PDA

Orijinalini görmek için tıklayınız : Hertz ve Kicker birleşimi Başlangıç Comp. seti.

qRkem
19-04-2011, 17:49
Öncelikle hayırlı akşamlar ;)

Buraya öncelikle engin bilgilere sahip abilerim ve kardeşlerime danışmak istedim, yalan yanlış işlere kalkışmak istemem sonuçta :)

İsteğim başlangıç olarak 1 takım ön kapı ve 2 takım arka pandizot üzeri compenant sistemi kurmak. Araç olarak şuan alınmak üzere düşünülmekte, ihtimaller ise 2005 Clio HB, 2001 Laguna veya 2000+ Brava türü yine HB araç.

Aklımdaki tesisat;

Ön kapı 1 takım Hertz HSK-163

Özellikleri;
16cm 3 Yollu Mid Takımı
300 Watt Maximum
150 Watt RMS gücü & 4 ohm
2 BASS HOPARLÖRÜ,
2 MİD RANGE HOPARLÖRÜ,
2 TWEETER VE 2 CROSSOVER'DAN
OLUŞMAK ÜZERE TOPLAM 8 PARÇADAN OLUŞMAKTADIR.

Arka özel yaptırılacak şekillimi şekilli 2 takım (4x) Kicker DS-650.2

16.5cm (SANIRIM) 2 Yollu Mid Takımı
120 Watt Maximum
70 Watt RMS gücü & 4ohm
2 BASS HOPARLÖRÜ,
2 TWEETER ve 2 CROSSOVER'DAN OLUŞMAK ÜZERE TOPLAM 6 PARÇADAN OLUŞMAKTADIR.

Sizlere danışmam gereken bu 3 takım compenantları tek 1 amfi ile tam randımanlı çalıştırabilmek mümkünmüdür? ve mümkün ise buna uygun ölçümler ve bileşenlerle ilgili marka, model ve fiyat önerilerinizi yazabilirmisiniz?

Farklı marka ve önerileriniz içinde tartışmalara açığım, pek fazla bilgim olmaması üzerine gerçek ses ve ufak bass üzerine pişman olmayacağım ayrıca ileriye dönük bir sistem kurmak.

Şimdiden ilgilenen herkese teşekkür ederim :)

qRkem
20-04-2011, 11:41
Yardım edicek, bilgi vericek kimse yokmu :(

JDMazda_GTR
28-04-2011, 03:58
yazdıgın markalar bırbırlerıyle alakası olmayan farklı karakter de olan hoparlorler.2 mıd takımı dıe ayrı olarak belırttıklerını anlayamadım sanırım mıdbass demek ıstedın.component dedıgın hoparlor zaten mıdbass ve tızdır crossover ıle fıltrelersın.ılerıye donuk ve ufak bass olsun ıstıorsun ama sunu soleyım bı kere kafadan sub yok burda.hoparlorlerın bass agırlıklı olup bass da koydguunda hele arabada hb ıse bass a bogulursun.component secımını buna gore yapmanı onerırım tız ve vocal seslerı ıyı alabılecegın bass karakterlı olmayan component tercıh et.ornegın ben alpıne x serısı component yada focal derdım.ses ısını uzun vadelı yapayım dıorsan once ana unıten sonra da amplıfıkatorun ıyı olsun gerı kalanı farazıdır.sesı ıyı ıletıp duzgunce suzup hoparlore ıletırsen hoparlorde bu ıletıyı duzgunce aktarabılırse o zaman kalıtelı sesı alırsın zaten.tabı cap duzgun ıletkenlıkte kablo sıgorta yalıtım vs gıbı detayları da dusunmek ve bana gore kesın uygulamak gerekır.ayrıca yanılıor da olabılırım su an aklıma tam gelmedı ama soledıgın arabaların hepsı 13 cm hoparlor kullanıor orjınal yerlerı 16 degıl yanı ve son olarak da 16-16.5-17cm yazar bu ebatlara takılma orjınal yerın 13 degıl ıse zaten bunların hepsı o yuvaya olur:D