PDA

Orijinalini görmek için tıklayınız : Corsa D Sis Farı

darkmann
14-04-2011, 16:38
Merhaba arkadaşlar dün ikinci el bi opel corsa aldım essentia donanımlı arabada sis farı yok sonradan takayım dedim servise sordum orjinal gibi olmaz dedi içerdeki düğmeyi değiştirip sis düğmeli olanı takarsak çalışmazmış sebebi ise beyinden mi ne kontrolü sağlıyormuş bu corsalar.Diğer bi çözüm için bugün bi yerle konuştum sis farı 130 lira 40 lirada takması hallederiz dedi yapmasına gelince ayrı bi düğme takılıp ordan kontrol edilicek sisler.Benim size danışmak istediğim nokta ise kesme biçme olucak arabada elektrik falan çekicekler bi sıkıntı olurmu?Yada daha farklı bi yolu varsa öyle hallederiz

berkay_aydin
14-04-2011, 23:42
Birçok kişi bu yolu tercih ediyor veya arka sis düğmesine takılıyor :) düğmeye basıldığında hem arka sisler hem ön sisler yanıyor.. Özet bence bir sıkıntı olmaz :D

S.Özeren
15-04-2011, 00:11
bişey olmaz taktır ayrı bi düğme ile

Low-Rider
15-04-2011, 07:36
Birçok kişi bu yolu tercih ediyor veya arka sis düğmesine takılıyor :) düğmeye basıldığında hem arka sisler hem ön sisler yanıyor.. Özet bence bir sıkıntı olmaz :D

Sonra arka sisleri yanık dolaştığı için yediği küfürün haddi hesabı kalmıyor

darkmann
15-04-2011, 12:32
Arka sise bağlayıp arka sisi iptal etmeyi düşünüyorum pek fazla arka sisi kullanmıyorum yada sıkıntı olursa yeni bi düğme takıcam.Orjinallikten yanayım ama tam orjinal olmasına imkan yokmuş mecbur böyle yapıcam

berkay_aydin
15-04-2011, 15:53
corsa c lerde alt cüzdanlık gibi olan yere elektronikçilerde satılan kare switchler takılabiliyor
dışarıdan bakıldığında görülmüyor :)

R.I.P
15-04-2011, 16:55
opelde yeni modellerde durum ne bilmiyorum ama eski modellerinde tesisat hazır çekili oluyor.madem beyinden tech2 ile açamıyorlarmı? mesela benim aracımda C.C yok ama kolu taktırmak yetiyor opcomlada deaktif görünen yeri aktif yapmam yeterli

ramo35
15-04-2011, 17:43
opelde yeni modellerde durum ne bilmiyorum ama eski modellerinde tesisat hazır çekili oluyor.madem beyinden tech2 ile açamıyorlarmı? mesela benim aracımda C.C yok ama kolu taktırmak yetiyor opcomlada deaktif görünen yeri aktif yapmam yeterli

aynen bende öle düşündüm bence servis hem far anahtarını bulmakta zorlancaktı hemde tech2 den onu açmak zorlarına geldi bilgisizlikten direk olmaz vs diye başından attı essentia larda tesisat yok sis için far anahtarını değiştirmekte çok ama çok kolay ama c.c işi bizdede sizdede aynı

darkmann
15-04-2011, 19:48
Yorumlar için çok teşekkürler bu işi yapabilecek bi yetkili servis varmı çoğuna zor geldiği için olmaz diyorlar

BERKAY
16-04-2011, 13:51
Grande Puntolarınların active donanımlı olanı içinde size söylenen söylenmişti fiat servisinde.
İki aracın beyinleri aynı magnetti marelli servis sıyrılmak için değil bence doğru söylemiş.
Ayrı tuş taktırmak yerine arka sis düğmesine bağlatın arka sisleri iptal edin.Orjinale en yakın ve temiz iş bu olur.

darkmann
16-04-2011, 18:54
olabilir çoğu araçta oluyor servis sallıyor diye düşündük arka sise bağlamayı düşünüyorum en mantıklısı o