ama nokta kadar kalite yoktu.. sadece calıyordu bam gum zaten teneke araba heryerı oynuyordu ama bu muzık dınlemek degil.. Bahsettigin cihazlar süper ötesi ama o tesisata dayanamazsın bu bir o maliyete hangi arabaya yapacan arabanın bır cok ozellıgınden wazgececeksın mesela bagajın iptal, arka koltugun muhtemelen o tesisatta yeterlı lıtreyı bulmak ıcın ıptal olacak bunları dusundun mu ? ben sana senın yolundan gectıgım ıcın sunu soylıyım. Aracına göre en makul en guzel sesi alman ıcın ılk once en alttan baslayıp işi tamamen kapmalısın mesela senın araban hach back bır araba sunny bass koysan bıle suan senı tatmın eder. Senın yapacagın tesisatta stinger felan olmacak bıldıgın kırmızı kabloyu cekeceksın. Suan senın istedigin güç Spl. yapacagın en hesaplı en cok bam gum yapacak cıhazları sana sıralayım.
1- 2 tane bass olsun demıssın 2 tane en alt seri DD alacaksın
2- Bunu besleyece D class mono amfi alacaksın Sound Magus/ M accustic / Sierra tarzı mono block amfiler
3- Bu sistem Spl oldugu ıcın basstan dolayı sesın cok kayba ugrayacak mid takımını cok iyi secmen lazım ben Spl Güç için Jblin power serilerini onerırim ama yukardakı abılerımızden genede yardım al ben bunu kullandm hep
4- Bu ses ıcınde amfi şart olacak teyp cıkısından sesı yok edersın. Oda S.M / M.ac / sierra
5- En az 2 amfi çıkışlı bir ana unıte lazım sana Buda pioneerın 7xxx Serilerini öneririm 9600 yarısma serısı gerek yok asırı pahalıya bulmusun wede o paralara gider p90 alırsın.
6- Kapistor gereksınımın olacak bununla bırlıkte 2. akü gereksınımın olacak 4 farad yada 5 farad kapasitor alacaksın
7- Kablolara kafanı yorma sokak arası bir tesisatcıya gıtmezsen onlar zaten koydugun malzemeye gore kablo cekerler =)
bu sistem bile sana en aşşagı 2.5oo tl gibi rakama gelır
Ses sistemi arıyorsan 106 gti gibi aracı parcalama derim git palio al, polo eski kasalardan. Umarım abılerıne kardeslerıne ve bana bıraz kulak verırsın =) saygılarımla arkadasım

106GTİ
14-04-2011, 13:19
çok teşekkür ederim sağolun verdiğiniz bilgiler faydalı bilgiler dediğiniz gibi heves var bende o da etki ediyor teyp olarak o seri nedense pahalı diye ilgimi çekti onun dışında pioneer 7050 ub serilerini çok beğeniyorum usb li olduğu için tekrardan yardımcı olmaya çalıştığınız için çok sağolun umarım günün birinde nasip olur da bende paylaşırım :)

Rec.O
19-04-2011, 11:14
Yaş meselesi felan değil aslında heves seninkisi :)106 alacağım demişsin.büyük ihtimalle ailen le de kullanır? Bunlarıda göz önünde bulundurmanı tavsiye ederim bagaj kullanımı felan. 30 cm bi bass kicker hem dinle hem dinlet sert bi bass.Tonlama istiyorsan powerbass var 300 rms 30 cm gene bi tanede orta derece bi anfi al 601.1 mono istersen tabi stereo istersen al bi jameson 506 veya 505 2 tane oval al ana ünite de bi pioneer tamamdır :) Seni tatmin edecek araç zaten küçük.Zamanla yuükseltirsin herşey bir anda olmaz bence.Benüm düşüncem bu hem cok tuzlu tutmaz hemde tatmin eder diye düşünüyorum.

aslan
19-04-2011, 11:19
bence 106 cı kardeşim sen bu hafta sonu fuara gel anca tatmin olur kafandaki sorularıda atarsın
"stanbul Tuning Show - Hogeldiniz..." (http://www.cnrtuningshow.com/)

106GTİ
19-04-2011, 11:33
Yaş meselesi felan değil aslında heves seninkisi :)106 alacağım demişsin.büyük ihtimalle ailen le de kullanır? Bunlarıda göz önünde bulundurmanı tavsiye ederim bagaj kullanımı felan. 30 cm bi bass kicker hem dinle hem dinlet sert bi bass.Tonlama istiyorsan powerbass var 300 rms 30 cm gene bi tanede orta derece bi anfi al 601.1 mono istersen tabi stereo istersen al bi jameson 506 veya 505 2 tane oval al ana ünite de bi pioneer tamamdır :) Seni tatmin edecek araç zaten küçük.Zamanla yuükseltirsin herşey bir anda olmaz bence.Benüm düşüncem bu hem cok tuzlu tutmaz hemde tatmin eder diye düşünüyorum.

sağolun ama babamın arabası var hem 106 da rahat etmez diye düşünüyorum hafiften tombik :) bu arada dediklerinize katılıyorum biraz da sanal alem diye böyle bir sistem kurdum real de daha oturaklı birşey bulurum diye düşünüyorum :)

106GTİ
19-04-2011, 11:34
bence 106 cı kardeşim sen bu hafta sonu fuara gel anca tatmin olur kafandaki sorularıda atarsın
"stanbul Tuning Show - Hogeldiniz..." (http://www.cnrtuningshow.com/)

teşekkür ederim bu forumdan da katılan olacak mı acaba ?