PDA

Orijinalini görmek için tıklayınız : Antalya dan Gaziantepe aracımla hangi yoldan gidebilirim?

mc.can
19-04-2011, 21:37
Arkadaşlar önümüzdeki hafta antep ve maraşa gidicem daha önce hiç gitmedim zannedersem 2 farklı yoldan gidilebiliyor 1:mersinden sahil yolu 2:konya üzerinden fakat sahil yolu çok kötü diyolar bu yüzden nerden gidiceğimi bilmiyorum hangi yol daha kısadır hangisinden daha rahat giderim bilgisi olan varsa yardımcı olursa çok sevinirim teşekkürler.

ygtkrmdnz
19-04-2011, 21:45
Mersin yolu keyifli , Konya yolu güvenlidir :) sahil yolu bol virajlı olduğu için pek tavsiye etmezler

Ayrıca Gaziantep'e geldiğinde yapabileceğimiz bir şey olursa seve seve yardımcı oluruz

tolga900
19-04-2011, 21:46
yağmur zamanı sahili kullanma konya üzeri gel ereğliden sonra otobana girince antepe kadar otoban ve çok rahat

mc.can
19-04-2011, 21:46
Mersin yolu keyifli , Konya yolu güvenlidir :) sahil yolu bol virajlı olduğu için pek tavsiye etmezler

Ayrıca Gaziantep'e geldiğinde yapabileceğimiz bir şey olursa seve seve yardımcı oluruz

eyw. çok saolasın uzaklık olarak çok farkediyomu?

mc.can
19-04-2011, 21:49
yağmur zamanı sahili kullanma konya üzeri gel ereğliden sonra otobana girince antepe kadar otoban ve çok rahat

çok saolasın abi ereğliden sonra hangi tabelaları takip edicez direk antep diye çıkıomu?

ygtkrmdnz
19-04-2011, 21:49
Ortalama 150km fark ediyor sanırım

mc.can
19-04-2011, 21:54

anladım.. konya yolu daha mantıklı o zaman teşekkürler yardmlarınız için.

güneşbalkan
19-04-2011, 21:55

150 km pek hissettirmez tdci ile :p

samet_61
19-04-2011, 21:58
mersin sahil yolu zevklı ama tehlıkelı antalyadan geliş vırajlı zewklı olsada tek yon gıbı yol keskın vıraj ve otobusler uzrıne uzerıne gelıor;) benden tavsıye konya mut uzerınden mersın sılıfkeye ınersın sonra dırek otobandan g.antep..

mc.can
19-04-2011, 22:00
yardımcı olduğunuz için çok teşekkür ederim arkadaşlar konya üzerinden gitmek en mantıklısı görünüo

enginman01
20-04-2011, 08:21
kesınlıkle konya uzerınden gelmelısın sahıl yolunda calısma var arabalar mahvoluyor bırde o rezıllıgı cekmeye degmez

abdullahçöllü
20-04-2011, 08:32
konyadan sonra ereğli-adana tabelalarını takip ediyosun. torosları aşıp konya ya girer girmez çevre yolundan sağa dönmelisin. sonrası zaten ereğli-adana yolu. ereğli den bi 45 dakka sonra(şoföre göre değişken) aksaray ankara adana kavşağına gelirsin. o kavşakta direk karşıya otoban a girer adana üzerinden geçerek antepe kadar otobandan gidebilirsin.. hayırlı yolculuklar şimdiden..

RIDVAN
20-04-2011, 09:08

:icon_tup::icon_tup::icon_tup:
Gaziantep'e geldiğinizde bir işiniz yabancı kaldığınız konu olursa hallederiz.. ;)

fangio
20-04-2011, 09:23
Bir de ermenek yolu vardır. Bir kere girme gafletinde bulundum. Aman sakın o yola girme de nereden gidersen git. Sahil yolunun arar oluyorsun. Haritada olmayan bir yoldan Alanya'nın tepesinden denizi görmek ise paha biçilemezdi. :D

Bence de mut'dan aşağı inip Silifke yolu en mantıklı seçim...

samet_61
20-04-2011, 09:41
kesınlıkle konya uzerınden gelmelısın sahıl yolunda calısma var arabalar mahvoluyor bırde o rezıllıgı cekmeye degmez

calısma mut- silifke arasındada var

samet_61
20-04-2011, 09:42
Bir de ermenek yolu vardır. Bir kere girme gafletinde bulundum. Aman sakın o yola girme de nereden gidersen git. Sahil yolunun arar oluyorsun. Haritada olmayan bir yoldan Alanya'nın tepesinden denizi görmek ise paha biçilemezdi. :D

Bence de mut'dan aşağı inip Silifke yolu en mantıklı seçim...

o yola gece 3 de ben dustum ısık yok balta gırmemıs ormalar gıbı resmen altıma mıctım allahım arac burda bozulsa ne yaaprım dıye:d

douu
20-04-2011, 09:42
sahil yolu manzara olarak ve yol şekli olarak cok keyifli.. ancak baya bir bölgede çalışma var.. arabaya zarar verir ve yol zamanını uzatır.. mantıklı olan konyadan gelmendir.. yol 140 km kadar daha uzun olmasına ragmen aynı yakıtı yakarsın daha kısa sürede gelirsin.. antalyadan seydişehir falan üzerinden konyaya gideceksin konyadan adana yoluna cıkınca sırasıyla karapınar ve eregliyi geçeceksin.. eregliden yaklaşık 80 km falan sonra yol ayrımına geleceksin.. zaten orda yapılan köprülü kavşak vs. mükemmel şekilde yönlendiriyor.. ordan adana yazan tarafa dogru girdikten sonra zaten antebe kadar otoban.. toplamda 13 TL vereceksin otobana.. :)

enginman01
20-04-2011, 18:34
dou bu nasıl bır acıklama la gps gıbı adamsın kanks '' kavşaktan üçüncü Çıkış :D''