PDA

Orijinalini görmek için tıklayınız : Plakaya ceza yazilabiliyor mu?

Time-R
17-04-2011, 14:06
Daha onceki araclarimda plakaya bir sekilde ufak tefek cezalar geldi, fakat bu prosedur kalkti diye biliyordum arkadaslar polis dur dedi, dedim geciktim duramam vardiya almam lazim ise gidiyorum, vardiyayi alip geleyim konusalim dedim, daha kotusunu yazarim plakana dedi, dedim etme eyleme bir gideyim konusalim burasi Istanbul nasil inanayim cezani yazarim dedi, plakaya ceza yazabilir mi?

Yazarsada itiraz edebilir miyiz arkadaslar ekip yoktu, polis tek kisiydi? Birseyde yapmadim uslu uslu gidiyordum beni gozune kestirmis birkac gun oncesinden hep o durdugu yerde duruyor..

timucintt
17-04-2011, 14:07
aranıyor bile olabilirsin haha :D

GKD
17-04-2011, 14:08
genelde bizim araçlarımızdaki plaka sadece ceza yazılmaya yarıyo:)

Shekil
17-04-2011, 14:09
plakaya ceza gelir ayrıca aranıyorsundur.. durmadığına göre polis bile şüphelenmişdir çalıntı araç diye. geçmiş olsun

TolgaEsentepe
17-04-2011, 14:10
şuan burada yazdığına göre aransan bile bitmiştir o :D

Time-R
17-04-2011, 14:13
Son prosedure gore plakaya ceza yazilamiyor diye biliyorum arkadaslar?

Günkut
17-04-2011, 14:19
kanka neden muhatap oldunkı ? Vericektin gazı kovalasın en fazla plakana ceza gelırdı :D

halilkarakas
17-04-2011, 14:21
bende geçen gün kaçtım..hep kaçıyorumda bişey olmadı :soru:

Tugral
17-04-2011, 14:22
muhtemelen aranıyorsundur. Bende durmamıştım ki genelde durmam. En son arabanın kaputuna yatıp dur kaçma diye bağırdığını biliyorum polisin. İşin garibi kırmızı ışıkta 3. sırada bekliyordum kaçma diye bağıdrığında. Esnaf gtüyle gülünce acıklama gereği duydu bu hep kacıyor diye :D

Time-R
17-04-2011, 14:27
kanka neden muhatap oldunkı ? Vericektin gazı kovalasın en fazla plakana ceza gelırdı :D

Bir nevi oyle oldu iste Gunkut, konusmaya calistim ama dar yolda saga cek deyince birde ise gec kalinca mecbur duramadim ne olacak acaba kanka.

bende geçen gün kaçtım..hep kaçıyorumda bişey olmadı :soru:

Ama muhatap oldun mu adamla halil

muhtemelen aranıyorsundur. Bende durmamıştım ki genelde durmam. En son arabanın kaputuna yatıp dur kaçma diye bağırdığını biliyorum polisin. İşin garibi kırmızı ışıkta 3. sırada bekliyordum kaçma diye bağıdrığında. Esnaf gtüyle gülünce acıklama gereği duydu bu hep kacıyor diye :D

Peki arama cikmis mi plakana tugral sonra ne oldu? Ceza falan geldi mi?

halilkarakas
17-04-2011, 14:33
muhattap olmadım tabi....ışıklardan çıktım çek sağ dedi çekmedim 2 den 1 e salladım kesicide topuk :D bu güne kadar ne ceza geldi eve ne bişey :)

Time-R
17-04-2011, 14:36
muhattap olmadım tabi....ışıklardan çıktım çek sağ dedi çekmedim 2 den 1 e salladım kesicide topuk :D bu güne kadar ne ceza geldi eve ne bişey :)

Olum plakayi secememistir o adam karanlikta sende basinca falan adamda plakamiz var :( :confused:

TEQUILA
17-04-2011, 14:46
bir defada benim başıma geldi yaklaşık 10 ay kadar önce falan. O dönem alkolden ahliyetimi kaptırmıştım ehliyet yoktu, arkadaşı feribota yetiştirmeye çalışıyordun ters yönde polise yakalandım. İndim arabadan ceza yazmanı bekleyecek vaktim yok plakama yaz ben gidiyorum dedim, tamam dedi bindim arabaya gittim.

Ondan sonra ne ceza geldi ne haber.

Erol
17-04-2011, 14:48
plakaya yazılıyor ceza arkadaşlar bana geldi 1 ay evvel otobanda dur ihbarına uymama 3 adet 130 tl. den 390 tl.

Günkut
17-04-2011, 14:55
Olum plakayi secememistir o adam karanlikta sende basinca falan adamda plakamiz var :( :confused:

Samet bidaha böyle bişey basına geldimi dur kesinlikle dur ha egsoz vardır paran yoktur kac kanka muahatap bıle olma kapa camı gazla gıtsın en fazla eve ceza gelır bişey olmaz sıkma canını..

halilkarakas
17-04-2011, 15:00

ne alaka olm yaa güpe gündüz dur dedi bana...akşamları esenyurt tehlikeli olduğu için çevirme yapmıyorlar :) bi dahada arkadaşa bakıp gelicem deme polise , direk kaç :D

Time-R
17-04-2011, 15:12
bir defada benim başıma geldi yaklaşık 10 ay kadar önce falan. O dönem alkolden ahliyetimi kaptırmıştım ehliyet yoktu, arkadaşı feribota yetiştirmeye çalışıyordun ters yönde polise yakalandım. İndim arabadan ceza yazmanı bekleyecek vaktim yok plakama yaz ben gidiyorum dedim, tamam dedi bindim arabaya gittim.

Ondan sonra ne ceza geldi ne haber.

Valla sansliymissin abim acikcasi ben suan kara kara dusunuyorum ne yapcam diye.

plakaya yazılıyor ceza arkadaşlar bana geldi 1 ay evvel otobanda dur ihbarına uymama 3 adet 130 tl. den 390 tl.

O kadar ceza yersem biterim ben zaten insallah adam vicdanlidirda ceza yazmaz

Samet bidaha böyle bişey basına geldimi dur kesinlikle dur ha egsoz vardır paran yoktur kac kanka muahatap bıle olma kapa camı gazla gıtsın en fazla eve ceza gelır bişey olmaz sıkma canını..

Kanka oylede insan boyle seylerle ugrasmak istemiyor anliyor musun beladir bu yani. Allah kazadan beladan uzak tutsun ne diyeyim. Harbi bir benzin icin param vardi daha yeni yuruyen masraflarini giderdim.

ne alaka olm yaa güpe gündüz dur dedi bana...akşamları esenyurt tehlikeli olduğu için çevirme yapmıyorlar :) bi dahada arkadaşa bakıp gelicem deme polise , direk kaç :D

Onume atlamasaydi kacacaktim kanka zor durumda birakti beni iyiki ehliyet ruhsat vermedim alirdi suruklerdi beni pesinde

Time-R
17-04-2011, 16:00
Daha demin olay yerine gittim polisle gorusmek icin polis yaya calisiyordu ve ortada yok cevreden aldigim duyumlara gore 612 TL ceza yazmis, arac goruldugu yerde baglanacakmis, bunu nasil onleyebiliriz ne yapabiliriz arkadaslar?

fastchild
17-04-2011, 16:10
abi arabanın görülmemesi lazım demekki
itirazda edemessinki abi önce durmuşsun sonra gazlamışsın adam benle oyunmu oynuyor la bu deyip basmıştır ne gördüyse bence en iyisi cezayı erken öde en azından indirim olur belki
hani arabada iki kişi olsan ufak bi tiyatro çevrilirdi ama tekmişsin geçmiş olsun

Günkut
17-04-2011, 16:14
kanka ehliyet numaranı tc kımlık numaranı pm at bana

ve plaka

kickbuttowski
17-04-2011, 16:30
Bir keresinde ben arkadasin arabasiyla yakalandim geri geri kaciyordum cevirmeden arkamdada polis varmis durdurdu ehliyet ruhsati ver dedi dedim abi ehliyet yok sonra bastim gaza arkadasin dedigine gore 197 lira ceza gondermis arkadan bilmiyorum asli varmi..

Time-R
17-04-2011, 16:33
kanka ehliyet numaranı tc kımlık numaranı pm at bana

ve plaka

Gunkut attim

multispace
17-04-2011, 16:42
malesef yazılabiliyor yazdılar ordan biliyorum :)

Günkut
17-04-2011, 16:57
kanka gelmedı :S

Time-R
17-04-2011, 16:58
kanka gelmedı :S

msn ac gunkut telefon ver ulasamiyorum sana kafami kiricam.

Günkut
17-04-2011, 17:02
actım msnı

GokhanRS
17-04-2011, 17:25
belki 10 kere tapaladığımız oldu çevirmede daha tek bir ceza gelmedi. ama hiç bi zaman belli olmaz.

yani tamamen şans o kadar emniyete gittim ruhsat yeniledim geçen gün çevirmede durdum durmuşken cezalarım vardı bakarmısın dedim hiç ceza bulamadılar.

yani şans biraz. çevirmeyi yapan trafikse kitler. normal ekipse öyle bi uygulamaysa bas geç bişi olmuyor.

Time-R
17-04-2011, 17:27
belki 10 kere tapaladığımız oldu çevirmede daha tek bir ceza gelmedi. ama hiç bi zaman belli olmaz.

yani tamamen şans o kadar emniyete gittim ruhsat yeniledim geçen gün çevirmede durdum durmuşken cezalarım vardı bakarmısın dedim hiç ceza bulamadılar.

yani şans biraz. çevirmeyi yapan trafikse kitler. normal ekipse öyle bi uygulamaysa bas geç bişi olmuyor.

Ben sanssizim iste, trafikti evet, etraftaki kisilerden 612 TL ceza yazildigina dair soylenti var. :S

Maxiboost
17-04-2011, 17:32
valla kesilmiyor artık dendikten sonra bana 2 tane kesmişler :) hatta 1 de arkadaşıma geldi

Time-R
17-04-2011, 17:33
valla kesilmiyor artık dendikten sonra bana 2 tane kesmişler :) hatta 1 de arkadaşıma geldi

Peki nedir bu isin proseduru resmiyeti abim? Sende kesilmiyor artik diye mi biliyordun?

Maxiboost
17-04-2011, 17:56
Peki nedir bu isin proseduru resmiyeti abim? Sende kesilmiyor artik diye mi biliyordun?

imza atılmayan cezalar geçerli sayılmayacak diye haberlerde çıkmıştı vs ben sadece 2 tane yedim başka gelenlerin haddi hesabı yok :D

DR808
17-04-2011, 22:50
Kapına Bile Gelirler :D:D:D

Boost Up
17-04-2011, 22:54
Azıcık alakasız ama, arkadaşımın evine kağıt geldi. Tem otoyolunda emniyet şeridi ihlali diye. Aracı arkadaşım kullanıyor fakat ceza araç sahibine yani babasına geldi. Kağıt 3-5 gün önce geldi fakat gelen kağıdın tarihi martın 3 ü. Ne yapmak lazım buna? Birde babasının ehliyetine ceza puanı geldi.

Schumi
17-04-2011, 23:46

Hani böyle olur olmadık şeylere off koptum çok güldüm sandalyeden düştüm felan diyorlar ya ben o tip şeylere hep tebessüm ederim sadece. Ama gözümde kaput üstünde bir polis sonra etrafa bu hep kaçıyo diyen bir polis manzarası geldi okurken. Resmen kahkaha attım dolu dolu. Allah'ta seni güldürsün. :D:D:D

aknnn
18-04-2011, 10:33
walla bizim tecrübemizde şöle oldu arac caddede bağlandı otopark çıkışı muayne olucak yazılı bi evrak verdiler bi sürü uğraştık muayneden geçtik emliyete geçtik düşüş yaptırcaz memur demezmi sizin ödediğiniz ceza bile işlenmemiş kardeşim gel sana bi su ikram ediyim dedi :D ve bunun haricinde servisci bi abimiz var yaklaşık 20 tane ödenmemiş ceza makbuzu vardı arabayı sattı üstünde 2 sene geçti hala ses soluk yok ;)

SekoLive
18-04-2011, 10:35
SENİ bulurlar.

onursumer
18-04-2011, 10:43
aranmıyorsan sıkıntı yoktur sadece plakana ceza yazılmıştır yanlış hatırlamıyorsamda fotoğraf ve imza olmadığı surece o cezalara itiraz edilebiliyor

bunla ilgil ornek kazanılmış davalar olduğundan çabuk sonuçlanıyordu forumda şimdi aradım bulamadımda cezalarla ilgili bi konu mevcuttu :)

barışbazan
20-04-2011, 13:16
Valla suan eve girdim adıma bırakılmış tebligat haber kağıdı var trafik denetlemeden hadi hayırlısı:)Bunun ne olduğunu dosya no dan falan öğrenebilirmiyiz acaba?

Mutu
20-04-2011, 13:25
Benim peder levhalara uymamaktan yedi önce eds sandım, çünkü plakaya ceza kalktı diye biliyordum, meğer kalkmamış, geçen geçerken gördüm pusuya yatmışlar yol kenarında :D Cezayı yazan bölümünde 2 memurun ismi vardı :D

Time-R
20-04-2011, 17:47
SENİ bulurlar.

Anlamadim Seko? Beni bulmalarina ne gerek var aramasinlar bile ben adresimi veririm beni arayan adama