PDA

Orijinalini görmek için tıklayınız : 207 rc zincir sesi?

mustafa_yaman
13-04-2011, 10:47
mrb arkadaşlar aracı soğukken ilk çalıştığında zincir sesi geliyo bu sesi nasıl kesebilirz araç 40binde?

Dou
13-04-2011, 10:47
zincir değilde itici sesi olabilir mi

Jön Türk
13-04-2011, 10:49
http://www.techturkey.com/forum/genel/28480-207-rc-cadde-kullanimi-icin-modifiye-yardim.html

Bu konu yarcımcı olacaktır.

Naman
13-04-2011, 12:35
0829.G3 no.'lu parçayı taktırmanız gerekiyor.

mustafa_yaman
13-04-2011, 13:36
nedir bu parça biras daha açıklayabilirmisinz?

mustafa_yaman
13-04-2011, 13:48
Arkadaşlar sesi olayını çözen zincir gergisi.. Alternatör değil.. Dolayısıyla parça
0829.G3

anladım tşk:)peki ne kadar sürer bu işlem ve ortalama maliyeti nedir bana?

karsiyakaliozi
13-04-2011, 14:01
0829.G3 no.'lu parçayı taktırmanız gerekiyor.

deniz c.tesi konusmusduk rakamda değişiklik oldumu işçilike ilgili bu parca için

Naman
13-04-2011, 14:57
Abi parça 34 TL kdv dahil
İşçilik 2 saate düşmüş= 54x2x1,18=127,4TL

Toplamda 161 TL oluyormuş anahtar teslim...
300-400 arası idi eskiden.

2008 model ve daha eskiyse araç şu an kampanya var: parça bedavaya geliyor --> 127,4 TL 30 Nisana kadar kdv dahil.

Naman
13-04-2011, 14:58
Arkadaşlar sesi olayını çözen zincir gergisi.. Alternatör değil.. Dolayısıyla parça
0829.G3

anladım tşk:)peki ne kadar sürer bu işlem ve ortalama maliyeti nedir bana?

Aracın garantisi varsa garanti kapsamında değişiyor. Yoksa yukarıdaki fiyatlar şu an için geçerli.

Süre 2 saat gibi gözükse de 3-3,5 saati buluyor. Sente vs atmış olabiliyor.

mustafa_yaman
13-04-2011, 15:02
tşk ederim yardımların için:)

karsiyakaliozi
14-04-2011, 09:32
Abi parça 34 TL kdv dahil
İşçilik 2 saate düşmüş= 54x2x1,18=127,4TL

Toplamda 161 TL oluyormuş anahtar teslim...
300-400 arası idi eskiden.

2008 model ve daha eskiyse araç şu an kampanya var: parça bedavaya geliyor --> 127,4 TL 30 Nisana kadar kdv dahil.

benım arac 2008 agustos trafık cıkış model 2009 geciyor ruhsatda kampanyaya gırermı

DetailEF
14-04-2011, 09:43
Şunu anlamıyorum kendilerinin takması gereken parçaya biz neden para ödeyip taktırıyoruz :soru:

Naman
14-04-2011, 10:20
benım arac 2008 agustos trafık cıkış model 2009 geciyor ruhsatda kampanyaya gırermı
Yok girmiyor maalesef ama sen gel.. Ama h.içi olursa daha iyi olur. Ve de mutlaka randevu.. Bir lifti saatlerce iptal ediyor çünkü. Ben Ptesi ye kadar Ankara'dayım.

Şunu anlamıyorum kendilerinin takması gereken parçaya biz neden para ödeyip taktırıyoruz :soru:

Bu sorun sadece ses sorunu, bir zarar vs. birşeyi yok. O yüzden garantisi varsa garantiden değişir yoksa yapacak birşey yoktur. He olur da motora zarar verir veya sürüşü tehlikeye sokar o zaman zaten araçlar geri çağrılır ki bu işlemde de aracın garantisine bakılmaz yeri gelir 10 yaşındaki araba bile geri çağrılabilir.

karsiyakaliozi
14-04-2011, 10:38
haftaya konusalım o zaman

ErK_aY
14-04-2011, 23:44
Yok girmiyor maalesef ama sen gel.. Ama h.içi olursa daha iyi olur. Ve de mutlaka randevu.. Bir lifti saatlerce iptal ediyor çünkü. Ben Ptesi ye kadar Ankara'dayım.

Bu sorun sadece ses sorunu, bir zarar vs. birşeyi yok. O yüzden garantisi varsa garantiden değişir yoksa yapacak birşey yoktur. He olur da motora zarar verir veya sürüşü tehlikeye sokar o zaman zaten araçlar geri çağrılır ki bu işlemde de aracın garantisine bakılmaz yeri gelir 10 yaşındaki araba bile geri çağrılabilir.

deniz sadece sesle ilgili degil işte. gerginin esnemesının cok olması vede yumusak olmasından dolayı paleti ileri iyi itemedeginden. kompresör sırasında boşluk yakalayıp diş atlatabiliyor. ben değiştirirken 2 diş atlaktı. kranktan cevirince emme ve egsoz egzantirignde anarmol bi boşluk olusuyordu. yeni parcayı takıp senteyi ayarlandıgında gergiyi sıktıkca palet iterek zinciri geriyor. tekrar cevırdık kranktan öyle bir boşluk oluşmadı. bence bu parcanın 40 bın ile 50 bın km arasında devamlı degısmesı gereken bir parca gibi geliyor. :)

DetailEF
15-04-2011, 00:08

deniz sadece sesle ilgili degil işte. gerginin esnemesının cok olması vede yumusak olmasından dolayı paleti ileri iyi itemedeginden. kompresör sırasında boşluk yakalayıp diş atlatabiliyor. ben değiştirirken 2 diş atlaktı. kranktan cevirince emme ve egsoz egzantirignde anarmol bi boşluk olusuyordu. yeni parcayı takıp senteyi ayarlandıgında gergiyi sıktıkca palet iterek zinciri geriyor. tekrar cevırdık kranktan öyle bir boşluk oluşmadı. bence bu parcanın 40 bın ile 50 bın km arasında devamlı degısmesı gereken bir parca gibi geliyor. :)

Tamam bir daha konuşmayacağım ben :D

tuFAN
15-04-2011, 00:40
hayırlı olsun halletmişsiniz arabanın herşeyini

dip not:

eski tip zincir gergisinin germe kuvveti 80 Newton yenisinin ise 170 Newton

eskisini yani sonu E1 kodlu olanı 2 parmak arasında içeri doğru bastırılabiliyordu
yenisi yani sonu G3 koduyla biten ise çok daha sağlam ömürlük bir parça gibi duruyor.

mustafa_yaman
15-04-2011, 09:49
aracım 40binde ve o zincir sesini baya duyuyorm ben değiştiriymmi performansı etkilermi yada bi sorun teşkil edermi?gerçi yukarıda sadece ses sorunu yazılmış ama:/

Naman
15-04-2011, 10:35
Mutlaka değiştirin de, G3'e rağmen zincir diş atıyor sebebi gergi değil. Servicebox'ta sentenin sebebinin araştırıldığına dair bir bilgi mevcut 2011 tarihli.
G3 sadece sesi keser, sente atmasına çözüm değil. Hiçbir zaman da Peugeot tarafından sente atmasına karşılık çözüm olarak sunulmadı.

DetailEF
15-04-2011, 10:40
RC makinası 175 HP'lik THP makina doğru mu ? Bu motor Mini Cooper S'lerde de kullanılıyor mu ? Kullanılıyorsa onda böyle bir sorun var mı :)

karsiyakaliozi
15-04-2011, 10:52
RC makinası 175 HP'lik THP makina doğru mu ? Bu motor Mini Cooper S'lerde de kullanılıyor mu ? Kullanılıyorsa onda böyle bir sorun var mı :)

ılk gelen mınılerde ve gt lerde bu sorun vardı mını forumlarında yakınmalar vardı daha sonrakı modellerde duymadım

Naman
15-04-2011, 11:00
emme egzantriği ve bunun zincir ile dişlileri komple güncellendi. benim araştırmama göre sıkıntıyı yaratan bu mil. Yeni motorlarda bu sorun yok ama bu motora da ben fiziken denk gelmedim Türkiye'de çok az var.

Diğer yandan egzantriği değiştireyim dedim Peugeot ECU'nun da değişmesi gerekir dedi. ECU da güncellenmiş bu arada.. Tipi mi değişti içindeki map mi değişti onu bilmiyorum.

mustafa_yaman
15-04-2011, 13:33
performans kaybı yaşatırmı bu parça peki??

punto_multijet
15-04-2011, 13:41
diş atlarsa tabiikide performansta dusus olur

mustafa_yaman
15-04-2011, 13:44
peki benimki diş atladımı:Dsoğukken traktör gibi

karsiyakaliozi
15-04-2011, 13:59
peki benimki diş atladımı:Dsoğukken traktör gibi

o ses gergiden diş atlama yok :)

mustafa_yaman
15-04-2011, 14:06
gergiyi değiştircez yani

ErK_aY
15-04-2011, 18:23
emme egzantriği ve bunun zincir ile dişlileri komple güncellendi. benim araştırmama göre sıkıntıyı yaratan bu mil. Yeni motorlarda bu sorun yok ama bu motora da ben fiziken denk gelmedim Türkiye'de çok az var.

Diğer yandan egzantriği değiştireyim dedim Peugeot ECU'nun da değişmesi gerekir dedi. ECU da güncellenmiş bu arada.. Tipi mi değişti içindeki map mi değişti onu bilmiyorum.

bro peki böyle bir durum var. emme egzantrigi mili zinciri dişlisi ecusu yada mapıyla ilgili sorun var madem peugeot aracları neden geri cagırmıyor ??? 1 aydır mepada 207 rc yatıyor. sandık motor bekliyormuş. servisteki ustaya sordugumda neyi var neden motor bekliyor diye. bana emme egsoz dişlisinin üstündeki paleti araya alıp motoru kırmıs dedi. e neden böyle bişi yapmıs dedıgımde bana arabayı yıgdırmıs yada kompresöre bindirdigini söylüyor. ilerde bizim basımızada gelip gelmiyecegi nerden bilelim performans aracına biniyoruz herzaman bi kırılma söz konusu olacakmı diye tereddütlemi binecegiz hız yapacagız :soru:

Naman
15-04-2011, 22:37
Bu sente atmasıyla ilgili benim düşüncem belki de başka birşeydir, PSA'dan net bir bilgi yok 'araştırılıyor' diyor SB.

Mepa'daki araç enteresanmış ama hangi dişlinin üzerindeki hangi palet onu anlayamadım foto var mı? :D

Öte yandan bu arabayı zannetmiyorum benim kadar hor kullanan olsun. Belki de başka birşeyler vardır Mepa'daki adamda..

Ankara'dayım. İzmir'e dönünce Mepa'ya alo deriz rica ederiz detaylı bir teknik geçerler belki.. Ben de Ankara'da safe mode ta kalakaldım dağbaşı benzininden dolayı.. Muhtemelen yakıt filtrem tıkalı.. Ford Connect lerden filan selektör yer vaziyetteyim. Bilkentteyim en yakın Tek Oto var sanırım bi uğricam yarın.

grkm
16-04-2011, 00:42
Minilerde 2008 2009 sorun devam ediyor .. Biraz kısmet biraz kullanım işi

ErK_aY
16-04-2011, 11:43
Bu sente atmasıyla ilgili benim düşüncem belki de başka birşeydir, PSA'dan net bir bilgi yok 'araştırılıyor' diyor SB.

Mepa'daki araç enteresanmış ama hangi dişlinin üzerindeki hangi palet onu anlayamadım foto var mı? :D

Öte yandan bu arabayı zannetmiyorum benim kadar hor kullanan olsun. Belki de başka birşeyler vardır Mepa'daki adamda..

Ankara'dayım. İzmir'e dönünce Mepa'ya alo deriz rica ederiz detaylı bir teknik geçerler belki.. Ben de Ankara'da safe mode ta kalakaldım dağbaşı benzininden dolayı.. Muhtemelen yakıt filtrem tıkalı.. Ford Connect lerden filan selektör yer vaziyetteyim. Bilkentteyim en yakın Tek Oto var sanırım bi uğricam yarın.

emme egsoz mil dişlisinin üstündeki düz olan palet. fotoya gerek yok yinede görmem gerekli diyorsan elinin altında service box detaylı ordan acıp kontrol edebilrsin :D

Naman
16-04-2011, 17:10
abi foto derken orayı kastettim zaten şu turuncumsu olan parçayı diyorsun sanırım

ErK_aY
16-04-2011, 23:44
abi foto derken orayı kastettim zaten şu turuncumsu olan parçayı diyorsun sanırım

bilemiyorum rengini. :o üst kapagı acınca zıncırın üstündeki düz olan palet işte :D

Naman
17-04-2011, 20:49
OK'dir ;)
10char

atii
29-10-2013, 07:17
komple zincir setinin civataların falanın filanın değişmesinin maliyeti nedir? kodları mevcutmu acaba. aracımda zincir sesi cok arttı dahada zarar vermeden değiştirmek istiyorum

Pug
29-10-2013, 09:04
Merak ettim su sesi

atii
29-10-2013, 10:12
Merak ettim su sesi

zincir sesinimi abi

gokayy
29-10-2013, 14:10
Aynı ses bende var sabahları motordan tartartartartartar araç ısınınca kesiyor sesi :D Perşembe yada Cuma Tek Oto'ya vericem arabayı komple bakım için o sırada onada baktırıcam

Pug
29-10-2013, 14:48
Su sesi bu duysam bilicem bende de var mi yok mu
Arac sabah calistiginda zaten 1200d/dk da bekliyo jigle yavasca kapaniyo tamam
Ilk anda bi tartar bende duydum bi defa yapti 2.5 aydir baska yok