PDA

Orijinalini görmek için tıklayınız : Bayiidekine göre ucuz 0 araç sorunsalı

cagri-35
12-04-2011, 19:19
Merhabalar başlık uydumu bilemedim ama kafamın karıştığı bir durum var,

Geçtiğimiz haftasonu Enriko Aliberti'de (Alfa bayiisi) mito ve guiletta baktık. Mito begendıgımız donanımda 52.000 civarlarıa çıktı.

Dün internette az kullanışmış ikinci el araştırırken İzmir'de bir yerde satılık iki adet 0 beyaz mito buldum aradım konuştum,araçların sıfır ve garanili olduğunu söyledi.Bugün bizzat kendimde gidip baktım araçların ikisinede plakalarının çıktığını araçların tescil edildiğini vesatışa hazır olduğunu söylüyorlar.

Bayiide güzel bir indirimleri olduğunu bu sebeple 10 adet aldıklarını ,6 sının satıldığını 4'ünün kaldığını da ilettiler. Arada güzel bir fark var ve araçlar gerçekten sıfır hatta birisinde özel sipariş jantta var 18'' lik ama gelgelelim insanda tedirgin oluyor. En son İzmir'de 2010 sonunda 11 adet grey market araca el koyuldugunu okumuştuk gazetelerde.Bunu belirtip böyle bir durummu dedim hayır değil zaten Enriko Aliberti ile çalışıyoruz dediler ama vakit olmadı oraya soramadım.

Benim sormak istediğim bu kadar fark ne şekilde ortaya çıkabilir. Arada 1500-2000 tl oynamıyor çünkü ve siz olsanız ne yapardınız.

edit: bu arada eklemeyi unutmuşum araç 45.000 lira bahsettiğim yerde.

speed
12-04-2011, 19:26
araçların şase numarasını al....enrikoyu ara şase numarasını verip araçların garantili olmadıklarını sor....sana detaylı bilgi verirler....ben patronuma bmw 520 aldım aynı bahsettiğiniz şekilde....açtım sordum özgörkeye...dediler problem yok....gittik aldık...

Ome_RS
12-04-2011, 19:33
Sorusturur garantisinden emin olduktan sonra 45bin Tl ye alırdım aracı

cagri-35
12-04-2011, 19:33
araçların şase numarasını al....enrikoyu ara şase numarasını verip araçların garantili olmadıklarını sor....sana detaylı bilgi verirler....ben patronuma bmw 520 aldım aynı bahsettiğiniz şekilde....açtım sordum özgörkeye...dediler problem yok....gittik aldık...

Evet onu yapıcam zaten iş kesinleşince . Tescilli oldugundan şase ve motor nodan plakadan falan sigortayada sorgulatıcam ama benım anladıgım adam bunu acık acık söylüyor guvenılır sekılde. Anlamadıgım nokta ne sekılde 7000 lira gibi bir fark olustugui kaldıkı kar etmeden satmaz.Bi gariplik var..

Ayrıca samimi bir tanıdıgımıza yeni kasa E serisi ve 5 serisi bakıyorduk, aynen bu sekılde özellikle istanbulda bayiidekine göre çok ucuz araçlar vardı grey market.Araçlar Tr'ye girdikten sonra distribtör üzerinden giriş yapıyorlarmış. Yani mesela Bmw ler grey market gelse bile Borusan'dan çıkış veriliyormuş Tr içine kayıt edildiğinde ama oluşan farklar dışarıdan alınırken donanımların düşük faturalanması sonucu oluşuyormuş... Vergi dairesi bunların peşine düşmüş şimdi bu torba yasa alacaklar vs. yüzünden, o alınan araçlarına içinde x6 da varmış İzmir'de bu dediğimi direk bana Özgörkey'deki satışçı söyledi.Acaba böyle birşey olabilirmi?

CasabLanca
12-04-2011, 19:36
yıl sonu filo indirimi vergi felan derken ellerine ucuza geçmiştir

onursumer
12-04-2011, 19:44
yıl sonu filo indirimi vergi felan derken ellerine ucuza geçmiştir

bencede o şekilde alınmıştır araçlar

genelde çok daha luks segmentteki araçlar grey market geliyor ki sanırım onlarda zaten artık garanti kapsamına alınıyor tam detayını bilmesemde

cagri-35
12-04-2011, 19:45
bencede o şekilde alınmıştır araçlar

genelde çok daha luks segmentteki araçlar grey market geliyor ki sanırım onlarda zaten artık garanti kapsamına alınıyor tam detayını bilmesemde

evet mesela bmw lerde euroassist ti sanırım sistem varmış grey markette gelse garantili oluyor,o gelipte borusan cıkıslı olanlar o sekılde oluyor sanırım.

firat_07
12-04-2011, 22:10
her yıl sonu olan şey bu bayilerin genelde 2 .el araçlarını satan galerilere felan güzel rakamlara indirimli şekilde sıfır araç verebiliyolar onlarda plaka takıp satılıyor bizde 5 adet civic almıştık aralıkta sıfır hepsi satıldı

hasan çağri
12-04-2011, 22:17
her yıl sonu olan şey bu bayilerin genelde 2 .el araçlarını satan galerilere felan güzel rakamlara indirimli şekilde sıfır araç verebiliyolar onlarda plaka takıp satılıyor bizde 5 adet civic almıştık aralıkta sıfır hepsi satıldı

Hedef tutturmak için yapılıyor bu, sene sonunda ciro ve adet tutunca zarar etmemiş oluyorlar :)

firat_07
12-04-2011, 22:52
Hedef tutturmak için yapılıyor bu, sene sonunda ciro ve adet tutunca zarar etmemiş oluyorlar :)

aynen kardeşim