PDA

Orijinalini görmek için tıklayınız : Wireless Sinyal Problemi

Evrenoz
23-04-2011, 12:13
Kablonet'e geçtikten sonra kablonet'in bana verdiği modemde sinyal problemi yaşıyorum. Daha önceki ADSL modemim odamda dururdu ve salonda çok rahat internet erişimi sağlardım. Ancak Kablonet'in modeminin sinyali salonuma ulaşmıyor.

Bu sorunu aşmak için ne yapabilirim? Wireless kuvvetlendirici, çoklayıcı, sinyal güçlendirici önerebilecek olan var mı?

redbaron
23-04-2011, 12:34
wireless access point denilen cihazdan alırsanız isinizi gorur.sizin wireless modeminizden aldıgı sinyali bir adım oteye tasır.yani modeminizin kapsama alanı 25 m ise ,bu access point modemi 25 m lik mesafeye koyarsınız ve kapsayacak alanı bir 25m metre daha uzatır.ben kullanıyorum oldukca faydalı.fakat benim bildigim uyumlu olabilmesi icin access pointin markasının kullandıgınız modemle aynı marka olması gerekiyor.bunun haricinde daha basit bir cozum olarak daha kuvvetli bir anten alabilirsiniz ama access point kadar verimli olmaz ve sinyal onun kadar uzaga gitmez

Evrenoz
23-04-2011, 12:39
Modemim kablonetin verdiği netMaster marka bir model. Sanmıyorum ki bu marka acces point bulabileyim.

Bu ürünün satışını yapan bir site linki var mıdır?

Edit :

Sanırım kastedilen cihaz bu;
http://www.vatanbilgisayar.com/airties-air-4310-air-4310-150mbps-kablosuz-1-port-erisim-noktasi--tekrarlayici--kopru/productdetails.aspx?I_ID=52012

Bununla modeme ya da bilgisayara herhangi bir fiziksel bağlantı yapmadan x bir noktaya koyuyorum ve wireless'ımın sinyalini tekrarlıyor sanırım?

depresif
23-04-2011, 12:40
Uyumlu olmasına gerek yok zaten çoğu access pointin ethernet girişi olduğundan modemin ethernet girişinden bağlanarak bunu kablosuza çevirmek mümkün ve marka olarak airties önerebilirim.

edit: + olarak önceki modeminizde öyle bi özellik varmıdır bilmiorum ancak onuda suan kullandığınız modeme bağlayarak wireless ini aktif etme şansınız olabilir ama dediğim gibi marka ve modeline göre değişiklik gösterebilir.

Evrenoz
23-04-2011, 12:44
Uyumlu olmasına gerek yok zaten çoğu access pointin ethernet girişi olduğundan modemin ethernet girişinden bağlanarak bunu kablosuza çevirmek mümkün ve marka olarak airties önerebilirim.

edit: + olarak önceki modeminizde öyle bi özellik varmıdır bilmiorum ancak onuda suan kullandığınız modeme bağlayarak wireless ini aktif etme şansınız olabilir ama dediğim gibi marka ve modeline göre değişiklik gösterebilir.

Fiziksel bağlantı şart mı?

Ben havadaki sinyali toplayıp ileri atan bir cihaz olarak düşünmüştüm?

depresif
23-04-2011, 12:46
tabiki değil access point için konusuorm tabiki.

Naman
23-04-2011, 12:47
Kablonet modeminin marka modelini(kablonet hattının takıldığı modem, wifi değil) ve eskiden kullandığın ADSL WiFi modemin modelini yazıversene..

ADSL modemin üstündeki WiFi'yi kullanabiliriz belki

Naman
23-04-2011, 12:49
Access Point'lerle menzil genişletmek Kablosuz Ağ'ın hız performansını her çoğaltıcı üzerinde yarı yarıya düşürür.

Evrenoz
23-04-2011, 12:51
Kablonet modeminin marka modelini(kablonet hattının takıldığı modem, wifi değil) ve eskiden kullandığın ADSL WiFi modemin modelini yazıversene..

ADSL modemin üstündeki WiFi'yi kullanabiliriz belki

Kullandığım kablonet modem netMaster. Zaten kablonet bir tek bunu veriyormuş.

Daha önce kullandığım modem Pikatel airmax ADSL+2

Access Point'lerle menzil genişletmek Kablosuz Ağ'ın hız performansını her çoğaltıcı üzerinde yarı yarıya düşürür.

Bu çok sorun değil, odamda tam verim almam kâfi. Salonda iken sadece web sayfalarında gezinti yapılacak, download vs yapılmayacak. 5mb bir hat da buna yeter sanırım?

redbaron
23-04-2011, 12:53
Fiziksel bağlantı şart mı?

Ben havadaki sinyali toplayıp ileri atan bir cihaz olarak düşünmüştüm?

fiziksel baglantı yok.fiziksel baglantı ilk etapta kurulurken yapılıyor.cihazların mac adresleri birbirine tanımlanıyor.sonra cihazlar birbirini tanımıs oluyor.sonra access pointi evinizin istediginiz yerine koyun(kablosuz).performans konusunda ben bi sorun yasamadım.

Evrenoz
23-04-2011, 12:54
fiziksel baglantı yok.fiziksel baglantı ilk etapta kurulurken yapılıyor.cihazların mac adresleri birbirine tanımlanıyor.sonra cihazlar birbirini tanımıs oluyor.sonra access pointi evinizin istediginiz yerine koyun(kablosuz).performans konusunda ben bi sorun yasamadım.

Süpermiş o zaman, en olmadı linkteki cihazı alır sorunu çözerim sanırım.

VATAN COMPUTER - AIRTIES - AIR 4310 150MBPS KABLOSUZ 1 PORT ERİŞİM NOKTASI / TEKRARLAYICI / KÖPRÜ - Network Aksesuarı (http://www.vatanbilgisayar.com/airties-air-4310-air-4310-150mbps-kablosuz-1-port-erisim-noktasi--tekrarlayici--kopru/productdetails.aspx?I_ID=52012)

redbaron
23-04-2011, 12:55
Access Point / Router, Access Point, Wireless Adaptör, Tp-Link, Netmaster, Linksys, Airties, Zyxel, Aztech, Edimax, D-Link, Tenda, Belkin (http://www.hepsiburada.com/liste/department.aspx?Categoryid=410&gclid=CPWv7uW8sqgCFdSHzAodtREhBA)

buradaki ürünler benim dediklerim.yanlız kurulumu biraz zahmetli

Evrenoz
23-04-2011, 12:56
Access Point / Router, Access Point, Wireless Adaptör, Tp-Link, Netmaster, Linksys, Airties, Zyxel, Aztech, Edimax, D-Link, Tenda, Belkin (http://www.hepsiburada.com/liste/department.aspx?Categoryid=410&gclid=CPWv7uW8sqgCFdSHzAodtREhBA)

buradaki ürünler benim dediklerim.yanlız kurulumu biraz zahmetli

Ne gibi?

gfgdf

redbaron
23-04-2011, 12:58
Ne gibi?

gfgdf

mac adresini tanımlamak ve bilgisayarda bir kac profosyonel islem yapılması gerekiyor.eger bilgisayardan pek anlamıyorsanız zorlanırsınız.ama ms-dos ve modemin arayüzünü kullanabilecek bilgiye sahipseniz sorun yok

edit sizin verdiginiz linktekide olur

SifirinciMurat
23-04-2011, 13:01
bir şey satın almadan önce başka wireless kanallarını kullanmayı deneyin.

Evrenoz
23-04-2011, 13:03
mac adresini tanımlamak ve bilgisayarda bir kac profosyonel islem yapılması gerekiyor.eger bilgisayardan pek anlamıyorsanız zorlanırsınız.ama ms-dos ve modemin arayüzünü kullanabilecek bilgiye sahipseniz sorun yok

edit sizin verdiginiz linktekide olur

Manuel olarak girmek gerekiyorsa mac adresini sorun değil, dosta da ne yapacağımız yazıyorsa gene problem olmaz. Arayüz de neticede 3 aşağı 5 yukarı aynıdır diye düşünüyorum.

redbaron
23-04-2011, 13:09
Manuel olarak girmek gerekiyorsa mac adresini sorun değil, dosta da ne yapacağımız yazıyorsa gene problem olmaz. Arayüz de neticede 3 aşağı 5 yukarı aynıdır diye düşünüyorum.

o zaman pek sorun olmaz. cihazın kullanma klavuzunda yapmanız gerekenler yazıyor.dos ta da mac adresi tanımlanıp acılıyor yazmanız gerekenler klavuzda yazar muhtemelen cihazdan cihaza farkeder o yüzden net birsey yazamıyorum ama mac adresini hallederseniz dos u da halledersiniz.