PDA

Orijinalini görmek için tıklayınız : bugatti 1001 beygir mutlaka izleyin

1.3 cdtı
24-04-2011, 12:19
motor 2 adet v8 = w16 mutlaka izleyin Canavar Motor Videosu, Mega Fabrikalar - National Geographic Channel - Türkiye (http://natgeotv.com/tr/mega-fabrikalar/videolar/canavar-motor)

ProdriveSTI
24-04-2011, 12:27
Piston kolları boyum kadar :D

messi
24-04-2011, 12:29
adam çantayla getiriyo parçaları yuh ya.
ya bu ince mühendislik beni bitiriyo.

MiaMi
24-04-2011, 12:30
Videoda double v8 engine diyor ne alaka

Veyron motoru w16

YouTube - Bugatti Veyron W16 drawn and simulated in Autodesk Inventor (http://youtu.be/YxAhPYR05V0)

YxAhPYR05V0&feature=player_embedded

messi
24-04-2011, 12:31
çift v8, w16 yapmıyomu?

ProdriveSTI
24-04-2011, 12:32
çift v8, w16 yapmıyomu?

:icon_tup::icon_tup:

MiaMi
24-04-2011, 12:35
Çift motor diyince 2 blok geliyor insanın aklına. Videodada çift motor diyor ama tek blok.

G60
24-04-2011, 12:36
2 tane 15 derecelik V motor (VR6, R32 gibi ), bunlarda birbirine V şeklinde duruyor. Kabaca tabiri bu.

messi
24-04-2011, 12:41
Çift motor diyince 2 blok geliyor insanın aklına. Videodada çift motor diyor ama tek blok.
mekanik sistemde motoru çevirdiği anı diyosanız yanılıyosunuz.
8i bi yanda, 8i diğer yanda...

VWci
24-04-2011, 12:58
VW Mühendisliği........ ;)

redbaron
24-04-2011, 14:00
bu bugatti belgeselinin full versiyonunu izleyin.net geo da o zaman mühendislik goreceksiniz.aracın sasesi ve sürücü kabini bile sanat eseri

Jam da Joker
24-04-2011, 14:40
But the one thousand and one horsepower isn't really true.
The engine actually produces three thousand horsepower, two thirds of that energy is heat.. :cool:

Day Walker
24-04-2011, 14:42
İzledim arka kanat olayi bitirdi beni frenlemr kuvveti sadece 4000 beygirmis

bilalMW
24-04-2011, 15:00
1-14-9-4-7-12-15-6-13-8-3-16-1*1-2-5-10

ateşleme sırası :D

http://www.youtube.com/watch?v=cJTQVirrLn4&feature=related

Videoyu seslendiren adamın Almancasından sonra Almanlara bi kat daha sevdim vallahi. :D

MeRtCaN
24-04-2011, 15:03
adam çantayla getiriyo parçaları yuh ya.
ya bu ince mühendislik beni bitiriyo.

olay zaten ince mühendislikte :)

timucintt
24-04-2011, 15:40
W16 çok hassas makine valla.... W16 alamayabiliriz ama W12 çokta uzak bir fantazi değil :) A8 veya phaetona bakar :D

Jam da Joker
24-04-2011, 16:05
Full belgeseli buldum izliyorumda nutkum tutuldu..
Arabanın lastikleri 10.000 km gidiyor ve fiyatı 17.000 dolar :)
Arka motorun bulunduğu kompartmanı ön sürücü kabinine sadece 14 tane vida ile sabitliyorlar. Tanesi 100 dolar ve titanyum vidalar :)
Arka kanat için özel sensörler üreten bir firma ile çalışıyorlar hepsi el yapımı ve özelliği çok çabuk iletebilmesi.. Kanattaki fren gücü muazzam normal bir arabanın fren gücünün %70 ini kanat ile elde ediyor.. Frenleri karbon seramik titanyum alaşımlı oda başka biryerde üretiliyor ve normal arabaların diskleri 1300 Fahrenheit (704 derece) sonra işlevini yititirken Veyrondakiler 1800 Fahrenheit'a (982 derece) kadar dayanabiliyor..
Şanzumanı double clutch ve o gücü kaldırabilecek güçte, üreten mühendisin anlatımı ile göz kırpma süresinde vites değiştiriyor :)
Şasesi arka taşıyıcıları uçak ve roket üreten gelişmiş fabrikalarda üretiliyor..
10 tane radyatör var araçta el yapımı ve 15 saat sürüyor 1 tanesini yapmak..
Lastikleri için normal bir aracı 30 saniyede üretiriz Veyronunki 1 saat sürüyor diyorlar :)
Sürücü kompartmanı carbon monocoque, gövde kaporta parçaları aliminyum..
Aslında 260 mph hıza ulaşabileceği fakat elektronik olarak 253 mph ile sınırlandırıldığını söylemişler, daha yüksek hızlarda stabilite olarak sorun yaratabileceği için..
Üretilen her araba 500 km kullanılıp aksaklıklar sorunlar hatalar varsa araştırılıyor..
Ve her testten dönen araç ışık odasına alınıp tam 2 gün boyunca pasta cila yapılıp hatalar varsa düzeltiliyor :)

Part airplane, part automobile..

Sanat eseri, mühendislik harikası

messi
24-04-2011, 16:08
ferrari belgeselinden bile bu kadar etkilenmemiştim.
peki bu araç niye pistte kendisine göre en basit arabalara bile geçiliyo?

Sefa_vts
24-04-2011, 16:14
Arka motorun bulunduğu kompartmanı ön sürücü kabinine sadece 14 tane vida ile sabitliyorlar. Tanesi 100 dolar ve titanyum vidalar :)
Arka kanat için özel sensörler üreten bir firma ile çalışıyorlar hepsi el yapımı ve özelliği çok çabuk iletebilmesi.. Kanattaki fren gücü muazzam normal bir arabanın fren gücünün %70 ini kanat ile elde ediyor.. Frenleri karbon seramik titanyum alaşımlı oda başka biryerde üretiliyor ve normal arabaların diskleri 1300 Fahrenheit (704 derece) sonra işlevini yititirken Veyrondakiler 1800 Fahrenheit'a (982 derece) kadar dayanabiliyor..
Şanzumanı double clutch ve o gücü kaldırabilecek güçte, üreten mühendisin anlatımı ile göz kırpma süresinde vites değiştiriyor :)
Şasesi arka taşıyıcıları uçak ve roket üreten gelişmiş fabrikalarda üretiliyor..
Lastikleri için normal bir aracı 30 saniyede üretiriz Veyronunki 1 saat sürüyor diyorlar :)
Aslında 260 mph hıza ulaşabileceği fakat elektronik olarak 253 mph ile sınırlandırıldığını söylemişler, daha yüksek hızlarda stabilite olarak sorun yaratabileceği için..
Üretilen her araba 500 km kullanılıp aksaklıklar sorunlar hatalar varsa araştırılıyor..
Ve her testten dönen araç ışık odasına alınıp tam 2 gün boyunca pasta cila yapılıp hatalar varsa düzeltiliyor :)

Ama bir type-r değil..

Jam da Joker
24-04-2011, 16:14
Videonun altındaki yorumda ilginç :

Did anyone else read that this car is being sold at a loss...Even at 1.2 million USD. The reason,,5 years of reseach and development and the cost of out sourced parts. VW says they don't care because they wanted to show the world what its company could do...I think they made there point...

Doğru yanlış araştırmadım ama söylediğine göre Bugatti Veyron 1.2 milyon dolarlık fiyatına rağmen zararına satılıyor.. 5 yıllık araştırma, parça ve üretim maliyetlerinin yüksek olmasından dolayı.. Volkswagenin ise umrunda olmadığını çünkü dünyaya firmalarının yapabileceklerini göstermek istemişler :)

CallMeInsane
24-04-2011, 16:16
The engine actually produces three thousand horsepower, two thirds of that energy is heat.. :cool:

benimde dikkatimi bu çektii

messi
24-04-2011, 16:18
Ama bir type-r değil..
ya yok artık.
bi bugattimi kalmıştı typerı işin içine sokmadık.

Sefa_vts
24-04-2011, 16:22
ya yok artık.
bi bugattimi kalmıştı typerı işin içine sokmadık.

Sen yenisin galiba ?

http://cengeldere.com/urun_resimleri/ikram_cevizli.jpg

messi
24-04-2011, 16:23
Sen yenisin galiba ?

http://cengeldere.com/urun_resimleri/ikram_cevizli.jpg
tşk ederim... :)

Eriador
24-04-2011, 16:24
Ama bir type-r değil..

http://galeri.uludagsozluk.com/1/adam-hakl%C4%B1-beyler_16316.jpg

panpa elbet onada bi klas bulcaz olmadı F1 e sokucaz ama bulacaz !

Veyronda ciddi mühendislik konuşuyor ama bi türlü ısınamadım bu arabaya sevmiyorum renk zevk meselesi işte .

JDM VTİ
24-04-2011, 16:27
R'da R olmaz bugattiye bile gideR hauahuh :D :D

redlinemst
24-04-2011, 16:29
michelın lastik etmez o kdar para :D 1.2 milyon dolar ama hala daha zararınamı vay bee

merttepe
24-04-2011, 16:36

ince mühendislik diyen arkadaşlar, yukarıdaki yazıdan sonra mal mühendislik diye düzeltiyorum.
GÜzel reklam ile süslendirilmiş, gereksiz bir araba. sadece fantazi. 320lt radyatör suyu alıyor soğutmak için. verimsizliğin hat safhası.
Zaten hiçbir emisyon testinden de geçemiyor :icon_tup:

DOHC
24-04-2011, 16:37
W16 motorun nasıl doğduğunu biliyor musunuz?
Bir akşam yemeğinde Ferdinand Piech (o zamanki CEO sanırım) eline 1 peçete alarak 2 adet V8 motoru şematik olarak birleştirip "böyle bir motorlu araba istiyorum" diyor ve süreç başlıyor.
Yani CEO'da akıllı ve yaratıcı bir adammış.....

merttepe
24-04-2011, 16:39
W16 motorun nasıl doğduğunu biliyor musunuz?
Bir akşam yemeğinde Ferdinand Piech (o zamanki CEO sanırım) eline 1 peçete alarak 2 adet V8 motoru şematik olarak birleştirip "böyle bir motorlu araba istiyorum" diyor ve süreç başlıyor.
Yani CEO'da akıllı ve yaratıcı bir adammış.....

akıllı bir mühendisin yapacağı iş değil zaten ahah. gemi motorlu araba yapalım :D

redlinemst
24-04-2011, 16:40
ince mühendislik diyen arkadaşlar, yukarıdaki yazıdan sonra mal mühendislik diye düzeltiyorum.
GÜzel reklam ile süslendirilmiş, gereksiz bir araba. sadece fantazi. 320lt radyatör suyu alıyor soğutmak için. verimsizliğin hat safhası.

Emisyon konusu seri üretim olsa takınılcak bir konu olabilir belkide,böyle bir araç için emisyon kelimesi bile bi garip.Tabi bence :)

merttepe
24-04-2011, 16:43
Emisyon konusu seri üretim olsa takınılcak bir konu olabilir belkide,böyle bir araç için emisyon kelimesi bile bi garip.Tabi bence :)

bugatti veyron seri üretim bir araçtır.

redlinemst
24-04-2011, 16:44
bugatti veyron seri üretim bir araçtır.

yani sene içerisinde az üretilen bir araç onu demek istedim :)

merttepe
24-04-2011, 16:46
gerçi perdenin arkasını biraz anlatsam fena olmaz. vw'nın el attığı çoğu firmadan biri olan lamborghini emisyon testlerinden geçemiyor :)
lamborghini lp670-4 ları testlerden biz geçiyoruz. Araçlar kısılıp uygunluk belgesini alıyorlar, sonra tekrar eski haline getiriliyorlar.

redlinemst
24-04-2011, 16:48
gerçi perdenin arkasını biraz anlatsam fena olmaz. vw'nın el attığı çoğu firmadan biri olan lamborghini emisyon testlerinden geçemiyor :)
lamborghini lp670-4 ları testlerden biz geçiyoruz. Araçlar kısılıp uygunluk belgesini alıyorlar, sonra tekrar eski haline getiriliyorlar.

peki diğer supersporlarda aynımı ?

merttepe
24-04-2011, 16:54
peki diğer supersporlarda aynımı ?

benim çalışmaya başladığım dönemde sadece 40 tane lp670-4 sökülüp ayarlandı. Lambonun diğer modelleri bilmiyorum. Dİğer markaları soruyorsanız, bazı markalar var evet.

Lambo konusunda sıkıntı sadece motor olsa iyi, çıplak fotosunu çekemedim ne yazıkki ama gördüğüm en kötü supercar şasesine sahipti lp670-4. Kutu profillerden örülü çok basit bir şaseye sahip. Kötülemek olarak algılamayın ama bu detayları kolay kolay karşılaştırmaya alan biri çıkmaz.

basar13
24-04-2011, 16:55

Bi mail atarsan VW e bu isin inceliklerini anlatan bundan sonra yeni kasa veyronda dikkat ederek uretsinler.

BaDCaT
24-04-2011, 16:57
454 ci LSX ve Twin 88mm turbo.. yarısı kadar silindir sayısı yeterli 1800+hp için ne gerek vardı bu kadar harcamaya :p :p

redbaron
ferrari belgeselinden bile bu kadar etkilenmemiştim.
peki bu araç niye pistte kendisine göre en basit arabalara bile geçiliyo?

2 tona yaklasan bos agırlıgı yüzünden... aracın amacı asırı lüks, hızlı bir super-spor.pist icin hafif olmak gerek...

merttepe
Bi mail atarsan VW e bu isin inceliklerini anlatan bundan sonra yeni kasa veyronda dikkat ederek uretsinler.

msnden yazdım cevap vermediler? ne yapmalıyım akıl ver bana.

redbaron
24-04-2011, 16:59

evet demek istedigim bu bilgilerdi tesekkurler

BurakCengizhanoğlu
24-04-2011, 17:05

Yazıcaktım yazmışsınız :)

messi
24-04-2011, 17:13
msnden yazdım cevap vermediler? ne yapmalıyım akıl ver bana.
vwnin el attığı arabalar emisyondan geçemiyo dediğinize göre size akıl vermek bize düşmez. ;)

merttepe
24-04-2011, 17:17
vwnin el attığı arabalar emisyondan geçemiyo dediğinize göre size akıl vermek bize düşmez. ;)

est. yanlış anlaşılma olmuş "
vw'nın el attığı çoğu firmadan biri olan lamborghini emisyon testlerinden geçemiyor :)
"
vw'nın sahip olduğu firmalardan biri olan lambo demek istedim sadece. fazlası yok :)

messi
24-04-2011, 17:19
ne emisyonu ya?
hangi arabalardan bahsediyoruz?
lambo, ferrari, bugatti, bentley vs...
varmı 4.0dan aşağı motoru olan? (tek tük)
bunu alan adam ne emisyonu düşünecek?
kaldıki hangisi emisyonları tutturabiliyo?

1.4 tsidan, 2.0 duratecden bahsetmiyoruz.

redlinemst
24-04-2011, 17:20
benim çalışmaya başladığım dönemde sadece 40 tane lp670-4 sökülüp ayarlandı. Lambonun diğer modelleri bilmiyorum. Dİğer markaları soruyorsanız, bazı markalar var evet.

Lambo konusunda sıkıntı sadece motor olsa iyi, çıplak fotosunu çekemedim ne yazıkki ama gördüğüm en kötü supercar şasesine sahipti lp670-4. Kutu profillerden örülü çok basit bir şaseye sahip. Kötülemek olarak algılamayın ama bu detayları kolay kolay karşılaştırmaya alan biri çıkmaz.

teşekkür ederim,diğer markaları kastetmiştim ferrari maserati vb. gibi

redlinemst
24-04-2011, 17:23
ne emisyonu ya?

Bu emisyon işlerinden hiç anlamam ama onunda bi bilmediğimiz detayı vardır illaki,yani hacme göre bi sınır bellidir belki ve buna benzer nitelikler olabilir.

Jam da Joker
24-04-2011, 17:23
Aslında burda radyatör hacminden, emisyonundan veya gemi motorundaki hacminden öte beni esas etkileyen kısmı aracın bu yüksek gücü ile hem şehir içinde beyin sarsıntısı geçirmeden vites değiştirerek, sağından solundan abuk sesler gelmeden günlük kullanılabilmesinin yanında aynı zamanda o süratlere istediği zaman erişebilmesi.. Yoksa bir pist aracı gibi düşünmek veya litre başına düşen beygir vs gibi hesaplamalar yapmak için Veyronu tartışmak mantıksız..

onursumer
24-04-2011, 17:27
Aslında burda radyatör hacminden, emisyonundan veya gemi motorundaki hacminden öte beni esas etkileyen kısmı aracın bu yüksek gücü ile hem şehir içinde beyin sarsıntısı geçirmeden vites değiştirerek, sağından solundan abuk sesler gelmeden günlük kullanılabilmesinin yanında aynı zamanda o süratlere istediği zaman erişebilmesi.. Yoksa bir pist aracı gibi düşünmek veya litre başına düşen beygir vs gibi hesaplamalar yapmak için Veyronu tartışmak mantıksız..

aynı fikirdeyim

günlük kullanı için tasarlanmış ciddi bir araç

izliyorum kapatıp 2 saat sonra açıp tekrar izliyolrum :D

merttepe
24-04-2011, 17:28
ne emisyonu ya?

sakin,
adam düşünmez, ama o arabayı o ülkede satamazsın, sattırmazlar adamda binemez bu kadar basit.

Gerçek bugatti 1998 yılında vw'nın eline düşmeden önce campogallianodaydı (gerçi hala orda adı değişik)

Size verimli, yüksek mühendislik içeren bugattiyi anlatayım.
Bu motor 80lerin sonunda tasarlandı, çift turbo 12 silindir ile 900hp gücü 50bin km garanti ile verebiliyor!
http://img853.imageshack.us/img853/7802/img0084t.jpg (http://img853.imageshack.us/i/img0084t.jpg/)

Uploaded with ImageShack.us (http://imageshack.us)

Fotoda gördüğünüz gibi, motor bloğu, şanzıman ve diferansiyel aynı bloktan üretilmiş olup, bujilerin etrafında bile su suğutma kanalları var. Bu sayede hararetten uzak, max verimlilikte çalışan motorunuz, aynı bloktan oluşan bu üçlü ile yere en yakın ağırlık merkezini yakalayan 2 motordan birisi. (diğeri ferrari).
Bu motorun bakımları ücretsiz olarak yapılıyordu. Aşınma faktörlerini göz önünde bulundurun ve adamların kendilerine ne kadar güvendiğinin bir ispatı. supercar'ın bakımlarını ücretsiz yapmak. Bu motor teknolojisinin 91 senesinde seri üretim olarak piyasaya sunulduğunuda eklemek isterim.

Üzgünüm bunları bilmiyor olabilirsiniz, ama reklamlar gözünüzü boyamasın, herzaman daha iyisi vardır.

merttepe
24-04-2011, 17:30
teşekkür ederim,diğer markaları kastetmiştim ferrari maserati vb. gibi

Rica ederim, ferrari kendi bünyesinde çözüyor sanırım, maseratilerde yaşıyor bu sorunu.

merttepe
24-04-2011, 17:32

Bencede doğru bir yaklaşım, bu kadar büyük bir aracı günlük kullanıma uygun hale getirebilmek taktir edilecek bir başarı.

messi
24-04-2011, 17:45
valla ben ufaktan bi vw düşmanlığı sezdim mesajlarınızda.
yok vwnin eline düşmeden önce, yok vwnin el attığı şöyle oldu, yok böyle...

onu bunu bırakalım.
adam emretmiş, en güçlü arabayı en kullanılabilir halde yapın diye mühendislerine.
onlarda en kral mühendislikle yapmışlar.
kolaymı 1001 hpyi yola sorunsuz aktarmak?
bize helal olsun demek düşer. ;)

aklında bi an bile emisyon düşünen adamda ferrariye lamboya binmez zaten...

merttepe
24-04-2011, 18:19
valla ben ufaktan bi vw düşmanlığı sezdim mesajlarınızda.
yok vwnin eline düşmeden önce, yok vwnin el attığı şöyle oldu, yok böyle...

onu bunu bırakalım.
adam emretmiş, en güçlü arabayı en kullanılabilir halde yapın diye mühendislerine.
onlarda en kral mühendislikle yapmışlar.
kolaymı 1001 hpyi yola sorunsuz aktarmak?
bize helal olsun demek düşer. ;)

aklında bi an bile emisyon düşünen adamda ferrariye lamboya binmez zaten...

Uslubunu sevmediğim için bende şöyle anlatayım,
doğru sezmişsin sadece vw olsa iyi, genel olarak alman arabalarını sevmem, mercedes , bmw ve porsche hariç :D
Vw'nın eline düşmek terimi şuradan geliyor, bugatti isim değiştirdiğinde bütün mühendis bünyesi ve fabrika aynı kalsın, yada çalışmaya devam etsin dendi. Ancak burnu kalkık vw bizim kendi mühendislerimiz var, size ihtiyacımız yok dedi. Ve düz yolda giden gemi yaptılar hahah. neyse bunu hazmedemeyen eski bugatti mühendisleride 2001de supersport bir otomobil ile cevap verdi (katalogda garantili yapcağı yazan hız 385, testlerde 408kmlere kadar çıktı)

Adam emretmiş, iyi halt yemişler ahah, senin kral mühendislik anlayışını değerlendirmek istemiyorum ancak ben sana mühendisliğin kralını yukarıda anlattım. anlamadıysan bir daha oku. Bak veyronu soğutamdıkları için 2bin hp civarı ısıya dönüşüyormuş, kullandıkları radyatörlerin haddi hesabı yok, ben sana 90larda yapılan motoru anlattım, bujileri bile soğutan bir kanal sistemi var. İtalyanlar 90larda yapmışmı yapmış, 2binlerde vw yapmışmı yapmış ama olmuşmu sence :D

Hisse ortağımısın blemiyorum bu kadar savunuyorsun, ben sana ispatlarla anlattım. Birgün veyrona sahip olmak nasip olur inşallah sana da sorunsuz aktarırsın 1001hpni.

Emisyonun ne olduğunuda anlamıyorsun bir türlü, emisyon testinden geçemezsen DEVLET SANA O ARABAYI SÜRME İZNİ, SATIN ALMA İZNİ VERMEZ! bu yüzden testi geçebilen otomobiller, satılabilirler.

timucintt
24-04-2011, 18:57
EB110 diyorum mertcim ve susuyorum.. anladın sen beni :D :D

bilalMW
24-04-2011, 19:13
belgeselin fullunu nerden bulucam sayın techturkeyliler?

merttepe
24-04-2011, 19:21
EB110 diyorum mertcim ve susuyorum.. anladın sen beni :D :D
capito :D
cCc eb110 cCc reiss.

http://img156.imageshack.us/img156/6551/img0095itp.jpg (http://img156.imageshack.us/i/img0095itp.jpg/)

messi
24-04-2011, 19:31
Hisse ortağımısın blemiyorum bu kadar savunuyorsun, ben sana ispatlarla anlattım. Birgün veyrona sahip olmak nasip olur inşallah sana da sorunsuz aktarırsın 1001hpni.

Emisyonun ne olduğunuda anlamıyorsun bir türlü, emisyon testinden geçemezsen DEVLET SANA O ARABAYI SÜRME İZNİ, SATIN ALMA İZNİ VERMEZ! bu yüzden testi geçebilen otomobiller, satılabilirler.
ben hisse ortağı değilim. bi aracı sevmek, hakkında iyi yazmak ortaklıkmı gerektiriyo?
fakat sen kendi klavyenle söylüyosun vw antipatini.
sana göre mühendislik değil bugatti, bana göre mühendislik.
sen 1000 dereceye kadar dayanabilen bi disk yap, sanada helal olsun deyim. ;)

şu emisyon safsatasına gelirsek, söylermisin vwnin ürettiği bugattiyi, lamborghiniyi emisyon yüzünden kabul etmeyen ülkeler hangileri? :)

__FrK__
24-04-2011, 19:36
merttepe güneş gibi doğdun arkadaşım her zaman herşey göründüğü gibi olmadığı gibi buda değilmiş paylaşımların için teşekkür ederim

merttepe
24-04-2011, 19:56
ben hisse ortağı değilim. bi aracı sevmek, hakkında iyi yazmak ortaklıkmı gerektiriyo?
fakat sen kendi klavyenle söylüyosun vw antipatini.
sana göre mühendislik değil bugatti, bana göre mühendislik.
sen 1000 dereceye kadar dayanabilen bi disk yap, sanada helal olsun deyim. ;)

şu emisyon safsatasına gelirsek, söylermisin vwnin ürettiği bugattiyi, lamborghiniyi emisyon yüzünden kabul etmeyen ülkeler hangileri? :)

Sevmediğimi söylüyorum, ama bu otomobillere objektif bakışımı değiştirmiyor her ne kadar hileci bir firma olsada.
Ben mühendis değilim, tasarımcıyım, veyrondan daha güzel bir araba çiz bakalım demen lazım bana, hesap yapamam üzgünüm. Bir ekleme yapmadanda geçemiyeceğim, bir piston kaç derecelere maruz kalıyor, 1000dereceye dayanacak fren diski yapmak zor değil :) Olay aracı iyi tasarlayıp fren disklerini saçma sapan ısılara maruz bırakmamak bence.

Emisyon safsatası demek ha, çok ukalasın :) Bunu sormak aklıma gelmedi gerçekten, Bahsetmiş olduğum 40 lambo asyaya gidicekti, singapur falan, bunun lafı geçmişti ama diğer ülkeleri senin için öğrenicem ancak biraz zamana ihtiyacım var. Bu arada yaptığın mantık hatasını düzelteyim, emisyondan kaldıkları için geçici olarak ayarları özel firmalarda kısılıp test belgesi aldıktan sonra tekrar eski haline getirilip, satış izninin almış olarak piyasaya sürülüyorlar.

__FrK__ faydalı olduysam ne mutlu bana, ben teşekkür ederim.

Onuralp
24-04-2011, 22:15
Ya Mert koyup durma şu arabanın fotosunu. :D

Mustafa Birsesli
24-04-2011, 22:30
işin derin kısmını bilenlerden biri olarak ss araçların dış görüntülerine malesef aldanmayın iç yüzleri bambaşka

Ahmet Bby
24-04-2011, 22:34
Full versiyonunu izlemek lazım sakin kafayla :D

dgoo
24-04-2011, 22:40
Kaç litre yag alıyor bu w16 yazılmamış sanırım :D

merttepe
24-04-2011, 22:45
Ya Mert koyup durma şu arabanın fotosunu. :D

griside ayrı güzel :D
http://img222.imageshack.us/img222/1515/img0099ne.jpg (http://img222.imageshack.us/i/img0099ne.jpg/)

merttepe
24-04-2011, 22:46
işin derin kısmını bilenlerden biri olarak ss araçların dış görüntülerine malesef aldanmayın iç yüzleri bambaşka

onlarında kalbi kötü :D
rekora gel sende :D

Mustafa Birsesli
24-04-2011, 22:47
rekora geleyim de tırsssak durumlar olmasa iyi olur :)

bilalMW
24-04-2011, 22:52
bunda 4 tane kam milimi var?

merttepe
24-04-2011, 22:55
bunda 4 tane kam milimi var?

eb110damı veyrondamı?

edit:saçama bir soru sormuşum

eb110da 4 tane, veyronda da 4 tane.

timucintt
24-04-2011, 22:59
mert... 2 3 sene içinde beraber girişek bişilere... benden sana demesi sen anladın...

CaNeR44
24-04-2011, 23:13
faydalı bilgiler için sağol merttepe yanlız bişi sorucam koenigsegg gibi yeni firmalar daha düşük motorlarla daha ufak silindilerle bu beygirleri alıyor tecrübelerine hastayım adamların kısa sürede en iyilerle yarışıyorlar

merttepe
24-04-2011, 23:27
faydalı bilgiler için sağol merttepe yanlız bişi sorucam koenigsegg gibi yeni firmalar daha düşük motorlarla daha ufak silindilerle bu beygirleri alıyor tecrübelerine hastayım adamların kısa sürede en iyilerle yarışıyorlar

rica ederim, sen sağol.
koenigsegg'i hiç incelemedim. ama dediğin gibi düşük hacimli eb110 ve edonis 3500 ve 3800cc motorlardan o güçleri çıkarıyor. eb110 kısık gerçi, edonis 900hplerde 3800cc 3 bar civarı turbo basıncı kullanıyor. araç şu an 90bin kmlerde, motor yapılmadı.

merttepe
24-04-2011, 23:28
mert... 2 3 sene içinde beraber girişek bişilere... benden sana demesi sen anladın...

inş timu, herşey yoluna gider.

Baran^
25-04-2011, 08:44
Valla kim ne derse desin bencede düz yolda giden gemi.Maksat güçlü motor üretebilmek 1001 beygir yapabilmek değil,bunu yapmak. Gunluk hayatta kullanılacak fantazi aracı bu.Bence anlamsız gereksiz bi araba VW oldum olası sevmem ama adamlar yapmış bence iyide yapmış,yapmışlarki bizim çenemize malzeme cıkıyor :)

messi
25-04-2011, 13:13
Emisyon safsatası demek ha, çok ukalasın :)
f6IWWCAQIN0

Onuralp
25-04-2011, 14:10
griside ayrı güzel :D

Vay arkadaş yazın Modena mı yapsak? Misafir kabul ediyormusun? Pizzalar benden. :D

merttepe
25-04-2011, 14:55
f6IWWCAQIN0

ahahaha :D , kızmışım kusura bakma :o

Vay arkadaş yazın Modena mı yapsak? Misafir kabul ediyormusun? Pizzalar benden. :D

Ayıpsın, başımın üzerinde yeriniz var :D
Hayatımda yediğim en iyi pizzayı küçük bir kasabada birisi yapıyor, parmaklarınızı yersiniz.

Onuralp
25-04-2011, 15:03
Ayıpsın, başımın üzerinde yeriniz var :D
Hayatımda yediğim en iyi pizzayı küçük bir kasabada birisi yapıyor, parmaklarınızı yersiniz.

Tech tayfası olarak gidersek hepimizi içeri atarlar. ***** apache meeting'e döner. :D
Neyse ben tek gelme hakkımı kullanıyorum. İyi Modena'da adresimiz var artık. :D

merttepe
25-04-2011, 15:13
Tech tayfası olarak gidersek hepimizi içeri atarlar. ***** apache meeting'e döner. :D
Neyse ben tek gelme hakkımı kullanıyorum. İyi Modena'da adresimiz var artık. :D

ahah toplu olunsa ne zevkli olur ama bir daha vize vermezler bencede :D

elpadre
25-04-2011, 15:38
r32 nın devamıı :)

TünayK
25-04-2011, 15:43
YouTube - Bugatti Veyron Top Speed - Part 1 (http://www.youtube.com/watch?v=xDY2RQC4TPg&feature=related)