PDA

Orijinalini görmek için tıklayınız : jantlardaki krom bölümleri boyama ?

by_hayali
02-05-2011, 16:18
jantlarımın ofset bölümleri krom şeklinde ama kromları kötü durumda atmalar var ben bu krom bölümleri de jantıda tek renk yapmak istiyorum ama krom olan bölümlere boya tutturmak için ne gibi bir yol uygulamalıyım, sonra atma falan yaparsa o kadar uğraştığım boşa gitmesin. amacım krom olan bölümü sağlıklı bir şekilde boyamak bu mümkünmüdür?

teşekkürler :)

JDM VTİ
02-05-2011, 16:24
ramo si halleder abi...

zımpara falan gerekiyor krom bölüme

Bulut Y.
02-05-2011, 16:24
abi güzelce zımpara sonra boya bitti gitti mis :D

ALPER-VNS
02-05-2011, 16:27
benim bildiğim zımparalanan herşey boya tutar.. kendiniz yapıcaksanız da zımpralamanız, çizmeniz lazım her yerini.. boyacı yapıcaksa zaten halleder

mmustu
02-05-2011, 16:29
en temizi plasti dip ile kapla moruk

JDM VTİ
02-05-2011, 16:29
en temizi plasti dip ile kapla moruk

farklı renk isteniyorsa var mı ki plasti dipte seçenek:s

TEQUILA
02-05-2011, 16:31
İlave olarak ondan sonrasında da yıkmacıların su tabancısını krom boyanan bölgeye çok yakından tutmasını engellerseniz sorunsuz olarak uzun zaman kullanısınız. 1 yıldır o şekilde kullnıyorum krom üzeri boyanan bölgelerden herhangi bir şikayetim yok.

by_hayali
02-05-2011, 16:35
güzelce zımparalarsam boya tutar yani, bi kaç arkadaşım zımparalasan bile tam anlamıyla olmaz dedi kıllandırdılar açıkcası. yoksa söküp çoktan boyamıştım :)
boya sökücü kullasam işe yararmı boyayı söktüğü gibi kromlarıda sökermi janttan?

TEQUILA
02-05-2011, 16:40
Valla benim boyacı krom astarımı macunumu gibi bişey sürdüm üzerine boya attım dedi ama yalancının, sahtekarın tekidir. :) Yapmışmıdır, yapılsa iyi olurdumu demek istemiştir bilmiyorum :)

by_hayali
02-05-2011, 16:42
Valla benim boyacı krom astarımı macunumu gibi bişey sürdüm üzerine boya attım dedi ama yalancının, sahtekarın tekidir. :) Yapmışmıdır, yapılsa iyi olurdumu demek istemiştir bilmiyorum :)

atma falan yoksa atmıştır abi :D
valla ben bu haftasonu bi deneyeyim en güzeli olmazsa bi hal çaresine bakarız artık :)

aliergun
03-05-2011, 00:13
abi önce 320 gibi bir zımparayla iyice kromu kaldır. daha sonra o çizikleri almak için 600 üstü bir zımparayla geç ardından 1000 yada 1200 le işlemi bitir.

ardından güzelce maskeleyip 2-3 kat astar atıp boyarsan hem zımpara çiziklerini doldurursun hemde tutunması mumkun mertebe sağlam olur.. Astar arkasından 1500 le pütürlü kısmını alıp boya ve isteğe bağlı vernik atarsın.

bu şekilde dökülme yapıcağını zannetmiyorum.

otuzdört
03-05-2011, 00:16
Krom'u zımparalamakta zordur, kumlatma imkanın varsa kumlat gitsin sonra istediğin şekil verirsin.

plekumat
03-05-2011, 01:17
Boya sökücü işine kesinlikle girmeyin, zımpara işinizi halleder. Kumlatma işide biraz yaş gibbi.
Ben jantları kumlattım, pütürlü kaldı biraz yüzeyi, macun kullanmak zorunda bıraktı.
Boşa uğraştırdı..

Zımparaya devam, gözünü seveyim zımparanın :D

by_hayali
03-05-2011, 08:38
abi önce 320 gibi bir zımparayla iyice kromu kaldır. daha sonra o çizikleri almak için 600 üstü bir zımparayla geç ardından 1000 yada 1200 le işlemi bitir.

ardından güzelce maskeleyip 2-3 kat astar atıp boyarsan hem zımpara çiziklerini doldurursun hemde tutunması mumkun mertebe sağlam olur.. Astar arkasından 1500 le pütürlü kısmını alıp boya ve isteğe bağlı vernik atarsın.

bu şekilde dökülme yapıcağını zannetmiyorum.

Ali haftasonu işin yoksa beraber yapalım senin elin yatkın bu işlere kurtar beni şu illetten kardeşim :)